Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان با تجلیل از حضور پرمعنا و عظیم مردم در «رزمایش بی‌نظیر، توصیف‌ناپذیر و شگفتی‌ساز اربعین»، سه حادثه‌ی ۱۳ آبانِ ۴۳، ۵۷ و ۵۸ را نشانه‌هایی از چالش عمیق و مستمر ملت ایران و آمریکا خواندند و با اشاره به شکست شیطان بزرگ در تحقق هدف اصلی توطئه‌های ۴۰ سال اخیر آن، یعنی بازگشت به سیطره‌ی دوران رژیم ستم‌شاهی در ایران، تأکید کردند: «افول آمریکا» به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‌نظران معتبر جهان تبدیل شده اما در سوی دیگر این چالش، ملت...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز356
دیروز921
در هفته2251
در ماه20286
مجموع20968382

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ فرا رسيدن‌ 22 بهمن‌ 1363 و دعوت‌ مردم‌ به‌ راهپيمائي‌
در تاريخ 21/11/1363

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«انا فتحنا لك‌ فتحاً مبينا»

زيباترين‌ جلوه‌ها جلوة‌ حق‌ بر صفحه‌ تاريكيهاست‌ و شيرين‌ترين‌ ايام‌، ايام‌ پيروزي‌ انسان‌ در اعتقاد خويشتن‌ است‌، دشمنان‌ هميشه‌ كوشيده‌اند عقيده‌اي‌ كه‌ مردم‌ با فطرت‌ پاكشان‌ دريافته‌اند از آنها بگيرند و ايده‌هاي‌ خود را به‌ آنان‌ تحميل‌ كنند يعني‌ همواره‌ از بشر مي‌خواسته‌اند كه‌ آنگونه‌ كه‌ آنها مي‌خواهند فكر كنند نه‌ آنگونه‌ كه‌ مي‌يابند و آنچه‌ را كه‌ به‌ عنوان‌ تمدن‌ فرا راه‌ آنها قرار مي‌دهند بپذيرند نه‌ تمدني‌ را كه‌ پس‌ از تلاشهاي‌ بسيار بدان‌ رسيده‌اند.

مردم‌ ميهن‌ اسلامي‌ ما از دير زمان‌ در راه‌ حقي‌ كه‌ يافته‌اند فداكاريها كرده‌ و جانبازيها نموده‌اند و بهترين‌ عقيده‌ و ظريفترين‌ فرهنگ‌ را از قرآن‌ و سنت‌ پيامبر اكرم‌ و ائمه‌ اطهار عليهم‌ السلام‌ بدست‌ آورده‌اند و بعنوان‌ بزرگترين‌ امانت‌ نسل‌ به‌ نسل‌ سپرده‌اند.

و در عوض‌ اسلام‌ نيز عظيم‌ترين‌ انديشه‌ها و لطيف‌ترين‌ روحيه‌ها را به‌ پيروان‌ خود هديه‌ كرد و در دامن‌ پر مهر خود متين‌ترين‌ دانشمندان‌ و استوارترين‌ مردان‌ و مقاومترين‌ زنان‌ را پرورش‌ داد.

آنگاه‌ مي‌بينيم‌ استكبار جهاني‌ و استعمارگران‌ غرب‌ با يك‌ هجوم‌ گسترده‌ در دو قرن‌ اخير خواستند ملتمان‌ را از فرهنگ‌ غني‌ خود بيگانه‌ سازند و بهترين‌ ارزشها را به‌ عنوانهاي‌ مختلف‌ بي‌ ارزش‌ جلوه‌ دهند و فرهنگ‌ مبتذل‌ خود را به‌ عنوان‌ تمدن‌ و پيشرفت‌ جايگزين‌ سازند و سردمداران‌ خودباخته‌ اين‌ سرزمين‌ نيز كه‌ رشته‌ عمر خود را به‌ اراده‌ بيگانگان‌ گره‌ زده‌ بودند با سر به‌ استقبال‌ آنان‌ رفتند و همه‌ چيزمان‌ را به‌ آنها تقديم‌ كردند و اينك‌ امت‌ از بند رستة‌ مسلم‌ ما با طلوع‌ خورشيد انقلاب‌ مقدس‌ اسلامي‌ و فروغ‌ تابناك‌ آن‌ نظاره‌گر عزت‌ و عظمت‌ اسلام‌ و مسلمين‌ و ذلت‌ و خواري‌ سردمداران‌ كفر و نفاق‌ جهاني‌اند، كه‌ اين‌ نهضت‌ و عظمت‌ نمونه‌اي‌ از تحقق‌ وعده‌هاي‌ الهي‌ است‌ كه‌ «ان‌ تنصرا...ينصركم‌ و يثبت‌ اقدامكم‌».

22 بهمن‌ شديدترين‌ برخورد بين‌ فرهنگ‌ اسلام‌ و فرهنگ‌ غرب‌ بود و در اين‌ روز بزرگ‌ طلسم‌ دو هزار و پانصد ساله‌ شاهنشاهي‌ بدست‌ موسي‌ زمان‌ حضرت‌ آية‌الله‌ العظمي‌ امام‌ خميني‌ مدظله‌ شكسته‌ شد و پيروانش‌ كه‌ پيروان‌ راستين‌ رسول‌ الله‌ صلي‌ الله‌ عليه‌ و آله‌ بودند با انقلاب‌ عظيم‌ خود براي‌ اولين‌ بار دست‌ رد به‌ سينه‌ شرق‌ و غرب‌ زدند و با همت‌ شهيدانشان‌ حكومت‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌را بنيانگذاري‌ كردند و امروز همچون‌ چراغي‌ فروزان‌ رهنماي‌ مستضعفان‌ و مظلومان‌ جهان‌ شده‌اند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ سالروز 22 بهمن‌ روز پيروزي‌ خون‌ بر شمشير را به‌ ساحت‌ مقدس‌ امام‌ زمان‌(ع‌) و نايب‌ بزرگوارش‌ رهبر عزيز انقلاب‌ و مردم‌ هميشه‌ در صحنه‌ و شهيدپرور كشور اسلامي‌ و مستضعفان‌ جهان‌ تهنيت‌ گفته‌ و از امت‌ اسلامي‌ مي‌خواهد كه‌ همچون‌ گذشته‌ ازا نقلاب‌ خود كه‌ از خون‌ هزاران‌ شهيد نشأت‌ گرفته‌ خوب‌ نگهباني‌ نمايند. و با شركت‌ در راهپيمايي‌ گسترده‌ يوم‌ الله‌ 22 بهمن‌ بار ديگر قدرت‌ اسلام‌ و مسلمين‌ را به‌ نمايش‌ بگذارند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي‌

طلیعه

article thumbnailدولت آمریکا روز جمعه ۱۱ آبان بازگشت تمامی تحریم‌ها علیه ایران را که در چارچوب برنامه جامع اقدام مشترک تعلیق شده بود، اعلام کرد؛ این تحریم‌ها که در پی تصمیم ماه مه ترامپ برای خروج از توافق هسته‌ای ایران اعمال شدند، نفت، بانکداری، کشتیرانی، کشتی‌سازی و بیمه را هدف قرار داده است. به علاوه ۳۰۰ شخصیت جدید حقیقی و حقوقی ایرانی نیز در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفتند. براین اساس مایک پومپئو وزیر امور خارجه این کشور، هدف از این تحریم‌ها را «تغییر رفتار ایران به‌طور اساسی» برشمرده و شرط لغو آن‌ها را...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom