Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز71
دیروز1404
در هفته1475
در ماه36736
مجموع178737

بازدید کنندگان برخط

9
Online

دعوت‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از مردم‌ برای‌ شركت‌ در همه‌ پرسی‌ قانون‌ اساسی‌
در تاریخ 10/09/1359
بسم الله الرحمن الرحیم
 

 و قطعاً این‌ راه‌ من‌، راه‌ راست‌ است‌. از آن‌ پیروی‌ كنید و از راههای‌ دیگر كه‌ غیر از راه‌ خداست‌ و موجب‌ تفرقه‌ و پریشانی‌ است‌، متابعت‌ نكنید. سوره‌ انعام‌ آیه‌ 152

 ملت‌ مسلمان‌ ایران‌ در راه‌ به‌ ثمر رساندن‌ اهداف‌ پیامبران‌ و ائمه‌ اطهار كه‌ یكی‌ از آنها پیاده‌ كردن‌ قسط‌ و عدل‌ در جامعه‌ است‌ و با دادن‌ دهها هزار شهید، بیش‌ از صد هزار معلول‌ و ناقص‌ العضو در اجتماعات‌ چندین‌ میلیونی‌ خود، جمهوری‌ اسلامی‌ را بنیان‌گذاری‌ كرد و سپس‌ این‌ امت‌ بیدار در محیطی‌ صد در صد آزاد، برای‌ مشخص‌ كردن‌ قانون‌ اساسی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ خبرگان‌ آگاه‌ با ایمان‌ و با صداقت‌ را انتخاب‌ نمود. خبرگان‌ با بررسی‌ بیش‌ از چهار هزار نظریه‌ و دعوت‌ از متخصصین‌ و رعایت‌ نظر آنان‌ و قرار دادن‌ عموم‌ مردم‌ در جریان‌ كار مجلس‌ و رسیدگی‌ به‌ مطالب‌ فرستاده‌ شده‌ از طرف‌ افراد و گروهها، مترقی‌ترین‌ و پیشرفته‌ترین‌ قانون‌ اساسی‌ را بر محور اسلام‌ كه‌ علت‌ حركت‌ انقلابی‌ مردم‌ و تداوم‌ آن‌ است‌، بتصویب‌ رساند از جمله‌ بنیان‌ هایی‌ كه‌ عامل‌ ترقی‌ و پویایی‌ و حفظ‌ و صیانت‌ انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌ است‌، اصول‌ ولایت‌ فقیه‌ و حاكمیت‌ ملی‌ و شوراها و مالكیت‌ اسلام‌ است‌ كه‌ از امامت‌ شخص‌ پیامبر اكرم‌ (ص‌) و جانشینان‌ بعدی‌ حضرتش‌، به‌ شكل‌ وكالت‌ و نیابت‌ به‌ فُقها، یعنی‌ اسلام‌ شناسان‌ عامل‌ و عارف‌ به‌ زمان‌ منتهی‌ می‌شود. چون‌ پذیرش‌ اسلامی‌، از طرف‌ مردم‌، خواست‌ و اراده‌ طبیعی‌ آنان‌ بوده‌ و در انتخاب‌ شخص‌ رهبر و یا شورای‌ رهبری‌ این‌ خود مردم‌ اند كه‌ تصمیم‌ می‌گیرند.

 نهاد اصلی‌ نظام‌ كه‌ اصل‌ حاكمیت‌ ملی‌ است‌ و به‌ بهترین‌ نحو اعمال‌ می‌شود شوراها در اسلام‌ و «امرهم‌ شورا بینهم‌» و آیه‌ شریفه‌ «و شاورهم‌ فی‌ الامر فاذا عظمه‌ فتوكل‌ علی‌ الله» پیدا كردن‌ نزدیكترین‌ و اصیل‌ترین‌ راه‌ است‌ كه‌ با مدیریت‌ كلی‌ به‌ كار گرفته‌ می‌شود و مالكیت‌ خصوصی‌ كه‌ بهترین‌ شكل‌ رابطه‌گیری‌ مدیریت‌ تابع‌ با امكانات‌ موجود در خدمت‌ جامعه‌ است‌.

 با تجارت‌ یا اجاره‌ و مزارعه‌ و سایر عقود و قرار دادهای‌ اسلامی‌ نیروهای‌ درون‌ اجتماع‌ را با پویائی‌ هر چه‌ بیشتر بسوی‌ رشد تكنیك‌ و كشاورزی‌ و در نتیجه‌ رفاه‌ همه‌ اقشار جامعه‌ و با نظارت‌ حكومت‌ اسلامی‌ از زیان‌ و ضرر آن‌ به‌ دیگران‌ تحت‌ عنوان‌ حرمت‌ ریا و احتكار و اسراف‌ و تبذیر و لزوم‌ و تأمین‌ نیازهای‌ ضروری‌ مردم‌ جلوگیری‌ می‌شود. از روش‌های‌ ممتاز و مسلم‌ اسلامی‌ است‌ كه‌ نه‌ سرمایه‌ را به‌ صورت‌ غول‌ آدم‌ خوار و نه‌ آدمها را به‌ صورت‌ ماشین‌های‌ خشك‌ و بی‌ ابتكار در می‌آورد و بر اساس‌ اقتصاد در خدمت‌ انسان‌، نه‌ انسان‌ در خدمت‌ اقتصاد نیازهای‌ اقتصادی‌ جامعه‌ را تأمین‌ می‌كند و دقیقاً در رابطه‌ با حفظ‌ اسلام‌ و این‌ اصول‌ بود كه‌ انقلاب‌ خونین‌ كربلا بوجود آمد و حسین‌ بن‌ علی‌ علیه‌ السلام‌ خون‌ خود و عزیزان‌ و یاران‌ با وفایش‌ را در این‌ راه‌ نثار كرد و پیام‌ آن‌ خون‌ كه‌ حفظ‌ اسلام‌ راستین‌ بود، در تداوم‌ تاریخی‌ اش‌ انقلاب‌ اصیل‌ و اسلامی‌ ملت‌ ایران‌ را پایه‌ گذاری‌ نمود. جوشش‌ آن‌ خون‌ بزرگمردان‌ بود كه‌ عامل‌ نثار خون‌ فرزندان‌ رشید و برومند این‌ ملت‌ شد تا نهال‌ اسلام‌ هر چه‌ پربارتر روشنگر راه‌ انسانیت‌ انسان‌ باشد. و به‌ همین‌ دلیل‌ است‌ كه‌ فرزند حسین‌، مرجع‌ عالیقدر و رهبر عظیم‌ الشأن‌ انقلاب‌، امام‌ خمینی‌ با حساسیت‌ فراوان‌ این‌ قانون‌ اساسی‌ را اساس‌ اسلام‌ می‌خواند و با سوز و گداز همیشگی‌ اش‌ مردم‌ را به‌ پاسداری‌ از خون‌ شهدای‌ كربلا و سایر شهدای‌ اسلام‌ با رأی‌ مثبت‌ دادن‌ به‌ آن‌ دعوت‌ می‌نماید. در این‌ میان‌ باقیمانده‌های‌ رژیم‌ منفور مستكبرینی‌ كه‌ منافع‌ خود را در خطر دیده‌اند و یا كسانی‌ كه‌ گرایش‌های‌ گروهی‌ یا حزبی‌ داشته‌اند تحت‌ نفوذ تفكرات‌ امپریالیسم‌ شرق‌ یا غرب‌، جاهلانه‌ و یا مغرضانه‌ با این‌ اصول‌ مترقی‌ مبارزه‌ می‌كند و این‌ اصول‌ را بنیان‌های‌ ارتجاع‌ در قانون‌ اساسی‌ معرفی‌ می‌نمایند كه‌ خوشبختانه‌ امت‌ اسلام‌ از نقشه‌های‌ خائنانه‌ آنان‌ بخوبی‌ آگاهی‌ دارد.

 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌ با آنكه‌ مراقب‌ لحظات‌ تاریخی‌ و حساس‌ كار مجلس‌ خبرگان‌ بوده‌ است‌ پس‌ از پایان‌ بررسی‌ و تصویب‌ قانون‌ اساسی‌ آن‌ را مورد دقت‌ قرار داده‌ و با توجه‌ به‌ نارسایی‌های‌ جزئی‌ و قابل‌ ترمیم‌ آن‌ را مترقی‌ترین‌ قانون‌ انسانی‌ و اسلامی‌ می‌داند وبه‌ آن‌ رأی‌ مثبت‌ می‌دهد. ملت‌ مسلمان‌ ایران‌ این‌ ادامه‌ دهندگان‌ راه‌ حسین‌ راه‌ شهدای‌ گلگون‌ كفن‌ عاشورا راه‌ تمامی‌ شهدای‌ تاریخ‌ اسلام‌ بخوبی‌ آگاه‌ است‌ كه‌ امتیاز این‌ قانون‌ اساسی‌ بخاطر همین‌ اصول‌ است‌ و یقیناً به‌ آن‌ رأی‌ مثبت‌ می‌دهد.

 جامعه‌ مدرسین‌ با تشكر از زحمات‌ فراوانی‌ كه‌ نمایندگان‌ ملت‌ در این‌ راه‌ متحمل‌ شده‌اند و با قدردانی‌ از همه‌ قشرهای‌ ملت‌ مسلمان‌ توفیقات‌ همگان‌ را در راه‌ خدمت‌ به‌ اسلام‌ و مسلمین‌ از خداوند خواهان‌ است‌.

 
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom