Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز452
دیروز686
در هفته1872
در ماه14232
مجموع21238486

بازدید کنندگان برخط

5
Online

بيانيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره‌ حوادث‌ منطقه‌ خاورميانه‌ و حضور آمريكا و دعوت‌ مردم‌ به‌ شركت‌ در انتخابات‌ مجلس‌ خبرگان‌
در تاريخ 25/06/1369

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«يا ايها الذين‌ آمنوا انما المشركون‌ نجس‌ فلايقربوا المسجد الحرام‌ بعد عامهم‌ هذا و ان‌ خفتم‌ عليةً فسوف‌ يغنيكم‌ الله‌ من‌ فضله‌ ان‌ شاء ان‌ الله‌ عليم‌ حكيم‌» (توبه‌ / 28)‏

ملل‌ اسلام‌ از اجانب‌، عموماً و از آمريكا، خصوصاً متنفر است‌ (امام‌ خميني‌ قدس‌ سره‌)

ما با حضور، طمع‌ ورزيهاي‌ فزاينده‌ و سياست‌ وقيحانة‌ آمريكا در منطقه‌ خليج‌ فارس‌ به‌ شدت‌ مخالفيم‌... ما اجازه‌ نخواهيم‌ داد آمريكا تدابير امور مسلمانان‌ به‌ ويژه‌ حرمين‌ شريفين‌ را بر عهده‌ گيرد. رهبر معظم‌ انقلاب‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ مدظله‌العالي‌

ملت‌ مسلمان‌ جهان‌ خصوصاً مسلمين‌ منطقه‌، اين‌ روزها يكي‌ از تلخ‌ترين‌ ايام‌ زندگي‌ خود را مي‌گذرانند. ايامي‌ كه‌ دشمنان‌ قسم‌ خورده‌ اسلام‌ به‌ بهانه‌ واهي‌ دفاع‌ ازممالك‌ اسلامي‌ و ايجاد سيستم‌ امنيتي‌ و دفاعي‌ در منطقه‌ بر چند كشور اسلامي‌و در رأس‌ آنان‌ بر حرمين‌ شريفين‌ تسلط‌ فيزيكي‌ پيدا كردند.

عجبا كه‌ زورمندان‌ چپاولگر دنيا در انديشه‌ دفع‌ تجاوز هستند در حالي‌ كه‌ خود روي‌ تمامي‌متجاوزين‌ را سفيد كردند آيا حمله‌ نظامي‌به‌ ويتنام‌، ژاپن‌، گرانادا و پاناما و... تجاوز نيست‌؟!

مسأله‌اي‌ كه‌ موجب‌ تأسف‌ زائدالوصف‌ هر انسان‌ آزاده‌ مي‌شود اين‌ است‌ كه‌: سران‌ ممالك‌ اسلامي‌ بر اين‌ تصورند چنانچه‌ در زير پرچم‌ شيطان‌ برزگ‌ آمريكا باشند، از خطرات‌ مصون‌ مي‌مانند! آيا حكام‌ كويت‌ كه‌ خود اولين‌ دعوت‌ كننده‌ از آمريكا جهت‌ مداخله‌ نظامي‌ براي‌ مهار باصطلاح‌ خطرات‌ جمهوري‌ اسلامي‌ايران‌ بودند، توانستند در امان‌ بمانند؟! آيا از چه‌ ناحيه‌اي‌ ضربه‌ خورده‌اند؟ مگر امام‌ راحلمان‌ قدس‌ سره‌ كراراً خطر واقعي‌ را به‌ سران‌ ممالك‌ منطقه‌ گوشزد نفرمودند؟

امروز بايد فرياد وا اسلاماي‌ همة‌ ملل‌ مسلم‌ بلند شود. چرا كه‌ سپاه‌ ابرهه‌ و يزيد بار ديگر به‌ حرم‌ امن‌ الهي‌ يورش‌ برده‌ و به‌ تمامي‌ مقدسات‌ و اماكن‌ اسلامي‌ اهانت‌ روا داشتند. و دردآورتر اينكه‌ حكام‌ خودفروخته‌اي‌ چون‌ شاه‌ فهد، شاه‌ حسين‌، و حسني‌ نامبارك‌ بافتخار قوادي‌ و تهيه‌ بساط‌ عيش‌ و نوش‌ و دائر نمودن‌ مجالس‌ آنچناني‌ متجاوزين‌ آمريكايي‌ و اروپايي‌ نائل‌ گشته‌ و قلب‌ مسلمانان‌ را جريحه‌دار نمودند.

عجبا كه‌ ميهمانان‌ خدا در مراسم‌ حج‌ براي‌ انجام‌ فرائض‌ مذهبي‌ و حج‌ ابراهيمي‌ در امان‌ نبوده‌ ولي‌ مشركين‌ نجس‌ در كنار خانه‌ خدا و مرقد مطهر پيامبر بزرگوار اسلام‌(ص‌) و ناجي‌ بشريت‌ به‌ مشروبخواري‌ و قماربازي‌ و... مي‌پردازند و حكام‌ آل‌ سعود، پاسباني‌ مجالس‌ عيش‌ و نوش‌ آنان‌ را بر عهده‌ دارند.

ما همچنان‌ كه‌ اصل‌ تجاوز عراق‌ به‌ كويت‌ و تسخير و غارت‌ اين‌ كشور را شديداً محكوم‌ مي‌كنيم‌، معتقديم‌ كه‌ حضور نظامي‌آمريكا و پيمان‌ ناتو در منطقه‌، مصداق‌ بارز دفع‌ فاسد به‌ افسد است‌ و پرواضح‌ اينكه‌ آنچه‌ براي‌ غرب‌ مهم‌ نيست‌ همانا استقلال‌ و تماميت‌ ارضي‌ و حق‌ حاكميت‌ مردم‌ در كشورهاي‌ منطقه‌ است‌ بلكه‌ آنان‌ با هزينه‌ مسلمانان‌ صرفاً براي‌ چپاول‌ بيشتر به‌ منطقه‌ آمده‌اند.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ با الهام‌ از فرمايشات‌ گهربار امام‌ عظيم‌ الشأن‌ قدس‌ سره‌ و ولي‌ امر مسلمين‌ حضرت‌ آية‌الله‌ خامنه‌اي‌ مدظله‌العالي‌ و حمايت‌ بي‌ دريغ‌ از نظرات‌ حكيمانه‌ معظم‌ له‌، ضمن‌ ابراز انزجار از هرگونه‌ تجاوز و حمله‌ آمريكا و ساير متجاوزين‌ هشدار مي‌دهد كه‌ سريعاً منطقه‌ را ترك‌ كرده‌ و تدابير امور را به‌ دست‌ مردم‌ مسلمان‌ منطقه‌ بسپارند و بدانند كه‌ هيچ‌ توجيهي‌ براي‌ سرپوش‌ گذاردن‌ بر جنايات‌ روزافزون‌ و شرم‌ آور خود نخواهند داشت‌ و با دست‌ تواناي‌ مسلمين‌، چنان‌ سيلي‌ خواهند خورد كه‌ قدرت‌ تفكر نيز از آنان‌ سلب‌ شود و بدانند كه‌ ملت‌ مسلمان‌ از هياهوي‌ تبليغاتي‌ و لشكركشي‌ آنان‌ نهراسيده‌ و معتقدند كه‌ زمان‌ تفرعن‌ آنان‌ بسر رسيده‌ است‌.

مطلب‌ دوم‌ كه‌ از حساسيت‌ بسيار عظيم‌ و ارزش‌ والايي‌ برخوردار مي‌باشد انتخابات‌ مجلس‌ خبرگان‌ است‌. مردم‌ درس‌ آموخته‌ در مكتب‌ جمهوري‌ اسلامي‌بخوبي‌ از نقش‌ سازندة‌ خبرگان‌ محترم‌ در صحنه‌ انقلاب‌ اسلامي‌واقف‌ هستند. اين‌ خبرگان‌ متعهد بودند كه‌ در لحظات‌ حساس‌ بر قلبهاي‌ مردم‌ ما كه‌ از فراق‌ امام‌ بزرگوار قدس‌ سره‌ مجروح‌ شده‌ بود با انتخاب‌ بجا و شايستة‌ عالم‌ بزرگوار و مجتهد ارزنده‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ مدظله‌العالي‌ مرهم‌ نهاده‌اند.

آنچه‌ كه‌ بر اين‌ مجلس‌ عظمت‌ و قدرت‌ مي‌بخشد، وجود و حضور علماي‌ متقي‌ و لايق‌ و صالح‌ و مؤمن‌ و انقلابي‌ مي‌باشد كه‌ اين‌ منظور با انتخاب‌ آگاهانه‌ مردم‌ محقق‌ مي‌شود.

ما ضمن‌ تشكر و حمايت‌ از نمايندگان‌ محترم‌ فعلي‌ مجلس‌ خبرگان‌ و مصوبات‌ ارزشمند آنان‌، امت‌ سلحشور ايران‌ را به‌ شركت‌ هر چه‌ گسترده‌تر در انتخابات‌ 16 مهر ماه‌ 1369 كه‌ يك‌ تكليف‌ شرعي‌ است‌ دعوت‌ نموده‌ و ما خود نيز همراه‌ با آنان‌ در صفوف‌ بهم‌ فشرده‌ در محل‌ اخذ آراء حاضر و رأي‌ مي‌دهيم‌. انشاءالله‌.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‌

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom