Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج، فریضه‌ی حج را مجموعه‌ای استثنائی و ممتاز از ارزشهای مورد تمجید اسلام خواندند و با اشاره به وجود مفاهیم سیاسی ضروری نظیر وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکین در حج، تأکید کردند: هر حاجی ایرانی باید با رفتار و گفتار و متانت خود، به ملیت، هویت و جمهوری اسلامی ایران آبرو ببخشد. در این دیدار که در آستانه‌ی آغاز اعزام زائران بیت‌الله الحرام انجام شد، رهبر معظم انقلاب اسلامی، حج را نمونه‌ی کوچکی از جامعه‌ی اسلامی برتر و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز442
دیروز1061
در هفته1503
در ماه10165
مجموع21184826

بازدید کنندگان برخط

4
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در آستانه‌ مرحله‌ دوم‌ انتخابات‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌
در تاريخ 27/01/1375

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

ملت‌ غيور و انقلابي‌ ايران‌

بحمدالله حضور گرم‌ و هشيارانه‌ شما امت‌ خداجوي‌ و هميشه‌ در صحنه‌ در مرحله‌ اول‌ انتخابات‌ مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌ مايه‌ روشني‌ چشم‌ دوستان‌ و علاقمندان‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ و مأيوس‌ كننده‌ دشمنان‌ اسلام‌ ناب‌ محمدي‌ صلي‌ الله عليه‌ و آله‌ و سلم‌ خاصه‌ استكبار جهاني‌ گرديد و اينك‌ در آستانه‌ مرحله‌ دوم‌ انتخابات‌ به‌ انجام‌ رسانيدن‌ اين‌ تكليف‌ الهي‌ نياز به‌ هوشياري‌ و حضور مجدد شما دارد.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌ ضمن‌ تقدير از اين‌ همه‌ احساسات‌ پرشور و انقلابي‌ شما امت‌ فداكار در شركت‌ گسترده‌ و همه‌ جانبه‌ در مرحله‌ اول‌ انتخابات‌ و با تأكيد بر مورد توجه‌ قرار دادن‌ رهنمودهاي‌ اخير رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ ايران‌ در اجتماع‌ مردم‌ محترم‌ مشهد نسبت‌ به‌ احراز ملاك‌هاي‌ انتخاب‌ اصلح‌ و با عنايت‌ به‌ بيانيه‌هاي‌ قبلي‌ جامعه‌ مدرسين‌، توجه‌ به‌ نكات‌ ذيل‌ را ضروري‌ مي‌داند:

1ـ شركت‌ در انتخابات‌ يك‌ واجب‌ شرعي‌ و يك‌ تكليف‌ اسلامي‌ است‌ و كليه‌ واجدين‌ شرائط‌ بايستي‌ در حوزه‌ هايي‌ كه‌ انتخابات‌ آنها به‌ مرحله‌ دوم‌ كشيده‌ شده‌ است‌ با همان‌ گرمي‌ و نشاطي‌ كه‌ در مرحله‌ اول‌ شركت‌ فرموده‌اند به‌ اين‌ وظيفه‌ الهي‌ خود عمل‌ نمايند.

2ـ ولايت‌ مطلقه‌ فقيه‌ ركن‌ ركيني‌ است‌ كه‌ هم‌ مشروعيت‌ و اسلامي‌ بودن‌ نظام‌ را تجلي‌ مي‌بخشد و هم‌ مردمي‌ بودن‌ آن‌ را، لذا بر ملت‌ شريف‌ ماست‌ كه‌ با توجه‌ به‌ سوابق‌ افراد كساني‌ را انتخاب‌ نمايند كه‌ حمايت‌ و اطاعت‌ از مقام‌ ولايت‌ فقيه‌ را اولين‌ و مهمترين‌ وظيفه‌ خود بدانند و به‌ فرموده‌ امام‌ راحل‌ ـ قدس‌ سره‌ ـ "پشتيبان‌ ولايت‌ فقيه‌ باشيد تا آسيب‌ به‌ مملكت‌ نرسد".

3ـ منتخبين‌ مردم‌، بايد از ميان‌ كساني‌ باشند كه‌ دين‌ را به‌ عنوان‌ يك‌ تفكر حاكم‌ بر تمامي‌ عرصه‌هاي‌ حيات‌ فرهنگي‌، اقتصادي‌، سياسي‌، اجتماعي‌ و نيز فردي‌ باور داشته‌ باشند و صِرف‌ تخصص‌ و حتي‌ تعهد به‌ معناي‌ تقواي‌ فردي‌، نه‌ تنها كافي‌ نبوده‌، بلكه‌ خطر بزرگي‌ خواهد بود كه‌ ارزشهاي‌ اصيل‌ اسلام‌ و انقلاب‌ را تهديد مي‌نمايد و همانگونه‌ كه‌ مقام‌ معظم‌ رهبري‌ (مد ظله‌ العالي‌) در فرمايشات‌ بلندشان‌ تأكيد فرموده‌اند "... كساني‌ را بفرستيد كه‌ فدايي‌ اسلام‌ باشند بدانند فقط‌ اسلام‌ درد اين‌ كشور و ملت‌ را درمان‌ خواهد كرد و بس‌. كساني‌ را بفرستيد كه‌ تجربه‌ داشته‌ باشند و گول‌ نخورند و با نام‌ ليبرال‌ و تحت‌ عنوان‌ آزادي‌ نخواهند پايه‌هاي‌ تفكر اسلامي‌ را در اين‌ كشور بلرزانند".

4ـ با توجه‌ به‌ اين‌ مهم‌ كه‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ بر اساس‌ مباني‌ اسلام‌ ناب‌ شكل‌ گرفته‌، وجود علماء و متخصصين‌ دين‌ شناس‌ و متعهد در جهت‌ نيل‌ به‌ اهداف‌ بلند اسلام‌ و انقلاب‌ در مجلس‌ شوراي‌ اسلامي‌، بسيار ضروري‌ است‌ و كنار زدن‌ علماء دين‌ به‌ بهانة‌ اينكه‌ مجلس‌ امروز نياز به‌ متخصص‌ و كارشناس‌ دارد، خيانت‌ بزرگي‌ به‌ اهداف‌ والاي‌ انقلاب‌ اسلامي‌ مي‌باشد كه‌ نتيجه‌اي‌ جز دور شدن‌ از ارزش‌هاي‌ اصيل‌ اسلامي‌ ندارد.

5ـ احراز ملاك‌هاي‌ انتخاب‌ اصلح‌ در منتخبين‌ همانند شركت‌ در انتخابات‌ امري‌ واجب‌ و ضروري‌ است‌ در اين‌ دوره‌ نيز همچون‌ دوره‌هاي‌ قبل‌ كساني‌ كه‌ شناخت‌ كافي‌ از كانديداهاي‌ انتخاباتي‌ ندارند با مشورت‌ با علماء دين‌ (كه‌ در طول‌ تاريخ‌ انقلاب‌، امتحان‌ خود را در دلسوزي‌ نسبت‌ به‌ نظام‌ و مردم‌ داده‌اند) در انتخاب‌ اصلح‌، به‌ وظيفة‌ خود عمل‌ نمايند. و البته‌ روحانيت‌ نيز همچون‌ گذشته‌ به‌ تكليف‌ خود در هدايت‌ و ارشاد مردم‌ نسبت‌ به‌ انتخاب‌ نمايندگان‌ شايسته‌ عمل‌ خواهند نمود.

در خاتمه‌ لازم‌ به‌ ذكر است‌ كه‌ شركت‌ فعال‌ در انتخابات‌ ميان‌دوره‌اي‌ مجلس‌ خبرگان‌ رهبري‌ در استانهاي‌ تهران‌ و مازندران‌ با توجه‌ به‌ مسؤوليت‌ بسيار مهم‌ اين‌ نهاد مقدس‌ در نظام‌ اسلامي‌، و انتخاب‌ كانديداي‌ اصلح‌، نقش‌ بسيار مهمي‌ در حمايت‌ از ارزش‌هاي‌ اصيل‌ انقلاب‌ خاصه‌ ولايت‌ مطلقه‌ فقيه‌ دارد. با شناختي‌ كه‌ از امت‌ شريف‌ و متعهد خود داريم‌ مطمئن‌ هستيم‌ كه‌ به‌ اين‌ وظيفه‌ خود نيز به‌ خوبي‌ عمل‌ خواهند نمود.

والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌‌

طلیعه

article thumbnailبیش از یک ‌سال از خروج یک‌طرفه آمریکا از معاهده‌ی برجام می‌گذرد. در این مدت جمهوری اسلامی ایران فرصتی طولانی به اروپا داد تا اقداماتی را در جهت انجام تعهداتشان نسبت به برجام انجام دهد. فرصت و دوره‌ای که رئیس جمهوری کشورمان از آن به صبر استراتژیک تعبیر کرده است. در یک جمع بندی کلی در مرور توافق هسته‌ای، جمهوری اسلامی ایران تاکنون به کلیه‌ی تعهداتش طبق برجام عمل کرده اما این طرف مقابل است که به وظایف و تعهدات خود عمل نکرده و حتی در جهت مخالف آن گام برداشته است.اکنون برای زنده ماندن توافق هسته ای بحث...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom