Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز364
دیروز734
در هفته1098
در ماه13458
مجموع21237712

بازدید کنندگان برخط

10
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم درباره‌ معرفي‌ كانديداهاي‌ جامعه‌ مدرسين‌ در شهرستان‌ قم‌
در تاريخ 12/12/1374

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«وصيت‌ من‌ به‌ ملّت‌ شريف‌ آن‌ است‌ كه‌ در تمام‌ انتخابات‌ در صحنه‌ باشند» (امام‌ خميني‌ قدس‌ سره‌)‏

مردم‌ انقلابي‌ و قدرشناس‌ شهر خون‌ و قيام‌ قم‌

صلواة‌ و سلام‌ خداوند و پيامبر گرامش‌ بر شما امت‌ متدّين‌ و شهيد پرور، كه‌ در تمامي‌ صحنه‌هاي‌ انقلاب‌ اسلامي‌، از ابتدا تا كنون‌، همواره‌ حضور داشته‌ و با درايت‌ و استواري‌، انجام‌ وظيفه‌ نموديد، درود بر شما كه‌ حرمت‌ حريم‌ اهل‌ بيت‌ و عشّ آل‌ محمد صلوات‌ الله عليهم‌ اجمعين‌ را هميشه‌ پاس‌ داشته‌ و با روحانيت‌ خدمتگزارتان‌، پيوندي‌ ناگسستني‌، برقرار نموديد و در جوار كريمة‌ اهل‌ بيت‌ فاطمه‌ معصومه‌ عليهاالسلام‌ از كيان‌ حوزه‌ مقدسّة‌ علميه‌ قم‌ و ارزشهاي‌ والاي‌ انقلابي‌ حفاظت‌ نموديد.

اينك‌ پنجمين‌ دوره‌ انتخابات‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌، شما را به‌ امتحاني‌ تازه‌ فرا مي‌خواند كه‌ لبيك‌ تان‌ به‌ اين‌ دعوت‌ اسلام‌ و انقلاب‌ همچون‌ گذشته‌ مورد رضايت‌ وليّ خدا ـ ارواحنالتراب‌ مقدمه‌ الفداء ـ و رهبر معظم‌ انقلاب‌ (مد ظله‌ العالي‌) و روشني‌ دل‌ دوستان‌ و خار چشم‌ دشمنان‌ انقلاب‌ اسلامي‌، خواهد بود. انتخاب‌ نمايندگان‌ كاردان‌ و دلسوز متعهّد و متخصّص‌ و در يك‌ كلام‌، اصلح‌ در اين‌ مقطع‌ حسّاس‌، تكليف‌ سنگيني‌ است‌ كه‌ بحمدالله، با شناختي‌ كه‌ از شما مردم‌ هوشيار و انقلابي‌ داريم‌، معتقديم‌ اين‌ وظيفه‌ را نيز به‌ خوبي‌ انجام‌ خواهيد داد.

با توجه‌ به‌ اينكه‌ حضرت‌ حجة‌ الاسلام‌ و المسلمين‌ آقاي‌ محمد علي‌ شرعي‌ دامت‌ تأييداته‌ به‌ علت‌ لزوم‌ انجام‌ وظيفة‌ خود در حوزة‌ علميه‌ و ساير سنگرهاي‌ نظام‌ و انقلاب‌ در ثبت‌ نام‌ اين‌ دوره‌ انتخابات‌ شركت‌ نفرمودند، ضمن‌ تقدير از زحمات‌ بي‌ دريغ‌ و شبانه‌ روزي‌ ايشان‌ در طي‌ دو دوره‌ نمايندگي‌ مجلس‌ معروض‌ مي‌دارد: جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ با بررسي‌هايي‌ كه‌ در جلسات‌ متعدد خود، نسبت‌ به‌ معرفي‌ شايسته‌ترين‌ افراد در بين‌ كانديداهاي‌ محترم‌ به‌ عمل‌ آورد. با حفظ‌ احترام‌ نسبت‌ به‌ سائر كانديداهاي‌ اين‌ شهرستان‌ و با توجه‌ به‌ ويژگي‌هاي‌ منحصر به‌ فرد اين‌ شهر مقدس‌، كه‌ مركز حوزه‌ علميه‌ جهان‌ تشيّع‌ و مركز نهضت‌ مقدس‌ اسلامي‌ است‌ و در داخل‌ و خارج‌ از موقعيّت‌ بسيار والايي‌ برخوردار است‌، كانديداهاي‌ ذيل‌ را به‌ مردم‌ متديّن‌ قم‌، معرفي‌ مي‌نمايد:

1ـ حضرت‌ حجة‌ الاسلام‌ و المسلمين‌ جناب‌ آقاي‌ حاج‌ شيخ‌ حسين‌ ايراني‌ ـ از فضلاي‌ محترم‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ـ نماينده‌ دورة‌ چهارم‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ ـ نماينده‌ سابق‌ طلاب‌ محترم‌ قم‌ در مجمع‌ نمايندگان‌ طلاب‌ و فضلاي‌ حوزه‌ علميه‌ ـ فرماندة‌ سابق‌ سپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامي‌ استانهاي‌ زنجان‌ ـ سمنان‌ ـ مركزي‌ ـ فرمانده‌ سابق‌ سپاه‌ پاسداران‌ انقلاب‌ اسلامي‌ شهرستان‌ قم‌.

2ـ حضرت‌ حجة‌ الاسلام‌ جناب‌ آقاي‌ دكتر سيد طه‌ هاشمي‌ ـ از فضلاي‌ محترم‌ حوزة‌ علميه‌ و پزشك‌ متعهّد و خدوم‌ شهرستان‌ قم‌ ـ مدير عامل‌ مركز تحقيقات‌ كامپيوتري‌ علوم‌ اسلامي‌ ـ عضو هيئت‌ مديره‌ دفتر تبليغات‌ اسلامي‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ـ رياست‌ كميسيون‌ پزشكي‌ بنياد جانبازان‌ شهرستان‌ قم‌ ـ مسؤول‌ سابق‌ ستاد برگزاري‌ دهه‌ فجر كشور.

انتظار مي‌رود با حضور فعال‌ خود در صحنه‌ انتخابات‌ به‌ عظمت‌ جمهوري‌ اسلامي‌ افزوده‌ و دشمنان‌ آن‌ را مأيوس‌ نمائيد.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌‌

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom