Ayeh

رهنمود

article thumbnailدر شب ولادت با سعادت حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام و به‌مناسبت روز پاسدار، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از پاسداران و خانواده‌های آنان، علت خصومت آمریکایی‌ها با سپاه را پیشگامی آن در دفاع از کشور و انقلاب خواندند و خاطرنشان کردند: آمریکا و دشمنان نادان چهل سال است که هر چه در توان داشتند علیه جمهوری اسلامی به کار بستند اما هیچ غلطی نتوانستند بکنند و امروز دست انقلاب و نظام اسلامی در منطقه و بلکه در دنیا باز شده است.حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، سپاه را یک دستگاه برجسته و در خط مقدم...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز896
دیروز832
در هفته896
در ماه19811
مجموع21118787

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  به مناسبت محکومیت تعرض نیروهای آمریکایی به مردم عراق خاصه شیعیان ساکن شهرک صدر

بسم الله الرحمن الرحیم

براساس اخبار واصله نیروهای اشغالگر امریکایی در عراق بدون هماهنگی با دولت قانونی عراق اقدام به حمله به شهرک شیعه نشین صدر نموده‌اند حملات هوایی و زمینی به مناطق غیر نظامی کشتار کودکان و زنان و مردان بی‌دفاع در حالی صورت می‌گیرد که مجامع بین‌المللی با سکوت معنا دار خود ناظر خاموش این حملات هستند تداوم قطع آب و برق و محاصرة بیش از دو میلیون سکنة بی‌دفاع یک شهرک مسلمان نشین نا امنی وضعیت اسف بار بهداشتی این شهرک را در آستانة یک فاجعة انسانی قرار داده است.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با محکوم نمودن این جنایات قاطعانه از دولت عراق درخواست می‌نماید که از تمامی ابزار و امکانات در اختیار خود استفاده نموده از این نسل کشی و جنایت جلوگیری نمایند. همگان بخوبی واقف‌اند تداوم این وضعیت علاوه بر کشتار مردم بی‌دفاع و بیگناه موجب توسعة نا امنی در عراق و تضعیف حاکمیت در عراق خواهد شد.

ایجاد اختلاف بین گروههای مختلف اعم از شیعه و سنی در عراق از یک سو وتقابل با دولت قانونی عراق و تداوم نسل کشی اصلی‌ترین سیاست‌های اشغالگران جهت تداوم حضور در عراق می‌باشد که هوشیاری این نیرو‌ها و حفظ وحدت در بین این گروهها و تقویت و همدلی در حاکمیت دولت قانونی عراق در تعامل با این گروهها ضروری‌ترین نیاز سرزمین مظلوم عراق می‌باشد.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از کلیه آزاد اندیشان سراسر جهان خاصه مسلمانان و شیعیان درخواست می‌نماید که با اعلام موضع و محکوم نمودن جنایات اشغالگران آمریکایی، انگلیسی در عراق مانع کشتار شیعیان بی‌دفاع و تداوم نسل کشی شوند.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

 


 

 

هذا بیان من قبل جامعة المدرسین الحوزة العلمیة فی قم المقدسة لتندید و استنکار الهجمات التی تعرضت لها مدینة الصدر

بسم الله الرحمن الرحیم

من قبل القوات الأستکباریة الأمریکیة المحتلة و استناداً الی الأنباء التی وصلتنا أن القوات المحتلة فی العراق من دون ای توافق مع الدولة الحاکمة الرسمیة فی العراق تعرضت لأقتتال مدینة الصدر الشیعیة و الهجمات کانت مشتملة علی القصف و الأبادة لشعب العراق المضطهد فی النواحی السکینة و من ثم قتل الأطفال و النساء و الرجال الأبریاء و هذا القضیة الساخنة متزامنة مع سکوت الحکام و المجامیع الدولیة و لم نری منهم ای تفاعل مع هذا الشعب المظلوم و بهذا الأصغاء و الصمت یشاهدون هذه الهجمات و لم یکترثوا و من جهة اخری نری تواصل قطع الماء و الکهرباء و الحضر الذی یعانی منه ملیونان نسمة من سکنة الاحیاء الشیعیة المسلمة و هذا التواصل اخذ یهدد امن المنطقه ویصعّد الاوضاع المؤلمة فی المنطقة المظلومة الی شفا جرف هار و کادت أن تکون هذه الوقایع فجایع انسانیة.

فنحن جامعة مدرّسی الحوزة فی قم المقدسة نندد ونستنکر هذه الوقایع المؤلمة البشعة و نطالب من الحکومة الرسمیة فی العراق الجریح ان تستفاد من الآلیات و المعدّات التی عندها فی منع القوات الأمریکیة من التعرض و الآباده الواضعه الجلیه الصمعا.

و لا تعلمون أن استمرار هذه الوضعیة اضافة علی قتل الناس الآبریاء یزید فی تورط المنطقة و من ناحیة اخری یضعّف الدولة الحاکمة فی العراق و یشق عصا المسلمین و اثارة الخلاف بین الفرق الأسلامیة من الشیعة و السنة و المواجهه و استمرار القتل و النهب و التشرد و اخری و هذه هی سیاسة المحتلین لکی یکون مبرراً لبقاء هم فی العراق فنرجو من جمیع الجهات أن یعوا الفرق من الدوله الحاکمه لشعب و بالعکس هو من اهم الضروریات فی هذه البلد المسلم.

جامعة المدرسین فی الحوزة العلمیة فی قم المقدسة تطلب من جمیع الآحرار فی العالم و  المسلمین و الشیعة خصوصاً أن یتخذوا موضعاً تجاه بقاء المحتلین الآمریکین و البریطانیین کی یمنعوهم من القتل و النهب و التشرید و الأبادة الجماعیة.

و السلام علیه و علیکم و رحمه الله و برکاته


 

طلیعه

article thumbnailتوجه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مباحث اقتصادی باعث شده است که ایشان در نامگذاری سالها موضوعات و عناوین اقتصادی را مد نظر قرار دهند و به عنوان مسئله اصلی و در اولویت بدان نگاه کنند. ایشان با پشتوانه نظرات کارشناسی، همواره دغدغه‌های اقتصادی را بیان داشته و در سالهای مختلف، با درنظر گرفتن مهمترین مسائل مورد نیاز جامعه و کشور، عنوانی را برای هر سال مطرح می‌کنند. آنچه اکنون می‌تواند بخش بسیار مهمی از نگرانی‌ها را برطرف کند و شاخص‌های اقتصادی را بهبود ببخشد موضوعی تحت عنوان تولید است. کشور ما...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom