Ayeh

رهنمود

article thumbnailحوزه‌ی علمیّه حقیقتاً ظرفیّت‌های بی‌شماری دارد. این دقّتهایی که انسان در مباحث فقهی و در مسائل کم‌اهمّیّت در بین فقها مشاهده میکند -که از لحاظ عملی و از لحاظ جایگاهش در مجموعه‌ی احکام اسلامی خیلی چیز مهمّی نیست- واقعاً شگفت‌آور است؛ یعنی این‌ جور [دقّتهای] عمیق و ریزبین و ژرف‌نگر، در کارهای فقهی ما و در علمای ما وجود دارد؛ خب این خیلی ظرفیّت مهمّی است. این حوزه می‌تواند همه‌ی نیازهای یک نظام اسلامی را، جامعه‌ی اسلامی را برآورده کند. اگر چنانچه نهادسازها -یعنی مثلاً فرض کنید بانک مرکزی یک نهاد...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز35
دیروز750
در هفته785
در ماه23708
مجموع21093751

بازدید کنندگان برخط

3
Online

بيانيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در نكوهش‌ از عملكرد خصمانه‌ دستگاه‌ قضائي‌ آلمان‌
در تاريخ 26/08/1375

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

حركتهاي‌ اخير مسؤولين‌ دستگاه‌ قضايي‌ كشور آلمان‌ و نيز توهين‌ به‌ مقدسات‌ جمهوري‌ اسلامي‌ و سكوت‌ معنادار دولت‌ آن‌ كشور موجب‌ خشم‌ و نفرت‌ عمومي‌ مسلمانان‌ و آزاديخواهان‌ سراسر جهان‌ خاصه‌ حوزه‌هاي‌ علميه‌ گرديده‌ است‌.

مسؤولين‌ قضايي‌ آلمان‌ به‌ دنبال‌ اظهارات‌ عناصر جنايتكار و فاسد و متواري‌ با زير سؤال‌ بردن‌ مقدسات‌ يك‌ ملّت‌ به‌ عموم‌ مسلمين‌ توهين‌ نموده‌اند و بايد متوجه‌ عواقب‌ بي‌ تدبيري‌ و اين‌ اقدام‌ نسنجيده‌ خود باشند.

دستگاه‌ قضايي‌ آلمان‌ كه‌ در مورد رشد حركتهاي‌ نژاد پرستانه‌ نئونازيسم‌ در آن‌ كشور و تهديد اقوام‌ و ملل‌ مختلف‌ سكوت‌ مي‌كند و همواره‌ نظاره‌ گر به‌ آتش‌ كشيدن‌ شدن‌ مراكز فرهنگي‌ اسلامي‌ ومساجد مسلمانان‌ و سائر فرق‌ در آن‌ كشور مي‌باشد، چگونه‌ دم‌ از استقلال‌ مي‌زند؟

مردم‌ آزاد انديش‌ سراسر جهان‌ و ملت‌ غيور ايران‌ سلطه‌ صهيونيسم‌ و آمريكاي‌ جهانخوار را بر دستگاه‌ قضاء آلمان‌ بطور جدي‌ مشاهده‌ مي‌نمايند و برخورد مغرضانه‌ و دوگانه‌ در مسائل‌ مختلف‌ را با ادعاء استقلال‌ تنها بهانه‌ايي‌ براي‌ اعمال‌ اينگونه‌ سياستهاي‌ استكباري‌ و شيطنت‌آميز مي‌بينند.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ با ابراز انزجار از اظهارات‌ توهين‌آميز بعضي‌ مسؤولين‌ قضايي‌ آلمان‌ (كه‌ در حقيقت‌ توهين‌ به‌ مقام‌ شامخ‌ قضاء مي‌باشد) سكوت‌ معني‌ دار دولت‌ آلمان‌ را در مقابل‌ اين‌ حركت‌ شيطنت‌آميز محكوم‌ مي‌كند و به‌ دولت‌ و ملت‌ آلمان‌ توصيه‌ مي‌نمايد كه‌ مصالح‌ و منافع‌ عمومي‌ ملت‌ و دولت‌ آلمان‌ را در ارتباط‌ با جهان‌ اسلام‌ فداي‌ سياست‌هاي‌ برخي‌ عناصر بي‌ تدبير و در عين‌ حال‌ وابسته‌ به‌ استكباري‌ جهاني‌ نكند، و هشدار مي‌دهد كه‌ ملت‌ رشيد ايران‌ در سايه‌ رهبريهاي‌ خردمندانه‌ حضرت‌ آيت‌ الله خامنه‌اي‌ مد ظله‌ العالي‌ اين‌ توهين‌ به‌ اسلام‌ را تحمل‌ نخواهد كرد.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌
ابراهيم‌ اميني‌

طلیعه

article thumbnailدر هفته‌های اخیر دو سفر بین‌المللی که اقتدار منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشت توجه بسیاری از رسانه‌های منطقه و بین‌المللی را به خود جلب کرد. اولین و مهم ترین این سفرها، سفر بشار اسد رییس جمهور سوریه به ایران و دیدار وی با رهبر معظم انقلاب بود که رسانه‌ها از آن به عنوان دیدار پیروزشدگانی یاد کردند که با مقاومت، ایستادگی و فداکاری توطئه سرنگونی سوریه را خنثی کردند و در برابر توطئه بزرگی پیروز شدند که علیه سوریه، کشورها و ملت‌های منطقه و نیز محور مقاومت طراحی شده بود. این سفر با...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom