Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج، فریضه‌ی حج را مجموعه‌ای استثنائی و ممتاز از ارزشهای مورد تمجید اسلام خواندند و با اشاره به وجود مفاهیم سیاسی ضروری نظیر وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکین در حج، تأکید کردند: هر حاجی ایرانی باید با رفتار و گفتار و متانت خود، به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشد. در این دیدار که در آستانه‌ی آغاز اعزام زائران بیت‌الله الحرام انجام شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حج را نمونه‌ی کوچکی از جامعه‌ی اسلامی برتر و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1112
دیروز686
در هفته4532
در ماه13230
مجموع21209843

بازدید کنندگان برخط

30
Online

اطلاعيه‌ تبريك‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت روز معلم‌ و گرامي‌ داشت‌ شهيد مطهري‌
در تاريخ 10/02/1362
بسم الله الرحمن الرحيم‏
«مداد العلماء افضل‌ من‌ دماء الشهداء»

گرامي‌باد دوازدهم‌ ارديبهشت‌ روز معلم‌ و سالروز شهادت‌ متفكر بزرگ‌ و فيلسوف‌ عاليقدر اسلام‌ آيت‌الله‌ شهيد مرتضي‌ مطهري‌ اعلي‌الله‌ مقامه‌ او كه‌ در شهادتش‌ جهان‌ اسلام‌ چهرة‌ غم‌ به‌ خود گرفت‌ و ملت‌ ايران‌ در عزايش‌ به‌ ماتم‌ نشست‌. هم‌ او كه‌ فقدان‌ وجود روحاني‌ و فياضش‌ خلاء و ثلمه‌اي‌ بس‌ عظيم‌ و غير قابل‌ جبران‌ در عالم‌ اسلام‌ پديد آورد، و رهبر كبير انقلاب‌ اسلامي‌حضرت‌ آيت‌الله‌ العظمي‌ امام‌ خميني‌ در سوگ‌ او چنين‌ فرمودند:

«مطهري‌ از شخصيتهايي‌ بود كه‌ حاصل‌ عمرم‌ محسوب‌ مي‌شد، من‌ فرزند عزيزي‌ را كه‌ پارة‌ تنم‌ بود از دست‌ دادم‌، مطهري‌ كه‌ در طهارت‌ روح‌ و قوت‌ ايمان‌ و قدرت‌ بيان‌ كم‌ نظير بود رفت‌ و به‌ ملاء اعلي‌ پيوست‌ لكن‌ بدخواهان‌ بدانند كه‌ با رفتن‌ او شخصيت‌ اسلامي‌ و علمي‌ و فلسفي‌اش‌ نمي‌رود.»

آري‌ روح‌ بلند اين‌ روحاني‌ گرانقدر و معلم‌ دلسوز بدنبال‌ خيل‌ عظيم‌ شهيدان‌ از جسم‌ مطهرش‌ پرگشود و تا قرب‌ جوار حضرت‌ حق‌ اوج‌ گرفت‌، و از آن‌ پس‌ مطهري‌ عزيز غافله‌سار كاروان‌ شهيداني‌ گرديد كه‌ هر كدام‌ از چهره‌هاي‌ درخشان‌ مكتب‌ سرخ‌ شهادتند.

آري‌ اين‌ فرزانه‌ها جاويد ماندند تا در طول‌ تاريخ‌ و در ظلمتهاي‌ جهل‌ و فساد گرم‌ و روشنتر از خورشيد بتابند و كاروانهاي‌ انساني‌ را به‌ سوي‌ راه‌ سعادت‌ رهنمون‌ گردند، و چرا نسوزد و فروزانتر از اختران‌ تابناك‌ ندرخشد معلمي‌ كه‌ خود فرمود، شهيدان‌ شمع‌ محفل‌ بشريتند، و چرا سرانجام‌ در حريم‌ خونبار آل‌ محمد(ص‌) نيارامد كسي‌ كه‌ يك‌ عمر در جهت‌ گسترش‌ فرهنگ‌ پيامبر(ص‌) و عترت‌(ع‌) نياسود و همواره‌ سخن‌ آنان‌ بر زبان‌ داشت‌ و بر منبر، كلاس‌ درس‌ و در هر محفلي‌ كه‌ بود از خدا، قرآن‌، پيامبر(ص‌) و ائمه‌ معصومين‌ سلام‌ الله‌ عليهم‌ دم‌ مي‌زد و در روزگاري‌ كه‌ ارزشهاي‌ معنوي‌، احكام‌ خدا و رسول‌(ص‌) مي‌رفت‌ تا به‌ فراموشي‌ سپرده‌ شود با قلم‌ روان‌ و شيوايي‌ بيان‌ آثار اسلام‌ را احياء و روح‌ گرايش‌ به‌ خدا و رهايي‌ از قيد و بندهاي‌ مادي‌ را در اجتماع‌ طاغوت‌ زده‌ ايران‌ زنده‌ نمود. و بالاخره‌ چرا براي‌ معلمين‌ متعهد و دلسوز حوزه‌ و دانشگاه‌ الگو و اسوه‌ نباشد استادي‌ كه‌ سراسر زندگاني‌ روحاني‌ و عارفانه‌اش‌ كه‌ با فوز عظيم‌ شهادت‌ پايان‌ يافت‌ و ختامه‌ مسك‌ گرديد خدمت‌ به‌ اسلام‌ و مسلمين‌ و بدور از پيرايه‌هاي‌ مادي‌ و جنجال‌هاي‌ دنيوي‌ بود.

آري‌ مطهري‌ شايسته‌ اين‌ معنا بود روانش‌ شاد و راهش‌ تا دامنه‌ قيامت‌ پر رهرو باد

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ اين‌ روز گرامي‌(12 ارديبهشت‌) را به‌ محضر امام‌ امت‌ و امت‌ امام‌ بويژه‌ به‌ دوستداران‌ علم‌ و فضيلت‌ تبريك‌ و تهنيت‌ گفته‌، اميد آن‌ دارد كه‌ استادان‌ مؤمن‌ و انقلابي‌ حوزه‌ و دانشگاه‌ همچون‌ مطهري‌ عزيز بيش‌ از پيش‌ به‌ آراستن‌ روح‌ خود پرداخته‌ در سوق‌ جامعة‌ اسلامي‌ به‌ سوي‌ مدينه‌ فاضلة‌ علم‌ و تقوي‌ و سائر ارزشها و فضائل‌ انساني‌ محكمتر از هميشه‌ كمر همت‌ بسته‌ با توكل‌ بر خدا ريشه‌ جهل‌ و فساد از بن‌ بركنند. انشاءالله‌.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي‌‌‏

طلیعه

article thumbnailبیش از یک ‌سال از خروج یک‌طرفه آمریکا از معاهده‌ی برجام می‌گذرد. در این مدت جمهوری اسلامی ایران فرصتی طولانی به اروپا داد تا اقداماتی را در جهت انجام تعهداتشان نسبت به برجام انجام دهد. فرصت و دوره‌ای که رئیس جمهوری کشورمان از آن به صبر استراتژیک تعبیر کرده است. در یک جمع بندی کلی در مرور توافق هسته‌ای، جمهوری اسلامی ایران تاکنون به کلیه‌ی تعهداتش طبق برجام عمل کرده اما این طرف مقابل است که به وظایف و تعهدات خود عمل نکرده و حتی در جهت مخالف آن گام برداشته است.اکنون برای زنده ماندن توافق هسته ای بحث...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom