Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز459
دیروز686
در هفته1879
در ماه14239
مجموع21238493

بازدید کنندگان برخط

10
Online

قطعنامه ي‌ حوزه ي‌ علميه ي‌ قم‌ به‌ مناسبت‌ برگزاري‌ مجلس‌ بزرگداشت‌ چهلمين‌ روز شهادت‌ حاج‌ آقا مصطفي‌ خميني‌
در تاریخ 1356/09/11


1) بازگشت‌ سريع‌ حضرت‌ آيت‌ الله العظمي‌ قائد بزرگ‌ اسلام‌ امام‌ خميني‌ دام‌ ظله‌.
2) آزادي‌ زندانيان‌ سياسي‌ خاصه‌ حضرت‌ آيت‌ الله طالقاني‌ و حضرات‌ آيت‌ الله منتظري‌.
3) آزادي‌ زندانيان‌ جريانات‌ دانشگاه‌ تهران‌ و جريانهاي‌ مختلف‌ تهران‌.
4) استرداد مدرسه ي‌ فيضيه‌، پايگاه‌ حوزه ي‌ علميه ي‌ قم‌.
5) آزاد كردن‌ بناهاي‌ توقيف‌ شده ي‌ مدارس‌.
6) آزادي‌ اجتماعي‌ و بيان‌ و قلم‌، و رفع‌ منع‌ از منابر وعاظ‌ دانشمند خاصه‌ آقاي‌ فلسفي‌، و رفع‌ سانسور از مطبوعات‌ و كتب‌ و ساير وسايل‌ ارتباط‌ جمعي‌.
7) نظارت‌ و سانسور شديد فيلمهاي‌ سينمايي‌ و تاتر و جشنهاي‌ به‌ اصطلاح‌ هنري‌ و به‌ طور كلي‌ جلوگيري‌ شديد آموزشهاي‌ شهوت‌انگيز.
8) بازگشت‌ مسجد و كتابخانه ي‌ دانشگاه‌ تهران‌.
9) تقبيح‌ و تعقيب‌ عاملان‌ سختگيري‌ نسبت‌ به‌ حجاب‌ دختران‌ دانشجو و جلوگيري‌ از اين‌ گونه‌ اعمال‌ ضد اسلامي‌.
10) تقبيح‌ و توبيخ‌ و تعقيب‌ چماق‌ به‌ دستان‌ مهاجم‌ به‌ مردم‌ بي‌ دفاع‌ و جلوگيري‌ از اين‌ گونه‌ اعمال‌ وحشيانه‌ ـ واقعه ي‌ كرج‌.
11) انحلال‌ گارد دانشگاه‌ و رفع‌ اختناق‌ از دانشگاه‌ و ايجاد محيط‌ آزاد براي‌ تحصيل‌ دانشجويان‌.
12) توجه‌ كامل‌ به‌ وضع‌ ناهنجار كارگران‌ و كشاورزان‌ و زارعين‌ و طبقه ي‌ سوم‌ و چهارم‌ و سعي‌ در احياي‌ كشاورزي‌ و استقلال‌ كامل‌ اقتصادي‌ و قطع‌ ايادي‌ بيگانگان‌ و سرمايه‌ داران‌ بين‌ المللي‌ و عمال‌ داخلي‌ آنها مخصوصاً يهود و فرقه ي‌ ضاله‌ از شريانهاي‌ اقتصادي‌ كشور.
13) قطع‌ كامل‌ همه ي‌ روابط‌ سياسي‌ و اقتصادي‌ و نظامي‌ با دولت‌ ضد اسلامي‌ اسرائيل‌.
14) بازگشت‌ تاريخ‌ رسمي‌ مملكت‌ به‌ دامان‌ پرافتخار اسلام‌ و هجرت‌ رسول‌ اكرم‌.

 اينها بود قسمتي‌ از مطالبي‌ كه‌ دانشمندان‌ روحاني‌ در اين‌ مجلس‌ با شكوه‌ ايراد كردند. اگر چه‌ به‌ دنبال‌ برگزاري‌ اين‌ تظاهرات‌ پرشكوه‌، روزنامه‌هاي‌ رژيم‌ فاسد براي‌ انحراف‌ افكار عمومي‌ به‌ نشر برخي‌ از مواد قطعنامه‌ پرداخته‌، واقعيات‌ را تحريف‌ كردند و به‌ گويندگان‌ محترم‌ اتهاماتي‌ وارد ساختند. ولي‌ بايد بدانند كه‌ ملت‌ مسلمان‌ ايران‌ بيدار شده‌ است‌ و ديگر فريب‌ اين‌ ياوه‌ سراييها را نمي‌خورد. «و سيعلم‌ الذين‌ ظلموا اي‌ منقلب‌ ينقلبون‌»

تكثير از: روحانيون‌ مبارز ايراني‌ خارج‌ از كشور ـ نجف‌ اشرف‌
11/9/1356

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom