Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز349
دیروز734
در هفته1083
در ماه13443
مجموع21237697

بازدید کنندگان برخط

8
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محكوميت‌ جنايات‌ صربها در بوسني‌ و دعوت‌ به‌ شركت‌ در راهپيمايي
در تاريخ 09/05/1374

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«و ما لكم‌ لاتقاتلون‌ في‌ سبيل‌ الله والمستضعفين‌ من‌ الرجال‌ و النساء و الولدان‌ الذين‌ يقولون‌ ربنا اخرجنا من‌ هذه‌ القرية‌ الظالم‌ اهلها و اجعل‌ لنا من‌ لدنك‌ وليا و اجعل‌ لنا من‌ لدنك‌ نصيرا» (نساء / 75)

ملت‌ قهرمان‌ ايران‌

همانطور كه‌ مطلعيد در هفته‌هاي‌ اخير صربهاي‌ خون‌ آشام‌دست‌ به‌ جنايات‌ هولناك‌ ديگري‌ زدند؛ قتل‌ عام‌ و آواره‌ كردن‌ مكرر مسلمانان‌ مظلوم‌ و بي‌ پناه‌ بوسنيايي‌، تجاوز به‌ حريم‌ عفاف‌ زنان‌ و هتك‌ ناموس‌ آنان‌، اعدام‌ مخفيانه‌ اسيران‌، به‌ آتش‌ كشيدن‌ خانه‌، كاشانه‌، مسجد و اعمال‌ وحشيانه‌ ديگري‌، كه‌ در مهد به‌ اصطلاح‌ تمدن‌ براي‌ خشكاندن‌ ريشه‌ اسلام‌ در اروپا صورت‌ مي‌گيرد.

اما هيهات‌ كه‌ امت‌ محمد (ص‌) ننگ‌ و ذلّت‌ تسلّط‌ كفر پيشگان‌ را بپذيرد.

هيهات‌ كه‌ جوانان‌ غيور از اسلام‌ عزيز دست‌ كشيده‌ و توحّش‌ مدرن‌ غرب‌ را بپذيرند. اگر چه‌ مجامع‌ نالايق‌ بين‌ المللي‌ و مدافعان‌ دروغين‌ حقوق‌ بشر با سكوت‌ مرگبار خود، كوس‌ رسوايي‌ و تهي‌ بودن‌ ادعاهاي‌ فريبنده‌ خود را به‌ صدا درآورده‌اند اما كدام‌ گوش‌ شنوا است‌ كه‌ نداي‌ مظلوميت‌ و دادخواهي‌ بي‌ پناهان‌ بوسني‌ را نفهمد و سرانجام‌ خون‌ شهيدان‌ بي‌دفاع‌ بوسنيايي‌ درخت‌ تناور اسلام‌ را آبياري‌ كرده‌ و سايه‌ پهناور آن‌ را در اروپا خواهد گسترانيد.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ ضمن‌ محكوم‌ كردن‌ مجدد جنايات‌ وحشيانه‌ صربهاي‌ متجاوز و تقبيح‌ سهل‌انگاري‌ سازمانهاي‌ جهاني‌ حمايت‌ و تشكر خود را از اقدام‌ شايسته‌ گروه‌ تماس‌ سازمان‌ كنفرانس‌ اسلامي‌ و مسؤولين‌ محترم‌ وزارت‌ امور خارجه‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ در رابطه‌ با لغو تحريم‌ تسليحاتي‌ مردم‌ بي‌ دفاع‌ بوسني‌ و هرزگوين‌ اعلام‌ نموده‌ و از سران‌ كشورهاي‌ مسلمان‌ مي‌خواهد كه‌ با ارسال‌ كمكهاي‌ تسليحاتي‌ به‌ ياري‌ فرزندان‌ غيور اسلام‌ در بوسني‌ بشتابند. همچنين‌ از مردم‌ شريف‌ ايران‌ دعوت‌ مي‌كند تا با پيروي‌ از رهنمودهاي‌ مقام‌ معظم‌ ولايت‌ فقيه‌ حضرت‌ آيت‌ الله خامنه‌اي‌ (مد ظله‌ العالي‌) كمكهاي‌ نقدي‌ خود را به‌ حساب‌ 88888 بانك‌ ملي‌ ايران‌ واريز كرده‌ و با شركت‌ در راهپيمايي‌ سراسري‌ روز چهارشنبه‌ 11/5/1374 همدردي‌ و حمايت‌ خود را از ملت‌ مقاوم‌ بوسني‌ اعلام‌ نمايند. بديهي‌ است‌ مردم‌ شهيد پرور قم‌ شهر خون‌ و قيام‌، هم‌ دوشادوش‌ امت‌ سلحشور ايران‌ با شركت‌ در اين‌ راهپيمايي‌، انزجار خود را از نسل‌ كشي‌ مسلمانان‌ مظلوم‌ بوسني‌ ابراز خواهند كرد.

«و سيعلم‌ الذين‌ ظلموا ايّ منقلب‌ ينقلبون‌» جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom