Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز450
دیروز686
در هفته1870
در ماه14230
مجموع21238484

بازدید کنندگان برخط

6
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ فرا رسيدن‌ يوم‌ الله 12 فروردين‌
در تاريخ 09/01/1374

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

صبحگاه‌ 12 فروردين‌ كه‌ روز نخستين‌ حكومت‌ الله است‌ از بزرگترين‌ اعياد مذهبي‌ و ملي‌ ماست‌ ملت‌ ما بايد اين‌ روز را عيد بگيرند و زنده‌ نگهدارند. (امام‌ خميني‌ «قدس‌ سره‌ الشريف‌»)

فرا رسيدن‌ يوم‌ الله 12 فروردين‌، خجسته‌ سالروز استقرار نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ و تأسيس‌ حكومت‌ مستضعفين‌ را به‌ ساحت‌ مقدس‌ حضرت‌ ولي‌ عصر امام‌ زمان‌ (عجل‌ الله تعالي‌ فرجه‌ الشريف‌) و محضر مبارك‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ حضرت‌ آيت‌ الله خامنه‌اي‌ (مد ظله‌ العالي‌) و مراجع‌ عظام‌ (دامت‌ بركاتهم‌) و امت‌ شريف‌ ايران‌ و تمامي‌ حقجويان‌ و مستضعفين‌ جهان‌ تبريك‌ و تهنيت‌ عرض‌ مي‌نماييم‌.

در چنين‌ روز فرخنده‌اي‌ مردم‌ قهرمان‌ ايران‌ به‌ تبعيت‌ از رهنمودهاي‌ حكيمانه‌ رهبر كبير انقلاب‌ امام‌ خميني‌(قده‌) با حضور يكپارچه‌ و بي‌ نظير خويش‌ در پاي‌ صندوقهاي‌ رأي‌، نظام‌ مقدسي‌ را بنيان‌ نهادند كه‌ تا ابد مايه‌ شادي‌ دل‌ و روشنايي‌ چشم‌ اسلامخواهان‌ جهان‌ و خار چشم‌ دشمنان‌ اسلام‌ خصوصاً آمريكاي‌ جنايتكار و اسرائيل‌ غاصب‌ گرديد. و اينك‌ پس‌ از گذشت‌ 16 سال‌ از آن‌ روز بر اثر پايمرديها و ايثارگريهاي‌ شما امت‌ فداكار و مسؤولين‌ خدوم‌ و دلسوز نظام‌ اسلامي‌، جهانيان‌ شاهد رشد و بالندگي‌ اين‌ انقلاب‌ و موفقيتهاي‌ بزرگ‌ آن‌ در ابعاد مختلف‌ سازندگي‌ هستند.

مردم‌ قدرشناس‌ ايران‌ اسلامي‌، در حالي‌ به‌ استقبال‌ مراسم‌ گراميداشت‌ اين‌ روز بزرگ‌ و به‌ تعبير امام‌ راحل‌ ره‌ "عيد مذهبي‌ و ملي‌" مي‌روند كه‌ قلبشان‌ مالا مال‌ از اندوه‌ و غم‌ ارتحال‌ يادگار ارزشمند امام‌ امت‌(قده‌) و ياور فداكار و مخلص‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌، حاج‌ سيد احمد خميني‌ (رضوان‌ الله تعالي‌ عليه‌) گشته‌ است‌.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ از مردم‌ انقلابي‌ ايران‌ انتظار دارد كه‌ در حفظ‌ اين‌ ميراث‌ ارزشمند اسلامي‌ كوشش‌ نموده‌ و با شركت‌ در مراسم‌ بزرگداشت‌ اين‌ روز سعيد، خاطره‌ مجاهدتها و فداكاريهاي‌ بنيانگذار جمهوري‌ اسلامي‌ ايران‌ و فرزند برومندش‌ و نيز تمامي‌ شهداء و جانبازان‌ و ايثارگراني‌ كه‌ در راه‌ استقرار اين‌ نظام‌ الهي‌ نقش‌ مؤثر ايفاء نمودند را زنده‌ نگهدارد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom