Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم و پُرشکوه بسیجیان در ورزشگاه یک‌صد هزار نفری آزادی با تأکید بر اینکه جوانان، راه‌حل مشکلات کشور هستند، به ارائه‌ی تحلیلی از شرایط حساس کنونی پرداختند و افزودند: آمریکایی‌ها با عربده‌کشی، بیان سخنان سخیف و تصوراتی واهی درصدد تصویرسازی کاملاً وارونه از قدرت خود و از اوضاع ایران هستند اما مجموعه‌ی عظیم جوانان میهن و ملت بزرگ ایران می‌دانند که باید با ناکام گذاشتن آخرین حربه‌ی باقیمانده‌ی دشمن یعنی تحریم، سیلی دیگری به آمریکا...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز472
دیروز5505
در هفته27543
در ماه100349
مجموع20889030

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم جهت تسلیت و برگزاري‌ مجلس‌ بزرگداشت‌ سالگرد رحلت‌ آيت‌ الله‌ ربانی‌ شيرازی‌(ره)
در تاریخ 14/12/1361
بسم الله الرحمن الرحیم
«العلماء باقون‌ ما بقي‌ الدهر»

 يك‌ سال‌ از حادثة‌ اسفار درگذشت‌ يكي‌ از ستاره‌هاي‌ آسمان‌ علم‌ و فضيلت‌ مي‌گذرد، آيت‌الله‌ مجاهد، مرحوم‌ رباني‌ شيرازي‌، شخصيت‌ گرانقدري‌ كه‌ در دوران‌ حكومت‌ ستمشاهي‌ از ظلم‌ و ستمهايي‌ كه‌ بر اسلام‌ و مسلمين‌ مي‌رفت‌ رنج‌ مي‌كشيد، لذا زندگي‌ شرافتمندانة‌ مبارزاتي‌ را تحت‌ زعامت‌ امام‌ امت‌ جهت‌ ريشه‌ كن‌ ساختن‌ نابسامانها برگزيد و در اين‌ مسير متحمل‌ شدائد و زحمات‌ جانكاهي‌ گرديد، زندانهاي‌ مكرر و طولاني‌ (بيش‌ از ده‌ مرتبه‌) همراه‌ با شكنجه‌هاي‌ طاقت‌ فرسا و تبعيدها و محدوديتهاي‌ ديگر از سوي‌ رژيم‌ گواه‌ روح‌ آزاد و انديشة‌ بزرگ‌ اوست‌، هرگاه‌ فرصتي‌ بدست‌ مي‌آمد در حوزه‌ به‌ روشنگري‌ و افشاء رژيم‌ مي‌پرداخت‌ و طلاب‌ را به‌ مبارزه‌ عليه‌ دستگاه‌ فاسد ستمشاهي‌ و استقامت‌ در برابر شدائد مي‌خواند و منزل‌ آيت‌الله‌ رباني‌ شيرازي‌ از معدود منازلي‌ بود كه‌ ملجا و مأواي‌ طلاب‌ مبارز و ديگر قشرهاي‌ مجاهد به‌ حساب‌ مي‌آمد، و آن‌ مرحوم‌ با فروتني‌ و لحن‌ گرمش‌ مشتاقان‌ را به‌ كانون‌ مهر خود مي‌پذيرفت‌ و رهنمود مي‌داد پس‌ از پيروزي‌ انقلاب‌ اسلامي‌نمايندگي‌ امام‌ را در شيراز به‌ عهده‌ داشت‌ و در تدوين‌ قانون‌ اساسي‌ به‌ نمايندگي‌ مردم‌ استان‌ فارس‌ در مجلس‌ خبرگان‌ سهم‌ بسزايي‌ ايفاء نمود و پس‌ از تشكيل‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ امام‌ او را بعنوان‌ يكي‌ از اعضاء فقهاي‌ شوراي‌ نگهبان‌ برگزيدند، مرحوم‌ رباني‌ شيرازي‌ در فروع‌ فقهي‌ بر مرّ فقه‌ اصيل‌ شيعي‌ و علماء بزرگ‌ سلف‌ مشي‌ مي‌نمود هرگز تحت‌ تأثير جو كاذب‌ و يا پرخاش‌ مخالفين‌ قرار نگرفت‌، او در اجتهاد و اظهار نظر خود تنها به‌ خدا مي‌انديشيد و مصالح‌ زودگذر و طوفان‌ اتهامات‌ ناروا هرگز او را از موضع‌ بحقش‌ سست‌ نمي‌كرد چنانكه‌ امام‌ بزرگوارمان‌ در فقدان‌ اين‌ مرد بزرگ‌ فرمودند: «مرحوم‌ مجاهد سعيد ارزشمند، رباني‌ شيرازي‌ از صاحبان‌ فضائل‌ و تعهد بحق‌ و حقيقت‌ بود، او همانگونه‌ كه‌ قبل‌ از پيروزي‌ انقلاب‌ خار چشم‌ دشمنان‌ اسلام‌ بود پس‌ از پيروزي‌ نيز تحملش‌ براي‌ منافقين‌ وابسته‌ به‌ آمريكا سخت‌ مشكل‌ بود.»

 لكن‌ سرانجام‌ در راه‌ خدمت‌ به‌ انقلاب‌ اسلامي‌ در اثر حادثة‌ مشكوكي‌ به‌ لقاء الله‌ پيوست‌ و باين‌ ترتيب‌ به‌ زندگي‌ سراسر افتخار خويش‌ پايان‌ داد.

 اكنون‌ آثار ارزنده‌اي‌ مانند تعليقات‌ بر وسايل‌ الشيعه‌ در 15 جلد و تعليقات‌ بر بحارالانوار و آثار ديگر از آن‌ مجاهد بزرگ‌ به‌ يادگار مانده‌ كه‌ مورد استفادة‌ فضلاء و دانشمندان‌ مي‌باشد.

 در پايان‌ يادآور مي‌شود جامعة‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ به‌ پاس‌ خدمات‌ شايان‌ و قابل‌ تقدير آن‌ فقيد كه‌ خود يكي‌ از چهره‌هاي‌ ارزشمند و از اعضاء مؤسس‌ جامعه‌ مدرسين‌ بودند، مراسمي‌ به‌ مناسبت‌ يكمين‌ سالگرد درگذشت‌ آن‌ مرحوم‌ روز سه‌ شنبه‌ 17/12/61 از ساعت‌ 4 الي‌ 6 بعد از ظهر در مدرسه‌ فيضيه‌ برقرار مي‌نمايد و در اين‌ مجلس‌ آيت‌الله‌ خزعلي‌ عضو فقهاء شوراي‌ نگهبان‌ سخنراني‌ خواهند نمود.

 اميد كه‌ قاطبة‌ علماء و دوستداران‌ فضيلت‌، اهالي‌ غيرتمند قم‌ با شركت‌ در اين‌ مراسم‌ همدردي‌ خود را با ساحت‌ مقدس‌ حضرت‌ بقية‌الله‌ الاعظم‌ ارواحنا فداه‌ و امام‌ امت‌ و خانوادة‌ مرحوم‌ آيت‌الله‌ رباني‌ و حوزة‌ علميه‌ ابراز دارند.

 
 والسلام‌ علي‌ عبادالله‌ الصالحين‌
 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ 
 بخش‌ سياسي

طلیعه

article thumbnailدر روزهای اخیر اخبار مربوط به بررسی لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم CFT در صدر اخبار داخلی قرار داشت و درباره الحاق ایران به آن، نظرات گوناگونی مطرح شد. این لایحه یکی از لوایح چهارگانه ذیل «اف‌ای تی اف» است که عبارتند از:۱. لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی۲. لایحه اصلاح قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم۳. لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT)۴. لایحه الحاق دولت ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom