Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای به مناسبت هفته‌ی دولت در ارتباط تصویری با رئیس‌جمهور و اعضای دولت، سال آخر فعالیت دولت دوازدهم را فرصتی خوب برای افزایش خدمات در حوزه‌های مختلف خواندند و با بیان نکاتی درباره‌ی مسائل مهم اقتصادی همچون تولید، سرمایه‌گذاری، ارزش پول ملی و نیز فضای مجازی، تأکید کردند: باید با جدیت کامل، موانع تولید را رفع و برای حل مشکلات، همت بیشتر گماشت.
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1017
دیروز1595
در هفته9566
در ماه30738
مجموع512722

بازدید کنندگان برخط

3
Online

نامه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب‌ به‌ نخست‌ وزير هند درباره‌ جلوگيري‌ از درگيريها ميان‌ مسلمان‌ و هندوها
در تاريخ 08/12/1364

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

با كمال‌ احترام‌ توجه‌ آن‌ دولت‌ را به‌ مسأله‌ ذيل‌ معطوف‌ مي‌داريم‌: با توجه‌ به‌ وضع‌ خاصي‌ كه‌ كشور شما در ابعاد سياسي‌ و بخصوص‌ با حضور مذاهب‌ گوناگون‌ و نقش‌ آنها در سياست‌ داخلي‌ و خارجي‌ دارد كه‌ طبعاً مشكل‌ ايجاد و حفظ‌ هماهنگي‌ و رعايت‌ اصول‌ دموكراسي‌ و آزادي‌ و مراقبت‌ از حقوق‌ پيروان‌ اين‌ مذاهب‌ را بعهده‌ آن‌ دولت‌ مي‌گذارد و با توجه‌ به‌ ارتباط‌ و همبستگي‌ خاصي‌ كه‌ نه‌ تنها ميان‌ پيروان‌ مذهب‌ مقدس‌ اسلام‌ كه‌ در ايالات‌ مختلف‌ آن‌ كشور زندگي‌ مي‌كنند وجود دارد بلكه‌ بستگي‌ و ارتباط‌ عميقي‌ كه‌ ميان‌ مسلماناني‌ كه‌ در سراسر جهان‌ در كشورهاي‌ مختلف‌ زندگي‌ مي‌كنند وجود دارد، برخورد با اين‌ قبيل‌ مسائل‌ را ظريف‌ و حساس‌ بايد بحساب‌ آورد.

مخصوصاً مسائلي‌ كه‌ تماس‌ مستقيم‌ با شؤون‌ و حيثيات‌ مذهبي‌ داشته‌ باشد مثل‌ مسأله‌ مسجد مسلمانان‌ در ايالت‌ (اوتارپرادش‌) در نزديكي‌ فيض‌آباد كه‌ منجر به‌ زد و خورد و ناآرامي‌ و كشيده‌ شدن‌ اين‌ درگيريها به‌ ديگر ايالات‌ آن‌ كشور حتي‌ شهر دهلي‌ و كشته‌ و زخمي‌ شدن‌ جمع‌ كثيري‌ از مسلمانان‌ و همچنين‌ هندوها شده‌ اين‌ حوادث‌ بطور كاملاً طبيعي‌ روي‌ تمام‌ مسلماناني‌ كه‌ در سراسر جهان‌ در كشورهاي‌ مختلف‌ زندگي‌ مي‌كنند اثر گذاشته‌ و ديد اين‌ مردم‌ را نسبت‌ به‌ آن‌ دولت‌ و روشهاي‌ سياسي‌ مورد عمل‌ دگرگون‌ خواهد نمود و در صورتي‌ كه‌ از طرف‌ آن‌ دولت‌ محترم‌ مواضع‌ صحيح‌ و منطقي‌تري‌ اتخاذ نگردد، بتدريج‌ مطمئن‌ خواهند شد كه‌ اصول‌ آزادي‌ و حقوق‌ انساني‌ و مذهبي‌ در آن‌ دولت‌ مورد توجه‌ نيست‌ كه‌ پيدايش‌ چنين‌ تصور و اعتقادي‌ درباره‌ آن‌ دولت‌ حتماً خلاف‌ نظر و سياست‌ شما است‌. چنانچه‌ ادامه‌ اين‌ جريان‌ نگراني‌ مسلمانان‌ سراسر جهان‌ را منشأ شده‌ و آثار و عوارض‌ نامطلوبي‌ را بدنبال‌ خواهد داشت‌.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ كه‌ شاهد اين‌ نگراني‌ در ميان‌ مسلمانان‌ كشور انقلابي‌ جمهوري‌ اسلامي‌ و آثار آن‌ را در بين‌ مسلمانان‌ ديگر كشورها احساس‌ مي‌كند به‌ آن‌ دولت‌ محترم‌ توصيه‌ مي‌كند كه‌ لازم‌ است‌ قبل‌ از هر چيزي‌ براي‌ پيشگيري‌ از ادامه‌ اين‌ درگيريها و زد و خوردها كه‌ جان‌ صدها مسلمان‌ و همچنين‌ هندو را بخطر انداخته‌ بطور سريع‌ اقدام‌ قاطع‌ و صريح‌ بنمايد، و از بروز مسائلي‌ كه‌ تحريك‌آميز و اختلاف‌انگيز بوده‌ و موجب‌ بي‌ توجهي‌ به‌ شؤون‌ مذهبي‌ مسلمانان‌ اين‌ كشور مي‌شود سخت‌ جلوگيري‌ و هر چه‌ سريعتر اقدامات‌ لازم‌ را دستور فرماييد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌

طلیعه

تصویر مطلب«اقتصاد کشور را مطلقاً به تحوّلات خارجی نباید پیوند زد» این تذکری بود که حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با هیئت دولت در دوم شهریور ماه مطرح کردند و چنین پیوندی را «خطای راهبردی» دانستند. در کنار این موضوع معظم له به تشریح موضوعات اقتصادی‌پرداختند و تولید را به عنوان راه حل  اصلی رفع مشکلات  اقتصادی معرفی و تبیین کردند.  کشور ما از جمله کشورهایی است که علاوه بر موقعیت خاص جغرافیایی طبیعی از ظرفیت‌های مادی و منابع سرشاری‌برخورداراست. این ویژگی در پیوند با فرصت‌هایی چون نیروی انسانی...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom