Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت هفته‌ی دولت در ارتباط تصویری با رئیس‌جمهور و اعضای دولت، سال آخر فعالیت دولت دوازدهم را فرصتی خوب برای افزایش خدمات در حوزه‌های مختلف خواندند و با بیان نکاتی درباره‌ی مسائل مهم اقتصادی همچون تولید، سرمایه‌گذاری، ارزش پول ملی و نیز فضای مجازی، تأکید کردند: باید با جدیت کامل، موانع تولید را رفع و برای حل مشکلات، همت بیشتر گماشت.
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز657
دیروز2138
در هفته6113
در ماه39035
مجموع521019

بازدید کنندگان برخط

6
Online


به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ، پنجمین جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مورخ99/04/06 با حضور اعضای محترم جامعه مدرسین و به ریاست حضرت آیت‌الله محمد یزدی «دامت برکاته» برگزار گردید. در این جلسه از حضرات آیات آقایان استادی، مقتدایی و غروی اعضای سابق شورای عالی حوزه‌های علمیه تقدیر و تشکر گردید.


حضرت آیت الله یزدی در این جلسه با اشاره به جایگاه و اهمیت حوزه های علمیه تاکید کردند: حوزه‌های علمیه از بعد از غیبت کبری تا امروز زیر نظر حضرات آیات و افاضل و علمای بزرگ توانسته‌اند معارف الهی و مکتب حق ائمه اطهار علیهم السلام را از فراز و نشیب‌ زمان عبور بدهند و امروز خوشبختانه به جایی رسیده‌ایم که چند حوزه بزرگ شیعه داریم که حوزه علمیه قم از جمله آنهاست.
ایشان با اشاره به دوره های مختلفی که حوزه های علمیه در طول تاریخ، پشت سر گذاشته اند، افزودند: پیش از انقلاب بحثی درخصوص اهمیت نظم و ترتیب در دروس و آموزش طلاب جوان وجود داشت و گروهی در همان موقع چندان قائل به نظم درامور نبودند، اما خوشبختانه این مسئله بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حل شد و با حضور نمایندگان مرحوم آیت‌الله العظمی گلپایگانی ره، حضرت امام ره و جامعه مدرسین، شورای مدیریت حوزه علمیه تشکیل شد که مرحوم آیت‌الله العظمی فاضل لنکرانی رحمت الله علیه حدود یک دهه دبیر این شورا بودند.
حضرت آیت الله یزدی ضمن قدردانی از عملکرد دوره‌های گذشته، به حضور آیات عظام، علما و فقها در تشکیلات شورای عالی حوزه های علمیه اشاره کردند و گفتند: در دوره های سابق حضرات آیات مکارم شیرازی، راستی کاشانی، محمد مؤمن، استادی (یک دوره هم بنده) در شورای عالی حوزه حضور داشته اند. ایشان افزودند: برخی از این بزرگان چندین دوره فعالیت داشته اند که به عنوان مثال می‌توان به حضرات آیات استادی (هفت دوره) ، مقتدایی ( شش دوره) و غروی (پنج دوره) اشاره کرد . به عبارت دیگر این افراد مورد قبول حضرات آیات مراجع و رهبری دامت برکاتهم بوده‌اند و خدمات فراوانی برای اصلاح حوزه داشته‌اند.
حضرت آیت الله یزدی با اشاره به جابجایی افراد در سمت ها و مناصب گفتند: در اکثر سمت‌ها و مسئولیت‌ها جا به جایی امری طبیعی است و براین اساس در این دوره برخی از آقایان حضور ندارند. لذا در همین فرصت از خدماتی که برای حوزه‌ها داشته‌اند صمیمانه تشکر می‌کنیم و قطعا همه کسانی که در راه اصلاح حوزه کوشیده‌اند در پیشگاه الهی مأجور هستند.
در ادامه این جلسه، آیت الله حسینی بوشهری دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه ضمن تقدیر و تشکر از اعضای سابق شورای عالی گفت: حضرات آیات استادی، مقتدایی و غروی حقیقتا در دوران مسئولیت خود، از هیچگونه خدمتی در راه اعتلای حوزه های علمیه و خدمت به آن دریغ نداشته‌اند. از این جهت، وظیفه داریم که از از زحمات آقایان تقدیر و تشکر کنیم.
دبیر شورای عالی حوزه‌های علمیه افزود: خوشبختانه در این دوره در خدمت سه شخصیت بزرگوار دیگر ( حضرات آیات شب‌زنده‌دار، اراکی و رجبی) هستیم که امیدواریم همچون گذشته، بتوانیم گام های بلندی را در راستای مطالبه حوزو‌یان، مراجع و رهبری برداریم.
در ادامه آیت الله خاتمی ضمن تاکید بر جایگاه شورای عالی حوزه های علمیه اظهار داشت: این تشکیلات امضای مراجع بزرگوار و مقام معظم رهبری دامت برکاتهم را به همراه دارد، لذا تقدیر از اعضای آن که مورد اعتماد مقام معظم رهبری و مراجع عظام هستند، در جای خود امری مهم است. وی ضمن قدردانی از اعضای سابق شورای عالی حوزه های علمیه گفت: حضرات آیات استادی، مقتدایی و غروی سخت‌کوشانه در جلسات شورا و همچنین در بازدیدهای استانی حضور داشتند و این نکته مهم را باید مدنظر داشته باشیم که این بزرگان، تشنه مسئولیت نبودند، بلکه شیفته خدمت بودند و مطمئنا اعضای جدید شورا هم از تجربیات این شخصیت‌ها بعنوان کارشناسان نخبه استفاده خواهند کرد. وی در پایان اظهار داشت: حضرات آیات شب‌زنده‌دار، رجبی و اراکی مایه افتخار حوزه هستند و خدای را شاکریم که شورای وزینی جایگزین شورای وزین قبلی شد.
در ادامه جلسه، حضرت آیت الله مروی ضمن تشکر و قدردانی از حضرات آیات استادی، مقتدایی و غروی، اظهار داشت: این بزرگان چه در دوران مسئولیت خود و چه زمانی که مسئولیتی رسمی برعهده نداشته‌اند، همواره در راه اعتلای حوزه ها حضور مستمری داشته‌ اند و باعث افتخار بنده است که از این بزرگان درس ها و نکته ها آموخته ام.

همچنین آیت الله مقتدایی ضمن تشکر از اعضای محترم جامعه مدرسین اظهار داشت: ازحضرت آیت‌الله یزدی و اعضای محترم جامعه مدرسین بخاطر لطف و محبتی که داشته و دارند، تقدیر و تشکر می‌کنم. وی با اشاره به 6 دوره حضور خود در شورای عالی حوزه های علمیه گفت: بنده 6 دوره در این شورا عضویت داشتم و بیش از 20 سال خدمت کرده‌ام که این خدمات امیدوارم مورد رضایت خداوند متعال و حضرت صاحب‌ الامر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) قرار گرفته باشد.
آیت الله مقتدایی افزود: همواره کار شورا را عبادت و خدمت به نظام و حوزه‌های علمیه می‌دانستم و می‌دانم. حال که این مسئولیت از دوش بنده برداشته شده، ان‌شاء الله اعضاء جدید منشاء خیر باشند و توفیق و موفقیت همه آنها را از خداوند متعال ‌خواهانم.
در پایان جلسه حضرت آیت الله غروی نیز ضمن تشکر از حضرت آیت‌الله یزدی و اعضای جامعه مدرسین، اظهار داشت: امیدوارم اعضای جدید بتوانند منویات مقام معظم رهبری و مراجع دامت برکاتهم را عملی کنند.
وی با اشاره به حضور خود در دوره های قبلی شورای عالی حوزه های علمیه گفت: همه سعی و کوشش بنده در دوران‌های مختلف این بوده است که اگر وظیفه‌ای به عهده‌ی من گذاشته می‌شود، در اجرای آن کوتاهی نکنم. امیدوارم که آن خدمات مورد رضایت حضرت بقیه‌الله (عج) باشد و کوتاهی‌ها هم مورد عفو آن حضرت قرار گیرد.

 

ورود کاربران

طلیعه

تصویر مطلب«اقتصاد کشور را مطلقاً به تحوّلات خارجی نباید پیوند زد» این تذکری بود که حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هیئت دولت در دوم شهریور ماه مطرح کردند و چنین پیوندی را «خطای راهبردی» دانستند. در کنار این موضوع معظم له به تشریح موضوعات اقتصادی‌پرداختند و تولید را به عنوان راه حل  اصلی رفع مشکلات  اقتصادی معرفی و تبیین کردند.  کشور ما از جمله کشورهایی است که علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی طبیعی از ظرفیت‌های مادی و منابع سرشاری‌برخورداراست. این ویژگی در پیوند با فرصت‌هایی چون نیروی انسانی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom