Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز349
دیروز734
در هفته1083
در ماه13443
مجموع21237697

بازدید کنندگان برخط

7
Online

اطلاعیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم جهت دعوت‌ از مردم‌ براي‌ پيوستن‌ به‌ كاروان‌ راهيان‌ كربلا و حضور در جبهه‌ها
در تاريخ 16/09/1364

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

راهيان‌ كربلا، در آستانه‌ فتح‌ نهايي‌

پس‌ از پيروزي‌ شكوهمند انقلاب‌ اسلامي‌ و شكست‌ شيطان‌ بزرگ‌ كه‌ سلطه‌ و غارت‌ ذخائر و منابع‌ عظيم‌ را پايان‌ يافته‌ احساس‌ مي‌نمود، با اعمال‌ سياستهاي‌ مختلفي‌ چون‌ غائله‌ كردستان‌، پاوه‌، سنندج‌ و حمله‌ نظامي‌ به‌ طبس‌ و ... و در نهايت‌ اقدام‌ به‌ تحريك‌ رژيم‌ بعثي‌ صدام‌ مبني‌ بر حمله‌ نظامي‌ عليه‌ كشور جمهوري‌ اسلامي‌، كه‌ تا از اين‌ رهگذر اقتدار و ثبات‌، سياسي‌، نظامي‌، اقتصادي‌ و فرهنگي‌ ايران‌ اسلامي‌ را دستخوش‌ تزلزل‌ و فرسايش‌ قرار دهد. اعمال‌ اين‌ سياست‌ شوم‌ آنقدر براي‌ محافل‌ سياسي‌ و سردمداران‌ جهانخوار اميدوار كننده‌ بود كه‌ روسيه‌ شوروي‌ و كشورهاي‌ اروپايي‌ و دول‌ مرتجع‌ منطقه‌ به‌ سر كردگي‌ شيطان‌ بزرگ‌ در مساعدت‌ حمايت‌ بيدريغ‌ از رژيم‌ صدام‌ بر يكديگر سبقت‌ مي‌جستند.

مع‌ ذالك‌، بعد از آزاد سازي‌ پياپي‌ اراضي‌ اشغالي‌ توسط‌ جان‌ بر كفان‌ ارتش‌ جمهوري‌ اسلامي‌ و سپاه‌ پاسداران‌ و بسيج‌ مردمي‌ و نفوذ بر قلب‌ دشمن‌، بموازات‌ تثبيت‌ پايه‌هاي‌ حكومتي‌ و كشوري‌ و همچنين‌ عدم‌ موفقيت‌ رژيم‌ عراق‌ علي‌ رغم‌ جانبداريهاي‌ گسترده‌ و همه‌ جانبه‌ موجب‌ وحشت‌ و حيرت‌ جهانخواران‌ شرق‌ و غرب‌ گرديد، به‌ دنبال‌ اين‌ شكست‌ مفتضحانه‌، با تمسك‌ به‌ منشور ملل‌ متحد و اعلاميه‌ حقوق‌ بشر، پرچم‌ صلح‌ را علم‌ كردند كه‌ ملت‌ ايران‌ با اتكاء به‌ ضوابط‌ مكتبي‌ و درك‌ عميق‌ ابعاد اين‌ توطئه‌ با شعار جنگ‌، جنگ‌ تا پيروزي‌، پاسخ‌ دندانشكني‌ به‌ خيمه‌ شب‌بازيهاي‌ صحنه‌ سياست‌ تزوير ارائه‌ داد.

شهر خون‌ و قيام‌ كه‌ در مقاطع‌ حساس‌ و حياتي‌ چون‌ نهضت‌ 15 خرداد 42 و 19 دي‌ 56 كانون‌ حركت‌هاي‌ وسيع‌ اسلامي‌ به‌ شمار مي‌رفت‌، در اين‌ برهه‌ از موقعيت‌ زماني‌ نيز به‌ عنوان‌ مبدع‌ طرح‌ راهيان‌ كربلا، در تاريخ‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌، نقطه‌ عطف‌ ديگري‌ را تصوير كرد.

آري‌ استمداد حضرت‌ اباعبدالحسين‌ (ع‌) كه‌ از پس‌ قرون‌ و اعصار مرگبار و مسكوت‌ فرياد برآورد (هل‌ من‌ ناصر ينصرني‌) اينك‌ با خروشهاي‌ لبيك‌ يا خميني‌ و با حضور گسترده‌ در جبهه‌هاي‌ نور عليه‌ ظلمت‌، جامه‌ اجابت‌ بخود پوشيد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ تشكر و تقدير از امت‌ هميشه‌ در صحنه‌ بيدار، انتظار دارد كه‌ آحاد ملت‌ با تمسك‌ بحبل‌ متين‌ الهي‌ دين‌ خود را نسبت‌ به‌ اسلام‌ و انقلاب‌ مقدس‌ اسلامي‌ ادا نموده‌ و با پيوستن‌ به‌ كاروان‌ راهيان‌ كربلا نام‌ خويش‌ را در زمره‌ عاشقان‌ حضرت‌ سيد الشهداء (عليه‌ السلام‌) ثبت‌ نمايند.

به‌ اميد نصرت‌ كامل‌ سلحشوران‌ حسيني‌ عليه‌ يزيديان‌ زمان‌، از درگاه‌ قادر متعال‌ عزت‌ و سيادت‌ مسلمين‌ جهان‌، و رهايي‌ مستضعفين‌ عالم‌ را از چنگال‌ جهانخواران‌ شرق‌ و غرب‌ مسئلت‌ مي‌نماييم‌.

والسلام‌ علي‌ عبادالله الصالحين

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom