Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز751
دیروز750
در هفته1501
در ماه24424
مجموع21094467

بازدید کنندگان برخط

5
Online

پیام‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره‌ اشغال‌ كشور برادر افغانستان‌ بوسیله‌ ارتش‌ سرخ‌
در تاریخ 06/10/1358
بسم الله الرحمن الرحیم
«من‌ اصبح‌ لا یهتم‌ بأمور المسلمین‌ فلیس‌ بمسلم‌»

 ملت‌ برادر و هم‌ كیش‌ ما در افغانستان‌ روزهای‌ بسیار سختی‌ را می‌گذرانند. امپریالیسم‌ شرق‌ كه‌ نتوانست‌ توسط‌ مزدوران‌ خود فروخته‌ و دلقك‌های‌ داخلی‌ فریاد ملت‌ مظلوم‌ و ستمدیده‌ افغانستان‌ را خاموش‌ كند و زنجیر بردگی‌ به‌ دست‌ و پای‌ آنها نهند بر خلاف‌ همه‌ موازین‌ بین‌ المللی‌ و بدون‌ اعتناء به‌ ابتدایی‌ترین‌ حقوق‌ بشر مستقیماً وارد معركه‌ كارزار گردیده‌ و سربازان‌ خود را با تجهیزات‌ فراوان‌ به‌ جنگ‌ برادران‌ افغانی‌ فرستاده‌ است‌.

 این‌ دخالت‌ نه‌ تنها به‌ منظور سركوبی‌ مجاهدین‌ مسلمان‌ حق‌ طلب‌ افغانستان‌ است‌ بلكه‌ زنگ‌ خطری‌ برای‌ تمامی‌ مستضعفین‌ منطقه‌ به‌ شمار می‌رود چه‌ آنكه‌ به‌ احتمال‌ فراوان‌ چنین‌ مداخله‌ای‌ بدون‌ جلب‌ رضایت‌ امپریالیسم‌ آمریكا و توافق‌ بر سر تقسیم‌ كشورهای‌ ضعیف‌ ممكن‌ نیست‌. ما ضمن‌ محكوم‌ كردن‌ این‌ عمل‌ تجاوزكارانه‌ شوروی‌ از برادران‌ و خواهران‌ سلحشور افغانی‌ خود می‌خواهیم‌ كه‌ در راه‌ كسب‌ آزادی‌ و پیروزی‌ اسلام‌ از این‌ یورشهای‌ وحشیانه‌ دولتهای‌ به‌ اصطلاح‌ متمدن‌ جهان‌ نهراسند كه‌ دست‌ قدرت‌ خدا با ما است‌.

 و وعده‌ پیروزی‌ حق‌ نزدیك‌ است‌ ـ الیس‌ الصبح‌ بقریب‌ ـ لازم‌ به‌ تذكر است‌ كه‌ این‌ موضعگیری‌ سیاسی‌ و اسلامی‌ ما در برابر متجاوزین‌ شرق‌ به‌ هیچ‌ وجه‌ نمی‌تواند مجوزی‌ برای‌ حركت‌ بر خلاف‌ موضعگیری‌ سیاسی‌ ملت‌ ایران‌ در این‌ روزهای‌ حساس‌ و سرنوشت‌ ساز كه‌ لانه‌ جاسوسی‌ آمریكا توسط‌ دانشجویان‌ پیرو خط‌ امام‌ اشغال‌ گردیده‌ باشد در نهایت‌ صراحت‌ اعلام‌ می‌كنیم‌ كه‌ تجاوز به‌ سفارت‌ خانه‌های‌ خارجی‌ حتی‌ سفارت‌ شوروی‌ را توسط‌ هر گروه‌ و جمعیتی‌ باشد عملی‌ ضد انقلابی‌ دانسته‌ و شدیداً آنرا محكوم‌ می‌نماییم‌ و این‌ عمل‌ را كمك‌ به‌ امپریالیسم‌ آمریكا در ایجاد بلوا و آشوب‌ و هرج‌ و مرج‌ می‌دانیم‌.

 
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom