Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از مسئولان و مدیران نظام با تأکید بر لزوم ایستادگی مسئولان بر اهداف اسلام و جمهوری اسلامی، گفتند: «تقوا» و «اجتناب از گناه، خیانت و دنیاطلبی» که عامل ایستادگی، و برای مسئولان از اوجب واجبات است، در گرو تقویت ارتباط با خدا است.ایشان با یادآوری روحیه‌ی انقلابی و خدمتگزارانه‌ی حاکم بر مدیران کشور در دهه‌ی ۶۰، خطاب به مسئولان خاطرنشان کردند: آیا آن احساسات و رفتارهای تحسین‌برانگیز را به یاد دارید؟ آیا آن بی‌اعتنایی به مال دنیا و...
مطالب بیشتررهنمود  
هشدار جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ دولت‌ پاكستان‌ درباره‌ تمايل‌ و گرايش‌ به‌ اسرائيل‌ غاصب‌
در تاریخ 05/06/1365
 بسم الله الرحمن الرحیم

 علي‌ رغم‌ ترفندهاي‌ نفاق‌ افكن‌ استكبار جهاني‌، حج‌ امسال‌ نيز با شور و شوق‌ زائد الوصفي‌ در راستاي‌ ايفاي‌ رسالت‌ عبادي‌، سياسي‌ در كنگره‌ جهاني‌ حج‌ تحقق‌ و جلوه‌اي‌ خاص‌ يافت‌.

 و با لبيك‌ و اجابت‌ دعوت‌ حضرت‌ سبحان‌ از سوي‌ مسلمين‌ جهان‌ مبني‌ بر نفي‌ اله‌ها، طاغوتها و طاغوتچه‌هاي‌ زمان‌ و حاكميت‌ الله بر كليه‌ حركات‌ و سكنات‌ حيات‌ فردي‌، اجتماعي‌، سياسي‌، و برائت‌ بي‌ مانند سيل‌ كوفنده‌ مسلمين‌ از مشركين‌ جهان‌ و فرزند نامشروع‌ شيطان‌ بزرگ‌ اسرائيل‌ غاصب‌، مجد و عظمت‌ ديرينه‌ اسلام‌ را ديگر بار به‌ نمايش‌ گذاشت‌.

 مع‌ الوصف‌، با كمال‌ تأسف‌ در چنين‌ هنگامه‌اي‌ كه‌ سران‌ مرتجع‌ عرب‌يد تأييد و بيعت‌ به‌ سوي‌ آمريكاي‌ جهانخوار و اسرائيل‌ غاصب‌ سپرده‌اند، رئيس‌ نظامي‌ دولت‌ پاكستان‌ كه‌ خود را چندي‌ پيش‌ جانبدار سرسخت‌ و جدي‌ آرمان‌ فلسطين‌ قلمداد مي‌كرد، نيز تحت‌ تأثيرات‌ جريانهاي‌ سياسي‌ و اغواي‌ شيطان‌ بزرگ‌ و خط‌ خفت‌بار ارتجاع‌ عرب‌ واقع‌ شده‌ است‌.

 حال‌ آنكه‌ رهبر كبير انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ و رهبر مستضعفين‌ جهان‌ حضرت‌ آية‌ الله العظمي‌ امام‌ خميني‌ دام‌ ظله‌ العالي‌، از دير زماني‌ است‌ كه‌ خطر جدي‌ غده‌ سرطاني‌ اسرائيل‌ را به‌ آحاد مسلمين‌ جهان‌ به‌ ويژه‌ به‌ سران‌ دول‌ اسلامي‌ خاطرنشان‌ نموده‌ و رهنمودهاي‌ لازم‌ را جهت‌ محو اين‌ زائد شوم‌ ارائه‌ فرموده‌اند.

 آيا به‌ راستي‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ از بارزترين‌ چهره‌ حمايت‌ گر اسرائيل‌ غاصب‌ محمد رضا پهلوي‌ ژاندارم‌ منطقه‌ كه‌ با نهايت‌ ذلت‌ و زبوني‌ دچار قهر امت‌ عظيم‌ الشأن‌ ايران‌ گرديد، عبرت‌ نمي‌گيرند؟!

 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌، به‌ همراه‌ امت‌ سلحشور و اسوه‌ ايران‌ به‌ دولت‌ پاكستان‌ اعلام‌ مي‌دارد كه‌ تمايل‌ و گرايش‌ به‌ اسرائيل‌ غاصب‌ و صحّه‌ گذاري‌ بر غصب‌ ظالمانه‌ اسرائيل‌، خيانتي‌ بس‌ عظيم‌ و نابخشودني‌ به‌ جهان‌ اسلام‌ محسوب‌ مي‌گردد، و در صورت‌ عدم‌ تجديد نظر در اين‌ موضع‌ و اعمال‌ سياست‌ مزبور خشم‌ امت‌ اسلام‌، عواقب‌ غير قابل‌ جبراني‌ را به‌ دنبال‌ خواهد داشت‌ و تنها راه‌ سيادت‌ و عزت‌ دولت‌ پاكستان‌ و مصونيت‌ مذكور صرفاً مشروط‌ به‌ اخذ سياست‌ صحيح‌ اسلامي‌، و انساني‌ و همسوئي‌ با ملت‌ غيور و مسلم‌ پاكستان‌ خواهد بود.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌

 

طلیعه

article thumbnailانتخاب شعار سال و نامگذاری‌های پی در پی با مبنای اقتصادی بار دیگر روشن ساخت که کشور ما نیازی اساسی به اصلاح و تقویت پایه‌های اقتصادی خود دارد. رهبر معظم انقلاب با شناخت دقیق ضعف‌ها و قوت‌های نظام اسلامی نقطه کانونی تمرکز دشمن برای آسیب رسانی به کشور را شناسایی کرده‌اند و با هدف سوق دادن تلاش‌های مسئولان و مدیران به سمت این اولویت بار دیگر شعار سال را با درون مایه‌ای اقتصادی معین فرمودند. اقتصاد ایران علی رغم برخی مشکلات و ضعف ها، در نگاه کارشناسان و رصد گران یک اقتصاد بحران زده و مرده نیست اما از...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom