Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز358
دیروز734
در هفته1092
در ماه13452
مجموع21237706

بازدید کنندگان برخط

6
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پي‌ رحلت‌ حضرت‌ امام‌ خميني‌ (ره)
در تاریخ 14/03/1368
 بسم الله الرحمن الرحیم
 «انا لله‌ و انا اليه‌ راجعون‌»

 طلوع‌ ستاره‌ بلند آسمان‌ عرفان‌ و معرفت‌ در ملكوت‌ اعلي‌ مژده‌ وصلي‌ بود بر ملكوتيان‌ كه‌ روح‌ خدا به‌ خدا پيوست‌، ترنم‌ قدسيان‌ و ملكوتيان‌ بر اين‌ فوز عظمي‌ منادي‌ حزن‌ و اندوه‌ جانكاهي‌ بود كه‌ بر زمينيان‌ وارد شد. روح‌ خدا توان‌ و سوز الهي‌ خويش‌ را به‌ حرمت‌ ديدار پشتوانه‌ ارضيان‌ قرار داد تا پاسدار اسلام‌ نابي‌ باشند كه‌ سراسر هستي‌ خويش‌ را جز بر او وقف‌ نكرده‌ بود.

 صلوات‌ و سلام‌ خدا بر آن‌ حماسه‌ ساز هميشه‌ جاويد روحانيت‌ كه‌ سبك‌ بال‌ به‌ ميهماني‌ عرشيان‌ رفته‌ و در مجمع‌ ملكوتيان‌ شعر حضور سروده‌ است‌، صبر و سلام‌ بر امت‌ امامي‌ كه‌ نداي‌ الاسلام‌ يعلو و لا يعلا عليه‌ را از امام‌ به‌ گوش‌ جان‌ شنيد و از ماذنة‌ انقلاب‌ اسلامي‌ به‌ جهانيان‌ ابلاغ‌ نمود.

 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ عليمه‌ قم‌ ضمن‌ عرض‌ تسليت‌ به‌ پيشگاه‌ مقدس‌ ولي‌ عصر بقية‌الله‌ ارواحنا و ارواح‌ العالمين‌ لتراب‌ مقدمه‌ الفداء و حوزه‌هاي‌ علميه‌ و امت‌ امام‌ و كليه‌ آزادگان‌ جهان‌ و تأكيد بر اولين‌ وظيفه‌ شرعي‌ و الهي‌ مورد عنايت‌ حضرت‌ امام‌ يعني‌ وحدت‌ كليه‌ اقشار مختلف‌ امت‌ انقلابي‌ و نيروهاي‌ مومن‌ نكات‌ ذيل‌ را يادآور مي‌شود:

 1ـ با لبيك‌ مجدد به‌ روح‌ پرفتوح‌ آن‌ عزيز هميشه‌ جاويد آمادگي‌ حوزه‌هاي‌ علميه‌ و روحانيت‌ متعهد را در پاسداري‌ از يكايك‌ نظرات‌ بلند حضرت‌ امام‌ اعلام‌ مي‌دارد.

 2ـ امت‌ اسلامي‌به‌ رهبري‌ روحانيت‌ متعهد و انقلابي‌ با ايماني‌ برخواسته‌ از نداي‌ الهي‌ انا نحن‌ نزلنا الذكر و و انا له‌ لحافظون‌ همچون‌ گذشته‌ ثابت‌ و استوار در پاسداري‌ از ارزشهاي‌ اصيل‌ اسلام‌ ناب‌ محمدي‌ ـ صلي‌ الله‌ عليه‌ و آله‌ و سلم‌ ـ به‌ مبارزه‌ با كفر جهاني‌ به‌ سركردگي‌ شيطان‌ بزرگ‌ آمريكا ادامه‌ خواهد داد.

 3ـ امت‌ هميشه‌ در صحنه‌ و روحانيت‌ متعهد و در راستاي‌ انقلاب‌ در اين‌ برهه‌ حساس‌ همچون‌ گذشته‌ تبعيت‌ عملي‌ خود را نسبت‌ به‌ فرامين‌ و وصاياي‌ بلند حضرت‌ امام‌ حفظ‌ نموده‌ و به‌ همين‌ منظور توجه‌ به‌ نظرات‌ مهم‌ و سرنوشت‌ ساز خبرگان‌ اين‌ پاسداران‌ حريم‌ رهبري‌ را وظيفه‌ شرعي‌ و الهي‌ خويش‌ مي‌داند.

 4ـ ارگانهاي‌ نظامي‌ و انتظامي‌ و نيروهاي‌ مسلح‌ اين‌ حافظان‌ هميشه‌ سرافراز انقلاب‌ اسلامي‌با هوشياري‌ و همياري‌ امت‌ هميشه‌ در صحنه‌ و بسيجيان‌ جان‌ بر كف‌ همچون‌ گذشته‌ به‌ حفظ‌ و پاسداري‌ از حريم‌ مقدس‌ انقلاب‌ جهاني‌ اسلام‌ مشغول‌ خواهند بود و انديشه‌ هر گونه‌ توطئه‌ و حركت‌ شومي‌از ناحيه‌ استكبار جهاني‌ به‌ حكم‌ كتب‌ الله‌ لاغلبن‌ انا و رسلي‌ محكوم‌ به‌ شكست‌ مي‌باشد.

 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom