Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبمن به این سه کشور اروپایی هم اعتماد ندارم!  آمریکا با ما دشمن است؛ این دشمنی هم با شخص این حقیر یا با شخص سردمداران نظام نیست، با مجموعه‌ی نظام اسلامی است که امروز ملّت ایران، این نظام را پذیرفته و در راه او دارد حرکت می‌کند؛ این دشمنی یک چنین دشمنی‌ای است. دولت آمریکا و نظام آمریکایی، از آغاز پیدایش جمهوری اسلامی با او دشمن بود و بد بود و ‌درصدد براندازی بود. حتّی دولت قبل -دولت اوباما- که هم در نامه به بنده، هم در اظهارات می‌گفتند که ما در صدد براندازی نیستیم، دروغ می‌گفتند؛ آنها هم در صدد براندازی بودند؛ براندازی...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1354
دیروز1493
در هفته8998
در ماه6019
مجموع388872

بازدید کنندگان برخط

6
Online

نامه‌ تعدادی‌ از اعضای‌ جامعه‌ مدرسین‌ حوزه علمیه قم به‌ رئیس‌ جمهور، نخست‌ وزیر و نمایندگان‌ مجلس‌
در تاریخ 29/06/1359
 بسم الله الرحمن الرحیم

 نمایندگان‌ محترم‌ مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌

 جناب‌ رئیس‌ جمهوری‌ آقای‌ بنی‌ صدر

 جناب‌ نخست‌ وزیر آقای‌ رجائی‌

 پس‌ از اهدا تحیت‌ و سلام‌ بعرض‌ می‌رساند: «اذا ظهرت‌ البدع‌ فعلی‌ العالم‌ ان‌ یظهر علمه‌ فان‌ لم‌ یظهر فعلیه‌ لعنه‌الله‌» كه‌ مؤید و مستفاد از قرآن‌ كریم‌ آیه‌ شریفه‌ «ان‌ الذین‌ یكتمون‌ ما انزلنا من‌ البینات‌ و الهدی‌ من‌ بعد ما بیناه‌ للناس‌ فی‌ الكتاب‌ اولئك‌ یلعنهم‌ الله‌ و یلعنهم‌ اللاعنون‌ خاطر آن‌ مقامات‌ محترم‌ و والا را به‌ امور ذیل‌ معطوف‌ می‌داریم‌:

 1ـ هدف‌ مشخص‌ انقلاب‌ اسلامی‌ كشور ما كه‌ به‌ رهبری‌ امام‌ امت‌ حضرت‌ آیه‌الله‌ العظمی‌ امام‌ خمینی‌ دام‌ ظله‌ العالی‌ تحقق‌ یافت‌ اجراء احكام‌ مقدسه‌ اسلام‌ است‌ روی‌ این‌ پایه‌ اساسی‌ مجلس‌ شورای‌ اسلامی‌كه‌ تصویب‌ قوانین‌ كشور را بعهده‌ دارد باید مو بمو قوانین‌ مصوبه‌ را با احكام‌ اسلام‌ منطبق‌ ساخته‌ و با مراقبت‌ بر اجراء آن‌ منویات‌ رهبر عظیم‌ الشان‌ را معمول‌ سازد و آنچه‌ را كه‌ در كشور به‌ صورت‌ قانون‌ درآمده‌ ولی‌ بر خلاف‌ شرع‌ اقدس‌ است‌ تغییر و انحراف‌ آن‌ را رفع‌ نماید و در محدوده‌ قوانین‌ اسلام‌ به‌ یاری‌ مستضعفان‌ بپردازند مبادا كه‌ بنام‌ كوبیدن‌ فئودالیسم‌ و سرمایه‌داری‌ تجاوز به‌ احكام‌ اسلام‌ شود. یا به‌ عنوان‌ دفاع‌ از احكام‌ اسلام‌ از فئودالها و سرمایه‌داران‌ و مستكبرین‌ حمایت‌ شود. امام‌ امت‌ در سخنرانیهایی‌ ناراحتی‌ و رنج‌ درونی‌ خود را از اوضاع‌ جاریه‌ كشور شدیداً اظهار داشتند، فرد فرد مسؤولین‌ باید سعی‌ نمایند كه‌ از رنج‌ درونی‌ آن‌ رهبر رئوف‌ بكاهند نه‌ اینكه‌ خلافها و انحرافات‌ را باستناد به‌ اینكه‌ امام‌ تشكیلات‌ حكومتی‌ را تأیید نموده‌ با اتخاذ سند از ولایت‌ فقیه‌ و مقام‌ شامخ‌ امام‌ امت‌ آنها را توجیه‌ نمایند. مقام‌ ولایت‌ معظم‌ له‌ مبرا از آنست‌ و ولایت‌ فقیه‌ حمایت‌ از احكام‌ اسلام‌ و مقام‌ نیابت‌ انبیاء و ائمه‌ معصومین‌ نه‌ تغییر و تبدیل‌ آن‌.

 باید بدانند كه‌ مقام‌ ولایت‌ فقیه‌ از تخلفهای‌ موجود از احكام‌ اسلام‌ بنام‌ مصلحت‌ اندیشی‌ مبرا است‌ و قلب‌ امام‌ امت‌ از آنها پاك‌ و بیزار است‌.

 در حدیث‌ آمده‌ است‌ كه‌ كسی‌ خدمت‌ امام‌ صادق‌(ع‌) عرض‌ كرد عده‌ای‌ از مردم‌ می‌گویند چون‌ برنج‌ در زمان‌ یا نزد پیغمبر(ص‌) نبوده‌ است‌ از قرار دادن‌ زكاه‌ در آن‌ خودداری‌ كرده‌ است‌.

 حضرت‌ خشمگین‌ شد و فرمود دروغ‌ می‌گویند مگر ذرت‌ نبوده‌ پس‌ چرا زكاه‌ در آن‌ قرار داده‌ نشده‌ است‌ هر كس‌ می‌خواهد ایمان‌ بیاورد و هر كس‌ می‌خواهد كفر ورزد. آقایان‌ محترم‌ انقلاب‌ ما اسلامی‌است‌ باید برای‌ مسائل‌ و مشكلات‌ راه‌ حلهای‌ اسلامی‌ پیدا كرد اگر بنا باشد كه‌ همین‌ اصلاحات‌ ارضی‌ شاهی‌ آمریكایی‌ را با دستكاری‌ مختصری‌ كه‌ بشكل‌ اسلامی‌هم‌ درآورده‌ شود تصویب‌ و پیاده‌ كرد و هر كجای‌ آن‌ خراب‌ شد به‌ گردن‌ فقیه‌ و ولایت‌ او انداخت‌ این‌ همان‌ مبارزه‌ با ربا و رباخواری‌ می‌شود كه‌ اسم‌ بهره‌ را از اسناد و مدارك‌ حذف‌ كرده‌ و بجای‌ آن‌ كلمه‌ كارمزد را گذاشت‌ ناگهان‌ اجاره‌ را بطور مطلق‌ و عموم‌ بر خلاف‌ اصل‌ مسلّم‌ «و لا تكونوا اموالكم‌ بینكم‌ بالباطل‌ الاّ ان‌ تكون‌ تجاره‌ عن‌ تراض‌ منكم‌» صدی‌ بیست‌ تنزل‌ داد و با شناسائی‌ خانه‌های‌ خالی‌ مشكل‌ مسكن‌ را حل‌ كرد و بطور اكراه‌ و اجبار چه‌ از نظر اصل‌ فروش‌ و واگذاری‌ و چه‌ از نظر قیمت‌ و مال‌ الاجاره‌ بدیگران‌ واگذار نمود این‌ همان‌ راه‌ حلهای‌ شاهنشاهی‌ از قبیل‌ قانون‌ میلیسپو است‌ كه‌ در رژیم‌ منحط‌ گذشته‌ پیگیری‌ شد و روز بروز بر مشكلات‌ مردم‌ افزود اینها و امثال‌ آن‌ تلویحاً اعترافی‌ است‌ تلخ‌ به‌ اینكه‌ اسلام‌ نتوانسته‌ و نمی‌تواند مشكلات‌ را حل‌ كرده‌ و یك‌ تز اقتصادی‌ مترقی‌ و جامع‌ الاطراف‌ چه‌ از نظر مادی‌ و چه‌ از نظر معنوی‌ ارائه‌ دهد اصل‌ اقتصادی‌ مسلم‌ و مورد قبول‌ (دولت‌ نمی‌تواند مدیر خوبی‌ باشد) زیر پا گذاشته‌ شود و به‌ اسم‌ یك‌ گام‌ انقلابی‌ و با تأیید سود ویژه‌ شاهنشاهی‌ انقلاب‌ سفید و امثال‌ آن‌ خط‌ بطلان‌ روی‌ احكام‌ اقتصادی‌ اسلام‌ كشیده‌ شود.

 شاه‌ خائن‌ به‌ دستور ارباب‌ جهانخوارش‌ كشاورزی‌ ایران‌ را به‌ تباهی‌ كشاند و ملت‌ ما را با وابسته‌ كردن‌ به‌ امپریالیسم‌ آمریكا به‌ زیر سلطه‌ این‌ ابر قدرت‌ سفاك‌ در آورد اكنون‌ كه‌ ملت‌ بپا خاسته‌ می‌خواهد مواد غذایی‌ خودش‌ را خود تهیه‌ كند و به‌ قطع‌ كامل‌ سلطه‌ آمریكا برسد ارگانهای‌ غیر مسؤول‌ به‌ تحریك‌ ایادی‌ و عوامل‌ بیگانه‌ كه‌ در آنها رخنه‌ كرده‌اند چاههای‌ آب‌ را مهر و موم‌ كرده‌ و مانع‌ آبیاری‌ می‌شوند درختهای‌ باغات‌ را كنده‌ و زراعت‌ را برگردانده‌ زمینها و حتی‌ لوله‌های‌ آبرسانی‌ به‌ زراعات‌ را خراب‌ كرده‌ و به‌ اتهام‌ سرمایه‌داری‌ و فئودالیته‌ امنیت‌ را سلب‌ كرده‌ و رغبت‌ به‌ احیاء زمینهای‌ موات‌ و به‌ زیر كشت‌ بردن‌ آنها را از دلها ریشه‌كن‌ می‌سازند و همچون‌ زمان‌ شاه‌ مخلوع‌ كشاورزی‌ ما را كه‌ در این‌ دو سال‌ به‌ امر امامت‌ امت‌ تا مرز خودكفایی‌ نضج‌ گرفته‌ است‌ یكباره‌ به‌ نابودی‌ كشانده‌ و راه‌ تسلط‌ دشمن‌ را بر ما هموار كنند.

 آقایان‌ محترم‌ از این‌ هرج‌ و مرج‌ و تخریب‌ و ناامنی‌ كه‌ ضرر و خطرش‌ برای‌ انقلاب‌ از سوزاندن‌ خانه‌ها بمراتب‌ بیشتر است‌ با ترتیبی‌ اسلامی‌ و تصویب‌ قوانین‌ الهی‌ جلوگیری‌ فرمائید.

 در بسیاری‌ از سخنرانیها ناراحتی‌ و رنج‌ درونی‌ امام‌ به‌ ظهور رسید و بر خلاف‌ انتظار، ارگانهای‌ انقلابی‌ اقدامی‌در تصفیه‌ عناصر مخرب‌ خود ننمودند بلكه‌ بیش‌ از پیش‌ به‌ آن‌ مسائل‌ ادامه‌ داده‌ می‌شود همانطور كه‌ می‌دانید و خبرش‌ هم‌ بشما رسیده‌ است‌ در سطح‌ كشور به‌ بهانه‌ دو قانون‌ مصوب‌ شورای‌ انقلاب‌ (كه‌ بنظر ما بر خلاف‌ موازین‌ شرعی‌ و فقه‌ شیعه‌ است‌ و به‌ هیچ‌ نحو هم‌ قابل‌ تطبیق‌ نیست‌ فقهاء و مراجع‌ عظام‌ بویژه‌ رهبر انقلاب‌ در رساله‌ها و همچنین‌ فقهاء گذشته‌ در كتب‌ فقهی‌ در زمان‌ غیبت‌ صغری‌ و كبری‌ در ابواب‌ مختلف‌ فقه‌ مالكیت‌ شخصی‌ را در مورد زمین‌ و غیره‌ مسلم‌ دانسته‌اند) چه‌ هرج‌ و مرج‌ خطرناكی‌ بوجود آمده‌ است‌ این‌ مطلب‌ بیش‌ از این‌ احتیاج‌ به‌ توجیه‌ ندارد.

 2ـ همانطور كه‌ گفته‌ می‌شود در حدود دهها میلیون‌ هكتار زمین‌ موات‌ قابل‌ احیاء در این‌ كشور وجود دارد كه‌ با در اختیار گذاشتن‌ آنها و سایر امكانات‌ بی‌ نیازی‌ ملت‌ ما از بیگانگان‌ و حتی‌ صادر كردن‌ چند برابر مصرف‌ داخلی‌ به‌ خارج‌ امكان‌پذیر خواهد بود و ابداً نیازی‌ به‌ گرفتن‌ و یا خریدن‌ زمینهای‌ دیگران‌ و در نتیجه‌ جلوی‌ تولید جدید و احیاء زمینهای‌ موات‌ را گرفتن‌ نیست‌ دستهائی‌ مرئی‌ و نامرئی‌ در بوجود آوردن‌ این‌ وضع‌ خطرناك‌ كه‌ انقلاب‌ را به‌ سستی‌ و بی‌ آبروئی‌ می‌كشد احساس‌ می‌شود.

 آقایان‌ عزیز زمین‌ (بر خلاف‌ شرق‌ زده‌ها) به‌ تملك‌ غیر از كسی‌ كه‌ روی‌ آن‌ كار می‌كند هم‌ در می‌آید همان‌ جمله‌ معروف‌ فقهاء كه‌ این‌ آقایان‌ به‌ آن‌ تمسك‌ می‌كنند: «الزرع‌ للزارع‌ و لوكان‌ غاصباً» خود دلالت‌ بر این‌ دارد كه‌ زمین‌ غصب‌ شده‌ ملك‌ غیر زارع‌ است‌ و زارع‌ آن‌ را غصب‌ كرده‌ است‌.

 چقدر جای‌ تعجب‌ و ناراحتی‌ است‌ كه‌ با این‌ فقه‌ روشن‌ و فقهای‌ عالیمقام‌ چنین‌ نظرهایی‌ در كشور اسلامی‌ ابراز شود و اسلام‌ شناسان‌ واقعی‌ را با هوچی‌گری‌ و استفاده‌ از رسانه‌های‌ گروهی‌ متعلق‌ به‌ اسلام‌ و مسلمین‌ و تهمت‌ و افتراء به‌ انگ‌ حمایت‌ از فئودالیته‌ بایكوت‌ كنند. اسفناكتر آنكه‌ پای‌ اسلام‌ هم‌ گذاشته‌ شود.

 شما زمینهای‌ موات‌ و امكانات‌ را در اختیار محرومین‌ و كشاورزان‌ قرار بدهید زمینهای‌ دولتی‌ و آنها كه‌ بحق‌ استرداد شده‌ و خوشبختانه‌ به‌ بركت‌ انقلاب‌ اسلامی‌از حلقوم‌ غارتگران‌ شاه‌ و دستیارانش‌ بیرون‌ كشیده‌ شده‌ در اختیار نیازمندان‌ بگذارید قطعاً نیاز چه‌ از نظر مسكن‌ و چه‌ از نظر كشاورزی‌ مرتفع‌ خواهد شد از كسی‌ نهراسید امیرالمؤمنین‌ فرمود اگر ساكت‌ بمانم‌ می‌گویند علی‌ می‌ترسد و اگر حرف‌ بزنم‌ می‌گویند علی‌ جاه‌ طلب‌ و ریاست‌ خواه‌ است‌ والسلام‌ علیكم‌ و رحمه‌الله‌ و بركاته‌.

 

 میرزا مسلم‌ ملكوتی‌، حسین‌ راستی‌ كاشانی‌، احمد آذری‌ قمی‌، سید جعفر كریمی‌، سید حسن‌ طاهری‌، مهدی‌ الحسینی‌ الروحانی‌، عباس‌ محفوظی‌، سید محمد ابطحی‌، جلال‌ طاهر شمس‌ گلپایگانی‌، ابوطالب‌ تجلیل‌ تبریزی‌، محمدعلی‌ شرعی‌، علی‌ احمدی‌

 

 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌

 

طلیعه

تصویر مطلبشورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، روز جمعه 30 خرداد پیش نویس قطعنامه سه کشور اروپایی در مورد دسترسی بازرسان به دو تاسیسات اتمی در ایران را با اکثریت آرا پذیرفت. در این رای گیری، 25 کشور رای موافق به قطعنامه دادند، 2 کشور (روسیه و چین) رای مخالف و 7 عضو نیز رای ممتنع دادند. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom