Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز476
دیروز686
در هفته1896
در ماه14256
مجموع21238510

بازدید کنندگان برخط

3
Online

نامه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خطاب‌ به‌ دبير كل‌ سازمان‌ ملل‌ دربارة‌ جنگ‌ خليج‌ فارس‌
در تاريخ 1/11/1369

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

جناب‌ دبيركل‌ محترم‌ سازمان‌ ملل‌، آقاي‌ خاوير پرزدوكوئيار

با اهداء سلام‌ به‌ اطلاع‌ مي‌رساند:

انتظار انسانهاي‌ آزادة‌ جهان‌ از شخصيت‌ ممتاز شما به‌ مناسبت‌ موقعيت‌ ويژه‌ اين‌ است‌ كه‌ به‌ شوراي‌ امنيت‌ آن‌ سازمان‌ اعلام‌ نماييد كه‌ حيثيت‌ آن‌ شورا بطور اعم‌ و اعضاي‌ دايمي‌ بطور اخص‌ زير سؤال‌ رفته‌ است‌، نقاط‌ اسفبار كارنامه‌ آن‌ شورا، سكوت‌ در مقابل‌ قلدرهاي‌ جهاني‌ به‌ زيان‌ مستضعفين‌ جهان‌، سياه‌ پوستان‌، سرخ‌ پوستان‌، زنان‌، كودكان‌، بيماران‌ بويژه‌ آفريقا، آمريكا لاتين‌ و خاورميانه‌ مخصوصاً فلسطين‌ بوده‌ است‌. حمله‌ بيرحمانه‌ آمريكا به‌ گرنادا، ليبي‌ و پاناما، ناديده‌ گرفته‌ شده‌ است‌. هشت‌ سال‌ هجوم‌ عراق‌ به‌ پشتيباني‌ همه‌ جانبة‌ دول‌ استكباري‌ ناتو و وابستگان‌ منطقه‌اي‌ آنان‌، جنايات‌ شوروي‌ در افغانستان‌ و صهيونيسم‌ در فلسطين‌ اشغالي‌ بدون‌ عكس‌ العمل‌ مثبت‌ و كارآ، صحه‌ گذاشته‌ شده‌ است‌.

حادثه‌ اسف‌بار اجازه‌ شوراي‌ امنيت‌ به‌ جنگ‌ و خونريزي‌ در منطقة‌ خليج‌ فارس‌ آن‌ هم‌ توسط‌ متجاوزين‌ حرفه‌اي‌ به‌ سركردگي‌ آمريكاست‌، كشتن‌ انسانهاي‌ مظلوم‌ و غير نظامي‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ در مقدس‌ترين‌ اماكن‌ مذهبي‌ اسلامي‌ و ميلياردها دلار تلفات‌ مالي‌ بويژه‌ نفت‌ كه‌ جنبه‌ حياتي‌ براي‌ بشريت‌ دارد، جناياتي‌ است‌ كه‌ در تاريخ‌ ثبت‌ و ضبط‌ مي‌شود و براي‌ قرنها تنفر بشريت‌ را به‌ دنبال‌ دارد.

آقاي‌ دبيركل‌

هيچ‌ كس‌ بويژه‌ جمهوري‌ اسلامي‌ايران‌ با تجاوز عراق‌ به‌ كويت‌ موافق‌ نيست‌ بلكه‌ آن‌ را هميشه‌ ما محكوم‌ مي‌كنيم‌ اما سؤال‌ اين‌ است‌ كه‌ تجاوز اسرائيل‌ به‌ فلسطين‌ و تأييد حكومت‌ غاصبانه‌ آن‌ و جناياتش‌ در حق‌ مردم‌ مظلوم‌ فلسطين‌ تجاوز نيست‌، فقط‌ تجاوز عراق‌ به‌ كويت‌ تجاوز است‌ يا تجاوز آمريكا به‌ گرانادا و پاناما؟

آقاي‌ دبيركل‌

ما به‌ نام‌ آزادي‌، حق‌ و حقيقت‌ از شما مي‌خواهيم‌ كه‌ در درجه‌ اول‌ تا آنجا كه‌ در توان‌ داريد در توقف‌ ساختن‌ اين‌ جنگ‌ خانمان‌ سوز كوشش‌ كنيد و به‌ تلاشهاي‌ ديپلماتيك‌ خود ادامه‌ دهيد. و از همه‌ مهمتر حداقل‌ بطور يكسان‌ با عراق‌ و اسرائيل‌ برخورد كنيد و ننگ‌ حمايت‌ از دولت‌ غاصب‌ اسرائيل‌ را از دامن‌ آن‌ شورا بزدائيد.

با تأكيد بر درخواست‌ انساني‌ خود مجدداً احترامات‌ فائقه‌ را تقديم‌ مي‌داريم‌.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom