Ayeh

رهنمود

article thumbnailرهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور «بیانیه‌ی گام دوم انقلاب» به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه‌ی گذشته پرداخته و توصیه‌هایی اساسی به‌منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه فرمودند که در ادامه به بخش‌هایی از این بیانیه اشاره می‌کنیم: آن روز که جهان میان شرق و غرب مادّی تقسیم شده بود و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمی‌بُرد، انقلاب اسلامی ایران، با قدرت و شکوه پا به میدان نهاد؛ چهارچوب‌ها را شکست؛ کهنگی کلیشه‌ها را به رخ دنیا کشید؛ دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز272
دیروز1295
در هفته5682
در ماه23621
مجموع21063929

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ فرا رسيدن‌ 22 بهمن‌ 1363 و دعوت‌ مردم‌ به‌ راهپيمائي‌
در تاريخ 21/11/1363

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«انا فتحنا لك‌ فتحاً مبينا»

زيباترين‌ جلوه‌ها جلوة‌ حق‌ بر صفحه‌ تاريكيهاست‌ و شيرين‌ترين‌ ايام‌، ايام‌ پيروزي‌ انسان‌ در اعتقاد خويشتن‌ است‌، دشمنان‌ هميشه‌ كوشيده‌اند عقيده‌اي‌ كه‌ مردم‌ با فطرت‌ پاكشان‌ دريافته‌اند از آنها بگيرند و ايده‌هاي‌ خود را به‌ آنان‌ تحميل‌ كنند يعني‌ همواره‌ از بشر مي‌خواسته‌اند كه‌ آنگونه‌ كه‌ آنها مي‌خواهند فكر كنند نه‌ آنگونه‌ كه‌ مي‌يابند و آنچه‌ را كه‌ به‌ عنوان‌ تمدن‌ فرا راه‌ آنها قرار مي‌دهند بپذيرند نه‌ تمدني‌ را كه‌ پس‌ از تلاشهاي‌ بسيار بدان‌ رسيده‌اند.

مردم‌ ميهن‌ اسلامي‌ ما از دير زمان‌ در راه‌ حقي‌ كه‌ يافته‌اند فداكاريها كرده‌ و جانبازيها نموده‌اند و بهترين‌ عقيده‌ و ظريفترين‌ فرهنگ‌ را از قرآن‌ و سنت‌ پيامبر اكرم‌ و ائمه‌ اطهار عليهم‌ السلام‌ بدست‌ آورده‌اند و بعنوان‌ بزرگترين‌ امانت‌ نسل‌ به‌ نسل‌ سپرده‌اند.

و در عوض‌ اسلام‌ نيز عظيم‌ترين‌ انديشه‌ها و لطيف‌ترين‌ روحيه‌ها را به‌ پيروان‌ خود هديه‌ كرد و در دامن‌ پر مهر خود متين‌ترين‌ دانشمندان‌ و استوارترين‌ مردان‌ و مقاومترين‌ زنان‌ را پرورش‌ داد.

آنگاه‌ مي‌بينيم‌ استكبار جهاني‌ و استعمارگران‌ غرب‌ با يك‌ هجوم‌ گسترده‌ در دو قرن‌ اخير خواستند ملتمان‌ را از فرهنگ‌ غني‌ خود بيگانه‌ سازند و بهترين‌ ارزشها را به‌ عنوانهاي‌ مختلف‌ بي‌ ارزش‌ جلوه‌ دهند و فرهنگ‌ مبتذل‌ خود را به‌ عنوان‌ تمدن‌ و پيشرفت‌ جايگزين‌ سازند و سردمداران‌ خودباخته‌ اين‌ سرزمين‌ نيز كه‌ رشته‌ عمر خود را به‌ اراده‌ بيگانگان‌ گره‌ زده‌ بودند با سر به‌ استقبال‌ آنان‌ رفتند و همه‌ چيزمان‌ را به‌ آنها تقديم‌ كردند و اينك‌ امت‌ از بند رستة‌ مسلم‌ ما با طلوع‌ خورشيد انقلاب‌ مقدس‌ اسلامي‌ و فروغ‌ تابناك‌ آن‌ نظاره‌گر عزت‌ و عظمت‌ اسلام‌ و مسلمين‌ و ذلت‌ و خواري‌ سردمداران‌ كفر و نفاق‌ جهاني‌اند، كه‌ اين‌ نهضت‌ و عظمت‌ نمونه‌اي‌ از تحقق‌ وعده‌هاي‌ الهي‌ است‌ كه‌ «ان‌ تنصرا...ينصركم‌ و يثبت‌ اقدامكم‌».

22 بهمن‌ شديدترين‌ برخورد بين‌ فرهنگ‌ اسلام‌ و فرهنگ‌ غرب‌ بود و در اين‌ روز بزرگ‌ طلسم‌ دو هزار و پانصد ساله‌ شاهنشاهي‌ بدست‌ موسي‌ زمان‌ حضرت‌ آية‌الله‌ العظمي‌ امام‌ خميني‌ مدظله‌ شكسته‌ شد و پيروانش‌ كه‌ پيروان‌ راستين‌ رسول‌ الله‌ صلي‌ الله‌ عليه‌ و آله‌ بودند با انقلاب‌ عظيم‌ خود براي‌ اولين‌ بار دست‌ رد به‌ سينه‌ شرق‌ و غرب‌ زدند و با همت‌ شهيدانشان‌ حكومت‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌را بنيانگذاري‌ كردند و امروز همچون‌ چراغي‌ فروزان‌ رهنماي‌ مستضعفان‌ و مظلومان‌ جهان‌ شده‌اند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ سالروز 22 بهمن‌ روز پيروزي‌ خون‌ بر شمشير را به‌ ساحت‌ مقدس‌ امام‌ زمان‌(ع‌) و نايب‌ بزرگوارش‌ رهبر عزيز انقلاب‌ و مردم‌ هميشه‌ در صحنه‌ و شهيدپرور كشور اسلامي‌ و مستضعفان‌ جهان‌ تهنيت‌ گفته‌ و از امت‌ اسلامي‌ مي‌خواهد كه‌ همچون‌ گذشته‌ ازا نقلاب‌ خود كه‌ از خون‌ هزاران‌ شهيد نشأت‌ گرفته‌ خوب‌ نگهباني‌ نمايند. و با شركت‌ در راهپيمايي‌ گسترده‌ يوم‌ الله‌ 22 بهمن‌ بار ديگر قدرت‌ اسلام‌ و مسلمين‌ را به‌ نمايش‌ بگذارند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي‌

طلیعه

article thumbnailحضور گسترده و وصف ناپذیر مردم در راهپیمایی باشکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگ زرین دیگری را به صفحات پرافتخار تاریخ انقلاب افزود. راهپیمایی غرورآفرین و حماسه‌ساز ۲۲ بهمن ‌امسال همزمان در بیش از هزار شهر و۱۰ هزار روستا با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد و وحدت، همبستگی و انسجام ملی مردم کشورمان، بار دیگر جهان را شگفت‌زده ‌کرد. ‌در این راهپیمایی، مسئولان، شخصیت‌ها، مقامات کشوری و لشکری به طور گسترده همراه مردم حضور داشتند و مردم شهر‌های مختلف با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا و مرگ بر...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom