Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز804
دیروز1664
در هفته5384
در ماه12984
مجموع395837

بازدید کنندگان برخط

4
Online

نامه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب‌ به‌ رئیس‌ جمهوری‌ در انتقاد به‌ كارهای‌ ایشان‌
در تاریخ  آذرماه‌ 1359
بسم الله الرحمن الرحیم
 

 حضور محترم‌ جناب‌ آقای‌ دكتر سید ابوالحسن‌ بنی‌ صدر رئیس‌ جمهور دام‌تأییداته‌

 پس‌ از ابلاغ‌ سلام‌ و تحیت‌، از اینكه‌ رنج‌ سفر را به‌ خود هموار كرده‌ برای‌ تنظیم‌ و تجهیز نیروهای‌ مسلح‌ اسلام‌ در جبهه‌های‌ جنگ‌ كوشش‌ می‌كنید قدردانی‌ و سپاسگزاری‌ می‌كنیم‌. امید اینكه‌ در این‌ جنگ‌ حساس‌ و سرنوشت‌ ساز سپاهیان‌ اسلام‌ بر دشمنان‌ غلبه‌ كرده‌ شاهد پیروزی‌ باشیم‌. ولی‌ اجازه‌ بدهید به‌ طور خصوصی‌ این‌ درد دل‌ را با شما در میان‌ بگذاریم‌. ما می‌دانیم‌ كه‌ جنابعالی‌ از موقعیت‌ حساس‌ و فوق‌ العاده‌ ایران‌ و دشمنان‌ داخلی‌ و خارجی‌ و ضرورت‌ رهبری‌ امام‌ امت‌ و وضع‌ مزاجی‌ ایشان‌ كاملاً اطلاع‌ دارید. شما از هزاران‌ شهید و معلول‌ این‌ انقلاب‌ و خواسته‌های‌ آنان‌ به‌ خوبی‌ آگاهید. با توجه‌ به‌ این‌ مطالب‌ آیا برای‌ شخصیت‌ مسؤولی‌ مثل‌ شما كه‌ به‌ پیروزی‌ انقلاب‌ عنایت‌ دارد سزاوار بود كه‌ در یك‌ چنین‌ موقعیت‌ حساسی‌ نقاط‌ ضعف‌ درست‌ یا نادرست‌ حكومت‌ اسلامی‌ را به‌ دنیا اعلام‌ كند و به‌ دست‌ دشمنان‌ انقلاب‌ و تفرقه‌اندازان‌ و رادیوهای‌ بیگانگان‌ سوژه‌ بدهد. مگر رهبری‌ انقلاب‌ و قلب‌ ملت‌ ایران‌ در به‌ همین‌ روزها در سخنان‌ شورانگیز خود از اختلافات‌ و خودخواهی‌های‌ مصادر امور اظهار نگرانی‌ نكردند؟ مگر شما نمی‌دانید كه‌ این‌ قبیل‌ سخنان‌ تفرقه‌ انداز قلب‌ حساس‌ امام‌ امت‌ را مكدر می‌سازد و سلامتی‌ ایشان‌ را به‌ مخاطره‌ می‌اندازد؟ مگر توجه‌ ندارید كه‌ وقتی‌ قلب‌ امام‌ متأثر می‌شود قلب‌ جامعه‌ روحانیت‌ و تمام‌ ملت‌ ایران‌ متأثر می‌گردد؟

 آیا بهتر نبود مشكلات‌ خودتان‌ را با مصادر امور كه‌ برادران‌ و همكاران‌ شما هستند به‌ طور خصوصی‌ در میان‌ می‌گذاشتید و حل‌ و فصل‌ می‌نمودید؟

 آیا برای‌ رئیس‌ جمهور یك‌ كشور نیرومند انقلابی‌ زیبنده‌ است‌ كه‌ در حضور مردم‌ از مجلس‌ و دستگاه‌ رادیو تلویزیون‌ گلایه‌ كند؟

 آیا فكر می‌كنید با چنین‌ روشی‌ می‌توان‌ بر دشواریها غلبه‌ كرد و كشتی‌ متلاطم‌ انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ را به‌ ساحل‌ نجات‌ رسانید؟

 جناب‌ آقای‌ رئیس‌ جمهور آیا می‌دانید كه‌ هزاران‌ شهید و معلول‌ و آواره‌ این‌ انقلاب‌ و رزمندگان‌ جان‌ بر كف‌ جبهه‌های‌ نبرد و روحانیت‌ مسؤول‌ و متعهد و همه‌ ملت‌ مسلمان‌ و فداكار و شهید پرور ایران‌ از شما چه‌ انتظاری‌ دارند؟

 همه‌ انتظار دارند كه‌ برای‌ اجرای‌ قوانین‌ اسلام‌ و قانون‌ اساسی‌ و به‌ ثمر رساندن‌ انقلاب‌ شكوهمند اسلامی‌ ایران‌ فداكار باشید. و با عقل‌ و تدبیر مشكلات‌ را حل‌ كنید و اگر در بین‌ دیگران‌ هم‌ اختلافی‌ بود درصدد اصلاح‌ برآیید و بدین‌ وسیله‌ آبروی‌ جمهوری‌ تازه‌ اسلامی‌ را در جهان‌ حفظ‌ كنید و تمام‌ نیروهای‌ ملت‌ را در راه‌ انقلاب‌ به‌ كار گیرید. نه‌ اینكه‌ اختلافات‌ را دامن‌ بزنید و كشتی‌ انقلاب‌ را متلاطم‌تر سازید و دوستان‌ را مأیوس‌ و دشمنان‌ را شادمان‌ گردانید.

 در خاتمه‌ مراتب‌ قدردانی‌ و احترامات‌ ما را بپذیرید. به‌ امید پیروزی‌

 
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌
 آذرماه‌ 1359

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom