Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌‌الله العظمی خامنه‌ای در ابتدای جلسه درس خارج فقه در آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه، مجالس عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام در محرم امسال را پر رونق‌تر از هر سال دانستند و خاطرنشان کردند: این حقیقت پر معنا نشان می‌دهد که پیوند مردم با اهل‌بیت علیهم‌السلام یک پیوند مستحکم است و برغم انبوه تبلیغات دشمنان علیه مقدسات و با وجود انواع سرگرمی‌ها و جاذبه‌های گوناگون برای جوانان، با فرا رسیدن محرم، امواج عظیم مردمی که اغلب نیز جوانان هستند به سمت خیمه حسین‌بن‌علی علیه‌السلام حرکت...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز680
دیروز730
در هفته2830
در ماه15190
مجموع21239444

بازدید کنندگان برخط

2
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محكوميت‌ جنايات‌ صربها و سكوت‌ مجامع‌ بين‌ المللي‌
در تاريخ --/05/1374

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

امت‌ سلحشور اسلام‌

بيش‌ از سه‌ سال‌ است‌ كه‌ در ساية‌ سكوت‌ مرگبار مجامع‌ بين‌ المللي‌ و سازمانهاي‌ باصطلاح‌ مدافع‌ حقوق‌ بشر، مردم‌ مسلمان‌ و بي‌ پناه‌ بوسني‌ و هرزگوين‌ در جدالي‌ نابرابر با دژخيمان‌ تا دندان‌ مسلح‌ صرب‌، گرفتار گرديده‌اند جهانيان‌ هر روز شاهد جنايتي‌ هولناك‌ و فاجعه‌اي‌ غمبار بر مردم‌ مظلوم‌ اين‌ سرزمين‌ هستند.

هجوم‌ وحشيانة‌ صربهاي‌ متجاوز به‌ شهرهاي‌ امن‌ و تحت‌ كنترل‌ و نظارت‌ سازمان‌ ملل‌ و عدم‌ واكنش‌ اين‌ سازمان‌ در دفع‌ اين‌ تجاوزات‌، كه‌ نهايتاً موجب‌ تشجيع‌ جنايتكاران‌ و كشتار بيرحمانة‌ هزاران‌ تن‌ از مردم‌ بي‌سلاح‌ و آواره‌ آنجا گرديده‌، حاكي‌ از بي‌ كفايتي‌ اين‌ سازمان‌ و ساير مجامع‌ بين‌ المللي‌ در قبال‌ اين‌ تجاوزات‌ وحشيانه‌ است‌.

اين‌ سؤال‌ براي‌ هميشه‌ در متن‌ تاريخ‌ باقي‌ خواهد ماند كه‌ چگونه‌ است‌ كه‌ به‌ يكباره‌ كليه‌ كشورهاي‌ غربي‌ و مجامع‌ بين‌ المللي‌ وابسته‌ به‌ آن‌ تمامي‌ امكانات‌ خويش‌ را براي‌ حفظ‌ جان‌ يك‌ نويسندة‌ مرتد كه‌ با قلم‌ مزدورانه‌ خود، به‌ مقدسات‌ ميليونها مسلمان‌ اهانت‌ كرده‌ و سند ارتداد و مرگ‌ خود را با نوشتن‌ كتاب‌ آيات‌ شيطاني‌ امضا نموده‌، به‌ كار مي‌اندازند، ولي‌ در قبال‌ كشتار و تجاوز سبعانه‌ به‌ هزاران‌ كودك‌ و زن‌ و مسلمان‌ سكوت‌ اختيار كرده‌اند.

آيا جز اين‌ است‌ كه‌ مدعيان‌ دروغين‌ دمكراسي‌ و حقوق‌ بشر، تحمل‌ ديدن‌ يك‌ كشور مسلمان‌ مستقل‌ كوچك‌ را در كنار خويش‌ ندارند و در هراس‌ و وحشت‌ از نفوذ اسلام‌ به‌ داخل‌ سرزمينهاي‌ خود، هم‌ آوا با صربهاي‌ ددمنش‌ گشته‌اند، به‌ بهانه‌ طرح‌ تحريم‌ تسليحاتي‌، مانع‌ از رسيدن‌ تجهيزات‌ دفاعي‌ به‌ مردم‌ بي‌ دفاع‌ بوسني‌ مي‌شوند.

سران‌ دول‌ غربي‌ بدانند كه‌ آنها چه‌ بخواهند يا نخواهند اسلام‌ عزيز و احكام‌ تعالي‌ بخش‌ آن‌، راه‌ خود را در قلب‌ انسانهاي‌ آزاد، و حق‌ جوي‌ جهان‌ يافته‌ است‌ و مي‌رود تا دير يا زود پرچم‌ پرافتخار الله اكبر در قله‌هاي‌ بلند آن‌ بلاد به‌ اهتزاز درآيد.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ با محكوم‌ ساختن‌ جنايات‌ وحشيانة‌ صربها و تقبيح‌ سكوت‌ ننگين‌ سازمانهاي‌ جهاني‌ در قبال‌ اين‌ فجايع‌، همدردي‌ خويش‌ و روحانيت‌ اسلام‌ و ملت‌ شريف‌ ايران‌ را به‌ مردم‌ مقاوم‌ بوسني‌ كه‌ خاطرة‌ مقاومت‌ غرور آفرين‌ آنها در اين‌ جنگ‌ نابرابر، برگ‌ زرّين‌ به‌ تاريخ‌ پر افتخار مسلمين‌ افزوده‌، اظهار مي‌نمايد.

ملت‌ عزيز و سربلند بوسني‌ بدانند كه‌ به‌ فرمودة‌ حضرت‌ حق‌ جلّ و علي‌، باطل‌ همچون‌ كف‌ آب‌ از بين‌ رفتني‌ است‌ و آنچه‌ كه‌ باقي‌ خواهد ماند فقط‌ حق‌ است‌ و سرانجام‌ پيروزي‌ با آنها است‌.

از آزاديخواهان‌ و مسلمانان‌ غيرتمند جهان‌ و سران‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ انتظار مي‌رود كه‌ با مسؤولين‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ و ملت‌ شريف‌ ايران‌ هم‌ ندا شده‌ و به‌ عنوان‌ يك‌ وظيفه‌ شرعي‌ و انساني‌ به‌ هر طريق‌ ممكن‌ به‌ ياري‌ مردم‌ بي‌ پناه‌ بوسني‌ بشتابند و انزجار خويش‌ را از جنايات‌ هولناك‌ صربها و حاميان‌ آنها اعلان‌ نمايند.

در خاتمه‌ از بذل‌ توجه‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ مد ظله‌ العالي‌ و تلاشهاي‌ صادقانه‌ و حمايتهاي‌ مادي‌ و معنوي‌ كه‌ مسؤولين‌ خدمتگزار دولت‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ تاكنون‌ نموده‌اند تشكر كرده‌ و از ملت‌ فداكار خود مي‌خواهيم‌ كه‌ در اين‌ امر با تمام‌ توان‌ خويش‌ به‌ ياري‌ بي‌ پناهان‌ بوسنيايي‌ بشتابند.

«و سيعلم‌ الذين‌ ظلموا ايّ منقلب‌ ينقلبون‌»

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌

طلیعه

article thumbnailدر روزهای اخیر اخبار مربوط به حملات پهپادی انصارالله یمن به تاسیسات نفتی آرامکو از جمله اتفاقات مهم در عرصه بین الملل بوده است که در این باره نکاتی چند قابل ذکر است :1 - بامداد شنبه 23 شهریور رسانه‌های خبری عربستان از حمله به دو پالایشگاه شرکت نفت «آرامکو» در شهرهای «بقیق» و «هجره حریص» در شرق این کشور خبر دادند. ساعاتی بعد انصارالله یمن مسئولیت این حمله را به عهده گرفت و اعلام کرد در صورتی که عربستان سعودی به تجاوز و محاصره خاک این کشور ادامه دهد، اهداف و رشته عملیات‌بعدی یمنی‌ها روزبه‌روز...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom