Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز451
دیروز686
در هفته1871
در ماه14231
مجموع21238485

بازدید کنندگان برخط

7
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم جهت برگزاري‌ مجلس‌ سوگواري‌ چهلم‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌(ره)
در تاریخ 15/04/1368
 بسم الله الرحمن الرحیم
 «ولقد اصطفيناه‌ في‌ الدنيا و انه‌ في‌ الاخرة‌ لمن‌ الصالحين‌»

 صلوات‌ و سلام‌ خدا و رسول‌ گراميش‌ بر روح‌ پاك‌ و مطهر ناخداي‌ سفينة‌ نجات‌ و مرجع‌ بزرگواري‌ كه‌ در حفظ‌ امانت‌ وحي‌ و ابلاغ‌ آن‌ نهايت‌ سعي‌ و تلاش‌ خويش‌ را بكار گرفت‌ و اركان‌ عظمت‌ و افتخار انقلاب‌ اسلامي‌ را بر دوش‌ تعهد خود حمل‌ نمود.

 سلام‌ بر او كه‌ تا كشف‌ حقيقت‌ تفقه‌ اسلام‌ ناب‌ محمدي‌(ص‌) به‌ پيش‌ تاخت‌ و براي‌ قوم‌ و ملت‌ خود مبشر و منذر صادقي‌ شد كه‌ بند بند حديث‌ صداقتش‌ را پيكر رنجيده‌ و قلب‌ آزرده‌ و دل‌ خونينش‌ گواهي‌ كرده‌ است‌ و يك‌ تنه‌ با سرنگوني‌ طاغوتيان‌ حكومت‌ تقوا و ارزشهاي‌ اسلامي‌را تحقق‌ بخشيد و حضرتش‌ دو ركن‌ تحجر گرايي‌ و مقدس‌ مآبي‌ استكبار را با اتكال‌ به‌ قدرت‌ بي‌ كران‌ الهي‌ از ميان‌ برداشت‌.

 اكنون‌ كه‌ در آستانه‌ چهلمين‌ روز لبيك‌ آن‌ اسوه‌ تقوا و فضيلت‌ و احياگر اسلام‌ ناب‌ و منادي‌ نبرد با مستكبرين‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ العظمي‌ امام‌ خميني‌ (قدس‌ سره‌) به‌ نداي‌ «ارجعي‌ الي‌ ربك‌» معشوق‌ خويش‌ هستيم‌، اينك‌ روح‌ بلند حضرت‌ امام‌ را گواه‌ مي‌گيريم‌ كه‌ تا جان‌ در بدن‌ داريم‌ مويد رهبري‌ جمهوري‌ اسلامي‌ايران‌، كه‌ از طرف‌ خبرگان‌ محترم‌ مردم‌ معين‌ گرديده‌، باشيم‌.

 به‌ همين‌ مناسبت‌ امت‌ شهيد پرور شهر خون‌ وقيام‌ قم‌ در اربعين‌ آن‌ رهبر عظيم‌ الشأن‌ به‌ سوگ‌ مي‌نشيند.

 مراسم‌ عزاداري‌ به‌ شرح‌ ذيل‌ اعلام‌ مي‌گردد:

 صبح‌ روز پنجشنبه‌ 22/4/68 (اربعين‌) دسته‌جات‌ سينه‌ زني‌ به‌ طرف‌ حرف‌ مطهر و انجام‌ سوگواري‌.

 بعد از ظهر پنجشنبه‌ 22/4/68 (اربعين‌) مجلس‌ بزرگداشتي‌ در مدرسه‌ فيضيه‌ از ساعت‌ 5 الي‌ 7 بعد از ظهر.

 سخنران‌: حضرت‌ آيت‌الله‌ يزدي‌

 از طرف‌: جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌، شوراي‌ مديريت‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌، ستاد برگزاري‌ مراسم‌ قم‌ كه‌ متشكل‌ از كليه‌ نهاد و ارگانهاي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ مي‌باشد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌

 

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom