Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با تأکید بر ضرورت تقوای مسئولان بویژه در «رسیدگی به امور مردم، رعایت بیت‌المال و اجتناب از اشرافیت» به بیان وظایف اساسی مسئولان سه قوه برای حل مشکلات اقتصادی و رونق تولید پرداختند و با اشاره به اقدامات خبیثانه‌ی آمریکا برای «تغییر محاسبات و تسلیم شدن مسئولان» و نیز «فاصله گرفتن مردم از نظام» افزودند: گزینه‌ی قطعی ملت ایران در مواجهه با دشمن، مقاومت در همه‌ی زمینه‌ها است، چراکه مذاکره با دولت کنونی آمریکا سمّ مضاعف است، البته جنگی...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز299
دیروز744
در هفته4222
در ماه20710
مجموع21146518

بازدید کنندگان برخط

8
Online

حجت الاسلام والمسلمین علیدوست گفت: در بحث ظرفیت‌شناسی اصول فقه موجود در پیوند با استنباط احکام مسائل اجتماعی، سه نظر در مسأله وجود دارد؛ یک گروه معتقدند که اصول فقه نیازی به تکمیل، ترمیم و تغییر ندارد. اما جوان‌ترها و روشنفکران از افرادی که اجتهاد در اجتهاد را مطرح می‌کنند، می‌گویند که اصول فقه جدیدی باید برای حوزه مسائل اجتماعی نوشته شود.


وی اضافه کرد: هیچ دلیلی ندارد که دو نظر مطرح‌شده را به‌صورت صددرصد بپذیریم بلکه گزینه سومی وجود دارد، گزینه سوم این است که باید میراث و گنج رنج فقها در طول هزاران سال را نگه‌داریم اما آن را تکمیل و ترمیم کنیم و در برخی از ساحت‌ها تغییر دهیم.

عضو جامعه مدرسین با بیان اینکه اصول فقه موجود نیاز به ترمیم دارد، اظهار داشت: بنده‌ ترمیم را جایی به کار می‌برم که اصل وجود داشته باشد. (خ-1308)

( تابلو اعلانات )

طلیعه

article thumbnailمهم‌ترین خبری که در هفته‌های اخیر در صدر اخبار داخلی و خارجی قرار گرفت، افزایش تنش بین ایران و آمریکا و بحثها بر سر احتمال وقوع درگیری میان این دو کشور است.در این میان برخی تحلیلگران با مقایسه رفتارهای دولتمردان آمریکا در طول ماه‌های اخیر با رفتار آنها در ماه‌های پیش از آغاز حمله به عراق و یافتن تشابه‌هایی در نوع رفتار بر این باورند که برخی از نزدیکان ترامپ که در صدر آنها جان بولتون قرار دارد - با توجه به نفوذی که در ماه‌های اخیر بر عرصه سیاست خارجی دولت ترامپ پیدا کرده‌اند – در حال زمینه سازی برای...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom