Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج، فریضه‌ی حج را مجموعه‌ای استثنائی و ممتاز از ارزشهای مورد تمجید اسلام خواندند و با اشاره به وجود مفاهیم سیاسی ضروری نظیر وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکین در حج، تأکید کردند: هر حاجی ایرانی باید با رفتار و گفتار و متانت خود، به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشد. در این دیدار که در آستانه‌ی آغاز اعزام زائران بیت‌الله الحرام انجام شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حج را نمونه‌ی کوچکی از جامعه‌ی اسلامی برتر و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1112
دیروز686
در هفته4532
در ماه13230
مجموع21209843

بازدید کنندگان برخط

30
Online

اطلاعیه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ فرا رسیدن‌ 22 بهمن‌
در تاریخ 21/11/1360
بسم الله الرحمن الرحیم
«الیوم‌ یئس‌ الذین‌ كفروا من‌ دینكم‌ فلا تخشوهم‌ و اخشون‌»

 آفتاب‌ بیست‌ و دوم‌ بهمن‌، سومین‌ سالگرد پیروزی‌ انقلاب‌ عظیم‌ ملت‌ مسلمان‌ ایران‌ به‌ رهبری‌ زعیم‌ عالیقدر، مرجع‌ بزرگ‌، حضرت‌ آیت‌ الله العظمی‌ امام‌ خمینی‌ مد ظله‌ العالی‌ در مطلع‌ فجر غلبه‌ حق‌ بر باطل‌ طلوع‌ می‌كند، سومین‌ سالروز 22 بهمن‌ در حالی‌ فرا می‌رسد كه‌ دیو و دد از هر سو بر انقلاب‌ بت‌ شكن‌ اسلامیمان‌ می‌تازد، از محاصره‌ اقتصادی‌ گرفته‌ تا جنگ‌ تحمیلی‌ و جنایتهای‌ داخلی‌ توسط‌ مزدوران‌ امپریالیسم‌ و صهیونیسم‌ و تبلیغات‌ امپریالیستی‌ وسیع‌ علیه‌ انقلاب‌ اسلامی‌ ایران‌، و تشكیل‌ كمیسیونها و شوراهای‌ همكاری‌ آمریكایی‌ جبهه‌ متحد ضد اسلام‌ سران‌ مرتجع‌ منطقه‌ و اعلام‌ جنگ‌ جهانیان‌ پست‌ فطرتی‌ همچون‌ حسین‌ اردنیها، حسن‌ مراكشی‌ها و مبارك‌ها و نمیری‌ و دیگر نقشه‌ هایی‌ كه‌ شیطان‌ بزرگ‌ مستقیم‌ و غیر مستقیم‌ برای‌ انهدام‌ امت‌ اسلام‌ در دست‌ اجرا دارد، تا بلكه‌ این‌ انقلاب‌ بزرگ‌ كه‌ چشم‌ امید هزاران‌ مستضعف‌ گیتی‌ را به‌ همراه‌ دارد و همچون‌ سیلی‌ بنیانكن‌ كاخهای‌ سرخ‌ و سفید و خانه‌های‌ جنایت‌ را می‌لرزاند ریشه‌ كن‌ نمایند، ولی‌ شما، نه‌ شما، كه‌ همه‌ دنیا شاهد است‌ كه‌ با تمام‌ نقشه‌ها و تاكتیكها و تكنیكها جبهه‌های‌ استكبار یكی‌ پس‌ از دیگری‌ سقوط‌ می‌كند. و به‌ جای‌ این‌ كه‌ انقلاب‌ اسلامی‌ شكسته‌ شود كمر اربابان‌ قدرت‌ شكسته‌، و كاخهای‌ ناپایدار شان‌ لرزان‌ و به‌ زودی‌ انشاءالله سقوط‌ خواهد كرد. این‌ كوردلان‌ كم‌ اندیش‌ نمی‌دانند كه‌ كلمه‌ طیبه‌ همچون‌ درختی‌ محكم‌ و استوار است‌ كه‌ ریشه‌ هایش‌ در اعماق‌ زمین‌ جای‌ گرفته‌، و كلمه‌ خبیثه‌ همچون‌ درختی‌ است‌ كه‌ «اجتثت‌ من‌ فوق‌ الارض‌ و مالها من‌ قرا» ثبات‌ ندارد و با ضربه‌ای‌ از پای‌ در می‌آید و اما مسلمان‌ ایران‌ این‌ حقیقت‌ را با مشت‌ خالی‌ در مقابل‌  آمریكا و سگهای‌ زنجیری‌اش‌ مثل‌ محمد رضا و صدام‌ تجربه‌ كرده‌ است‌.

امت‌ مسلمان‌ ایران‌

 سالروز 22 بهمن‌ در حالی‌ فرا می‌رسد كه‌ رزمندگان‌ عزیزتان‌ در جبهه‌های‌ نبرد با كفر، چند گامی‌ با پیروزی‌ فاصله‌ ندارند و انقلاب‌ بزرگ‌ اسلامی‌ شما ملت‌ عزیز و شهید پرور در دلهای‌ مسلمین‌ جهان‌ رسوخ‌ كرده‌ و شما امروز صدای‌ انقلابتان‌ را از لبهای‌ خشكیده‌ مردم‌ رنج‌كشیده‌ سودان‌ و تونس‌ و مصر و عراق‌ و همه‌ آفریقا، و مستضعفین‌ آمریكا و از دل‌ میلیونها مسلمان‌ روس‌ و از تمام‌ نقاط‌ هند و پاكستان‌ و بنگال‌ و خلاصه‌ همه‌ جا، ونیز در میان‌ ناله‌ جگر خراش‌ برادران‌ شیعه‌ خود از جنوب‌ لبنان‌ آنان‌ كه‌ اسطوره‌ مقاومت‌ و قهرمان‌ میدانهای‌ جنگ‌ با مزدوران‌ صهیونیزمند . . . و از فلسطین‌ عزیز و مردم‌ مسلمان‌ و شرافتمند سوریه‌ می‌شنوید. و بالاخره‌ سالروز 22 بهمن‌ زمانی‌ فرا می‌رسد كه‌ سازمان‌ امپریالیستی‌ ـ صهیونیستی‌ منافقین‌ با از دست‌ دادن‌ رهبران‌ پلید خود آخرین‌ نفسهای‌ خود را كشید و آن‌ رئیس‌ جمهور باصطلاح‌ سخت‌تر از فولاد و نخست‌ وزیر قهرمانش‌ سر یأس‌ و ناامیدی‌ بگریبان‌ نكبت‌ و ذلت‌ بردند، آری‌ آنان‌ كه‌ گلها را پرپر می‌كنند نباید انتظار شكفتن‌ داشته‌ باشند، امسال‌ ما با جنایات‌ این‌ پلیدان‌ در جشن‌ پیروزی‌ خود از حضور بهشتی‌ عزیز و رجایی‌ و باهنر این‌ دو سرباز فداكار، و مدنی‌ و دستغیب‌ این‌ اسطوره‌های‌ تقوی‌، و قدوسی‌ و هاشمی‌ نژاد و منتظری‌ و حقانی‌ و صدها عزیز دیگر محرومیم‌، ولی‌ خون‌ اینان‌ بود كه‌ راه‌ را برای‌ پیروزی‌ مسلمین‌ جهانی‌ گشود و نظام‌ استكبار را درهم‌ پیچید.

 در خاتمه‌ سومین‌ سالروز 22 بهمن‌، روز پیروزی‌ خون‌ بر شمشیر را به‌ حضرت‌ بقیه‌ الله، ولی‌ عصر امام‌ زمان‌ ارواحنا له‌ الفداء و نایب‌ بر حقش‌ امام‌ خمینی‌ مدظله‌ العالی‌ و امت‌ مسلمان‌ ایران‌ و همه‌ مسلمین‌ و مستضعفین‌ جهان‌ تبریك‌ و تهنیت‌ عرض‌ نموده‌، پیروزی‌ اسلام‌ را بر كفر و نفاق‌ جهانی‌ از درگاه‌ ایزد منان‌ خواستاریم‌.

 
 جامعه‌ مدرسین‌ حوزه‌ علمیه‌ قم‌

طلیعه

article thumbnailبیش از یک ‌سال از خروج یک‌طرفه آمریکا از معاهده‌ی برجام می‌گذرد. در این مدت جمهوری اسلامی ایران فرصتی طولانی به اروپا داد تا اقداماتی را در جهت انجام تعهداتشان نسبت به برجام انجام دهد. فرصت و دوره‌ای که رئیس جمهوری کشورمان از آن به صبر استراتژیک تعبیر کرده است. در یک جمع بندی کلی در مرور توافق هسته‌ای، جمهوری اسلامی ایران تاکنون به کلیه‌ی تعهداتش طبق برجام عمل کرده اما این طرف مقابل است که به وظایف و تعهدات خود عمل نکرده و حتی در جهت مخالف آن گام برداشته است.اکنون برای زنده ماندن توافق هسته ای بحث...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom