Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از کارگران صنایع مختلف، کار جهادی و بی‌وقفه را از شرایط مهم رونق تولید و تحقق راهبرد عزت آفرین اقتصاد مقاومتی خواندند و با تأکید بر لزوم رسیدگی به مسائلی همچون امنیت شغلی و مزد و احترام به کارگران افزودند: دشمن برای به زانو در آوردن ملت ایران بر فشار اقتصادی متمرکز شده است اما بداند این ملت هیچگاه به زانو در نمی‌آید و ضمن استفاده از فرصت تحریم برای رشد و شکوفایی، دشمنی‌های امریکا را بی پاسخ نمی‌گذارد.رهبر معظم انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز443
دیروز940
در هفته3433
در ماه22348
مجموع21121324

بازدید کنندگان برخط

9
Online

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محکومیت توافقنامه امنیتی عراق

در تاریخ 12/3/1387

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

ملت مبارز و مقاوم عراق ؛

پس از گذشت سالیان متمادی از حاکمیت دیکتاتوری و استبدادی صدام خائن و جنایت پیشه و قتل و کشتار بیرحمانه او از ملت صبور و مقاوم عراق که با تائید قدرت های سلطه گر و زورگو صورت می‌گرفت استعمار گران طمّاع و خبیث با هدف شوم و خیال خام تسلط بر منابع عظیم نفتی، اثرگذاری جدی بر جغرافیای سیاسی منطقه، جلوگیری از بیداری ملت های مسلمان منطقه و چنگ اندازی بر ثروت‌های مادی و معنوی مردم عزیز عراق خود بی واسطه دست به اشغال سرزمین عراق زده، با قتل انسانها ، زنان و مردان بی گناه دست خود را آلوده کرده و ذخائر ارزشمند مردم عراق را به غارت بردند.

سرزمین عراق با آن همه سابقه ی تمدن تاریخی و فرهنگی اینک به محلی برای جولانگاه سلطه گران ، استثمارگران و جنایتکاران آمریکایی تبدیل شده است که بی محابا و با بی شرمی، شرافت مردم منطقه به خصوص مردم عراق را زیر پا نهاده و در فکر سلطه ی جاودان و همیشگی در این سرزمین به سر می برند. و در حالی که فقر، فلاکت، بیماری و غیره مردم و جوانان را می آزارد، استعمارگران آمریکایی با غارت منابع نفتی، سودای ماندگاری و ادامه ی اشغال را پیگیری می کنند.

چنین است که آمریکا این رژیم جنایت پیشه و سفّاک، حامی اصلی غاصبان سرزمین اسلامی قدس و اشغال گر عراق مظلوم و افغانستان غریب در پی وادار سازی دولت و ملت عراق به امضای توافقنامه ای ننگین، شرم آور و بیرحمانه برای ادامه‌ی حضور اشغال گرانه در عراق است. این در حالی است که این توافقنامه که ضامن هدم اساسی و به زیر یوغ برده شدن تمامی ارکان اصلی دولت و سرزمین و ملت عراق است مورد انکار، اعتراض و خشم و غضب تمامی اندیشمندان ، متفکران ، مراجع معظم تقلید «دامت برکاتهم اجمعین» و ملت و طوایف و مذاهب گوناگون عراقی قرار گرفته است و البته جز این نیز انتظاری از این فرهیختگان نیست.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن محکومیت اکید توافقنامه ی امنیتی و هشدار جدی به مسئولان دولت عراق مبنی بر عدم امضاء توافقنامه ی به اصطلاح امنیتی که ملت آزاد و مستقل عراق را برای همیشه به بردگی و بندگی کفّار آمریکایی و صهیونیستی خواهد کشانید به دولت استعمارگر آمریکایی یاد آور می شود که ملت عراق همچنان که در تاریخ پر افتخار و ضد استعماری خود نشان داده است با مقاومت و ایستادگی با فضاحت تمام اشغالگران را به بیرون از کشور اسلامی عراق رانده و دست آنان را از منابع مادی و معنوی خود کوتاه خواهد نمود.

بی شک بیداری و هوشیاری مردم به رهبری و زعامت مرجعیت والامقام و ضد اشغالگر عراق مانع از آن خواهد شد که اشغالگران و استعمارگران به اهداف شوم و سلطه طلبانه و ضد اسلامی و ضد مردمی خود نائل آیند.

 

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

طلیعه

article thumbnailحادثه تلخ و ویرانگر سیل در برخی از استانهای کشور، تاکنون آثار و نتایج سنگین و نامطلوبی را برجای گذاشته و مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است. در برخی از مناطق سیل زده، خانه‌ها، مزارع و زیر ساخت‌ها با خسارت 100درصدی روبرو شد و حجم ویرانی‌ها در بلند مدت و پس از نهایی شدن آمارها روی دیگر خود را نشان خواهد داد.این سیلاب‌های مهیب گرچه صدمات بسیاری را ایجاد کرد اما برکاتی نیز به همراه داشت. حجم گسترده خدمت رسانی‌ها و حضور بسیار پررنگ و درخشان گروه‌های جهادی، نیروهای مسلح و روحانیون، زیبایی‌ها و...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom