Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز457
دیروز686
در هفته1877
در ماه14237
مجموع21238491

بازدید کنندگان برخط

9
Online

پیام‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب‌ به‌ علما و روحانیون‌ جهان‌ اسلام‌ درباره‌ حمله‌ عراق‌ به‌ ایران‌
در تاریخ   دوم‌ ذیحجه‌ الحرم‌ 1400
بسم الله الرحمن الرحیم
 «اذن‌ للذین‌ یقاتلون‌ بانهم‌ ظلموا و ان‌ الله‌ علی‌ نصر هم‌ لقدیر الذین‌ اخرجوا من‌ دیارهم‌ بغیر حق‌ الا ان‌ یقولوا ربنا الله‌ ...»

 سلام‌ بر علما و روحانیون‌ اسلام‌ در سراسر كشورهای‌ اسلامی‌ و در تمامی‌ دنیا، پاكترین‌ و خالصترین‌ درود خود را به‌ شما پاسداران‌ قرآن‌ و حاملان‌ مسؤولیت‌ رهبری‌ مسلمین‌ در جهان‌ اسلام‌ نثار می‌كنیم‌.

 این‌ پیامی‌ است‌ از برادران‌ مسلمان‌ شما در حوزه‌ علمیه‌ قم‌، كانون‌ اسلام‌ در ایران‌ و كانون‌ قیام‌ و شهادت‌ در راه‌ حق‌.

 ما این‌ پیام‌ را از میان‌ فریاد حماسه‌های‌ (الله‌ اكبر) برادران‌ و خواهران‌ شما در این‌ مرز و بوم‌ و از میان‌ صفیر گلوله‌ها و غرش‌ رگبارها و خمپاره‌ها و فریادهای‌ عاشقانه‌ جوانانی‌ كه‌ خون‌ پاك‌ خود را در راه‌ حفظ‌ عظمت‌ قرآن‌ و اعتلای‌ كلمه‌ حق‌ نثار می‌كنند و همچون‌ شهیدان‌ صدر اسلام‌ تنها بخاطر اینكه‌ می‌گویند پروردگار ما «الله‌» است‌، در میان‌ خاك‌ و خون‌ می‌غلطند، به‌ شما می‌فرستیم‌ و نظر شما حافظان‌ و مرزداران‌ اسلام‌ و قرآن‌ را به‌ امور زیر جلب‌ می‌كنیم‌:

 1ـ از روزی‌ كه‌ قیام‌ اسلامی‌ ما پیروز شد و حكومت‌ جمهوری‌ اسلامی‌ با رهبری‌ امام‌ خمینی‌ دامه‌ ظله‌ در این‌ كشور برقرار گردید و بساط‌ شاه‌ معدوم‌ كه‌ مملكت‌ را پایگاه‌ اسرائیل‌ و آمریكا و مركز فساد و بی‌ دینی‌ و غارت‌ اموال‌ مسلمین‌ ساخته‌ بود، برچیده‌ شد، توطئه‌های‌ ابرقدرتهای‌ شرق‌ و غرب‌ و دست‌ نشانده‌ها و مزدوران‌ آنها بر ضد ما شروع‌ گردید، و انتظاری‌ جز این‌ نداشتیم‌، چرا كه‌ ما از همان‌ آغاز، رابطه‌ خود را با اسرائیل‌ قطع‌ كردیم‌ و سفارت‌ خانه‌ او را در اختیار برادران‌ فلسطینی‌ گذاردیم‌، ما از همان‌ اول‌ جلوی‌ غارت‌گریهای‌ غرب‌ و شرق‌ را گرفتیم‌ و كانونهای‌ جاسوسی‌ و فساد و بی‌ عفتی‌ آنان‌ برچیدیم‌ و بلندگوهای‌ آنان‌ را خاموش‌ ساختیم‌ و همه‌ شعائر اسلام‌ را در این‌ كشور زنده‌ كردیم‌ و اسلام‌ را اساس‌ حكومت‌ خود در تمام‌ زمینه‌ها قرار دادیم‌.

 «یا ایهاالذین‌ آمنوا لاتتخذوا بطانه‌ من‌ دونكم‌ لایالونكم‌ خبالا و دواماعنتم‌».

 این‌ توطئه‌ هر روز در شكل‌ و صورتی‌ ظاهر شد تا اینكه‌ اخیراً صدام‌ كافر رهبر حزب‌ ضد اسلامی‌ بعث‌ در عراق‌ به‌ تحریك‌ قدرتهای‌ استعماری‌ و اذناب‌ آنها در منطقه‌ مأموریت‌ حمله‌ به‌ این‌ كشور اسلامی‌ و رژیم‌ نوبنیاد آن‌ را پیدا كرد و بدون‌ هیچ‌ دلیل‌ و مدركی‌، در شهر حرام‌ «یسئونك‌ عن‌ الشهر الحرام‌ قتاله‌ فیه‌ قل‌ قتال‌ فیه‌ كبیر» به‌ شهرهای‌ مختلف‌ ما حمله‌ور شد و آنها را بمباران‌ كرد و سپاه‌ متجاوز خود را به‌ درون‌ مرزهای‌ ما فرستاد و ما چاره‌ای‌ جز این‌ نداشتیم‌ كه‌ برای‌ دفاع‌ از اسلام‌ و قرآن‌ و دفاع‌ از این‌ وطن‌ اسلامی‌، به‌ مصداق‌ «قاتلوا المشركین‌ كافه‌ كما یقاتلونكم‌ كافه‌» در برابر آنان‌ سرسختانه‌ بایستیم‌ و مسلماً تا آخرین‌ قطره‌ خون‌ و تا پیروزی‌ نهایی‌ خواهیم‌ ایستاد. ما از شما می‌خواهیم‌ كه‌ خودتان‌ اخبار صحیح‌ این‌ تجاوز را از منابع‌ صحیح‌ بدست‌ آورید و به‌ تبلیغات‌ دروغین‌ دشمنان‌ اسلام‌ و قرآن‌ كه‌ از آمریكا و صهیونیسم‌ جهانی‌ الهام‌ می‌گیرند، گوش‌ فرا ندهید، تا بدانید جنگ‌ ما محاربه‌ اسلام‌ با كفر و قرآن‌ با شرك‌ است‌ و پس‌ از آن‌، موضع‌ خود را در برابر نیروهای‌ كافر مشخص‌ سازید و همچون‌ جمعی‌ از خطبای‌ اسلامی‌ اردن‌ و پاكستان‌ به‌ افشای‌ ماهیت‌ این‌ جنگ‌ تحمیلی‌ كه‌ از سوی‌ كفار بر برادران‌ و خواهران‌ مسلمان‌ شما در ایران‌ تحمیل‌ شده‌ بپردازید.

 2ـ قانون‌ اساسی‌ جمهوری‌ اسلامی‌ ما را درست‌ بررسی‌ كنید كه‌ در همه‌ جا روی‌ عظمت‌ جهان‌ اسلام‌ و پیروان‌ قرآن‌ تكیه‌ كرده‌ و حمایت‌ از همه‌ مسلمانان‌ و كشورهای‌ اسلامی‌ مخصوصاً مراكز مقدس‌ آنها در آن‌ كاملاً تأكید شده‌ است‌ و ما عملاً نشان‌ داده‌ایم‌ كه‌ به‌ این‌ قانون‌ اساسی‌ كاملاً وفاداریم‌، اما دولت‌ ملحد عراق‌ كه‌ مرامنامه‌ حزب‌ ضداسلامیش‌ بی‌ نیاز از توصیف‌ است‌، سعی‌ دارد جهاد اسلامی‌ ما را جنگ‌ نژادی‌ فارس‌ و عرب‌ بنامد و با این‌ وصله‌های‌ مضحك‌، چهره‌ جهاد اسلامی‌ ما را دگرگون‌ سازد و پای‌ برادران‌ عرب‌ را به‌ این‌ دامی‌ كه‌ خود در آن‌ گرفتار شده‌، بكشاند، هر چند برادران‌ عرب‌ آگاهتر از آنند كه‌ فریب‌ این‌ صحنه‌ سازیهای‌ دروغین‌ و رسوا را بخورند. ما می‌گوییم‌ و فریاد می‌زنیم‌ كه‌ جز بخاطر عظمت‌ اسلام‌ و قرآن‌ نمی‌جنگیم‌ و منافع‌ كشور خود را نیز در سایه‌ همین‌ می‌طلبیم‌.

 3ـ دولت‌ متجاوز و غاصب‌ صدام‌ كافر اكنون‌ كه‌ خود را در تنگنای‌ جنگی‌ فرساینده‌ و نابود كننده‌ می‌بیند و راه‌ نجاتی‌ از آن‌ نمی‌یابد، چرا كه‌ همه‌ روز در برابر خود دریایی‌ تازه‌ از انسانها را می‌بیند كه‌ همه‌ الله‌ اكبرگویان‌ به‌ عشق‌ شهادت‌ گام‌ در میدان‌ جهاد می‌گذارند، دست‌ به‌ اعمال‌ وحشیانه‌ای‌ زده‌ كه‌ هیچ‌ مذهب‌ و قانونی‌ آن‌ را اجازه‌ نمی‌دهد، و آن‌ حمله‌ به‌ شهرها و مناطق‌ مسكونی‌ و غیر نظامیان‌ و زنان‌ و كودكان‌ می‌باشد، چنانكه‌ در همین‌ ایام‌، شب‌ هنگام‌ با موشكهای‌ نیرومند به‌ ساكنان‌ شهر دزفول‌ حمله‌ كردند و صدها نفر از ساكنان‌ شهر را مجروح‌ یا شهید ساختند. آنها حتی‌ از حمله‌ به‌ بیماران‌ مجروح‌ در بیمارستانها و كودكان‌ معصومی‌ كه‌ در مدارس‌ مشغول‌ تحصیل‌ هستند، و مساجد مسلمین‌ و نمازگزاران‌ ابا ندارند، مسلماً نخستین‌ تأثیر این‌ حملات‌ وحشیانه‌ استحكام‌ هر چه‌ بیشتر مسلمانان‌ هموطن‌ ما برای‌ راندن‌ این‌ متجاوزین‌ و مجازات‌ آن‌ها و دفاع‌ از حریم‌ اسلام‌ و قرآن‌ است‌ و امام‌ بزرگوار و امت‌ مسلم‌، مصمم‌ به‌ قطع‌ ید كفار می‌باشند، و پیروزی‌ را حتماً بدست‌ خواهند آورد، ولی‌ آیا شما علمای‌ اسلامی‌ در برابر خون‌های‌ بی‌ گناهان‌ مسؤولیتی‌ ندارید؟ «ولینصرن‌ الله‌ من‌ ینصره‌ ان‌ الله‌ لقوی‌ عزیز.» صدای‌ ما را در مساجد، در نماز جمعه‌ها، در سخنرانیها، در مطبوعات‌ و در میان‌ همه‌ مسلمانان‌ جهان‌ منعكس‌ كنید.

 امروز اگر توطئه‌های‌ دشمن‌ متوجه‌ ما باشد، فردا بلاشك‌ متوجه‌ شما است‌ و باید مسلمانان‌ ید واحده‌ در برابر دشمنان‌ اسلام‌ باشد و همه‌ برای‌ از بین‌ بردن‌ آثار استعمار و كفر در تمام‌ كشورهای‌ اسلامی‌ بپاخیزیم‌. ربنا افرغ‌ علینا صبرا و ثبت‌ اقدامنا و انصرنا علی‌ القوم‌ الكافرین‌ والسلام‌ علیكم‌ و رحمت‌الله‌ و بركاته‌.

 
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌
 دوم‌ ذیحجه‌ الحرم‌ 1400

 

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom