Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج، فریضه‌ی حج را مجموعه‌ای استثنائی و ممتاز از ارزشهای مورد تمجید اسلام خواندند و با اشاره به وجود مفاهیم سیاسی ضروری نظیر وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکین در حج، تأکید کردند: هر حاجی ایرانی باید با رفتار و گفتار و متانت خود، به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشد. در این دیدار که در آستانه‌ی آغاز اعزام زائران بیت‌الله الحرام انجام شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حج را نمونه‌ی کوچکی از جامعه‌ی اسلامی برتر و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز220
دیروز757
در هفته2813
در ماه11475
مجموع21186136

بازدید کنندگان برخط

2
Online

اطلاعيه‌ تبريك‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت سالروز ميلاد امام‌ حسين‌(ع‌) و روز پاسدار
در تاريخ 27/02/1362
بسم الله الرحمن الرحيم‏

سوم‌ شعبان‌ روزي‌ كه‌ خانه‌ علي‌(ع‌) نور باران‌ شده‌ و گروه‌، گروه‌ فرشتگان‌ الهي‌ از آسمان‌ به‌ زمين‌ فرود آمدند تا ولادت‌ با سعادت‌ امام‌ حسين‌(ع‌) را به‌ رسول‌ خدا(ص‌) تهنيت‌ گويند.

آري‌ زهراي‌ مرضيه‌ سلام‌ الله‌ عليها در چنين‌ روزي‌ فرزندي‌ آورد تا راز و رمز عبوديت‌ و حريت‌ را به‌ انسانها بياموزد و خود جاويد بماند تا جهانيان‌ رسم‌ جاوداني‌ از او فراگيرند. و راستي‌ در گذرگاه‌ تاريخ‌ بشريت‌ چه‌ انسانهاي‌ والائي‌ كه‌ راه‌ و روش‌ زندگي‌ از سرور آزادگان‌ حسين‌ بن‌ علي‌(ع‌) آموختند و با الهام‌ از عاشوراي‌ خونين‌ حضرتش‌ مهر رنگين‌ (از خون‌) بر صفحة‌ زندگاني‌ خود زدند و جاودان‌ ماندند تا در سوسوي‌ نور ايمانشان‌ راه‌ بر ديگر رهروان‌ نمايان‌ گردد.

و چه‌ با مناسبت‌ و پر شكوه‌ است‌ انتخاب‌ چنين‌ روزي‌ بنام‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اين‌ دانش‌آموزان‌ مكتب‌ سرخ‌ شهادت‌ و پويندگان‌ راه‌ سعادت‌، اين‌ رهروان‌ راه‌ حسين‌ كه‌ در كربلاي‌ ايران‌ عاشوراها آفريدند و با حماسه‌ها و ايثارگريهايشان‌ همواره‌ بانگ‌ هل‌ من‌ ناصر حسيني‌ را لبيك‌ گفته‌ و با نثار خون‌ پاكشان‌ بر خط‌ سرخ‌ شهادت‌ امتداد بخشيدند و با اين‌ معيار ارزش‌ انساني‌ خود سنجيدند. هم‌ اينان‌ كه‌ ديده‌ از زرق‌ و برقهاي‌ مادي‌ فرو بسته‌ و تنها دل‌ به‌ معبود خود بستند واز بدو پيروزي‌ انقلاب‌ شب‌ و روز در خدمت‌ به‌ اسلام‌ كوشيدند ابتدا در كميته‌هاي‌ انقلاب‌ به‌ پاسداري‌ و حراست‌ از كيان‌ اسلام‌ برخاستند و پس‌ از تشكيل‌ ارگان‌ مقدس‌ سپاه‌ علي‌ رغم‌ كارشكني‌هاي‌ فراوان‌ و مخالفتهايي‌ كه‌ از طرف‌ ليبرالها و عوامل‌ بيگانه‌ چون‌ بني‌ صدر خائن‌ مي‌شد در كسوت‌ اين‌ لباس‌ مقدس‌ به‌ خدمت‌ ادامه‌ دادند.

و در همة‌ مراحل‌ بازواني‌ پرقدرت‌ و با توان‌ براي‌ انقلاب‌ بودند و از ميهن‌ اسلامي‌ پاسداري‌ نمودند تا جايي‌ كه‌ امام‌ امت‌ در تقديرشان‌ از سپاه‌ فرمودند «اگر سپاه‌ نبود كشور نبود» و چنان‌ از حوادث‌ رستند و از عهدة‌ آزمونهاي‌ الهي‌ با موفقيت‌ و سربلندي‌ برآمدند كه‌ در جاي‌ ديگر امام‌ در عظمت‌ و اهميت‌ كار آنان‌ فرمودند «اي‌ كاش‌ منهم‌ يك‌ پاسدار بودم‌».

و بحمدالله‌ در پرتو ايمان‌ و ايثار برادران‌ سپاهي‌ و ديگر قواي‌ مسلح‌ اكنون‌ جمهوري‌ اسلامي‌ايران‌ از چنان‌ موقعيتي‌ برخوردار است‌ كه‌ مايه‌ شگفت‌ دشمنان‌ و مسرت‌ دوستان‌ گرديده‌ و با هوشياري‌ و تدابير سپاهيان‌ مؤمن‌ و ديگر نيروهاي‌ انقلابي‌ هرگونه‌ حركتي‌ عليه‌ نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌از گوشه‌ و كنار مملكت‌ جريان‌ پيدا كرده‌ با دقت‌ پي‌گيري‌ و ريشه‌يابي‌ گرديده‌ و پاسداران‌ بيدار، در مواقع‌ حساس‌ چون‌ عقاب‌ بر سر خائنان‌ شهپر گشوده‌ و فتنه‌ انگيزان‌ را در چنگال‌ كيفر اعمالشان‌ گرفتار ساخته‌اند و ملت‌ شهيد پرور ايران‌ همواره‌ شاهد تلاش‌ و فعاليتهاي‌ گسترده‌ و رشادتهاي‌ اين‌ عزيزان‌ در جبهه‌ داخلي‌ و جبهه‌هاي‌ خارجي‌ بوده‌اند كه‌ چگونه‌ اين‌ عاشقان‌ پاكباختة‌ الله‌ در پيكار با دشمنان‌ خدا و خلق‌ مصممند به‌ طوري‌ كه‌ در جهاد مقدسشان‌ خواب‌ از چشم‌ دشمن‌ ربوده‌اند تا آنجا كه‌ نام‌ پاسدار لرزه‌ بر اندام‌ جنود الشيطان‌ مي‌افكند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ سالروز با سعادت‌ سومين‌ امام‌ شيعيان‌ سالار شهيدان‌ سرور آزادگان‌ حضرت‌ اباعبدالله‌ الحسين‌ و روز پاسدار را به‌ پيشگاه‌ ولي‌ عصر(عج‌) و نائب‌ گرانقدرش‌ رهبر كبير انقلاب‌ اسلامي‌ امام‌ خميني‌ و امت‌ شهيد پرور ايران‌ تبريك‌ و تهنيت‌ گفته‌ اميد آن‌ دارد كه‌ با سرنگوني‌ مظاهر كفر و الحاد بزودي‌ در صحن‌ مطهر حضرت‌ اباعبدالله‌ به‌ جشن‌ پيروزي‌ بنشينيم‌ انشاءالله‌.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي‌‏

طلیعه

article thumbnailبیش از یک ‌سال از خروج یک‌طرفه آمریکا از معاهده‌ی برجام می‌گذرد. در این مدت جمهوری اسلامی ایران فرصتی طولانی به اروپا داد تا اقداماتی را در جهت انجام تعهداتشان نسبت به برجام انجام دهد. فرصت و دوره‌ای که رئیس جمهوری کشورمان از آن به صبر استراتژیک تعبیر کرده است. در یک جمع بندی کلی در مرور توافق هسته‌ای، جمهوری اسلامی ایران تاکنون به کلیه‌ی تعهداتش طبق برجام عمل کرده اما این طرف مقابل است که به وظایف و تعهدات خود عمل نکرده و حتی در جهت مخالف آن گام برداشته است.اکنون برای زنده ماندن توافق هسته ای بحث...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom