Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در سالروز قیام تاریخ‌ساز مردم قم در ۱۹ دی ۱۳۵۶ در دیدار هزاران نفر از مردم قم، با اشاره به ضرورت پرهیز از سهل‌انگاری و سهل‌اندیشی درباره‌ی ریشه‌ی دشمنی آمریکا و استکبار با ایران اسلامی، «ماهیت و حقیقت انقلاب، و شجاعت و وفاداری ملت و نظام به اهداف و مبانی انقلاب» را علت اصلی این خصومت عمیق و مستمر خواندند و با بیان وظایف مهم «مسئولان و مردم» در این مقطع، تأکید کردند: رسیدگی به مشکلات معیشتی مردم به‌ویژه قشرهای ضعیف، مهم‌ترین وظیفه‌ی امروز دولتمردان است و ملت و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز102
دیروز1075
در هفته2018
در ماه24001
مجموع21030025

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در آستانه‌ مرحله‌ دوم‌ انتخابات‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌
در تاريخ 27/01/1375

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

ملت‌ غيور و انقلابي‌ ايران‌

بحمدالله حضور گرم‌ و هشيارانه‌ شما امت‌ خداجوي‌ و هميشه‌ در صحنه‌ در مرحله‌ اول‌ انتخابات‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ مايه‌ روشني‌ چشم‌ دوستان‌ و علاقمندان‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ و مأيوس‌ كننده‌ دشمنان‌ اسلام‌ ناب‌ محمدي‌ صلي‌ الله عليه‌ و آله‌ و سلم‌ خاصه‌ استكبار جهاني‌ گرديد و اينك‌ در آستانه‌ مرحله‌ دوم‌ انتخابات‌ به‌ انجام‌ رسانيدن‌ اين‌ تكليف‌ الهي‌ نياز به‌ هوشياري‌ و حضور مجدد شما دارد.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ ضمن‌ تقدير از اين‌ همه‌ احساسات‌ پرشور و انقلابي‌ شما امت‌ فداكار در شركت‌ گسترده‌ و همه‌ جانبه‌ در مرحله‌ اول‌ انتخابات‌ و با تأكيد بر مورد توجه‌ قرار دادن‌ رهنمودهاي‌ اخير رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ در اجتماع‌ مردم‌ محترم‌ مشهد نسبت‌ به‌ احراز ملاك‌هاي‌ انتخاب‌ اصلح‌ و با عنايت‌ به‌ بيانيه‌هاي‌ قبلي‌ جامعه‌ مدرسين‌، توجه‌ به‌ نكات‌ ذيل‌ را ضروري‌ مي‌داند:

1ـ شركت‌ در انتخابات‌ يك‌ واجب‌ شرعي‌ و يك‌ تكليف‌ اسلامي‌ است‌ و كليه‌ واجدين‌ شرائط‌ بايستي‌ در حوزه‌ هايي‌ كه‌ انتخابات‌ آنها به‌ مرحله‌ دوم‌ كشيده‌ شده‌ است‌ با همان‌ گرمي‌ و نشاطي‌ كه‌ در مرحله‌ اول‌ شركت‌ فرموده‌اند به‌ اين‌ وظيفه‌ الهي‌ خود عمل‌ نمايند.

2ـ ولايت‌ مطلقه‌ فقيه‌ ركن‌ ركيني‌ است‌ كه‌ هم‌ مشروعيت‌ و اسلامي‌ بودن‌ نظام‌ را تجلي‌ مي‌بخشد و هم‌ مردمي‌ بودن‌ آن‌ را، لذا بر ملت‌ شريف‌ ماست‌ كه‌ با توجه‌ به‌ سوابق‌ افراد كساني‌ را انتخاب‌ نمايند كه‌ حمايت‌ و اطاعت‌ از مقام‌ ولايت‌ فقيه‌ را اولين‌ و مهمترين‌ وظيفه‌ خود بدانند و به‌ فرموده‌ امام‌ راحل‌ ـ قدس‌ سره‌ ـ "پشتيبان‌ ولايت‌ فقيه‌ باشيد تا آسيب‌ به‌ مملكت‌ نرسد".

3ـ منتخبين‌ مردم‌، بايد از ميان‌ كساني‌ باشند كه‌ دين‌ را به‌ عنوان‌ يك‌ تفكر حاكم‌ بر تمامي‌ عرصه‌هاي‌ حيات‌ فرهنگي‌، اقتصادي‌، سياسي‌، اجتماعي‌ و نيز فردي‌ باور داشته‌ باشند و صِرف‌ تخصص‌ و حتي‌ تعهد به‌ معناي‌ تقواي‌ فردي‌، نه‌ تنها كافي‌ نبوده‌، بلكه‌ خطر بزرگي‌ خواهد بود كه‌ ارزشهاي‌ اصيل‌ اسلام‌ و انقلاب‌ را تهديد مي‌نمايد و همانگونه‌ كه‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ (مد ظله‌ العالي‌) در فرمايشات‌ بلندشان‌ تأكيد فرموده‌اند "... كساني‌ را بفرستيد كه‌ فدايي‌ اسلام‌ باشند بدانند فقط‌ اسلام‌ درد اين‌ كشور و ملت‌ را درمان‌ خواهد كرد و بس‌. كساني‌ را بفرستيد كه‌ تجربه‌ داشته‌ باشند و گول‌ نخورند و با نام‌ ليبرال‌ و تحت‌ عنوان‌ آزادي‌ نخواهند پايه‌هاي‌ تفكر اسلامي‌ را در اين‌ كشور بلرزانند".

4ـ با توجه‌ به‌ اين‌ مهم‌ كه‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ بر اساس‌ مباني‌ اسلام‌ ناب‌ شكل‌ گرفته‌، وجود علماء و متخصصين‌ دين‌ شناس‌ و متعهد در جهت‌ نيل‌ به‌ اهداف‌ بلند اسلام‌ و انقلاب‌ در مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌، بسيار ضروري‌ است‌ و كنار زدن‌ علماء دين‌ به‌ بهانة‌ اينكه‌ مجلس‌ امروز نياز به‌ متخصص‌ و كارشناس‌ دارد، خيانت‌ بزرگي‌ به‌ اهداف‌ والاي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ مي‌باشد كه‌ نتيجه‌اي‌ جز دور شدن‌ از ارزش‌هاي‌ اصيل‌ اسلامي‌ ندارد.

5ـ احراز ملاك‌هاي‌ انتخاب‌ اصلح‌ در منتخبين‌ همانند شركت‌ در انتخابات‌ امري‌ واجب‌ و ضروري‌ است‌ در اين‌ دوره‌ نيز همچون‌ دوره‌هاي‌ قبل‌ كساني‌ كه‌ شناخت‌ كافي‌ از كانديداهاي‌ انتخاباتي‌ ندارند با مشورت‌ با علماء دين‌ (كه‌ در طول‌ تاريخ‌ انقلاب‌، امتحان‌ خود را در دلسوزي‌ نسبت‌ به‌ نظام‌ و مردم‌ داده‌اند) در انتخاب‌ اصلح‌، به‌ وظيفة‌ خود عمل‌ نمايند. و البته‌ روحانيت‌ نيز همچون‌ گذشته‌ به‌ تكليف‌ خود در هدايت‌ و ارشاد مردم‌ نسبت‌ به‌ انتخاب‌ نمايندگان‌ شايسته‌ عمل‌ خواهند نمود.

در خاتمه‌ لازم‌ به‌ ذكر است‌ كه‌ شركت‌ فعال‌ در انتخابات‌ ميان‌دوره‌اي‌ مجلس‌ خبرگان‌ رهبري‌ در استانهاي‌ تهران‌ و مازندران‌ با توجه‌ به‌ مسؤوليت‌ بسيار مهم‌ اين‌ نهاد مقدس‌ در نظام‌ اسلامي‌، و انتخاب‌ كانديداي‌ اصلح‌، نقش‌ بسيار مهمي‌ در حمايت‌ از ارزش‌هاي‌ اصيل‌ انقلاب‌ خاصه‌ ولايت‌ مطلقه‌ فقيه‌ دارد. با شناختي‌ كه‌ از امت‌ شريف‌ و متعهد خود داريم‌ مطمئن‌ هستيم‌ كه‌ به‌ اين‌ وظيفه‌ خود نيز به‌ خوبي‌ عمل‌ خواهند نمود.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌‌

طلیعه

article thumbnailدر چند هفته اخیر اخبار ورود ناو هواپیمابر آمریکا به خلیج فارس و دستور رییس جمهور آمریکا مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از سوریه بازتاب گسترده‌ای در سطح رسانه‌ها داشت و کارشناسان عرصه بین‌الملل در این باره فرضیه‌ها و نظریات گوناگونی را مطرح کردند.برخی این خروج یا به تعبیری جابجایی نیروهای آمریکا از سوریه را به منزله خارج کردن نیرو از منطقه جنگی تلقی کرده و معتقدند که آمریکایی‌ها این تصمیم را با محاسبه دقیق و با لحاظ منافع آمریکا و با یک استراتژی پیش برنده و مهاجم اتخاذ کرده‌اند و این موضوع نشانه آغاز فصل...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom