Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز451
دیروز686
در هفته1871
در ماه14231
مجموع21238485

بازدید کنندگان برخط

7
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در محكوميت‌ جنايات‌ صربها و لزوم‌ حمايت‌ از مسلمانان‌ بوسني
در تاريخ 02/05/1374

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏
«اذن‌ للذين‌ يقاتلون‌ بانهم‌ ظلموا و ان‌ الله علي‌ نصرهم‌ لقدير» (حج‌ / 39)

اخبار ناگوار و دردناكي‌ كه‌ از فجايع‌ بوسني‌ و هرزگوين‌ دريافت‌ مي‌شود، حكايت‌ از وخامت‌ فوق‌ العاده‌ شديد اوضاع‌ در آنجا دارد.گزارشهاي‌ مربوط‌ به‌ كشتار بيرحمانه‌ مسلمانان‌، آواره‌ كردن‌ پيران‌، زنان‌ و كودكان‌ بيگناه‌ از خانه‌ و كاشانه‌ خود، تيرباران‌ اسيران‌ به‌ دور از چشم‌ ناظران‌ و خبرنگاران‌، تجاوز به‌ دختران‌ و زنان‌ بوسنيايي‌ توسط‌ صربهاي‌ جنايتكار در شهرهاي‌ مختلف‌ بيهاج‌، گوراژده‌، سربرنيتسا و اخيرا ژپا كه‌ شهرهاي‌ امن‌ اعلام‌ شده‌ توسط‌ سازمان‌ ملل‌ مي‌باشد به‌ قدري‌ اسفبار است‌ كه‌ دل‌ هر انسان‌ آزاده‌ و با وجداني‌ را به‌ درد مي‌آورد.

اكنون‌ بيش‌ از سه‌ سال‌ است‌ كه‌ در مهد به‌ اصطلاح‌ تمدن‌ و دموكراسي‌ و در برابر ديد ناظران‌ بين‌ المللي‌ و مدعيان‌ حقوق‌ بشر، فجيع‌ترين‌ و شنيع‌ترين‌ اعمال‌ ضد بشري‌ صورت‌ مي‌گيرد اما هيچ‌ گونه‌ اقدام‌ جدّي‌ براي‌ جلوگيري‌ از آن‌ به‌ عمل‌ نمي‌آيد و سردمداران‌ نظم‌ نوين‌ جهاني‌ با اتّخاذ سياست‌ دفع‌ الوقت‌ در برابر وقيحانه‌ترين‌ جنايات‌ صربها مسامحه‌ كاري‌ مي‌كنند. شكي‌ نيست‌ كه‌ وقايع‌ بوسني‌ بخشي‌ از توطئه‌ استكبار جهاني‌ به‌ سركردگي‌ آمريكاي‌ جهانخوار براي‌ اعمال‌ فشار بر مسلمين‌ دنيا است‌ كه‌ هر روز دامنه‌ آن‌ گسترده‌تر و وسيعتر مي‌شود و سازمانهاي‌ عريض‌ و طويل‌ بين‌ المللي‌ با سكوت‌ بيشرمانه‌ خود به‌ تماشاي‌ قتل‌ عام‌ سبعانه‌ مسلمانان‌ مظلوم‌ و بي‌ پناه‌ نشسته‌اند.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ ضمن‌ محكوم‌ كردن‌ مجدّد جنايات‌ وحشيانه‌ شبه‌ نظاميان‌ صرب‌ و ارتش‌ فدرال‌ يوگسلاوي‌ در كشتار و آواره‌ ساختن‌ مسلمانان‌ بوسني‌ و هرزگوين‌، و ابراز انزجار نسبت‌ به‌ اين‌ اعمال‌ ددمنشانه‌، از مردم‌ آزاده‌ و مسلمانان‌ غيور جهان‌ و دولتمندان‌ كشورهاي‌ اسلامي‌ بويژه‌ دولت‌ و مسؤولين‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ مخصوصاً وزارت‌ امور خارجه‌ موكداً مي‌خواهد به‌ پيروي‌ از وصيت‌ اميرالمؤمنين‌ علي‌(ع‌) كه‌ فرمود "كونا للظالم‌ خصماً و للمظلوم‌ عوناً" و رهنمودهاي‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ (مدظله‌ العالي‌) مانند سابق‌ بلكه‌ بيشتر، جهت‌ جلوگيري‌ از ريخته‌ شدن‌ خون‌ مسلمانان‌ بيگناه‌ در بوسني‌ تلاش‌ نموده‌ و در مجامع‌ بين‌ المللي‌ اعتراض‌ خود را رساتر از گذشته‌ اعلام‌ نمايند و حمايت‌ مادّي‌ و معنوي‌ خود را از مردم‌ بي‌ پناه‌ بوسنيايي‌ همچنان‌ ادامه‌ دهند و از ملت‌ شريف‌ و مؤمن‌ ايران‌ مي‌خواهد تا در اين‌ امر با تمام‌ توان‌ پشتيبان‌ مقامات‌ و كارگزاران‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ باشند.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom