Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌‌الله العظمی خامنه‌ای در ابتدای جلسه درس خارج فقه در آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه، مجالس عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در محرم امسال را پر رونق‌تر از هر سال دانستند و خاطرنشان کردند: این حقیقت پر معنا نشان می‌دهد که پیوند مردم با اهل‌بیت علیهم‌السلام یک پیوند مستحکم است و برغم انبوه تبلیغات دشمنان علیه مقدسات و با وجود انواع سرگرمی‌ها و جاذبه‌های گوناگون برای جوانان، با فرا رسیدن محرم، امواج عظیم مردمی که اغلب نیز جوانان هستند به سمت خیمه حسین‌بن‌علی علیه‌السلام حرکت...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز707
دیروز730
در هفته2857
در ماه15217
مجموع21239471

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بمناسبت‌ فرا رسيدن‌ بيست‌ و دوم‌ بهمن‌
در تاريخ 18/11/1374

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«والفجر و ليال‌ عشر»‏

22 بهمن‌ فرخنده‌ سالروز طلوع‌ خورشيد درخشان‌ انقلاب‌ اسلامي‌، روز پيروزي‌ جنود حق‌ بر سپاه‌ باطل‌ روز غلبه‌ مستضعفان‌ بر مستكبرين‌، مبارك‌ باد.

در چنين‌ روزي‌ ملت‌ قهرمان‌ ايران‌ به‌ لطف‌ حضرت‌ حق‌ و در ظل‌ توجهات‌ حضرت‌ وليعصر ارواحنا الفداه‌، با پيروي‌ از رهنمودهاي‌ حكيمانه‌ بنيانگذار جمهوري‌ اسلامي‌ امام‌ خميني‌ قدس‌ سره‌ الشريف‌ و حفظ‌ وحدت‌ و انسجام‌ خود توانست‌ اساس‌ رژيم‌ دو هزار و پانصد ساله‌ سلطنتي‌ را در هم‌ ريخته‌ و با تأسيس‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ حاكميت‌ الله را بر ايران‌ اسلامي‌ تحقق‌ بخشد.

اكنون‌ هفده‌ سال‌ از عمر پر بركت‌ انقلاب‌ اسلامي‌ مي‌گذرد. مردم‌ مسلمان‌ و ايثارگر ما عليرغم‌ تمامي‌ توطئه‌هاي‌ رذيلانه‌ استكبار جهاني‌ و دشمنان‌ اسلام‌ با حضور يكپارچه‌ در صحنه‌هاي‌ حساس‌ انقلاب‌ و حمايت‌ همه‌ جانبه‌ از مسؤولين‌ خدمتگزار توانسته‌ است‌ در راه‌ اعلاي‌ كلمه‌ حق‌ و رشد و شكوفايي‌ حكومت‌ اسلامي‌ و سازندگي‌ كشور گامهاي‌ بزرگي‌ بردارد و به‌ موفقيتهاي‌ چشمگيري‌ در ابعاد مختلف‌ علمي‌ ـ سياسي‌ ـ اجتماعي‌ ـ اقتصادي‌ و ... نائل‌ آيد و تحسين‌ جهانيان‌ خصوصاً شيفتگان‌ و علاقه‌مندان‌ انقلاب‌ را برانگيزد و مايه‌ فخر و مباهات‌ و روشنايي‌ ديدگان‌ توده‌هاي‌ محروم‌ و مستضعف‌ جهان‌ گردد و انشاء الله در آينده‌اي‌ نزديك‌ شاهد به‌ اهتزاز در آمدن‌ پرچم‌ پرافتخار اسلام‌ ناب‌ محمدي‌ (ص‌) در سراسر گيتي‌ خواهيم‌ بود.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ با تبريك‌ اين‌ عيد بزرگ‌ ملي‌ و مذهبي‌ به‌ محضر رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ حضرت‌ آيت‌ الله خامنه‌اي‌ مد ظله‌ العالي‌ و امت‌ بزرگ‌ اسلام‌، از مردم‌ شريف‌ و قدرشناس‌ ايران‌ دعوت‌ مي‌نمايد كه‌ با حضور گسترده‌ و ميليوني‌ خود در راهپيمايي‌ با شكوه‌ روز 22 بهمن‌ كه‌ امسال‌ مصادف‌ با سالروز شهادت‌ مولي‌ الموحدين‌ علي‌ بن‌ ابيطالب‌ عليه‌ السلام‌ گرديده‌ است‌ ضمن‌ رعايت‌ احترام‌ اين‌ روز بار ديگر وفاداري‌ خود را به‌ آرمانهاي‌ والاي‌ امام‌ راحل‌(ره‌) اظهار، و با رهبر عزيز و عالي‌ مقام‌ خود تجديد ميثاق‌ و حمايت‌ و پشتيباني‌ خود را از حكومت‌ اسلامي‌ و مسؤولين‌ دلسوز آن‌ اعلان‌ نمايند.

همچنين‌ با فرا رسيدن‌ ايام‌ انتخابات‌ پنجمين‌ دوره‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌، انتظار مي‌رود كه‌ ملت‌ خداجوي‌ ايران‌ اسلامي‌ با حضوري‌ وسيع‌ و هوشمندانه‌، شايسته‌ترين‌ افراد را به‌ منظور حراست‌ از دستاوردهاي‌ ارزشمند انقلاب‌، در سنگر مقدس‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ برگزينند و همچون‌ گذشته‌ با خنثي‌ ساختن‌ نقشه‌هاي‌ پليد و تفرقه‌انگيز استكبار، عزت‌ و اقتدار نظام‌ اسلامي‌ را بيش‌ از پيش‌ جلوه‌ گر سازند.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني ‌

طلیعه

article thumbnailدر روزهای اخیر اخبار مربوط به حملات پهپادی انصارالله یمن به تاسیسات نفتی آرامکو از جمله اتفاقات مهم در عرصه بین الملل بوده است که در این باره نکاتی چند قابل ذکر است :1 - بامداد شنبه 23 شهریور رسانه‌های خبری عربستان از حمله به دو پالایشگاه شرکت نفت «آرامکو» در شهرهای «بقیق» و «هجره حریص» در شرق این کشور خبر دادند. ساعاتی بعد انصارالله یمن مسئولیت این حمله را به عهده گرفت و اعلام کرد در صورتی که عربستان سعودی به تجاوز و محاصره خاک این کشور ادامه دهد، اهداف و رشته عملیات‌بعدی یمنی‌ها روزبه‌روز...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom