Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم و پُرشکوه بسیجیان در ورزشگاه یک‌صد هزار نفری آزادی با تأکید بر اینکه جوانان، راه‌حل مشکلات کشور هستند، به ارائه‌ی تحلیلی از شرایط حساس کنونی پرداختند و افزودند: آمریکایی‌ها با عربده‌کشی، بیان سخنان سخیف و تصوراتی واهی درصدد تصویرسازی کاملاً وارونه از قدرت خود و از اوضاع ایران هستند اما مجموعه‌ی عظیم جوانان میهن و ملت بزرگ ایران می‌دانند که باید با ناکام گذاشتن آخرین حربه‌ی باقیمانده‌ی دشمن یعنی تحریم، سیلی دیگری به آمریکا...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز2556
دیروز5529
در هفته2556
در ماه75362
مجموع20864043

بازدید کنندگان برخط

5
Online

Imageجلسه‌ هفتگی جامعه مدرسین حوزه  علمیه قم در تاریخ 1391/08/19 در محضر آیت‌الله العظمی صافی گلپایگانی و در بیت معظم‌ له برگزار گردید.

در این دیدار ابتدا حضرت آیت‌الله یزدی رئیس شورای عالی جامعه مدرسین گزارشی از جامعه مدرسین و عملكرد آن ارائه كردند. و سپس حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی بیاناتی را به صورت مبسوط بیان فرمودند و پس از آن نیز اعضای محترم جامعه هر یک مسائلی را مطرح و نقطه نظرات معظم له را دریافت نمودند.
در ادامه بخش هایی از این جلسه ارائه می شود.

حضرت آیت الله یزدی:
  • جامعه مدرسین همواره در خط امام،‌رهبری و مراجع حركت كرده است.

Imageحضرت آیت الله یزدی با بیان این كه جامعه مدرسین از بدو تأسیس فراز و نشیب‌های فراوانی را پشت سر گذاشته است، از برگزاری همایش نیم قرن حضور به منظور معرفی خدمات و فعالیت‌های پنجاه ساله این تشكل برجسته حوزه در آینده نزدیك خبر دادند.

ایشان با بیان این كه جامعه مدرسین پس از پیروزی انقلاب در فراز و نشیب‌ها همه جا پشت سر امام (رضوان‌الله تعالی علیه) و رهبری حضور داشته است، گفتند: جامعه مدرسین در کنار مراجع عظام رهنمودهای آنها را مورد توجه قرار دادند و تا امروز سعی کردند وابستگی به هیچ جایی غیر از حوزه نداشته باشند و در حقیقت یک نهاد حوزوی و نهاد علمی، سیاسی هستند.

حضرت آیت الله یزدی اضافه كردند: اعضای جامعه مدرسین علما و فضلای محترمی هستند كه در ضمن اشتغال به کارهای علمی‌ توجه به مسائل لازم در حوزه و اوضاع و احوال کشور هم داشته و دارند و همیشه آن جایی که باید حمایت کنند، حمایت می‌کردند و آنجایی که باید نقد بکنند، نقد می‌کردند، آنجایی که باید اعتراض بکنند اعتراض می‌کردند.

Imageایشان تاكید كردند: جامعه مدرسین در حال حاضر در همان مسیری که تشخیص اکثریت‌شان همیشه این بوده است که در راه امام و انقلاب و اسلام و حمایت از حوزه و پشت سر حضرات مراجع عمل بکنند، عمل كرده و می كنند.

حضرت آیت الله یزدی افزودند: این نهاد سعی ‌کرده که در راه انقلاب و اسلام خدمات خودش را داشته باشد و همیشه همراه امام و انقلاب و رهبری و مراجع حركت بکند و تلاش كرده است که خدای ناکرده از این خط اصلی انحرافی پیدا نکند.

رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفتند: خالص‌ترین نهادی که من در كشور سراغ دارم که قصد، غرض و نظری در آنها وجود ندارد، اعمال سیاسی و جهت‌گیری و گروهی و حزبی اصلا در آنها نیست و واقعا بر اساس وظایف شرعی و دینی خودشان حرکت می‌کنند همین جامعه مدرسین و اعضاء محترم آن است.


آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:
  • هویت اصلی روحانیت، هویت علم، حفظ دین و دخالت در امور مسلمین
بعد از گزارش آیت الله یزدی،  آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در جمع اعضای جامعه مدرسین بیانات مبسوطی را بیان نمودند كه گزیده ای از آن تقدیم می شود:


  • مسئولیت سنگین جامعه مدرسین در شرایط كنونی بین المللی
Imageاین مرجع تقلید ضمن تبریک ایام پربرکت ماه ذی الحجه گفتند: عزیزانی که در این اجتماعات شرکت دارند باید ان‌شاءالله روز به روز بر عزت اسلام و شوکت حوزه و استقلال حوزه بیافزایند.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی نقش جامعه مدرسین را برجسته توصیف كرده و با تاكید بر این كه مسؤولیت این تشكل در عرصه های داخلی و خارجی بسیار سنگین است، گفتند: این تشکلی که الحمدلله فراهم شده، بسیار محترم است و البته هر چه بیشتر در انجام وظایف‌شان موفق باشند اسباب عزت اسلام و روسفیدی آنها در درگاه آقا امام زمان(عج) می‌شود.

این مرجع تقلید جهان تشیع تاكید كردند: این موضوع ‌مطلب بزرگی است و باید هم این گونه باشد، در مقابل در جاهایی که باید مثلا اگر حرفی بزنند خدای ناکرده سکوت کنند اینها البته موجب مسئولیت است؛ اما به هر حال امیدوارم ان شاءالله توفیقات این اجتماع و جامعه مدرسین همان طوری که بوده است ادامه داشته باشد و خداوند بر توفیقاتشان بیفزاید.

  • ضرورت تقویت جنبه ی بین المللی جامعه مدرسین
Imageایشان با تاكید بر این كه جامعه مدرسین باید جنبه‌ی بین‌المللی داشته باشد یعنی یک مرکزی باشد که همه‌ی ملل شیعه در هر کجا هستند جامعه مدرسین را به مرکزیت بشناسند و خیال نکنند که اینجا فقط همین جامعه‌ی مدرسین ایران است، بلكه جامعه‌ی مدرسین همه جا است، اظهار داشتند: حوزه‌ی نجف مال عراق نیست حوزه نجف مال همه جاست و مرکز همه جا هست، همه جا به اینجا مراجعه می‌کنند؛ اگر ما بتوانیم جامعه مدرسین را به این هویت معرفی کنیم، بسیار خوب خواهد بود چراكه ما همه جا باید باشیم و به گونه ای نباشد فقط در ایران باشیم.

ایشان با تاكید بر این كه جامعه‌ی مدرسین باید جامعه بین‌المللی شیعه باشد، گفتند: اینجا(جامعه مدرسین حوزه علمیه قم) مرکز علم و مرکز علم شیعه است و در بین جوامع علمی برایش اعتبار علمی قائلند و باید اعتبار علمی برای جامعه مدرسین بین‌المللی بشود.

Image آیت الله العظمی صافی گلپایگانی گزارش ارائه شده از سوی حضرت آیت الله یزدی را مایه امیدواری دانسته و تاكید كردند: همه این گزارش ارائه شده بشارت بود امیدوارم با این خلوص نیتی كه شما دارید، بیش از گذشته توسعه پیدا كنید.

ایشان اضافه كردند: البته اینجا هر کسی می‌آید غیر از اینکه به دنبال رضای امام زمان(عج) باشد و حیثیات روحانیت هم روز به روز در حال افزایش باشد نیتی ندارد؛ همچنین ما در سابق علمای مبسوط الید که اینها در محبوبیت بودند و در دل مردم نفوذ داشتند، آمر به معروف و ناهی از منكر بودند.

  •  هویت اصلی روحانیت، هویت علم، حفظ دین و دخالت در امور مسلمین
Imageمعظم له با تاكید بر این كه هویت اصلی ما، هویت علمی و بعد هم هویت دخالت در امور و اشراف و نظارت بر امور به منظور رعایت حدود الهی است، ابراز داشتند: ما باید بزرگان و علمای سلف را برای مردم و جامعه معرفی كنیم و جامعه مدرسین می تواند در این عرصه نیز ایفای نقش كند.
 
ایشان امر به معروف و نهی از منکر را رسالت دیگر روحانیت و حوزه‌های علمیه دانسته و تاكید كردند: باید این بازدهی‌ها و این محصولاتی که از قدیم بوده است را انشاءالله ادامه بدهند.

  • جامعه مدرسین باید علم اتحاد در حوزه را بلند كند
معظم له با بیان این كه جامعه‌ی مدرسین باید انشاءالله عَلَم اتحاد و حرکت را در حوزه بلند کند، گفتند: مسئله‌، مسئله‌ی علم است و مسئله‌ی عالم‌پروری و آن هم علمای شجاع، علمایی که حرفشان را بزنند کوتاه نیایند، نترسند.

Imageایشان با بیان این كه همه ‌باید در حوزه با همه باشیم، خاطرنشان كردند: همه‌ی جامعه مدرسین، متحد و در مسائل متحد الکلمه باشیم، الحمدلله یک چنین تشکلی فراهم شده که این هم از نعمت‌های خداست و باید قدر آن را دانست.

ایشان ادامه دادند: ما الان باید بدانیم که در کجا یک مسأله و مطلب دینی است كه باید حل شود، هر جا قضیه‌ای واقع می‌شود باید اطلاع داشته باشیم، اگر بتوانیم در حد لازم نسبت به آنجا عکس‌العمل نشان، اظهار وجود و انجام وظیفه دینی کنیم.

معظم له در پایان تاكید كردند: این مطالب باید همه تحت نظر جامعه مدرسین باشد، امیدواریم این مقاصدی که شما دارید روز به روز توسعه پیدا کند و اسباب عزت اسلام و رضایت آقا امام زمان(عج) فراهم شود.

ورود کاربران

طلیعه

article thumbnailدر روزهای اخیر اخبار مربوط به بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم CFT در صدر اخبار داخلی قرار داشت و درباره الحاق ایران به آن، نظرات گوناگونی مطرح شد. این لایحه یکی از لوایح چهارگانه ذیل «اف‌ای تی اف» است که عبارتند از:۱. لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی۲. لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم۳. لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT)۴. لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom