Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز376
دیروز1757
در هفته5557
در ماه21665
مجموع452841

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه‌ تسليت‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و ابراز همدردي‌ با مردم‌ لبنان‌ در پي‌ شهادت‌ نيروهاي‌ حزب‌ الله‌
در تاریخ 10/12/1365
 بسم الله الرحمن الرحیم

 جهان‌ اسلام‌ و امت‌ مسلمان‌ دنيا در قلب‌ سرزمينهاي‌ خويش‌ و در خط‌ مقدم‌ جبهه‌ مبارزه‌ با صهيونيسم‌ اين‌ غدّه‌ سرطاني‌ منطقه‌، شاهد جنايات‌ هولناك‌ و كشتاري‌ ناجوانمردانه‌ و فاجعه‌اي‌ عظيم‌ بود. در سرزميني‌ كه‌ همة‌ گلوله‌ها بايستي‌ به‌ طرف‌ اشغالگران‌ قدس‌ عزيز (اسرائيل‌) شليك‌ گردد و همة‌ تلاشها به‌ طرف‌ دشمن‌ مشترك‌ باشد. و در آنجا چشم‌ دشمنان‌ اسلام‌ و بشريت‌ هدف‌ گيرد و مغز پوسيدة‌ آنان‌ از هم‌ بپاشد. متأسفانه‌ اين‌ گلوله‌ها بر سر و سينه‌ و چشم‌ و مغز پاك‌ و مطهر فرزندان‌ راستين‌ اسلام‌ و حافظان‌ حريم‌ قرآن‌ و مجاهدان‌ پيكارگر و خستگي‌ناپذير حزب‌ الله لبنان‌ به‌ دست‌ انسانهايي‌ كه‌ خود مدعي‌ مبارزه‌ با صهيونيسم‌ هستند فرود آمد.

 اين‌ قتل‌ عام‌ جنايتكارانه‌ كه‌ حتي‌ كودكان‌ و زنان‌ از آنان‌ در امان‌ نبودند اگر چه‌ به‌ لحاظ‌ عدم‌ افشاء صحيح‌ كم‌ و كيف‌ آن‌ به‌ صورت‌ دسته‌ جمعي‌ صورت‌ گرفته‌، ولي‌ با وجود پرده‌هايي‌ از ابهام‌، آنچه‌ مسلم‌ است‌ اين‌ حادثه‌ قلب‌ امت‌ اسلام‌ را جريحه‌ دار و همة‌ معتقدين‌ به‌ قرآن‌ عزيز را به‌ سوگ‌ نشاند. و دشمنان‌ قسم‌ خوردة‌ عليه‌ اسلام‌ و مسلمين‌ از (شرق‌ و غرب‌ ددمنش‌) را خرسند و خوشحال‌ نمود. جاي‌ بسي‌ شگفتي‌ است‌ كه‌ چرا بايستي‌ جايگاه‌ منزلت‌ اين‌ سلحشوران‌ سرافراز اسلام‌ و اين‌ مناديان‌ واقعي‌ آزادي‌ قدس‌ كه‌ حتي‌ براي‌ دشمنان‌ به‌ خوبي‌ واضح‌ و روشن‌ است‌، براي‌ بعضي‌ از حكومتهاي‌ اسلامي‌ روشن‌ نباشد.

 آيا به‌ راستي‌ حزب‌ الله لبنان‌ تنها نيروي‌ مقتدر و قدرتمند بالنده‌ ميدان‌ مبارزة‌ جدي‌ و حاضر در تمام‌ صحنه‌هاي‌ عملي‌، پيكار با اسرائيل‌ نيست‌.

 آيا حزب‌ الله بزرگترين‌ خطر و وحشتناكترين‌ قدرت‌ براي‌ اسرائيل‌ و ابرقدرتهاي‌ استكبار جهاني‌ نمي‌باشد و آيا حزب‌ الله نيروي‌ متشكل‌ و قدرتمند متكي‌ به‌ قدرت‌ لايزال‌ الهي‌ نيست‌ كه‌ همة‌ طرحها ونقشه‌هاي‌ دشمنان‌ را تا كنون‌ با محبوبيت‌ خويش‌ كه‌ بر دلهاي‌ مردم‌ رنجديده‌ و مقاوم‌ لبنان‌ دارد خنثي‌ و نقش‌ بر آب‌ نموده‌، و به‌ راستي‌ آيا حزب‌ الله نيست‌ كه‌ با اتكاء بر اين‌ قدرت‌ با تمام‌ مظاهر شرك‌ و الحاد و گروهكهاي‌ شرقي‌ و غربي‌ در لبنان‌ به‌ نمايندگي‌ از همة‌ مسلمانان‌ جنگيد و افتخاراتي‌ براي‌ اسلام‌ به‌ جاي‌ گذاشت‌ و آيا . . .

 جامعه‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ ضمن‌ اعلام‌ همدردي‌ با مردم‌ مسلمانان‌ لبنان‌ و شركت‌ در اين‌ مصيبت‌ عظيم‌ انتظار آن‌ دارد كه‌ قبل‌ از برافروخته‌ شدن‌ آتش‌ خشم‌ و غضب‌ نيروهاي‌ مؤمن‌ و دلسوز حزب‌ الله و ايجاد كربلايي‌ خونين‌ در انتقام‌ اين‌ خونها، مسؤولين‌ دولت‌ سوريه‌ عاملين‌ اين‌ جنايت‌ هولناك‌ را محاكمه‌ و سپس‌ به‌ سزاي‌ اعمال‌ ننگينشان‌ برسانند و ثابت‌ كنند، كه‌ اين‌ گونه‌ اعمال‌ نه‌ به‌ خواست‌ آنان‌ بلكه‌ عليه‌ اسلام‌ و به‌ نفع‌ استكبار و صهيونيسم‌ و خارج‌ و خلاف‌ امنيت‌ و طرح‌ امنيتي‌ است‌. و بدانند ايجاد تضييقات‌ و فشار بر نيروهاي‌ حزب‌ الله چيزي‌ جز جدايي‌ و تفرقه‌ كه‌ خواست‌ دشمن‌ است‌ و در نتيجه‌ شكست‌ براي‌ آنان‌ نخواهد داشت‌.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌
بخش‌ سياسي‌‏

 

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom