Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج، فریضه‌ی حج را مجموعه‌ای استثنائی و ممتاز از ارزشهای مورد تمجید اسلام خواندند و با اشاره به وجود مفاهیم سیاسی ضروری نظیر وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکین در حج، تأکید کردند: هر حاجی ایرانی باید با رفتار و گفتار و متانت خود، به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشد. در این دیدار که در آستانه‌ی آغاز اعزام زائران بیت‌الله الحرام انجام شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حج را نمونه‌ی کوچکی از جامعه‌ی اسلامی برتر و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1111
دیروز686
در هفته4531
در ماه13229
مجموع21209842

بازدید کنندگان برخط

30
Online

اطلاعیه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت سالگرد در گذشت‌ آیت‌ الله‌ كاشانی‌ و برگزاری‌ مجلس‌ سوگواری‌
در تاریخ 22/12/1360
بسم الله الرحمن الرحیم

 تاریخ‌ پرشور و حادثه‌ آفرین‌ خونبارمان‌ مكرر حقایقی‌ بس‌ عظیم‌ و كم‌ نظیر است‌، تاریخی‌ كه‌ سالها رنج‌ و درد باغبانانی‌ بزرگ‌ و معلمانی‌ با عظمت‌ را در راه‌ رویش‌ این‌ انقلاب‌ در سینه‌ دارد.

 بیست‌ و سه‌ اسفند یاد فرزندی‌ پاك‌ از سلاله‌ خونبار كربلاها و راهبری‌ پر صلابت‌ و استوار از تبار حسین‌ (ع‌) را فریاد می‌كند، مردی‌ كه‌ با عزمی‌ جزم‌ و حركتی‌ پویا و انقلابی‌ بر ظلمت‌ استبداد شورید و نوید صبح‌ پیروزی‌ را سر داد.

 آیت‌ الله كاشانی‌، منادی‌ پیشتاز استقلال‌ و آزادی‌، پرخاشگری‌ مصمم‌ و قاطع‌ بر شرق‌ و غرب‌ تجاوزگر و استثمار جو، او كه‌ حركتش‌ بر اساس‌ "سیاست‌ ما عین‌ دیانت‌ ماست‌" و بطلان‌ تبلیغات‌ خائنانه‌ "اسلام‌ و دین‌ جدای‌ از سیاست‌" را برای‌ همه‌ نسلها در تمام‌ عصرها به‌ پیغام‌ آورد، اوئی‌ كه‌ می‌خروشد و در تنگناها ندای‌ انقلابی‌ مردمی‌ بر مبنای‌ قرآن‌ را سر می‌داد و تنها راه‌ حل‌ جامعه‌ مستضعف‌ را تمسك‌ به‌ اسلام‌ فقاهتی‌ و به‌ دور از التقاط‌ می‌دانست‌.

 آری‌، مرحوم‌ كاشانی‌ در سنگر پاسداری‌ از اسلام‌ و فرهنگ‌ غنی‌ و پربار آن‌ در مقابل‌ همه‌ خود باختگان‌ و بهت‌زدگان‌ سراب‌ پوچ‌ شرق‌ و غرب‌ به‌ مبارزه‌ ایستاد، بت‌ ملیت‌ و ملیگرایی‌ كه‌ می‌رفت‌ معبدهای‌ پاك‌ حق‌پرستان‌ را به‌ بتكده‌ تبدیل‌ كند موسی‌ گونه‌ برای‌ همیشه‌ تاریخ‌ سرنگون‌ كرد و به‌ عنوان‌ الگو و اسوه‌ در صدر تاریخ‌ پر عظمت‌ ما جای‌ گرفت‌.

 آیت‌ الله كاشانی‌ نه‌ اولین‌ سنبل‌ این‌ حركت‌ است‌ و نه‌ آخرین‌، كه‌ از هابیل‌ تا ابراهیم‌ (ع‌) و از ابراهیم‌ تا حسین‌(ع‌) و از حسین‌ تا سرزمین‌ كربلا گونه‌ ایران‌ همه‌ و همه‌ در نیل‌ به‌ تكامل‌ و لقاء معبود به‌ مسابقه‌ برخاستند.

 در این‌ میان‌ باز چهره‌ای‌ از میان‌ رخت‌ بربست‌ و جمع‌ ما را به‌ غم‌ خویش‌ فرو برد. آیت‌ الله ربانی‌، كه‌ با استقامتش‌ بر صلابت‌ صخرها پیشی‌ گرفت‌ و كوهی‌ جلو یورش‌ دشمنان‌ اسلام‌ بود، او كه‌ با شجاعتش‌ یاد ابوذر را در خاطره‌ها زنده‌ كرد، مرحوم‌ آیت‌ الله ربانی‌ پاكبازی‌ كه‌ زندگیش‌ سراپا عشق‌ و ایثار و فداكاری‌ در راه‌ هدف‌ بود به‌ دیدار دوست‌ شتافت‌ و در راه‌ انجام‌ وظیفه‌ پیمان‌ خود را به‌ پایان‌ برد.

 بدین‌ منظور روز دوشنبه‌ 24 اسفند 1360 در مدرسه‌ فیضیه‌، پایگاه‌ كاشانیها و ربانیها به‌ سوگ‌ می‌نشینیم‌ و با استماع‌ سخنان‌ خطیب‌ محترم‌ حجت‌ الاسلام‌ فلسفی‌ یادشان‌ را گرامی‌ می‌داریم‌.

 
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌

طلیعه

article thumbnailبیش از یک ‌سال از خروج یک‌طرفه آمریکا از معاهده‌ی برجام می‌گذرد. در این مدت جمهوری اسلامی ایران فرصتی طولانی به اروپا داد تا اقداماتی را در جهت انجام تعهداتشان نسبت به برجام انجام دهد. فرصت و دوره‌ای که رئیس جمهوری کشورمان از آن به صبر استراتژیک تعبیر کرده است. در یک جمع بندی کلی در مرور توافق هسته‌ای، جمهوری اسلامی ایران تاکنون به کلیه‌ی تعهداتش طبق برجام عمل کرده اما این طرف مقابل است که به وظایف و تعهدات خود عمل نکرده و حتی در جهت مخالف آن گام برداشته است.اکنون برای زنده ماندن توافق هسته ای بحث...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom