Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام با تأکید بر ضرورت تقوای مسئولان بویژه در «رسیدگی به امور مردم، رعایت بیت‌المال و اجتناب از اشرافیت» به بیان وظایف اساسی مسئولان سه قوه برای حل مشکلات اقتصادی و رونق تولید پرداختند و با اشاره به اقدامات خبیثانه‌ی آمریکا برای «تغییر محاسبات و تسلیم شدن مسئولان» و نیز «فاصله گرفتن مردم از نظام» افزودند: گزینه‌ی قطعی ملت ایران در مواجهه با دشمن، مقاومت در همه‌ی زمینه‌ها است، چراکه مذاکره با دولت کنونی آمریکا سمّ مضاعف است، البته جنگی...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز712
دیروز744
در هفته4635
در ماه21123
مجموع21146931

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعیه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت سالگرد در گذشت‌ آیت‌ الله‌ كاشانی‌ و برگزاری‌ مجلس‌ سوگواری‌
در تاریخ 22/12/1360
بسم الله الرحمن الرحیم

 تاریخ‌ پرشور و حادثه‌ آفرین‌ خونبارمان‌ مكرر حقایقی‌ بس‌ عظیم‌ و كم‌ نظیر است‌، تاریخی‌ كه‌ سالها رنج‌ و درد باغبانانی‌ بزرگ‌ و معلمانی‌ با عظمت‌ را در راه‌ رویش‌ این‌ انقلاب‌ در سینه‌ دارد.

 بیست‌ و سه‌ اسفند یاد فرزندی‌ پاك‌ از سلاله‌ خونبار كربلاها و راهبری‌ پر صلابت‌ و استوار از تبار حسین‌ (ع‌) را فریاد می‌كند، مردی‌ كه‌ با عزمی‌ جزم‌ و حركتی‌ پویا و انقلابی‌ بر ظلمت‌ استبداد شورید و نوید صبح‌ پیروزی‌ را سر داد.

 آیت‌ الله كاشانی‌، منادی‌ پیشتاز استقلال‌ و آزادی‌، پرخاشگری‌ مصمم‌ و قاطع‌ بر شرق‌ و غرب‌ تجاوزگر و استثمار جو، او كه‌ حركتش‌ بر اساس‌ "سیاست‌ ما عین‌ دیانت‌ ماست‌" و بطلان‌ تبلیغات‌ خائنانه‌ "اسلام‌ و دین‌ جدای‌ از سیاست‌" را برای‌ همه‌ نسلها در تمام‌ عصرها به‌ پیغام‌ آورد، اوئی‌ كه‌ می‌خروشد و در تنگناها ندای‌ انقلابی‌ مردمی‌ بر مبنای‌ قرآن‌ را سر می‌داد و تنها راه‌ حل‌ جامعه‌ مستضعف‌ را تمسك‌ به‌ اسلام‌ فقاهتی‌ و به‌ دور از التقاط‌ می‌دانست‌.

 آری‌، مرحوم‌ كاشانی‌ در سنگر پاسداری‌ از اسلام‌ و فرهنگ‌ غنی‌ و پربار آن‌ در مقابل‌ همه‌ خود باختگان‌ و بهت‌زدگان‌ سراب‌ پوچ‌ شرق‌ و غرب‌ به‌ مبارزه‌ ایستاد، بت‌ ملیت‌ و ملیگرایی‌ كه‌ می‌رفت‌ معبدهای‌ پاك‌ حق‌پرستان‌ را به‌ بتكده‌ تبدیل‌ كند موسی‌ گونه‌ برای‌ همیشه‌ تاریخ‌ سرنگون‌ كرد و به‌ عنوان‌ الگو و اسوه‌ در صدر تاریخ‌ پر عظمت‌ ما جای‌ گرفت‌.

 آیت‌ الله كاشانی‌ نه‌ اولین‌ سنبل‌ این‌ حركت‌ است‌ و نه‌ آخرین‌، كه‌ از هابیل‌ تا ابراهیم‌ (ع‌) و از ابراهیم‌ تا حسین‌(ع‌) و از حسین‌ تا سرزمین‌ كربلا گونه‌ ایران‌ همه‌ و همه‌ در نیل‌ به‌ تكامل‌ و لقاء معبود به‌ مسابقه‌ برخاستند.

 در این‌ میان‌ باز چهره‌ای‌ از میان‌ رخت‌ بربست‌ و جمع‌ ما را به‌ غم‌ خویش‌ فرو برد. آیت‌ الله ربانی‌، كه‌ با استقامتش‌ بر صلابت‌ صخرها پیشی‌ گرفت‌ و كوهی‌ جلو یورش‌ دشمنان‌ اسلام‌ بود، او كه‌ با شجاعتش‌ یاد ابوذر را در خاطره‌ها زنده‌ كرد، مرحوم‌ آیت‌ الله ربانی‌ پاكبازی‌ كه‌ زندگیش‌ سراپا عشق‌ و ایثار و فداكاری‌ در راه‌ هدف‌ بود به‌ دیدار دوست‌ شتافت‌ و در راه‌ انجام‌ وظیفه‌ پیمان‌ خود را به‌ پایان‌ برد.

 بدین‌ منظور روز دوشنبه‌ 24 اسفند 1360 در مدرسه‌ فیضیه‌، پایگاه‌ كاشانیها و ربانیها به‌ سوگ‌ می‌نشینیم‌ و با استماع‌ سخنان‌ خطیب‌ محترم‌ حجت‌ الاسلام‌ فلسفی‌ یادشان‌ را گرامی‌ می‌داریم‌.

 
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌

( تابلو اعلانات )

طلیعه

article thumbnailمهم‌ترین خبری که در هفته‌های اخیر در صدر اخبار داخلی و خارجی قرار گرفت، افزایش تنش بین ایران و آمریکا و بحثها بر سر احتمال وقوع درگیری میان این دو کشور است.در این میان برخی تحلیلگران با مقایسه رفتارهای دولتمردان آمریکا در طول ماه‌های اخیر با رفتار آنها در ماه‌های پیش از آغاز حمله به عراق و یافتن تشابه‌هایی در نوع رفتار بر این باورند که برخی از نزدیکان ترامپ که در صدر آنها جان بولتون قرار دارد - با توجه به نفوذی که در ماه‌های اخیر بر عرصه سیاست خارجی دولت ترامپ پیدا کرده‌اند – در حال زمینه سازی برای...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom