Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران حج امسال، حج را مظهر آمیختگی «معنویت و سیاست» و مهم‌ترین ویژگی آن را اجتماع مسلمانان در زمان و مکان مشخص دانستند و گفتند: حج واقعی حجی است که از یک طرف همراه با برائت از مشرکین باشد و از طرف دیگر زمینه‌ساز وحدت و همدلی و یک‌صدایی مسلمانان شود.رهبر معظم انقلاب اسلامی در نظر گرفته شدن زمان و مکان مشخص برای اجتماع مسلمانان در فریضه‌ی حج را نشان‌دهنده‌ی اهدافی فراتر از معنویتِ صِرف دانستند و خاطرنشان کردند: یکی از اهداف...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز4611
دیروز5248
در هفته9859
در ماه48952
مجموع20586322

بازدید کنندگان برخط

6
Online

پیام‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره‌ اشغال‌ كشور برادر افغانستان‌ بوسیله‌ ارتش‌ سرخ‌
در تاریخ 06/10/1358
بسم الله الرحمن الرحیم
«من‌ اصبح‌ لا یهتم‌ بأمور المسلمین‌ فلیس‌ بمسلم‌»

 ملت‌ برادر و هم‌ كیش‌ ما در افغانستان‌ روزهای‌ بسیار سختی‌ را می‌گذرانند. امپریالیسم‌ شرق‌ كه‌ نتوانست‌ توسط‌ مزدوران‌ خود فروخته‌ و دلقك‌های‌ داخلی‌ فریاد ملت‌ مظلوم‌ و ستمدیده‌ افغانستان‌ را خاموش‌ كند و زنجیر بردگی‌ به‌ دست‌ و پای‌ آنها نهند بر خلاف‌ همه‌ موازین‌ بین‌ المللی‌ و بدون‌ اعتناء به‌ ابتدایی‌ترین‌ حقوق‌ بشر مستقیماً وارد معركه‌ كارزار گردیده‌ و سربازان‌ خود را با تجهیزات‌ فراوان‌ به‌ جنگ‌ برادران‌ افغانی‌ فرستاده‌ است‌.

 این‌ دخالت‌ نه‌ تنها به‌ منظور سركوبی‌ مجاهدین‌ مسلمان‌ حق‌ طلب‌ افغانستان‌ است‌ بلكه‌ زنگ‌ خطری‌ برای‌ تمامی‌ مستضعفین‌ منطقه‌ به‌ شمار می‌رود چه‌ آنكه‌ به‌ احتمال‌ فراوان‌ چنین‌ مداخله‌ای‌ بدون‌ جلب‌ رضایت‌ امپریالیسم‌ آمریكا و توافق‌ بر سر تقسیم‌ كشورهای‌ ضعیف‌ ممكن‌ نیست‌. ما ضمن‌ محكوم‌ كردن‌ این‌ عمل‌ تجاوزكارانه‌ شوروی‌ از برادران‌ و خواهران‌ سلحشور افغانی‌ خود می‌خواهیم‌ كه‌ در راه‌ كسب‌ آزادی‌ و پیروزی‌ اسلام‌ از این‌ یورشهای‌ وحشیانه‌ دولتهای‌ به‌ اصطلاح‌ متمدن‌ جهان‌ نهراسند كه‌ دست‌ قدرت‌ خدا با ما است‌.

 و وعده‌ پیروزی‌ حق‌ نزدیك‌ است‌ ـ الیس‌ الصبح‌ بقریب‌ ـ لازم‌ به‌ تذكر است‌ كه‌ این‌ موضعگیری‌ سیاسی‌ و اسلامی‌ ما در برابر متجاوزین‌ شرق‌ به‌ هیچ‌ وجه‌ نمی‌تواند مجوزی‌ برای‌ حركت‌ بر خلاف‌ موضعگیری‌ سیاسی‌ ملت‌ ایران‌ در این‌ روزهای‌ حساس‌ و سرنوشت‌ ساز كه‌ لانه‌ جاسوسی‌ آمریكا توسط‌ دانشجویان‌ پیرو خط‌ امام‌ اشغال‌ گردیده‌ باشد در نهایت‌ صراحت‌ اعلام‌ می‌كنیم‌ كه‌ تجاوز به‌ سفارت‌ خانه‌های‌ خارجی‌ حتی‌ سفارت‌ شوروی‌ را توسط‌ هر گروه‌ و جمعیتی‌ باشد عملی‌ ضد انقلابی‌ دانسته‌ و شدیداً آنرا محكوم‌ می‌نماییم‌ و این‌ عمل‌ را كمك‌ به‌ امپریالیسم‌ آمریكا در ایجاد بلوا و آشوب‌ و هرج‌ و مرج‌ می‌دانیم‌.

 
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌

طلیعه

article thumbnailدیپلماسی میدان مدیریت تعاملات و تقابلات بین‌المللی برای تامین منافع ملی است و هر کشوری که در مقابل هجمه‌های جهانی و طمع ورزی قلدران نتوانسته از منافع ملتش دفاع کند عزت ملی خود را از دست داده و به کشوری سلطه پذیر و ذلیل تبدیل شده است. نظام مقدس جمهوری اسلامی که با حرف و ایده نو، تاسیس شد با اتکا به شعار نه شرقی و غربی و نفی هر گونه سلطه پذیری در مسیر تامین منافع ملی خود گام برداشت. ملت ایران از ابتدا تاکنون موید و همراه دیپلماسی انقلابی و ایدئولوژیک نظام اسلامی و به عنوان یک سرمایه عظیم ملی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom