Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز354
دیروز734
در هفته1088
در ماه13448
مجموع21237702

بازدید کنندگان برخط

6
Online

اعلاميه ی‌ حوزه ی‌ علميه ی‌ قم‌ درباره ی‌ دومين‌ سالگرد قيام‌ 15 خرداد
مورخ 15/03/1344

 

«15 خرداد چه‌ روزي‌ بود؟!»

 15 خرداد روزي‌ بود كه‌ عمال‌ امپرياليسم‌ براي‌ چندمين‌ بار حمله‌ وحشيانه‌اي‌ به‌ اسلام‌ و ملت‌ مسلمان‌ ايران‌ كردند. روزي‌ بود كه‌ مسلسلهاي‌ استعمارگران‌ آمريكايي‌ و انگليسي‌، جوانان‌ رشيد ايراني‌ را به‌ جرم‌ حمايت‌ از اسلام‌ و استقلال‌ مملكت‌ در خون‌ خويش‌ غوطه‌ور ساخت‌. روزي‌ بود كه‌ حكومت‌ گستاخ‌ و جلاد ايران‌ مادراني‌ را بي‌ فرزند، خواهراني‌ را بي‌ برادر، بچه‌هايي‌ را يتيم‌ و زناني‌ را بيوه‌ و داغدار كرد. 15 خرداد روزي‌ بود كه‌ حكومت‌ دست‌نشانده‌ استعماري‌ اعلام‌ كرد كه‌ براي‌ تأمين‌ منافع‌ اربابان‌ جنايت‌پيشه‌ خود ملزم‌ است‌ به‌ عناوين‌ مختلفه‌ ملت‌ مسلمانان‌ ايران‌ را منكوب‌ كند و كشور ايران‌ را به‌ صورت‌ يك‌ كشتارگاه‌ مخوف‌، يك‌ شكنجه‌گاه‌ وحشتناك‌ و يك‌ زندان‌ هولناك‌ درآورد و قوانين‌ اسلام‌ و اساسي‌ را از ميان‌ بردارد.

 آري‌ حكومت‌ بي‌ اراده‌ و بي‌ عرضه‌ بيگانه‌ براي‌ اجراي‌ اغراض‌ شوم‌ استعمارگران‌، قوانين‌ قرآن‌ را ملغي‌ و ملت‌ مسلمان‌ ايران‌ را فداي‌ يهود و دشمنان‌ سرسخت‌ اسلام‌ مي‌سازد و به‌ بهانه‌هاي‌ مختلفه‌ خون‌ دسته‌ دسته‌ از جوانان‌ آزاده‌ بيگناه‌ و مسلمان‌ ايران‌ را مي‌ريزد؛ روزي‌ به‌ عنوان‌ دهقان‌ و كشاورز به‌ مدرسه‌ فيضيه‌ حمله‌ مي‌كند و ده‌ها تن‌ از محصلين‌ علوم‌ دينيه‌ را به‌ خاك‌ و خون‌ مي‌كشد و روز ديگر به‌ وسيله‌ مأمورين‌ رسمي‌ در شب‌ عيد، در صحن‌ مطهر حضرت‌ معصومه‌(ع‌) به‌ مردم‌ و طلاب‌ و روحانيون‌ يورش‌ وحشيانه‌ مي‌نمايد و ده‌ها نفر از زنان‌ و كودكان‌ را در زير چكمه‌ دژخيمان‌ مجروح‌ و مصدوم‌ مي‌سازد. روزي‌، هزاران‌ نفر از مردم‌ مسلمان‌ را (كه‌ عليه‌ حكومت‌ فردي‌ و استبدادي‌ و براي‌ به‌ دست‌ آوردن‌ آزادي‌ به‌ پا خواسته‌اند) به‌ بهانه‌ مخالفت‌ با مظاهر تمدن‌! و به‌ عنوان‌ ارتجاع‌ سياه‌!! قتل‌ عام‌ مي‌كند و روز ديگر به‌ دانشگاه‌ حمله‌ مي‌كند و دانشجويان‌ آزاده‌ مبارز را (لابد به‌ عنوان‌ روشنفكري‌ سياه‌!) مي‌كوبد. روزي‌ گروهي‌ از رجال‌ برجسته‌ و دانشمند و عده‌اي‌ از مردم‌ شريف‌ مسلمان‌ را به‌ اتهام‌ آشوبگر در دادگاه‌هاي‌ فرمايشي‌ به‌ زندانهاي‌ طويل‌المدت‌ و به‌ اعدام‌ محكوم‌ مي‌كند و روز ديگر عده‌اي‌ از عزيزترين‌ و شريفترين‌ جوانان‌ اين‌ كشور را به‌ اتهام‌ قتل‌ يك‌ نفر خائن‌ ميهن‌ فروش‌ و نوكر مارك‌دار آمريكايي‌ به‌ محاكمه‌ قلابي‌ مي‌كشد و زمينه‌ را براي‌ اعدام‌ آنها آماده‌ مي‌سازد.

 از طرفي‌ هر روز در مجلس‌ فرمايشي‌ به‌ دست‌ يك‌ مشت‌ سرسپرده‌ و مزدوران‌ گوش‌ به‌ فرمان‌، قوانين‌ مسلمه‌ قرآن‌ را يكي‌ پس‌ از ديگري‌ لغو كرده‌ و راه‌ را براي‌ دشمنان‌ اسلام‌ و خائنين‌ مملكت‌ هموارتر مي‌سازد و مرجع‌ عاليقدر و پيشواي‌ مجاهد شيعه‌، حضرت‌ آيت‌الله‌ العظمي‌ آقاي‌ خميني‌، را به‌ جرم‌ اعتراض‌ به‌ اين‌ اعمال‌ ننگين‌ كاپيتولاسيون‌ (مصونيت‌ وكيل‌ باشيها و قداره‌بندها و مستشاران‌ آمريكايي‌ و خدمه‌ آنها) به‌ نقطه‌ نامعلومي‌ تبعيد مي‌كند و از طرف‌ ديگر قيافه‌ حق‌ به‌ جانب‌ به‌ خود گرفته‌، دم‌ از اسلام‌ و قرآن‌ مي‌زند و با اين‌ عمل‌ رياكارانه‌ مي‌خواهد وجهه‌ از دست‌ رفته‌ خود را در بين‌ مردم‌ مسلمان‌ دوباره‌ به‌ دست‌ بياورد و حكومت‌ جابرانه‌ ضد ديني‌ و ضد ملي‌ خود را حكومت‌ به‌ اصطلاح‌ اسلامي‌ قلمداد كند. ولي‌ بايد بدانند كه‌ «آن‌ قدح‌ بشكست‌ و آن‌ پيمانه ريخت‌». ديگر حناي‌ اين‌ دستگاه‌ در پيش‌ ملل‌ اسلامي‌ رنگي‌ ندارد و دنيا حكومت‌ غير قانوني‌ ايران‌ را دلال‌ استعمار و مزدور اسراييل‌ شناخته‌ است‌.

 ملت‌ شرافتمند ايران‌ هشيار باشيد. ايران‌ فلسطين‌ ديگري‌ است‌ كه‌ حكومت‌ يهودپرور ايران‌ به‌ دستور امپرياليستهاي‌ غربي‌ با ماسك‌ اصلاحات‌ و رعيت‌پروري‌ و تظاهر به‌ اسلام‌، مقدمه‌ تسليم‌ كامل‌ آن‌ را به‌ حزب‌ كثيف‌ صهيونيسم‌ فراهم‌ كرده‌، دارد به‌ مرحله‌ اجرا در مي‌آورد. آگاه‌ باشيد كه‌ كشور عزيز ما در شرف‌ سقوط‌ است‌. قرآن‌ و اسلام‌ در معرض‌ خطر است‌. اموال‌ مسلمين‌ در قبضه‌ يهود (دلال‌ كثيف‌ آمريكا) مي‌باشد.

نواميس‌ مسلمين‌ در معرض‌ هتك‌ است‌. بپاخيزيد و درس‌ فداكاري‌ و جانبازي‌ را از سالار شهيدان‌ حضرت‌ حسين‌ عليه‌ التيحية‌ والسلام‌ بياموزيد. صفوف‌ خود را فشرده‌تر كنيد و وسوسه‌ شيطاني‌ مأيوس‌ و نااميدي‌ در خود راه‌ ندهيد و خود را براي‌ يك‌ مبارزه‌ اساسي‌ و پيگير آماده‌ سازيد. بكوشيد براي‌ انجات‌ اسلام‌، براي‌ حفظ‌ قوانين‌ قرآن‌، براي‌ حفظ‌ استقلال‌ ايران‌، براي‌ نجات‌ هزاران‌ تن‌ از عزيزان‌ ما كه‌ در سلولهاي‌ زندانها در زير شكنجه‌هاي‌ قرون‌ وسطايي‌ دست‌ و پا مي‌زنند. بكوشيد براي‌ قطع‌ ايادي‌ امپرياليستهاي‌ غربي‌ و عمال‌ كثيف‌ آنها و بدانيد كه‌ خدا با ماست‌ و وعده‌ فرموده‌ كه‌ ما را كمك‌ و ياري‌ بفرمايد «و كان‌ حقاً علينا نصر المؤمنين‌، ان‌ تنصراللّه‌ ينصركم‌ و يثبت‌ اقدامكم‌» و بخواست‌ خدا پيروزي‌ از آن‌ ماست‌.

 چون‌ 15 خرداد مصادف‌ با سالروز شهادت‌ فرزندان‌ رشيد اسلام‌ و فداييان‌ راه‌ آزادي‌ مي‌باشد، مناسب‌ است‌ در مجالس‌ سوگواري‌، يادي‌ از آنان‌ بشود و بر قاتلين‌ آنها نفرين‌ گردد. حوزه‌ علميه‌ قم‌ هرگز جنايات‌ اين‌ روز و روزهاي‌ ديگر هيأت‌ حاكمه‌ ايران‌ و همچنين‌ مصائبي‌ را كه‌ بر اسلام‌ و ملت‌ عزيز ايران‌ وارد آورده‌اند فراموش‌ نكرده‌ و تا انتقام‌ خون‌ برادران‌ از دست‌ رفته‌ خود را نگيرد از پاي‌ نمي‌نشيند.

 پيروز باد مبارزه‌ خستگي‌ناپذير روحانيت‌ و ملت‌ عليه‌ ظلم‌ و استعمار و استبداد، سلام‌ به‌ ارواح‌ پاك‌ شهيدان‌ راه‌ آزادي‌.

 حوزه ی‌ علميه ی‌ قم‌
15/3/1344

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom