Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز775
دیروز750
در هفته1525
در ماه24448
مجموع21094491

بازدید کنندگان برخط

11
Online

اطلاعيه‌ تبريك‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت پيروزيهاي‌ رزمندگان‌ اسلام‌
در تاریخ 18/11/1361
بسم الله الرحمن الرحیم
«والفجر و ليال‌ عشر» (قرآن‌ كريم‌)

 رحمت‌ بيدريغ‌ خداوند سبحان‌ بر شما سلحشوران‌ جبهه‌هاي‌ نبرد حق‌ عليه‌ باطل‌ باد كه‌ با حول‌ و قوه‌ الهي‌ دشمن‌ زبون‌ را در مقابل‌ صفوف‌ محكم‌ خود همچون‌ حيوانات‌ رميده‌ از پيش‌ راهتان‌ رانده‌ آنچنان‌ وحشت‌ و هراس‌ بر آنان‌ مستولي‌ نموديد كه‌ شتابزده‌ به‌ هر سو رو به‌ فرار گذاردند و سرانجام‌ بدست‌ شما دليران‌ ذليلانه‌ اسير گشته‌ و يا وقيحانه‌ به‌ خاك‌ و مذلت‌ افتادند.

 درود و سلام‌ فراوان‌ ملت‌ ايران‌ بر شما كفر ستيزان‌ باد كه‌ فرشته‌هاي‌ خداوند را در مصاف‌ حق‌ و باطل‌ به‌ ياري‌ فرا خوانديد و از راههاي‌ صعب‌ العبوري‌ كه‌ پيش‌ رويتان‌ بود پيروزمندانه‌ در اثر مجاهدتها و ايثار گذشته‌ افتخارات‌ چشمگيري‌ براي‌ ملت‌ ايران‌ به‌ ارمغان‌ آورديد.

 كدام‌ بيان‌ و قلمي‌ قادر است‌ حماسه‌هاي‌ پرشور شما را ترسيم‌ كند جز خداوند متعال‌ چه‌ كسي‌ مي‌تواند از شما تشكر و تقدير نمايد، اي‌ جنودالله‌ كه‌ به‌ پيروي‌ از روح‌ الله‌ به‌ پيكار اهريمنان‌ شتافته‌ايد به‌ پيش‌ تازيد كه‌ صلح‌ و پيروزي‌ فرا راه‌ شما خواهد بود.

 و تو اي‌ سرزمين‌ آزادة‌ ايران‌، اي‌ مهد انقلاب‌ جهاني‌ اسلام‌، اي‌ جبهة‌ گستردة‌ حق‌ و اي‌ كربلاي‌ دوبارة‌ تاريخ‌ بنگر كه‌ فرزندان‌ ايثارگر تو اين‌ پيروان‌ راستين‌ حسين‌ در فجر خونين‌ بار ديگر لباس‌ جهاد بر تن‌ پوشيدند تا تربت‌ مقدس‌ شهيدان‌ را از لوث‌ وجود اغيار اين‌ سفاكان‌ درنده‌ خوي‌ پاك‌ ساخته‌ آنگاه‌ سر بر تربت‌ خونين‌ حسين‌ سايند و مزارش‌ غرق‌ در بوسه‌ سازند.

 آري‌، اين‌ سلحشوران‌ پيروز اسلام‌ با كليد رمز «يا الله‌» و با زمزمة‌ «يا ثارالله‌» در عمليات‌ فجر با گامهاي‌ استوار و عزمي‌راسخ‌ رزمي‌را آغاز كرده‌اند كه‌ در آن‌ به‌ دشمنان‌ خدا بفهمانند كه‌ اگر تداركات‌ وسيع‌ نظامي‌ و مادي‌ در طول‌ تاريخ‌ توانسته‌ فرعون‌ و شداد و قارون‌ها را نجات‌ بخشد صداميان‌ نيز خواهند توانست‌ با اين‌ تداركات‌ وسيع‌ و وسائل‌ پيشرفتة‌ نظامي‌ شيطانهاي‌ كوچك‌ و بزرگ‌ و با تشكيل‌ ميادين‌ وسيع‌ مين‌ از دست‌ نيروهاي‌ اسلام‌ جان‌ سالم‌ بدر برند، ليكن‌ محال‌ است‌ كه‌ ديگر عزم‌ راسخ‌ و ايمان‌ رزم‌آوران‌ غيور اسلام‌ بر جنودالشيطان‌ امان‌ دهد زيرا رهروان‌ راه‌ حسين‌ كه‌ درخشيده‌اند بر آن‌ مصمم‌اند كه‌ در اين‌ مرحله‌ بر انتظار ميليونها مسلمان‌ پايان‌ داده‌ و با فرستادن‌ صدام‌ و حاميانشان‌ به‌ زباله‌دان‌ تاريخ‌ پيك‌ پيروزي‌ حق‌ بر باطل‌ را سر دهند.

 در پايان‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزة‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ تبريك‌ پيروزيهاي‌ اخير سپاهيان‌ اسلام‌ به‌ ساحت‌ مقدس‌ ولي‌ الله‌ الاعظم‌ امام‌ زمان‌(عج‌) و نائب‌ گرانقدرش‌، فرماندة‌ كل‌ قوا امام‌ خميني‌ و مردم‌ رشيد ايران‌ از امت‌ هميشه‌ در صحنه‌ مي‌خواهد با امكانات‌ گوناگون‌ خود رزمندگان‌ اسلام‌ را ياري‌ دهند و از درگاه‌ خداوند متعال‌ پيروزي‌ نهايي‌ قواي‌ اسلام‌ را بر كفر جهاني‌ مسألت‌ نموده‌، طول‌ عمر امام‌ امت‌ را تا ظهور حضرت‌ مهدي‌(عج‌) آرزو دارد.

 
نصر من‌ الله‌ و فتح‌ قريب‌
والسلام‌ علي‌ عبادالله‌ الصالحين‌
 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي‌

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom