Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در مراسم سالانه‌ی دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری و تربیت پاسداری امام حسین علیه‌السلام با اشاره به توطئه‌ی دشمن برای ایجاد شکاف میان نظام اسلامی و مردم، همگان به‌ویژه مسئولان را به هوشیاری، ایستادگی، تدبیر، انسجام ملی و دوری از اشرافیگری فراخواندند و تأکید کردند: اگر مؤلفه‌های اقتدار ملی تقویت شوند و در مقابل دشمن، سستی و تسلیم نشان داده نشود، بدخواهان بار دیگر در رسیدن به اهداف خود ناکام خواهند ماند.رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم،...
مطالب بیشتررهنمود  
اطلاعيه‌ تسليت‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت سالگرد يورش‌ گروهك‌ سربداران‌ به‌ مردم‌ آمل‌
در تاریخ 04/11/1361
بسم الله الرحمن الرحیم
«يريدون‌ ليطفئوا نورالله‌ بافواههم‌ والله‌ متم‌ نوره‌ و لوكره‌ المشركون‌»

 پس‌ از آنكه‌ كوس‌ رسوايي‌ عوامل‌ آمريكا در ايران‌ نواخته‌ شد و چهرة‌ كريه‌ نفاق‌ از پس‌ پرده‌ ظاهر گرديد... تفاله‌هاي‌ باقيمانده‌ از جريان‌ نفاق‌ همچو وحشيهاي‌ زخم‌ خورده‌ از لابلاي‌ جنگل‌ شمال‌ به‌ گوشه‌اي‌ از پهندشت‌ خونين‌ ايران‌ حمله‌ور گشته‌ و بيرحمانه‌ به‌ سفاكي‌ پرداختند.

 آنان‌ كه‌ ظلمت‌ ضلالت‌ قلوبشان‌ را مهر كرده‌ و همچو خفاشان‌ نمي‌توانستند نور پرفروغ‌ حاكميت‌ قرآن‌ و ولايت‌ را در ايران‌ اسلامي‌ تحمل‌ كنند شب‌پره‌وار خود را به‌ مشعل‌ فروزان‌ انقلاب‌ زدند شايد بتوانند از فروغش‌ كاسته‌ يا آنكه‌ خاموشش‌ كنند، غافل‌ از آنكه‌

 چراغي‌ را كه‌ ايزد برفروزد  هر احمق‌ پف‌ كند ريشش‌ بسوزد

 اين‌ كوردلان‌ بي‌ بصيرت‌ غافلند از آنكه‌ مشيت‌ الهي‌ بر آن‌ قرار گرفته‌ تا سفينة‌ انقلاب‌ را به‌ ساحل‌ نجات‌ رسانيده‌ و بدست‌ منجي‌ عالمش‌ سپارد.

 آري‌ يك‌ سال‌ قبل‌ در روز ششم‌ بهمن‌ كه‌ يادآور خاطرة‌ ننگين‌ ديگري‌ از زمان‌ طاغوت‌ گروهك‌ سربداران‌ به‌ شهر قهرمانپرور آمل‌ يورش‌ بردند و هر كس‌ در جلو راهشان‌ بود را به‌ آتش‌ خشم‌ خود سوزانده‌ و با تز غلط‌ هدف‌ وسيله‌ را توجيه‌ مي‌كند ناجوانمردانه‌ كودكان‌ و پيرو جوان‌ آملي‌ را به‌ خاك‌ و خون‌ كشيدند تا به‌ عقيدة‌ فاسد خود جرقه‌اي‌ در سطح‌ كشور پديد آورند و نگذارند انقلاب‌ به‌ انحراف‌ كشيده‌ شود.

 اينان‌ براي‌ دست‌ يابي‌ به‌ مقاصد شوم‌ خود كلمة‌ سربداران‌ را انتخاب‌ كردند واژه‌اي‌ كه‌ براي‌ مردم‌ ايران‌ مقدس‌ است‌ چرا كه‌ خاطرة‌ شهادت‌طلبي‌ و فداكاري‌ مرداني‌ مؤمن‌ و سلحشور را تداعي‌ مي‌كند و گمان‌ كردند با اين‌ نيرنگ‌ مي‌توان‌ با عنوان‌ سربداران‌ مردم‌ را اغفال‌ نمود و اما زير پوشش‌ اين‌ كلمه‌ چه‌ خوابي‌ براي‌ اين‌ ملت‌ مظلوم‌ ديده‌ بودند را خدا مي‌داند ولي‌ به‌ هر حال‌ آمادگي‌ امت‌ حزب‌الله‌ در دفاع‌ از دستاوردهاي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ اجازة‌ درنگ‌ به‌ آنان‌ نداد لذا به‌ دنبال‌ اين‌ حركت‌ خصمانه‌ با پايمردي‌ در برابر ناجوانمرديها ضربات‌ كاري‌ خود را بر پيكر خمودة‌ آنان‌ وارد آورده‌ در مدت‌ كوتاهي‌ مهاجمين‌ را با رسوائي‌ ناگزير از ترك‌ معركه‌ وعقب‌ نشيني‌ به‌ سوي‌ جنگل‌ نمودند.

 اكنون‌ كه‌ يك‌ سال‌ از اين‌ فاجعه‌ دردناك‌ مي‌گذرد بحمدالله‌ شاهد گرفتاري‌ گردانندگان‌ اين‌ حركت‌ شوم‌ در دست‌ عدالت‌ هستيم‌ و مي‌بينيم‌ اينان‌ چگونه‌ از اعمال‌ زشت‌ خود شرمنده‌ و يا با نيرنگهاي‌ مختلف‌ در صدد نجات‌ خود هستند لكن‌ دادگاه‌ شرع‌، عدالت‌ اجتماعي‌ اسلام‌ را اجرا خواهد نمود تا آنانكه‌ به‌ هتك‌ حرث‌ و نسل‌ همت‌ گماشته‌ و فساد مي‌كنند به‌ سزاي‌ اعمال‌ خود رسيده‌ و هم‌ ديگر كساني‌ كه‌ فريب‌ خورده‌اند عبرت‌ گرفته‌ و به‌ دامن‌ اسلام‌ بازگردند.

 ملت‌ رشيد ايران‌ نيز بداند ضرباتي‌ را كه‌ تاكنون‌ گروهكهاي‌ محارب‌ و مفسد اين‌ دست‌ پرورده‌هاي‌ استكبار جهاني‌ ديده‌اند مرهون‌ پايمردي‌ و رشادت‌ و ايثارها و حضور آنان‌ در صحنه‌ است‌ لذا همچنان‌ هوشيارانه‌ بكوشند و در راه‌ خدا مجاهده‌ نمايند تا ته‌ مانده‌هاي‌ اين‌ جريان‌ را كه‌ هنوز موفق‌ به‌ فرار از ايران‌ و الحاق‌ به‌ دوستانشان‌ در فرانسه‌ نگرديده‌اند از خانه‌هاي‌ تيمي‌ دستگير و بدست‌ عدالت‌ سپارند.

 در پايان‌ جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ گراميداشت‌ اين‌ روز مراتب‌ تبريك‌ و تسليت‌ خود را به‌ خانواده‌هاي‌ شهيد داده‌ و هموطنان‌ مقاوم‌ تقديم‌، طول‌ عمر رهبر كبير انقلاب‌ را تا ظهور حضرت‌ بقية‌الله‌ ارواحنا فداه‌ از درگاه‌ ربوبي‌ مسئلت‌ دارد.

 
 والسلام‌ علي‌ عبادالله‌ الصالحين‌
 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
 بخش‌ سياسي

 

طلیعه

article thumbnailسخنان رییس جمهور در جمع ایرانیان مقیم سوییس بازتابهای زیادی در رسانه‌های داخلی و خارجی داشت. آقای دکتر روحانی در این جلسه گفت: آمریکایی‌ها مدعی شده‌اند که می‌خواهند به طور کامل جلوی صادرات نفت ایران را بگیرند. آنها معنی این حرف را نمی‌فهمند، چرا که این اصلا معنی ندارد که نفت ایران صادر نشود و آن وقت نفت منطقه صادر شود. اگر شما توانستید، این کار را بکنید تا نتیجه‌اش را ببینید.پاسخ قاطع رئیس جمهور کشورمان به تهدیدات نفتی دونالد ترامپ بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های خارجی داشت و بسیاری از این پاسخ...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom