Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز69
دیروز1404
در هفته1473
در ماه36734
مجموع178735

بازدید کنندگان برخط

13
Online

بیانیه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره‌ فرمایشات‌ حضرت‌ امام‌ به‌ ملت‌
در تاریخ 1359
 
بسم الله الرحمن الرحیم
 

 انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ كه‌ با دادن‌ هزاران‌ شهید بر اساس‌ اسلام‌ اصیل‌ استوار گشته‌ و فداكاری‌ و از خودگذشتگی‌ امام‌ امت‌ و مراقبت‌ها و رهنمودهای‌ داهیانه‌ او و نیروی‌ ایمان‌ ملت‌ رزمنده‌ ایران‌ همواره‌ پشتوانه‌ آنست‌ هرگز با انحرافاتی‌ كه‌ دشمنان‌ اسلام‌ می‌خواهند در آن‌ به‌ وجود آورند از خط‌ اصیل‌ اسلام‌ به‌ خواست‌ خدا منحرف‌ نخواهد شد.

 وظیفه‌ دولت‌ و ملت‌ است‌ كه‌ با هشیاری‌ كامل‌ از رهنمودهای‌ رهبر عظیم‌ الشأن‌ خود متابعت‌ و با اتكاء به‌ نیروهای‌ ایمان‌ دقیقاً اوامر او را اطاعت‌ نمایند. تا در مبارزه‌ با امپریالیسم‌های‌ جهان‌ خوار كه‌ از گسترش‌ انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ در جهان‌ به‌ وحشت‌ افتاده‌ و كمر به‌ نابود ساختن‌ آن‌ بسته‌اند بر دشمن‌ پیروز شویم‌. دشمنان‌ ما كه‌ از تهدیدات‌ نظامی‌ و محاصره‌ اقتصادی‌ و ایجاد جنگ‌ و تشنجات‌ داخلی‌ مواجه‌ با شكست‌ شدند حربه‌های‌ دیگری‌ كه‌ قدرت‌ تخریب‌ آنها از تهدیدات‌ نظامی‌ و محاصره‌ اقتصادی‌ بیشتر است‌ در اختیار دارند كه‌ امام‌ در سخنان‌ خود بالخصوص‌ در این‌ چند روز اخیر كاملاً از آن‌ پرده‌ برداری‌ و به‌ وضوح‌ ملت‌ را از آن‌ آگاه‌ ساخته‌اند:

 1ـ توطئه‌ دامی‌ كه‌ برای‌ صید جوان‌های‌ ما به‌ نام‌ طرفداری‌ از اسلام‌ ولی‌ با ایدئولوژی‌ التقاطی‌ و شبه‌ اسلامی‌ منحرف‌ از اسلام‌ با نام‌ اسلام‌ ولی‌ با هدف‌های‌ مخالف‌ با اسلام‌ گسترده‌اند. همانطور كه‌ امام‌ فرمودند اینها در سخن‌ همه‌ را گول‌ می‌زنند ولی‌ در عمل‌ با اسلام‌ مخالفت‌ می‌كنند.

 روش‌ كار آنها گریز از بحث‌ ایدئولوژیك‌ (چنانچه‌ در هر بار كه‌ رادیو تلویزیون‌ آنها را دعوت‌ به‌ بحث‌ و مناظره‌ كرد از قبول‌ آن‌ سرباز زدند) و توسل‌ به‌ ایجاد جو شایعه‌ و تهمت‌ و بر پا كردن‌ غائله‌ و كشاندن‌ به‌ خشونت‌ و چوب‌ و چماق‌ سپس‌ مظلوم‌ نمایی‌ و تظاهر به‌ مظلومیت‌ است‌.

 جوانان‌ ما باید به‌ رهنمودهای‌ امام‌ امت‌ كه‌ راهگشای‌ خیر و سعادت‌ آنهاست‌ توجه‌ نمایند و اگر تا كنون‌ گول‌ گروه‌های‌ منحرف‌ را خورده‌ بودند به‌ سوی‌ خدا توبه‌ نمایند و در پناه‌ اسلام‌ واقعی‌ درآیند و به‌ دامن‌ مهر و عطوفت‌ ملت‌ بازگردند و از ایدئولوژی‌ آمیخته‌ به‌ ماركسیسم‌ و كمونیسم‌ كه‌ دامی‌ است‌ برای‌ بیرون‌ بردن‌ جوان‌های‌ مسلمان‌ ما كه‌ به‌ نام‌ ماركسیسم‌ و كمونیسم‌ تسلیم‌ نمی‌شوند بگریزند و از شیطان‌ و شیطان‌ صفتان‌ به‌ خدا پناه‌ ببرند.

 2ـ نفوذ عوامل‌ ضد انقلاب‌ اسلامی‌ در ادارات‌ دولتی‌

 مسؤولین‌ وزارتخانه‌ها باید در پیروی‌ از اوامر رهبر عظیم‌ الشأن‌ به‌ طور ضربتی‌ به‌ تصفیه‌ ادارات‌ دولتی‌ پرداخته‌ و آثار طاغوتی‌ را به‌ كلی‌ محو و كاغذ بازی‌ و مقررات‌ دست‌ و پاگیر رژیم‌ شاهنشاهی‌ را كه‌ متأسفانه‌ اینك‌ نیز در ادارات‌ دولتی‌ حكمفرماست‌ لغو نمایند و كارمندانی‌ را كه‌ با عملكرد خود به‌ ضد انقلاب‌ یاری‌ می‌كنند پاكسازی‌ و كارمندانی‌ را كه‌ با كم‌ كاری‌ و برخورد ناهنجار با مراجعین‌ مردم‌ را به‌ ستوه‌ می‌آورند به‌ طور مستقیم‌ و غیر مستقیم‌ توسط‌ بازرسان‌ متعهد به‌ اسلام‌ و مؤمن‌ به‌ انقلاب‌ شناسایی‌ و به‌ انجام‌ وظیفه‌ ملزم‌ سازند.

 3ـ سعی‌ و كوشش‌ دشمن‌ برای‌ راه‌ یابی‌ ضد انقلاب‌ در ارگان‌های‌ انقلابی‌

 همانطور كه‌ امام‌ امر فرموده‌اند خود افراد مؤمن‌ و متعهد در آنها باید شدیداً از آن‌ جلوگیری‌ و از تحقق‌ هر عمل‌ ضد اسلامی‌ كه‌ ممكن‌ است‌ دشمن‌ به‌ نام‌ انقلابی‌ بخورد آنان‌ بدهد ممانعت‌ نمایند، و اگر خدای‌ ناكرده‌ در میان‌ آنها افرادی‌ غیر متعهد به‌ اسلام‌ و متجاوز از دستورات‌ اسلام‌ پیدا شود طبق‌ دستور امام‌ از میان‌ خود دور سازند.

 
 والسلام‌ علی‌ عبادالله‌ الصالحین‌
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌
 1359

 

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom