Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از فرماندهان سپاه پاسداران، سپاه را نهادی پرافتخار و رشدیابنده در مسیر تعالی و پیشرفت خواندند و با بیان توصیه‌هایی بسیار مهم افزودند: معتقدم سپاه می‌تواند بسیار بیشتر از این، پیشرفت کند.ایشان همچنین با اشاره به شکست بی‌تردید سیاست فشار حداکثری آمریکا و تسلیم نشدن ایران در مقابل نظام سلطه گفتند: آنها اخیراً با کمک رفقای اروپایی‌شان برای ملاقات با رئیس‌جمهور کشورمان و ایجاد یک حالت نمایشی از شکست ایران، تلاشی بی‌نتیجه کردند اما ایران با جدیت و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز553
دیروز975
در هفته1528
در ماه12681
مجموع21260955

بازدید کنندگان برخط

3
Online

نامه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب‌ به‌ رئیس‌ جمهوری‌ در انتقاد به‌ كارهای‌ ایشان‌
در تاریخ  آذرماه‌ 1359
بسم الله الرحمن الرحیم
 

 حضور محترم‌ جناب‌ آقای‌ دكتر سید ابوالحسن‌ بنی‌ صدر رئیس‌ جمهور دام‌تأییداته‌

 پس‌ از ابلاغ‌ سلام‌ و تحیت‌، از اینكه‌ رنج‌ سفر را به‌ خود هموار كرده‌ برای‌ تنظیم‌ و تجهیز نیروهای‌ مسلح‌ اسلام‌ در جبهه‌های‌ جنگ‌ كوشش‌ می‌كنید قدردانی‌ و سپاسگزاری‌ می‌كنیم‌. امید اینكه‌ در این‌ جنگ‌ حساس‌ و سرنوشت‌ ساز سپاهیان‌ اسلام‌ بر دشمنان‌ غلبه‌ كرده‌ شاهد پیروزی‌ باشیم‌. ولی‌ اجازه‌ بدهید به‌ طور خصوصی‌ این‌ درد دل‌ را با شما در میان‌ بگذاریم‌. ما می‌دانیم‌ كه‌ جنابعالی‌ از موقعیت‌ حساس‌ و فوق‌ العاده‌ ایران‌ و دشمنان‌ داخلی‌ و خارجی‌ و ضرورت‌ رهبری‌ امام‌ امت‌ و وضع‌ مزاجی‌ ایشان‌ كاملاً اطلاع‌ دارید. شما از هزاران‌ شهید و معلول‌ این‌ انقلاب‌ و خواسته‌های‌ آنان‌ به‌ خوبی‌ آگاهید. با توجه‌ به‌ این‌ مطالب‌ آیا برای‌ شخصیت‌ مسؤولی‌ مثل‌ شما كه‌ به‌ پیروزی‌ انقلاب‌ عنایت‌ دارد سزاوار بود كه‌ در یك‌ چنین‌ موقعیت‌ حساسی‌ نقاط‌ ضعف‌ درست‌ یا نادرست‌ حكومت‌ اسلامی‌ را به‌ دنیا اعلام‌ كند و به‌ دست‌ دشمنان‌ انقلاب‌ و تفرقه‌اندازان‌ و رادیوهای‌ بیگانگان‌ سوژه‌ بدهد. مگر رهبری‌ انقلاب‌ و قلب‌ ملت‌ ایران‌ در به‌ همین‌ روزها در سخنان‌ شورانگیز خود از اختلافات‌ و خودخواهی‌های‌ مصادر امور اظهار نگرانی‌ نكردند؟ مگر شما نمی‌دانید كه‌ این‌ قبیل‌ سخنان‌ تفرقه‌ انداز قلب‌ حساس‌ امام‌ امت‌ را مكدر می‌سازد و سلامتی‌ ایشان‌ را به‌ مخاطره‌ می‌اندازد؟ مگر توجه‌ ندارید كه‌ وقتی‌ قلب‌ امام‌ متأثر می‌شود قلب‌ جامعه‌ روحانیت‌ و تمام‌ ملت‌ ایران‌ متأثر می‌گردد؟

 آیا بهتر نبود مشكلات‌ خودتان‌ را با مصادر امور كه‌ برادران‌ و همكاران‌ شما هستند به‌ طور خصوصی‌ در میان‌ می‌گذاشتید و حل‌ و فصل‌ می‌نمودید؟

 آیا برای‌ رئیس‌ جمهور یك‌ كشور نیرومند انقلابی‌ زیبنده‌ است‌ كه‌ در حضور مردم‌ از مجلس‌ و دستگاه‌ رادیو تلویزیون‌ گلایه‌ كند؟

 آیا فكر می‌كنید با چنین‌ روشی‌ می‌توان‌ بر دشواریها غلبه‌ كرد و كشتی‌ متلاطم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ را به‌ ساحل‌ نجات‌ رسانید؟

 جناب‌ آقای‌ رئیس‌ جمهور آیا می‌دانید كه‌ هزاران‌ شهید و معلول‌ و آواره‌ این‌ انقلاب‌ و رزمندگان‌ جان‌ بر كف‌ جبهه‌های‌ نبرد و روحانیت‌ مسؤول‌ و متعهد و همه‌ ملت‌ مسلمان‌ و فداكار و شهید پرور ایران‌ از شما چه‌ انتظاری‌ دارند؟

 همه‌ انتظار دارند كه‌ برای‌ اجرای‌ قوانین‌ اسلام‌ و قانون‌ اساسی‌ و به‌ ثمر رساندن‌ انقلاب‌ شكوهمند اسلامی‌ ایران‌ فداكار باشید. و با عقل‌ و تدبیر مشكلات‌ را حل‌ كنید و اگر در بین‌ دیگران‌ هم‌ اختلافی‌ بود درصدد اصلاح‌ برآیید و بدین‌ وسیله‌ آبروی‌ جمهوری‌ تازه‌ اسلامی‌ را در جهان‌ حفظ‌ كنید و تمام‌ نیروهای‌ ملت‌ را در راه‌ انقلاب‌ به‌ كار گیرید. نه‌ اینكه‌ اختلافات‌ را دامن‌ بزنید و كشتی‌ انقلاب‌ را متلاطم‌تر سازید و دوستان‌ را مأیوس‌ و دشمنان‌ را شادمان‌ گردانید.

 در خاتمه‌ مراتب‌ قدردانی‌ و احترامات‌ ما را بپذیرید. به‌ امید پیروزی‌

 
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌
 آذرماه‌ 1359

طلیعه

article thumbnailرویداد عظیم پیاده روی اربعین در سال‌های اخیر با توجه به شرایط بین‌المللی رنگ و بوی ویژه‌ای به خود گرفته است به شکلی که تبدیل به یک فرارویداد بی نظیرشده و عملا در حال تبدیل شدن به یکی از شعائر شیعه در دنیای امروز است. این پیاده روی که اقدامی نمادین و البته معنوی در جهت احیا و یادآوری پیام شهدای کربلاست همه ساله در روزهای منتهی به اربعین شهادت سید و سالار شهیدان در مسیرهای منتهی به کربلای معلی برگزار می‌شود.این حرکت عظیم در سال‌های اخیر بازتابی جهانی داشته و نشان دهنده انسجام و اتحاد جهان اسلام...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom