Ayeh

رهنمود

article thumbnailرهبر حکیم انقلاب اسلامی با صدور «بیانیه‌ی گام دوم انقلاب» به تبیین دستاوردهای شگرف چهار دهه‌ی گذشته پرداخته و توصیه‌هایی اساسی به‌منظور «جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی بزرگ» ارائه فرمودند که در ادامه به بخش‌هایی از این بیانیه اشاره می‌کنیم: آن روز که جهان میان شرق و غرب مادّی تقسیم شده بود و کسی گمان یک نهضت بزرگ دینی را نمی‌بُرد، انقلاب اسلامی ایران، با قدرت و شکوه پا به میدان نهاد؛ چهارچوب‌ها را شکست؛ کهنگی کلیشه‌ها را به رخ دنیا کشید؛ دین و دنیا را در کنار هم مطرح کرد و آغاز عصر جدیدی را...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز276
دیروز1205
در هفته7041
در ماه17307
مجموع21057615

بازدید کنندگان برخط

6
Online

حجت الاسلام والمسلمین علیدوست گفت: در بحث ظرفیت‌شناسی اصول فقه موجود در پیوند با استنباط احکام مسائل اجتماعی، سه نظر در مسأله وجود دارد؛ یک گروه معتقدند که اصول فقه نیازی به تکمیل، ترمیم و تغییر ندارد. اما جوان‌ترها و روشنفکران از افرادی که اجتهاد در اجتهاد را مطرح می‌کنند، می‌گویند که اصول فقه جدیدی باید برای حوزه مسائل اجتماعی نوشته شود.


وی اضافه کرد: هیچ دلیلی ندارد که دو نظر مطرح‌شده را به‌صورت صددرصد بپذیریم بلکه گزینه سومی وجود دارد، گزینه سوم این است که باید میراث و گنج رنج فقها در طول هزاران سال را نگه‌داریم اما آن را تکمیل و ترمیم کنیم و در برخی از ساحت‌ها تغییر دهیم.

عضو جامعه مدرسین با بیان اینکه اصول فقه موجود نیاز به ترمیم دارد، اظهار داشت: بنده‌ ترمیم را جایی به کار می‌برم که اصل وجود داشته باشد. (خ-1308)

طلیعه

article thumbnailحضور گسترده و وصف ناپذیر مردم در راهپیمایی باشکوه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگ زرین دیگری را به صفحات پرافتخار تاریخ انقلاب افزود. راهپیمایی غرورآفرین و حماسه‌ساز ۲۲ بهمن ‌امسال همزمان در بیش از هزار شهر و۱۰ هزار روستا با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد و وحدت، همبستگی و انسجام ملی مردم کشورمان، بار دیگر جهان را شگفت‌زده ‌کرد. ‌در این راهپیمایی، مسئولان، شخصیت‌ها، مقامات کشوری و لشکری به طور گسترده همراه مردم حضور داشتند و مردم شهر‌های مختلف با سر دادن شعارهای «مرگ بر آمریکا و مرگ بر...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom