Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1140
دیروز1621
در هفته13022
در ماه34977
مجموع176978

بازدید کنندگان برخط

6
Online

اعلاميه ی‌ حوزه ی‌ علميه ی‌ قم‌ درباره ی‌ دومين‌ سالگرد قيام‌ 15 خرداد
مورخ 15/03/1344

 

«15 خرداد چه‌ روزي‌ بود؟!»

 15 خرداد روزي‌ بود كه‌ عمال‌ امپرياليسم‌ براي‌ چندمين‌ بار حمله‌ وحشيانه‌اي‌ به‌ اسلام‌ و ملت‌ مسلمان‌ ايران‌ كردند. روزي‌ بود كه‌ مسلسلهاي‌ استعمارگران‌ آمريكايي‌ و انگليسي‌، جوانان‌ رشيد ايراني‌ را به‌ جرم‌ حمايت‌ از اسلام‌ و استقلال‌ مملكت‌ در خون‌ خويش‌ غوطه‌ور ساخت‌. روزي‌ بود كه‌ حكومت‌ گستاخ‌ و جلاد ايران‌ مادراني‌ را بي‌ فرزند، خواهراني‌ را بي‌ برادر، بچه‌هايي‌ را يتيم‌ و زناني‌ را بيوه‌ و داغدار كرد. 15 خرداد روزي‌ بود كه‌ حكومت‌ دست‌نشانده‌ استعماري‌ اعلام‌ كرد كه‌ براي‌ تأمين‌ منافع‌ اربابان‌ جنايت‌پيشه‌ خود ملزم‌ است‌ به‌ عناوين‌ مختلفه‌ ملت‌ مسلمانان‌ ايران‌ را منكوب‌ كند و كشور ايران‌ را به‌ صورت‌ يك‌ كشتارگاه‌ مخوف‌، يك‌ شكنجه‌گاه‌ وحشتناك‌ و يك‌ زندان‌ هولناك‌ درآورد و قوانين‌ اسلام‌ و اساسي‌ را از ميان‌ بردارد.

 آري‌ حكومت‌ بي‌ اراده‌ و بي‌ عرضه‌ بيگانه‌ براي‌ اجراي‌ اغراض‌ شوم‌ استعمارگران‌، قوانين‌ قرآن‌ را ملغي‌ و ملت‌ مسلمان‌ ايران‌ را فداي‌ يهود و دشمنان‌ سرسخت‌ اسلام‌ مي‌سازد و به‌ بهانه‌هاي‌ مختلفه‌ خون‌ دسته‌ دسته‌ از جوانان‌ آزاده‌ بيگناه‌ و مسلمان‌ ايران‌ را مي‌ريزد؛ روزي‌ به‌ عنوان‌ دهقان‌ و كشاورز به‌ مدرسه‌ فيضيه‌ حمله‌ مي‌كند و ده‌ها تن‌ از محصلين‌ علوم‌ دينيه‌ را به‌ خاك‌ و خون‌ مي‌كشد و روز ديگر به‌ وسيله‌ مأمورين‌ رسمي‌ در شب‌ عيد، در صحن‌ مطهر حضرت‌ معصومه‌(ع‌) به‌ مردم‌ و طلاب‌ و روحانيون‌ يورش‌ وحشيانه‌ مي‌نمايد و ده‌ها نفر از زنان‌ و كودكان‌ را در زير چكمه‌ دژخيمان‌ مجروح‌ و مصدوم‌ مي‌سازد. روزي‌، هزاران‌ نفر از مردم‌ مسلمان‌ را (كه‌ عليه‌ حكومت‌ فردي‌ و استبدادي‌ و براي‌ به‌ دست‌ آوردن‌ آزادي‌ به‌ پا خواسته‌اند) به‌ بهانه‌ مخالفت‌ با مظاهر تمدن‌! و به‌ عنوان‌ ارتجاع‌ سياه‌!! قتل‌ عام‌ مي‌كند و روز ديگر به‌ دانشگاه‌ حمله‌ مي‌كند و دانشجويان‌ آزاده‌ مبارز را (لابد به‌ عنوان‌ روشنفكري‌ سياه‌!) مي‌كوبد. روزي‌ گروهي‌ از رجال‌ برجسته‌ و دانشمند و عده‌اي‌ از مردم‌ شريف‌ مسلمان‌ را به‌ اتهام‌ آشوبگر در دادگاه‌هاي‌ فرمايشي‌ به‌ زندانهاي‌ طويل‌المدت‌ و به‌ اعدام‌ محكوم‌ مي‌كند و روز ديگر عده‌اي‌ از عزيزترين‌ و شريفترين‌ جوانان‌ اين‌ كشور را به‌ اتهام‌ قتل‌ يك‌ نفر خائن‌ ميهن‌ فروش‌ و نوكر مارك‌دار آمريكايي‌ به‌ محاكمه‌ قلابي‌ مي‌كشد و زمينه‌ را براي‌ اعدام‌ آنها آماده‌ مي‌سازد.

 از طرفي‌ هر روز در مجلس‌ فرمايشي‌ به‌ دست‌ يك‌ مشت‌ سرسپرده‌ و مزدوران‌ گوش‌ به‌ فرمان‌، قوانين‌ مسلمه‌ قرآن‌ را يكي‌ پس‌ از ديگري‌ لغو كرده‌ و راه‌ را براي‌ دشمنان‌ اسلام‌ و خائنين‌ مملكت‌ هموارتر مي‌سازد و مرجع‌ عاليقدر و پيشواي‌ مجاهد شيعه‌، حضرت‌ آيت‌الله‌ العظمي‌ آقاي‌ خميني‌، را به‌ جرم‌ اعتراض‌ به‌ اين‌ اعمال‌ ننگين‌ كاپيتولاسيون‌ (مصونيت‌ وكيل‌ باشيها و قداره‌بندها و مستشاران‌ آمريكايي‌ و خدمه‌ آنها) به‌ نقطه‌ نامعلومي‌ تبعيد مي‌كند و از طرف‌ ديگر قيافه‌ حق‌ به‌ جانب‌ به‌ خود گرفته‌، دم‌ از اسلام‌ و قرآن‌ مي‌زند و با اين‌ عمل‌ رياكارانه‌ مي‌خواهد وجهه‌ از دست‌ رفته‌ خود را در بين‌ مردم‌ مسلمان‌ دوباره‌ به‌ دست‌ بياورد و حكومت‌ جابرانه‌ ضد ديني‌ و ضد ملي‌ خود را حكومت‌ به‌ اصطلاح‌ اسلامي‌ قلمداد كند. ولي‌ بايد بدانند كه‌ «آن‌ قدح‌ بشكست‌ و آن‌ پيمانه ريخت‌». ديگر حناي‌ اين‌ دستگاه‌ در پيش‌ ملل‌ اسلامي‌ رنگي‌ ندارد و دنيا حكومت‌ غير قانوني‌ ايران‌ را دلال‌ استعمار و مزدور اسراييل‌ شناخته‌ است‌.

 ملت‌ شرافتمند ايران‌ هشيار باشيد. ايران‌ فلسطين‌ ديگري‌ است‌ كه‌ حكومت‌ يهودپرور ايران‌ به‌ دستور امپرياليستهاي‌ غربي‌ با ماسك‌ اصلاحات‌ و رعيت‌پروري‌ و تظاهر به‌ اسلام‌، مقدمه‌ تسليم‌ كامل‌ آن‌ را به‌ حزب‌ كثيف‌ صهيونيسم‌ فراهم‌ كرده‌، دارد به‌ مرحله‌ اجرا در مي‌آورد. آگاه‌ باشيد كه‌ كشور عزيز ما در شرف‌ سقوط‌ است‌. قرآن‌ و اسلام‌ در معرض‌ خطر است‌. اموال‌ مسلمين‌ در قبضه‌ يهود (دلال‌ كثيف‌ آمريكا) مي‌باشد.

نواميس‌ مسلمين‌ در معرض‌ هتك‌ است‌. بپاخيزيد و درس‌ فداكاري‌ و جانبازي‌ را از سالار شهيدان‌ حضرت‌ حسين‌ عليه‌ التيحية‌ والسلام‌ بياموزيد. صفوف‌ خود را فشرده‌تر كنيد و وسوسه‌ شيطاني‌ مأيوس‌ و نااميدي‌ در خود راه‌ ندهيد و خود را براي‌ يك‌ مبارزه‌ اساسي‌ و پيگير آماده‌ سازيد. بكوشيد براي‌ انجات‌ اسلام‌، براي‌ حفظ‌ قوانين‌ قرآن‌، براي‌ حفظ‌ استقلال‌ ايران‌، براي‌ نجات‌ هزاران‌ تن‌ از عزيزان‌ ما كه‌ در سلولهاي‌ زندانها در زير شكنجه‌هاي‌ قرون‌ وسطايي‌ دست‌ و پا مي‌زنند. بكوشيد براي‌ قطع‌ ايادي‌ امپرياليستهاي‌ غربي‌ و عمال‌ كثيف‌ آنها و بدانيد كه‌ خدا با ماست‌ و وعده‌ فرموده‌ كه‌ ما را كمك‌ و ياري‌ بفرمايد «و كان‌ حقاً علينا نصر المؤمنين‌، ان‌ تنصراللّه‌ ينصركم‌ و يثبت‌ اقدامكم‌» و بخواست‌ خدا پيروزي‌ از آن‌ ماست‌.

 چون‌ 15 خرداد مصادف‌ با سالروز شهادت‌ فرزندان‌ رشيد اسلام‌ و فداييان‌ راه‌ آزادي‌ مي‌باشد، مناسب‌ است‌ در مجالس‌ سوگواري‌، يادي‌ از آنان‌ بشود و بر قاتلين‌ آنها نفرين‌ گردد. حوزه‌ علميه‌ قم‌ هرگز جنايات‌ اين‌ روز و روزهاي‌ ديگر هيأت‌ حاكمه‌ ايران‌ و همچنين‌ مصائبي‌ را كه‌ بر اسلام‌ و ملت‌ عزيز ايران‌ وارد آورده‌اند فراموش‌ نكرده‌ و تا انتقام‌ خون‌ برادران‌ از دست‌ رفته‌ خود را نگيرد از پاي‌ نمي‌نشيند.

 پيروز باد مبارزه‌ خستگي‌ناپذير روحانيت‌ و ملت‌ عليه‌ ظلم‌ و استعمار و استبداد، سلام‌ به‌ ارواح‌ پاك‌ شهيدان‌ راه‌ آزادي‌.

 حوزه ی‌ علميه ی‌ قم‌
15/3/1344

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom