Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مراسم سالانه‌ی دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه‌السلام با اشاره به توطئه‌ی دشمن برای ایجاد شکاف میان نظام اسلامی و مردم، همگان به‌ویژه مسئولان را به هوشیاری، ایستادگی، تدبیر، انسجام ملی و دوری از اشرافیگری فراخواندند و تأکید کردند: اگر مؤلفه‌های اقتدار ملی تقویت شوند و در مقابل دشمن، سستی و تسلیم نشان داده نشود، بدخواهان بار دیگر در رسیدن به اهداف خود ناکام خواهند ماند.رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم،...
مطالب بیشتررهنمود  
اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ فرا رسيدن‌ 22 بهمن‌ 1363 و دعوت‌ مردم‌ به‌ راهپيمائي‌
در تاريخ 21/11/1363

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«انا فتحنا لك‌ فتحاً مبينا»

زيباترين‌ جلوه‌ها جلوة‌ حق‌ بر صفحه‌ تاريكيهاست‌ و شيرين‌ترين‌ ايام‌، ايام‌ پيروزي‌ انسان‌ در اعتقاد خويشتن‌ است‌، دشمنان‌ هميشه‌ كوشيده‌اند عقيده‌اي‌ كه‌ مردم‌ با فطرت‌ پاكشان‌ دريافته‌اند از آنها بگيرند و ايده‌هاي‌ خود را به‌ آنان‌ تحميل‌ كنند يعني‌ همواره‌ از بشر مي‌خواسته‌اند كه‌ آنگونه‌ كه‌ آنها مي‌خواهند فكر كنند نه‌ آنگونه‌ كه‌ مي‌يابند و آنچه‌ را كه‌ به‌ عنوان‌ تمدن‌ فرا راه‌ آنها قرار مي‌دهند بپذيرند نه‌ تمدني‌ را كه‌ پس‌ از تلاشهاي‌ بسيار بدان‌ رسيده‌اند.

مردم‌ ميهن‌ اسلامي‌ ما از دير زمان‌ در راه‌ حقي‌ كه‌ يافته‌اند فداكاريها كرده‌ و جانبازيها نموده‌اند و بهترين‌ عقيده‌ و ظريفترين‌ فرهنگ‌ را از قرآن‌ و سنت‌ پيامبر اكرم‌ و ائمه‌ اطهار عليهم‌ السلام‌ بدست‌ آورده‌اند و بعنوان‌ بزرگترين‌ امانت‌ نسل‌ به‌ نسل‌ سپرده‌اند.

و در عوض‌ اسلام‌ نيز عظيم‌ترين‌ انديشه‌ها و لطيف‌ترين‌ روحيه‌ها را به‌ پيروان‌ خود هديه‌ كرد و در دامن‌ پر مهر خود متين‌ترين‌ دانشمندان‌ و استوارترين‌ مردان‌ و مقاومترين‌ زنان‌ را پرورش‌ داد.

آنگاه‌ مي‌بينيم‌ استكبار جهاني‌ و استعمارگران‌ غرب‌ با يك‌ هجوم‌ گسترده‌ در دو قرن‌ اخير خواستند ملتمان‌ را از فرهنگ‌ غني‌ خود بيگانه‌ سازند و بهترين‌ ارزشها را به‌ عنوانهاي‌ مختلف‌ بي‌ ارزش‌ جلوه‌ دهند و فرهنگ‌ مبتذل‌ خود را به‌ عنوان‌ تمدن‌ و پيشرفت‌ جايگزين‌ سازند و سردمداران‌ خودباخته‌ اين‌ سرزمين‌ نيز كه‌ رشته‌ عمر خود را به‌ اراده‌ بيگانگان‌ گره‌ زده‌ بودند با سر به‌ استقبال‌ آنان‌ رفتند و همه‌ چيزمان‌ را به‌ آنها تقديم‌ كردند و اينك‌ امت‌ از بند رستة‌ مسلم‌ ما با طلوع‌ خورشيد انقلاب‌ مقدس‌ اسلامي‌ و فروغ‌ تابناك‌ آن‌ نظاره‌گر عزت‌ و عظمت‌ اسلام‌ و مسلمين‌ و ذلت‌ و خواري‌ سردمداران‌ كفر و نفاق‌ جهاني‌اند، كه‌ اين‌ نهضت‌ و عظمت‌ نمونه‌اي‌ از تحقق‌ وعده‌هاي‌ الهي‌ است‌ كه‌ «ان‌ تنصرا...ينصركم‌ و يثبت‌ اقدامكم‌».

22 بهمن‌ شديدترين‌ برخورد بين‌ فرهنگ‌ اسلام‌ و فرهنگ‌ غرب‌ بود و در اين‌ روز بزرگ‌ طلسم‌ دو هزار و پانصد ساله‌ شاهنشاهي‌ بدست‌ موسي‌ زمان‌ حضرت‌ آية‌الله‌ العظمي‌ امام‌ خميني‌ مدظله‌ شكسته‌ شد و پيروانش‌ كه‌ پيروان‌ راستين‌ رسول‌ الله‌ صلي‌ الله‌ عليه‌ و آله‌ بودند با انقلاب‌ عظيم‌ خود براي‌ اولين‌ بار دست‌ رد به‌ سينه‌ شرق‌ و غرب‌ زدند و با همت‌ شهيدانشان‌ حكومت‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌را بنيانگذاري‌ كردند و امروز همچون‌ چراغي‌ فروزان‌ رهنماي‌ مستضعفان‌ و مظلومان‌ جهان‌ شده‌اند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ سالروز 22 بهمن‌ روز پيروزي‌ خون‌ بر شمشير را به‌ ساحت‌ مقدس‌ امام‌ زمان‌(ع‌) و نايب‌ بزرگوارش‌ رهبر عزيز انقلاب‌ و مردم‌ هميشه‌ در صحنه‌ و شهيدپرور كشور اسلامي‌ و مستضعفان‌ جهان‌ تهنيت‌ گفته‌ و از امت‌ اسلامي‌ مي‌خواهد كه‌ همچون‌ گذشته‌ ازا نقلاب‌ خود كه‌ از خون‌ هزاران‌ شهيد نشأت‌ گرفته‌ خوب‌ نگهباني‌ نمايند. و با شركت‌ در راهپيمايي‌ گسترده‌ يوم‌ الله‌ 22 بهمن‌ بار ديگر قدرت‌ اسلام‌ و مسلمين‌ را به‌ نمايش‌ بگذارند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي‌

طلیعه

article thumbnailسخنان رییس جمهور در جمع ایرانیان مقیم سوییس بازتابهای زیادی در رسانه‌های داخلی و خارجی داشت. آقای دکتر روحانی در این جلسه گفت: آمریکایی‌ها مدعی شده‌اند که می‌خواهند به طور کامل جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند. آنها معنی این حرف را نمی‌فهمند، چرا که این اصلا معنی ندارد که نفت ایران صادر نشود و آن وقت نفت منطقه صادر شود. اگر شما توانستید، این کار را بکنید تا نتیجه‌اش را ببینید.پاسخ قاطع رئیس جمهور کشورمان به تهدیدات نفتی دونالد ترامپ بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت و بسیاری از این پاسخ...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom