Ayeh

رهنمود

article thumbnailدر شب ولادت با سعادت حضرت سیدالشهداء علیه‌السلام و به‌مناسبت روز پاسدار، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار جمعی از پاسداران و خانواده‌های آنان، علت خصومت آمریکایی‌ها با سپاه را پیشگامی آن در دفاع از کشور و انقلاب خواندند و خاطرنشان کردند: آمریکا و دشمنان نادان چهل سال است که هر چه در توان داشتند علیه جمهوری اسلامی به کار بستند اما هیچ غلطی نتوانستند بکنند و امروز دست انقلاب و نظام اسلامی در منطقه و بلکه در دنیا باز شده است.حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، سپاه را یک دستگاه برجسته و در خط مقدم...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز896
دیروز832
در هفته896
در ماه19811
مجموع21118787

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ تبريك‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت سالروز ميلاد امام‌ حسين‌(ع‌) و روز پاسدار
در تاريخ 27/02/1362
بسم الله الرحمن الرحيم‏

سوم‌ شعبان‌ روزي‌ كه‌ خانه‌ علي‌(ع‌) نور باران‌ شده‌ و گروه‌، گروه‌ فرشتگان‌ الهي‌ از آسمان‌ به‌ زمين‌ فرود آمدند تا ولادت‌ با سعادت‌ امام‌ حسين‌(ع‌) را به‌ رسول‌ خدا(ص‌) تهنيت‌ گويند.

آري‌ زهراي‌ مرضيه‌ سلام‌ الله‌ عليها در چنين‌ روزي‌ فرزندي‌ آورد تا راز و رمز عبوديت‌ و حريت‌ را به‌ انسانها بياموزد و خود جاويد بماند تا جهانيان‌ رسم‌ جاوداني‌ از او فراگيرند. و راستي‌ در گذرگاه‌ تاريخ‌ بشريت‌ چه‌ انسانهاي‌ والائي‌ كه‌ راه‌ و روش‌ زندگي‌ از سرور آزادگان‌ حسين‌ بن‌ علي‌(ع‌) آموختند و با الهام‌ از عاشوراي‌ خونين‌ حضرتش‌ مهر رنگين‌ (از خون‌) بر صفحة‌ زندگاني‌ خود زدند و جاودان‌ ماندند تا در سوسوي‌ نور ايمانشان‌ راه‌ بر ديگر رهروان‌ نمايان‌ گردد.

و چه‌ با مناسبت‌ و پر شكوه‌ است‌ انتخاب‌ چنين‌ روزي‌ بنام‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اين‌ دانش‌آموزان‌ مكتب‌ سرخ‌ شهادت‌ و پويندگان‌ راه‌ سعادت‌، اين‌ رهروان‌ راه‌ حسين‌ كه‌ در كربلاي‌ ايران‌ عاشوراها آفريدند و با حماسه‌ها و ايثارگريهايشان‌ همواره‌ بانگ‌ هل‌ من‌ ناصر حسيني‌ را لبيك‌ گفته‌ و با نثار خون‌ پاكشان‌ بر خط‌ سرخ‌ شهادت‌ امتداد بخشيدند و با اين‌ معيار ارزش‌ انساني‌ خود سنجيدند. هم‌ اينان‌ كه‌ ديده‌ از زرق‌ و برقهاي‌ مادي‌ فرو بسته‌ و تنها دل‌ به‌ معبود خود بستند واز بدو پيروزي‌ انقلاب‌ شب‌ و روز در خدمت‌ به‌ اسلام‌ كوشيدند ابتدا در كميته‌هاي‌ انقلاب‌ به‌ پاسداري‌ و حراست‌ از كيان‌ اسلام‌ برخاستند و پس‌ از تشكيل‌ ارگان‌ مقدس‌ سپاه‌ علي‌ رغم‌ كارشكني‌هاي‌ فراوان‌ و مخالفتهايي‌ كه‌ از طرف‌ ليبرالها و عوامل‌ بيگانه‌ چون‌ بني‌ صدر خائن‌ مي‌شد در كسوت‌ اين‌ لباس‌ مقدس‌ به‌ خدمت‌ ادامه‌ دادند.

و در همة‌ مراحل‌ بازواني‌ پرقدرت‌ و با توان‌ براي‌ انقلاب‌ بودند و از ميهن‌ اسلامي‌ پاسداري‌ نمودند تا جايي‌ كه‌ امام‌ امت‌ در تقديرشان‌ از سپاه‌ فرمودند «اگر سپاه‌ نبود كشور نبود» و چنان‌ از حوادث‌ رستند و از عهدة‌ آزمونهاي‌ الهي‌ با موفقيت‌ و سربلندي‌ برآمدند كه‌ در جاي‌ ديگر امام‌ در عظمت‌ و اهميت‌ كار آنان‌ فرمودند «اي‌ كاش‌ منهم‌ يك‌ پاسدار بودم‌».

و بحمدالله‌ در پرتو ايمان‌ و ايثار برادران‌ سپاهي‌ و ديگر قواي‌ مسلح‌ اكنون‌ جمهوري‌ اسلامي‌ايران‌ از چنان‌ موقعيتي‌ برخوردار است‌ كه‌ مايه‌ شگفت‌ دشمنان‌ و مسرت‌ دوستان‌ گرديده‌ و با هوشياري‌ و تدابير سپاهيان‌ مؤمن‌ و ديگر نيروهاي‌ انقلابي‌ هرگونه‌ حركتي‌ عليه‌ نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌از گوشه‌ و كنار مملكت‌ جريان‌ پيدا كرده‌ با دقت‌ پي‌گيري‌ و ريشه‌يابي‌ گرديده‌ و پاسداران‌ بيدار، در مواقع‌ حساس‌ چون‌ عقاب‌ بر سر خائنان‌ شهپر گشوده‌ و فتنه‌ انگيزان‌ را در چنگال‌ كيفر اعمالشان‌ گرفتار ساخته‌اند و ملت‌ شهيد پرور ايران‌ همواره‌ شاهد تلاش‌ و فعاليتهاي‌ گسترده‌ و رشادتهاي‌ اين‌ عزيزان‌ در جبهه‌ داخلي‌ و جبهه‌هاي‌ خارجي‌ بوده‌اند كه‌ چگونه‌ اين‌ عاشقان‌ پاكباختة‌ الله‌ در پيكار با دشمنان‌ خدا و خلق‌ مصممند به‌ طوري‌ كه‌ در جهاد مقدسشان‌ خواب‌ از چشم‌ دشمن‌ ربوده‌اند تا آنجا كه‌ نام‌ پاسدار لرزه‌ بر اندام‌ جنود الشيطان‌ مي‌افكند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ سالروز با سعادت‌ سومين‌ امام‌ شيعيان‌ سالار شهيدان‌ سرور آزادگان‌ حضرت‌ اباعبدالله‌ الحسين‌ و روز پاسدار را به‌ پيشگاه‌ ولي‌ عصر(عج‌) و نائب‌ گرانقدرش‌ رهبر كبير انقلاب‌ اسلامي‌ امام‌ خميني‌ و امت‌ شهيد پرور ايران‌ تبريك‌ و تهنيت‌ گفته‌ اميد آن‌ دارد كه‌ با سرنگوني‌ مظاهر كفر و الحاد بزودي‌ در صحن‌ مطهر حضرت‌ اباعبدالله‌ به‌ جشن‌ پيروزي‌ بنشينيم‌ انشاءالله‌.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي‌‏

طلیعه

article thumbnailتوجه ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی به مباحث اقتصادی باعث شده است که ایشان در نامگذاری سالها موضوعات و عناوین اقتصادی را مد نظر قرار دهند و به عنوان مسئله اصلی و در اولویت بدان نگاه کنند. ایشان با پشتوانه نظرات کارشناسی، همواره دغدغه‌های اقتصادی را بیان داشته و در سالهای مختلف، با درنظر گرفتن مهمترین مسائل مورد نیاز جامعه و کشور، عنوانی را برای هر سال مطرح می‌کنند. آنچه اکنون می‌تواند بخش بسیار مهمی از نگرانی‌ها را برطرف کند و شاخص‌های اقتصادی را بهبود ببخشد موضوعی تحت عنوان تولید است. کشور ما...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom