Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم و پُرشکوه بسیجیان در ورزشگاه یک‌صد هزار نفری آزادی با تأکید بر اینکه جوانان، راه‌حل مشکلات کشور هستند، به ارائه‌ی تحلیلی از شرایط حساس کنونی پرداختند و افزودند: آمریکایی‌ها با عربده‌کشی، بیان سخنان سخیف و تصوراتی واهی درصدد تصویرسازی کاملاً وارونه از قدرت خود و از اوضاع ایران هستند اما مجموعه‌ی عظیم جوانان میهن و ملت بزرگ ایران می‌دانند که باید با ناکام گذاشتن آخرین حربه‌ی باقیمانده‌ی دشمن یعنی تحریم، سیلی دیگری به آمریکا...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2880
دیروز5572
در هفته12958
در ماه85764
مجموع20874445

بازدید کنندگان برخط

2
Online

حجت الاسلام والمسلمین علیدوست گفت: در بحث ظرفیت‌شناسی اصول فقه موجود در پیوند با استنباط احکام مسائل اجتماعی، سه نظر در مسأله وجود دارد؛ یک گروه معتقدند که اصول فقه نیازی به تکمیل، ترمیم و تغییر ندارد. اما جوان‌ترها و روشنفکران از افرادی که اجتهاد در اجتهاد را مطرح می‌کنند، می‌گویند که اصول فقه جدیدی باید برای حوزه مسائل اجتماعی نوشته شود.


وی اضافه کرد: هیچ دلیلی ندارد که دو نظر مطرح‌شده را به‌صورت صددرصد بپذیریم بلکه گزینه سومی وجود دارد، گزینه سوم این است که باید میراث و گنج رنج فقها در طول هزاران سال را نگه‌داریم اما آن را تکمیل و ترمیم کنیم و در برخی از ساحت‌ها تغییر دهیم.

عضو جامعه مدرسین با بیان اینکه اصول فقه موجود نیاز به ترمیم دارد، اظهار داشت: بنده‌ ترمیم را جایی به کار می‌برم که اصل وجود داشته باشد. (خ-1308)

طلیعه

article thumbnailدر روزهای اخیر اخبار مربوط به بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم CFT در صدر اخبار داخلی قرار داشت و درباره الحاق ایران به آن، نظرات گوناگونی مطرح شد. این لایحه یکی از لوایح چهارگانه ذیل «اف‌ای تی اف» است که عبارتند از:۱. لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی۲. لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم۳. لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT)۴. لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom