Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، شاخص‌های حکومت علوی یعنی «عدالت، پاک‌دامنی، پارسایی و بامردم بودن» را معیار ارزیابی و سنجش اقدامات مسئولان برشمردند و با بیان نکات مهمی درباره‌ی مسائل اقتصادی، سیاست خارجی و اتحاد و انسجام داخلی، تأکید کردند: در زمینه‌ی اقتصاد باید قوی، پرحجم و باکیفیت کار کرد و مسئولان اقتصادی در حل مشکلات مردم شب و روز نشناسند. حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در ارزیابی عملکرد یک‌ساله‌ی دولت دوازدهم، خاطرنشان کردند: در این یک‌سال کارهای خوبی...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز258
دیروز5482
در هفته258
در ماه92271
مجموع20758794

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ فرا رسيدن‌ 22 بهمن‌ 1363 و دعوت‌ مردم‌ به‌ راهپيمائي‌
در تاريخ 21/11/1363

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«انا فتحنا لك‌ فتحاً مبينا»

زيباترين‌ جلوه‌ها جلوة‌ حق‌ بر صفحه‌ تاريكيهاست‌ و شيرين‌ترين‌ ايام‌، ايام‌ پيروزي‌ انسان‌ در اعتقاد خويشتن‌ است‌، دشمنان‌ هميشه‌ كوشيده‌اند عقيده‌اي‌ كه‌ مردم‌ با فطرت‌ پاكشان‌ دريافته‌اند از آنها بگيرند و ايده‌هاي‌ خود را به‌ آنان‌ تحميل‌ كنند يعني‌ همواره‌ از بشر مي‌خواسته‌اند كه‌ آنگونه‌ كه‌ آنها مي‌خواهند فكر كنند نه‌ آنگونه‌ كه‌ مي‌يابند و آنچه‌ را كه‌ به‌ عنوان‌ تمدن‌ فرا راه‌ آنها قرار مي‌دهند بپذيرند نه‌ تمدني‌ را كه‌ پس‌ از تلاشهاي‌ بسيار بدان‌ رسيده‌اند.

مردم‌ ميهن‌ اسلامي‌ ما از دير زمان‌ در راه‌ حقي‌ كه‌ يافته‌اند فداكاريها كرده‌ و جانبازيها نموده‌اند و بهترين‌ عقيده‌ و ظريفترين‌ فرهنگ‌ را از قرآن‌ و سنت‌ پيامبر اكرم‌ و ائمه‌ اطهار عليهم‌ السلام‌ بدست‌ آورده‌اند و بعنوان‌ بزرگترين‌ امانت‌ نسل‌ به‌ نسل‌ سپرده‌اند.

و در عوض‌ اسلام‌ نيز عظيم‌ترين‌ انديشه‌ها و لطيف‌ترين‌ روحيه‌ها را به‌ پيروان‌ خود هديه‌ كرد و در دامن‌ پر مهر خود متين‌ترين‌ دانشمندان‌ و استوارترين‌ مردان‌ و مقاومترين‌ زنان‌ را پرورش‌ داد.

آنگاه‌ مي‌بينيم‌ استكبار جهاني‌ و استعمارگران‌ غرب‌ با يك‌ هجوم‌ گسترده‌ در دو قرن‌ اخير خواستند ملتمان‌ را از فرهنگ‌ غني‌ خود بيگانه‌ سازند و بهترين‌ ارزشها را به‌ عنوانهاي‌ مختلف‌ بي‌ ارزش‌ جلوه‌ دهند و فرهنگ‌ مبتذل‌ خود را به‌ عنوان‌ تمدن‌ و پيشرفت‌ جايگزين‌ سازند و سردمداران‌ خودباخته‌ اين‌ سرزمين‌ نيز كه‌ رشته‌ عمر خود را به‌ اراده‌ بيگانگان‌ گره‌ زده‌ بودند با سر به‌ استقبال‌ آنان‌ رفتند و همه‌ چيزمان‌ را به‌ آنها تقديم‌ كردند و اينك‌ امت‌ از بند رستة‌ مسلم‌ ما با طلوع‌ خورشيد انقلاب‌ مقدس‌ اسلامي‌ و فروغ‌ تابناك‌ آن‌ نظاره‌گر عزت‌ و عظمت‌ اسلام‌ و مسلمين‌ و ذلت‌ و خواري‌ سردمداران‌ كفر و نفاق‌ جهاني‌اند، كه‌ اين‌ نهضت‌ و عظمت‌ نمونه‌اي‌ از تحقق‌ وعده‌هاي‌ الهي‌ است‌ كه‌ «ان‌ تنصرا...ينصركم‌ و يثبت‌ اقدامكم‌».

22 بهمن‌ شديدترين‌ برخورد بين‌ فرهنگ‌ اسلام‌ و فرهنگ‌ غرب‌ بود و در اين‌ روز بزرگ‌ طلسم‌ دو هزار و پانصد ساله‌ شاهنشاهي‌ بدست‌ موسي‌ زمان‌ حضرت‌ آية‌الله‌ العظمي‌ امام‌ خميني‌ مدظله‌ شكسته‌ شد و پيروانش‌ كه‌ پيروان‌ راستين‌ رسول‌ الله‌ صلي‌ الله‌ عليه‌ و آله‌ بودند با انقلاب‌ عظيم‌ خود براي‌ اولين‌ بار دست‌ رد به‌ سينه‌ شرق‌ و غرب‌ زدند و با همت‌ شهيدانشان‌ حكومت‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌را بنيانگذاري‌ كردند و امروز همچون‌ چراغي‌ فروزان‌ رهنماي‌ مستضعفان‌ و مظلومان‌ جهان‌ شده‌اند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ سالروز 22 بهمن‌ روز پيروزي‌ خون‌ بر شمشير را به‌ ساحت‌ مقدس‌ امام‌ زمان‌(ع‌) و نايب‌ بزرگوارش‌ رهبر عزيز انقلاب‌ و مردم‌ هميشه‌ در صحنه‌ و شهيدپرور كشور اسلامي‌ و مستضعفان‌ جهان‌ تهنيت‌ گفته‌ و از امت‌ اسلامي‌ مي‌خواهد كه‌ همچون‌ گذشته‌ ازا نقلاب‌ خود كه‌ از خون‌ هزاران‌ شهيد نشأت‌ گرفته‌ خوب‌ نگهباني‌ نمايند. و با شركت‌ در راهپيمايي‌ گسترده‌ يوم‌ الله‌ 22 بهمن‌ بار ديگر قدرت‌ اسلام‌ و مسلمين‌ را به‌ نمايش‌ بگذارند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي‌

طلیعه

article thumbnailفرارسیدن ماه محرم و فرصت گرانقدر تبلیغ برای عالمان دین و روحانیت شیعه، عرصه‌ای گسترده و منحصر به فرد است که باید نهایت بهره برداری از آن صورت گیرد. بیان معارف دین و درس‌های مکتب اهل‌بیت(ع) نیاز همیشگی یک جامعه‌ی دینی برای خود سازی و نوسازی بوده است. در زمانه حاضر نیز که فضا مشوش و سرشار از شبهات و دروغ‌هاست، تبلیغ و تبیین عرصه‌های مختلف دین و دینداری، جهادی بزرگ و حیاتی به شمار می‌آید.تبلیغ صادقانه، صمیمانه و مسئولانه می‌تواند محقق کننده اهداف تعیینی باشد. در موضوع تبلیغ سه محور مهم وجود دارد: 1- فرد...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom