Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبمن به این سه کشور اروپایی هم اعتماد ندارم!  آمریکا با ما دشمن است؛ این دشمنی هم با شخص این حقیر یا با شخص سردمداران نظام نیست، با مجموعه‌ی نظام اسلامی است که امروز ملّت ایران، این نظام را پذیرفته و در راه او دارد حرکت می‌کند؛ این دشمنی یک چنین دشمنی‌ای است. دولت آمریکا و نظام آمریکایی، از آغاز پیدایش جمهوری اسلامی با او دشمن بود و بد بود و ‌درصدد براندازی بود. حتّی دولت قبل -دولت اوباما- که هم در نامه به بنده، هم در اظهارات می‌گفتند که ما در صدد براندازی نیستیم، دروغ می‌گفتند؛ آنها هم در صدد براندازی بودند؛ براندازی...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1097
دیروز1551
در هفته7248
در ماه4269
مجموع387122

بازدید کنندگان برخط

2
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ سالگرد اشغال‌ افغانستان‌ توسط‌ ارتش‌ شوروي‌
در تاريخ 04/10/1364

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

ششم‌ ديماه‌ سالروز اشغال‌ كشور اسلامي‌ افغانستان‌ توسط‌ ارتش‌ سرخ‌ شوروي‌

شش‌ سال‌ پيش‌ اندكي‌ پس‌ از پيروزي‌ مردم‌ قهرمان‌ ايران‌، ملت‌ مسلمان‌ افغان‌ به‌ پيروي‌ از مكتب‌ حيات‌ بخش‌ قرآن‌ نخستين‌ زمزمه‌هاي‌ رهايي‌ از بند استبداد را سر داده‌ بودند كه‌ بنا گاه‌ در چنين‌ روزي‌ با يك‌ كودتاي‌ نظامي‌ مواجه‌ شد و سراسر كشور را زير پوشش‌ سربازان‌ مسلح‌ همسايه‌ شمالي‌ خود يافتند.

حكام‌ زور مدار روس‌ با ناديده‌ گرفتن‌ قدرت‌ وسيع‌ مسلمانان‌ براي‌ خاموش‌ كردن‌ اولين‌ فريادهاي‌ رهايي‌ بخش‌ در افغان‌ دست‌ به‌ اين‌ حركت‌ نسنجيده‌ زدند و به‌ دنبال‌ اين‌ اقدام‌ عجولانه‌ اكنون‌ شش‌ سال‌ است‌ پاي‌ ارتش‌ سرخ‌ را در باتلاق‌ خونين‌ فرو برده‌اند و راه‌ نجاتي‌ از اين‌ معركه‌ براي‌ خويش‌ سراغ‌ ندارند.

اگر چه‌ در طول‌ تاريخ‌ بشريت‌ بارها ثابت‌ شده‌ كه‌ هيچگاه‌ اشغال‌ نظامي‌ كشورها توسط‌ نيروهاي‌ خارجي‌ موفق‌ نبوده‌ و مهمتر آنكه‌ مسلمانان‌ در طول‌ زمانهاي‌ متمادي‌ نشان‌ داده‌اند كه‌ هرگز تن‌ به‌ ذلت‌ و زبوني‌ نداده‌اند و همواره‌ مقاوم‌ و سربلند و پيروز در برابر تجاوز بيگانگان‌ ايستاده‌اند، ولي‌ يكبار ديگر زورمندان‌ كرملين‌ اين‌ واقعيت‌ آزموده‌ شده‌ را در افغانستان‌ مظلوم‌ به‌ آزمايش‌ گذاشتند. آنان‌ با محاسبات‌ غلط‌ و بينش‌ مادي‌ و با تكيه‌ بر نيروهاي‌ پوشالي‌ خود و به‌ گمان‌ وجود ضعف‌ و ناتواني‌ در ملت‌ افغان‌ وارد اين‌ كارزار شدند به‌ اميد آنكه‌ با اولين‌ يورشها به‌ مردم‌ همه‌ را تسليم‌ نموده‌ و كشور افغانستان‌ را به‌ مثابة‌ لقمه‌ گوارايي‌ در كام‌ خود فرو برند! ولي‌ اكنون‌ پس‌ از سالها نبرد خونين‌ همه‌ روزه‌ شاهد تلفات‌ و خسارات‌ قابل‌ توجه‌ قواي‌ روسي‌ در رويارويي‌ با مجاهدين‌ افغاني‌ هستيم‌. هر چند ميزان‌ ددمنشيهاي‌ ارتش‌ تجاوزگر روسيه‌ و همچنين‌ رشادتها و فداكاري‌هاي‌ شش‌ ساله‌ مردم‌ مسلمان‌ افغان‌ را نمي‌توان‌ در اين‌ مختصر گنجاند ولي‌ اين‌ يك‌ حقيقت‌ است‌ كه‌ مبارزين‌ مسلمان‌ افغاني‌ با كمترين‌ امكانات‌ و ابتدايي‌ترين‌ ادوات‌ جنگي‌ توانستند جنگ‌ افزارهاي‌ مدرن‌ روسي‌ را متلاشي‌ و بزرگترين‌ ضربات‌ را بر پيكر غول‌ آساي‌ ارتش‌ اشغالگر وارد آوردند به‌ طوري‌ كه‌ امروزه‌ در محافل‌ بين‌ المللي‌ از تهاجم‌ ارتش‌ سرخ‌ بر ملت‌ بي‌ دفاع‌ افغان‌ با فضاحت‌ و ورشكستگي‌ و رسوايي‌ ياد شده‌ است‌ و وقايع‌ نگاران‌ با شگفتي‌ و بهت‌زدگي‌ بر عزم‌ راسخ‌ مردم‌ افغان‌ نظاره‌ مي‌كنند و زهي‌ خيال‌ باطل‌ و انديشه‌اي‌ خام‌ كه‌ تجاوزگران‌ سيه‌ روي‌ پس‌ از سالها قتل‌ و غارت‌ و تخريب‌ گمان‌ برند كه‌ مردم‌ غيور بر افغانستان‌ و مجاهدين‌ مسلمان‌ با كشورهاي‌ اسلامي‌ به‌ خصوص‌ همسايگان‌ نرمشي‌ از خود نشان‌ داده‌ يا سر تسليم‌ در برابر متجاوز فرود آورند كه‌ مكتب‌ اسلام‌ به‌ پيروان‌ خود آموخته‌ تا همواره‌ با ستمگران‌ در ستيز بوده‌ و به‌ ياري‌ ستمديدگان‌ بشتابند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ هشدار به‌ دولت‌ سوسياليست‌ جماهير شوروي‌ و اعلان‌ همبستگي‌ و همسويي‌ با مردم‌ مسلمان‌ افغانستان‌ آرزو دارد غيور مردان‌ مجاهد افغاني‌ با زدودن‌ تيرگي‌ها از ما بين‌ گروههاي‌ پيكارگر كه‌ بي‌ شك‌ اختلافها به‌ سود بيگانه‌ است‌ و با اتحاد و انسجام‌ هر چه‌ بيشتر و با الگو قرار دادن‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ با تلاشهاي‌ پيگير بر شوكت‌ و عزت‌ جهان‌ اسلام‌ افزوده‌ و مطمئن‌ باشند كه‌ مجاهدت‌ها و فداكاري‌هاي‌ آنان‌ مد نظر خداوند متعال‌ بوده‌، نصرت‌ خداوندي‌ به‌ دنبال‌ صبر و استقامت‌ خواهد بود. ان‌ شاءالله تعالي‌

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
بخش‌ سياسي‌

طلیعه

تصویر مطلبشورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی، روز جمعه 30 خرداد پیش نویس قطعنامه سه کشور اروپایی در مورد دسترسی بازرسان به دو تاسیسات اتمی در ایران را با اکثریت آرا پذیرفت. در این رای گیری، 25 کشور رای موافق به قطعنامه دادند، 2 کشور (روسیه و چین) رای مخالف و 7 عضو نیز رای ممتنع دادند. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom