Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز451
دیروز686
در هفته1871
در ماه14231
مجموع21238485

بازدید کنندگان برخط

5
Online

پیام‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ رئیس‌ جمهور پاناما در پناه‌ دادن‌ به‌ شاه‌
در تاریخ 02/10/1358
بسم الله الرحمن الرحیم

 ریاست‌ محترم‌ جمهوری‌ پاناما ـ جناب‌ اریستدیش‌ رویو ادن‌ دوللت‌

 پناه‌ دادن‌ شما به‌ شاه‌ مخلوع‌ ایران‌ محمدرضا پهلوی‌ تعجب‌ و خشم‌ ملل‌ اسلامی‌ و مستضعفان‌ بویژه‌ ملت‌ ستمدیده‌ ایران‌ را بر انگیخت‌. آیا توجه‌ دارید او چه‌ خیانتی‌ به‌ فرهنگ‌ و نظام‌ و اقتصاد این‌ كشور روا داشته‌ است‌؟

 آیا می‌دانید كه‌ وی‌ تحت‌ سلطه‌ آمریكا خون‌ بیش‌ از شصت‌ هزار بیگناه‌ را بزمین‌ ریخته‌ است‌؟ آیا می‌دانید بیش‌ از صد هزار نفر را از طریق‌ شكنجه‌ دژخیمان‌ و نیروهای‌ مسلحش‌ ناقص‌ العضو و معلول‌ نموده‌ است‌؟ آیا توجه‌ دارید كه‌ او و بستگانش‌ ایران‌ را پایگاه‌ نظامی‌ آمریكا و منابع‌ و هستی‌ آن‌ را مورد تاراج‌ ابرقدرتها كرده‌اند؟ و بالاخره‌ نیز میلیاردها دلار از بیت‌المال‌ این‌ ملت‌ را بغارت‌ برده‌اند؟

 حال‌ سزاوار است‌ دولت‌ شما با پذیرفتن‌ این‌ جانی‌ خشم‌ خدا و ملت‌ ایران‌ و حكم‌ وجدان‌ آگاه‌ را با رضای‌ امپریالیسم‌ جهانخوار آمریكا مبادله‌ كند؟ آیا این‌ كار با ابتدایی‌ترین‌ حقوق‌ بشر كه‌ به‌ آن‌ معتقدیم‌ سازگار است‌ و آیا سزاوار است‌ با این‌ عمل‌ دلهای‌ 35 میلیون‌ انسان‌ ستمدیده‌ را سخت‌ آزرده‌ و حقوق‌ آنها را پایمال‌ كنید؟ آیا نمی‌دانید اگر امروز هم‌ نباشد در فردای‌ دنیا میلیونها انسان‌ در محكمه‌ عقل‌ و وجدان‌، دولت‌ شما را محكوم‌ خواهند كرد.

 آیا شما فكر می‌كنید فریاد ملت‌ ما و ملتهای‌ بسیاری‌ از جهان‌ كه‌ با ما همصدا هستند، بخاطر بعد مسافت‌ در كشورتان‌ منعكس‌ نخواهد شد و مطمئن‌ باشید بزودی‌ انعكاس‌ وسیع‌ و تكان‌ دهنده‌ای‌ خواهد داشت‌ كه‌ نشانه‌هایش‌ از هم‌ اكنون‌ آشكار شده‌، براستی‌ چگونه‌ است‌ كه‌ آمریكا را بدین‌ دلیل‌ كه‌ زرمند و زورمند است‌ یاری‌ می‌كنید!

 و حقوق‌ حقه‌ ایران‌ را كه‌ ثروتش‌ بغارت‌ رفته‌ و مستضعف‌ است‌، زیر پا می‌گذارید؟! آیا عاقلانه‌ نبود كه‌ دولت‌ شما قبل‌ از آن‌ كه‌ این‌ جانی‌ را به‌ كشور خود بپذیرد نماینده‌ای‌ به‌ ایران‌ گسیل‌ داشته‌ تا تحقیق‌ بعمل‌ آورد؟ آیا این‌ همه‌ كشت‌ و كشتار و این‌ همه‌ فریادها كه‌ از حلقوم‌ 35 میلیون‌ برخاسته‌ دنیا را به‌ لرزه‌ درآورده‌ دروغ‌ محض‌ است‌؟ و یا آنكه‌ بی‌ ارتباط‌ با كاخ‌ سفید آمریكا و مخلوق‌ است‌؟!

 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌ و ملت‌ ایران‌ ضمن‌ تقدیر و تشكر از ملت‌ غیور پاناما بخاطر همدردیش‌ با ملت‌ رنجدیده‌ ما مصراً می‌خواهند كه‌ شاه‌ مخلوع‌ را به‌ آنها تحویل‌ دهید، تا با حضور قضات‌ كشورهای‌ جهان‌ در محكمه‌ عدل‌ اسلامی‌ ایران‌ محاكمه‌ شود و جنایات‌ آمریكای‌ جهانخوار نسبت‌ به‌ ملت‌ ایران‌ كاملاً مشخص‌ گردد.

 
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom