08 آبان 1399 ساعت 06:28

توصیه رهبر انقلاب درباره «بیانیه گام دوم»:
«من روی این بیانیه خیلی زحمت کشیدم ... بنای بر این ندارم که اگر چیزی نوشتم یا مطلبی می‌گویم از دیگران درخواست کنم که روی آن کار کنند ولی راجع به این بیانیه می‌گویم این کار را بکنند..»


گفتگوی نویسنده با خبرگزاری فارس و توضیحاتی مختص:

ابراهیم جداوی نویسنده کتاب «راهبردهای رهبری؛ تبیین عملیاتی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی» در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس درباره این اثر اظهار داشت: کتاب «راهبردهای رهبری»، با هدف تبیین عملیاتی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در ۷ فصل به همت مجموعه شناخت رهبری از سوی انتشارات پرناک، روانه بازار کتاب شد.

وی ادامه داد: این کتاب پس از مقدمه، در هفت فصل: «راهبردهای علم و پژوهش، معنویّت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی روابط خارجی مرزبندی با دشمن، و سبک زندگی» و ۱۷۶ صفحه، به صورت خود جوش و جهادی نگاشته شده است.

جداوی خاطر نشان کرد: هدف این کتاب آن است که متن بیانیه را از زبان مقام معظم رهبری شرح و تفسیر کند تا در دام تحلیل‌های تحمیلی و یا ابهام‌های متنی نیفتیم؛ به همین دلیل تمرکز نگارش در این کتاب بر روی سخنان معظم له است.

این مؤلف تصریح کرد: توصیه‌های هفتگانه حضرت آیت الله خامنه‌ای در بخش پایانی بیانیه، نقشه راه انقلاب اسلامی برای ایجاد ایران ِمستقل، پیشرفته و مقتدر است که باید جزءبه جزء آنها مبنای عمل و مطالبه جوانانِ فعال در بخش‌های مختلف کشور قرار بگیرد.

وی تأکید کرد: الزامات مطرح شده توسط رهبر انقلاب در زمینه تحقق تمدن نوین اسلامی، راهبردهایی است که راهِ‌گذار از وضع موجود به وضع مطلوب را نشان می‌دهند. به بیان دیگر سعی ما بر این بوده است که راهکارهای رهبر انقلاب را تدوین و به جوانان و دغدغه‌مندان برای آماده‌سازی خود و کشور برای ظهور امام زمان (عج) تقدیم کنیم.

ابراهیم جداوی از پژوهشگران جوان هرمزگانی و اهل شهرستان رودان است.

https://www.farsnews.ir/news/13990519000681

 

جهت سفارش کتاب به کانال زیر بپیوندید:

https://eitaa.com/joinchat/2895052843Cd9aab46aa8

بالای صفحه