Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در سخنان مهمی درباره‌ی «آمریکا» و «برجام» با اشاره به استمرار عزت و عظمت ملت ایران و بی‌نتیجه ماندن توطئه‌های دشمنان تأکید کردند: بارها گفته بودیم «به آمریکا اعتماد نکنید»، این هم نتیجه‌اش. درباره‌ی مذاکره با سه کشور اروپایی هم می‌گوییم به این‌ها هم نباید اعتماد کرد و برای هر قرارداد باید تضمین‌های واقعی و عملی بگیرید وگرنه نمی‌شود به این شکل حرکت را ادامه داد.رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به حرف‌های سخیف و سبک ترامپ گفتند: این شخص علاوه بر بیش از ۱۰ دروغ آشکار، ملت ایران...
مطالب بیشتررهنمود  
نامه‌ دو تن‌ از اعضاي‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه علمیه قم و نمايندگان‌ امام‌ در شوراي‌ اقتصاد درباره‌ برنامه‌ پنج‌ ساله‌
در تاريخ 04/06/1362
بسم الله الرحمن الرحيم‏

حضور محترم‌ سروران‌ گرامي‌ نمايندگان‌ محترم‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌دامت‌ توفيقاتهم‌

السلام‌ عليكم‌ و رحمة‌الله‌ و بركاته‌

محترماً پس‌ از عرض‌ ارادت‌ فرمايشات‌ جناب‌ آقاي‌ نخست‌ وزير محترم‌ آقاي‌ موسوي‌ در مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌هنگام‌ تقديم‌ برنامه‌ پنجساله‌ دائر بر حضور نمايندگان‌ امام‌ مدظله‌ العالي‌ در جلسات‌ بررسي‌ طرح‌ برنامه‌ اين‌ تصور را بوجود آورد كه‌ برنامه‌ مذكور مورد تأييد ما است‌ روي‌ همين‌ جهت‌ بعنوان‌ «النصيحة‌ لائمة‌ المسلمين‌» لازم‌ ديديم‌ كه‌ خاطر مبارك‌ آقايان‌ را بشرح‌ ماوقع‌ اجمالاً معطوف‌ داشته‌ و انتظار داريم‌ كه‌ خود نمايندگان‌ محترم‌ كه‌ صلاحيت‌ شرعي‌ و قانوني‌ دارند بذل‌ توجه‌ فرموده‌ و شخصاً رسيدگي‌ فرمايند البته‌ از تفصيل‌ خودداري‌ مي‌كنيم‌ تا خداي‌ نكرده‌ تصور نشود كه‌ ما در صدد تضعيف‌ دولت‌ هستيم‌:

1ـ در جلسات‌ بررسي‌ از آقايان‌ خواستيم‌ كه‌ مدارك‌ آمار شما (كه‌ زيربناي‌ طرح‌ است‌) چيست‌؟ آقايان‌ مدارك‌ صحيح‌ و دقيق‌ نداشتند و خود اعتراف‌ نمودند كه‌ ما از روي‌ ناچاري‌ در هنگام‌ طرح‌ از چنين‌ آمار تخميني‌ استفاده‌ مي‌كنيم‌ معلوم‌ است‌ كه‌ آمار در طرح‌ چه‌ اثرات‌ و پي‌ آمدهايي‌ دارد و انتظار مي‌رود كه‌ آمار دقيق‌ و صحيح‌ تهيه‌ و برنامه‌ را بر آن‌ بنا گذاري‌ نمايند گرچه‌ طول‌ بكشد.

2ـ در جلسات‌ تذكر داديم‌ كه‌ مشخصه‌ يك‌ برنامه‌ اسلامي‌تنظيم‌ آن‌ بر اساس‌ ضوابط‌ و مقررات‌ فقه‌ اسلام‌ در روابط‌ انساني‌، و اختيارات‌ و مسؤوليتهاي‌ دولت‌ و اشخاص‌ حقيقي‌ و حقوقي‌ است‌ و اين‌ ضوابط‌ و مقررات‌ بايد در جلسات‌ زيرساخت‌ اقتصاد تعيين‌ شود و آنچه‌ كه‌ از طرف‌ امام‌ مدظله‌العالي‌ بما محول‌ نشده‌ است‌ و برنامه‌اي‌ كه‌ روابط‌ انساني‌ و محدودة‌ مسؤوليت‌ و اختيارات‌ دولت‌ و اشخاص‌ حقيقي‌ و حقوقي‌ بر اساس‌ ضوابط‌ فقه‌ اسلامي‌ در آن‌ مراعات‌ نشده‌ باشد مورد امضاي‌ ما نيست‌.

3ـ در برنامه‌ريزي‌ تعيين‌ منابع‌ مالي‌ بگونه‌اي‌ كه‌ با ضوابط‌ اسلامي‌ امكانات‌ قابل‌ بكار گرفتن‌ تطبيق‌ كند در درجة‌ اول‌ اهميت‌ قرار دارد و در اين‌ برنامه‌ ارائه‌ شده‌ جهت‌ فوق‌ با حفظ‌ تمام‌ ابعاد مشخص‌ نشده‌ است‌ و معلوم‌ نيست‌ منابع‌ مالي‌ اين‌ برنامه‌ از چه‌ راهي‌ تأمين‌ مي‌شود از طريق‌ وامهاي‌ خارجي‌ يا استقراض‌ از بانك‌ مركزي‌ و چاپ‌ اسكناس‌ و يا گرفتن‌ ماليات‌ سنگين‌ از مردم‌ كه‌ هر يك‌ بحث‌ مفصلي‌ دارد.

4ـ در جلسات‌ بعضي‌ از موارد را كه‌ اشكال‌ داشت‌ تذكر داديم‌ ولي‌ نمي‌دانيم‌ اصلاح‌ شده‌ يا نه‌ با عنايت‌ به‌ مراتب‌ فوق‌ نتوانستيم‌ بخود اجازه‌ دهيم‌ كه‌ برنامه‌ ارائه‌ شده‌ را تأييد كنيم‌ و بعنوان‌ يك‌ برنامه‌ اسلامي‌تضمين‌ نماييم‌ .آقايان‌ نمايندگان‌ محترم‌ خود شرعاً مسؤول‌ رسيدگي‌ هستند.

نمايندة‌ امام‌ در شوراي‌ اقتصاد
سيد جعفر كريمي‌ ـ علي‌ احمدي‌ (ميانجي‌)‌

طلیعه

article thumbnailمردم لبنان پس از وقفه‌ای حدودا یک دهه‌ای روز جمعه ۶ مه / ۱۶ اردیبهشت یک‌بار دیگر پای صندوق‌های رای رفتند. حضوری که البته چندان پر رونق نبود و از ساعات ابتدایی اخذ رای تمامی گزارش‌ها از میزان مشارکت پایین مردم حکایت داشت؛ اما با نزدیک شدن به ساعات پایانی برگزاری انتخابات و تلاش‌های احزاب مختلف برای کشاندن مردم به پای صندوق‌ها، این وضعیت کمی بهبود پیدا کرد. بیروت که عموما خاستگاه جریان سعد حریری شناخته می‌شود، این‌بار شاهد مشارکت ناامیدکننده‌ای بود، چرا که تنها حدود ۳۵ درصد شهروندان پایتخت لبنان به پای...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom