Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی ایران از سوریه در خط مقدم مبارزه با دشمنان اسلام، پیروزی را از آنِ ملت‌های مؤمن و مجاهد خواندند و با تأکید بر لزوم پافشاری بر مشترکات اسلامی، گفتند: امیدواریم همگی آن روزی را ببینیم که شما در قدس نماز جماعت می‌خوانید. حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با تجلیل از آقای بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه، افزودند: سوریه امروز در خط مقدم قرار دارد، بنابراین وظیفه ما حمایت از ایستادگی سوریه است، البته...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز904
دیروز5037
در هفته904
در ماه82175
مجموع20758151

بازدید کنندگان برخط

5
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بمناسبت‌ انتخابات‌ شوراهاي‌ اسلامي‌
در تاريخ 03/12/1377

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

ملّت‌ شريف‌ و بزرگوار ايران‌ اسلامي‌

شما ولي‌ نعمتان‌ اصلي‌ انقلاب‌ كه‌ وارثان‌ نظام‌ مقدس‌ جمهوري‌ اسلامي‌ هستيد، شما كه‌ در راه‌ امام‌راحل‌(ره‌)، (ابر مردي‌ كه‌باتكيه‌ بر كلمة‌ طيبة‌ اللّه‌ اكبر دست‌ طاغوتهاي‌ شرق‌ و غرب‌ را از اين‌ سرزمين‌ شرف‌ و غيرت‌ كوتاه‌ كرد) پايدار و استوار هستيد ، شما كه‌ بحمدالله‌ در يوم‌ الله‌ 22 بهمن‌ با حضور هوشيارانه‌ و با شكوه‌تان‌ خواب‌ خوش‌ شياطين‌ را به‌ كابوس‌ تبديل‌ كرديد. و بالاخره‌ شما كه‌ با تأسي‌ به‌ پيام‌ تاريخي‌ و مهم‌ رهبر حكيم‌ و فرزانه‌ انقلاب‌ حضرت‌ آيت‌ الله‌ خامنه‌اي‌ «مدظله‌ العالي‌» در بيستمين‌ بهار پيروزي‌، ولايت‌ پذيري‌ خود را به‌ اثبات‌ رسانديد...

بدانيد كه‌ايمان‌ واعتقاد و توكل‌ شما برخداوند تعالي‌ و اميد به‌ عنايات‌ امام‌ زمان‌ «ارواحنا له‌ الفداء» و حضور همه‌ جانبه‌ و مستمرتان‌ در صحنه‌ هاي‌ سرنوشت‌ ساز كشور، كفر و استكبار و دنياپرستان‌ كوردل‌ را بارها و بارها نااميد كرده‌ و خواهد كرد.

اكنون‌ كه‌ ملت‌ بزرگوار مي‌رود تا به‌ همت‌ رياست‌ محترم‌ جمهوري‌ جناب‌ حجة‌الاسلام‌ و المسلمين‌ آقاي‌ خاتمي‌ «دام‌تائيده‌» در انتخابات‌ شوراهاي‌ اسلامي‌، يكي‌ از اصول‌ قانون‌ اساسي‌ را تحقق‌ بخشد، جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ با توجه‌ به‌تحركات‌ مؤذيانه‌ استكبار جهاني‌، قلم‌ به‌مزدان‌ و ايادي‌ داخلي‌اش‌،توجه‌ آحاد ملّت‌ را به‌ نكاتي‌ چند معطوف‌ ميدارد:

1 ـ قانون‌ اساسي‌ نظام‌ جمهوري‌ اسلامي‌ در فرازهاي‌ متعدد راهكارهاي‌ روشن‌ و شفاف‌ حضور مؤثر مردم‌ در تعيين‌ سرنوشت‌ خود را بيان‌ نموده‌ است‌. برگزاري‌ دهها انتخابات‌ پرشور و سالم‌، سند گوياي‌ اين‌ مدعاست‌. لذا ضروري‌ است‌ دست‌ اندركاران‌ محترم‌ اجرائي‌ و نظارتي‌ با رعايت‌ كامل‌ اصول‌ و ضوابط‌ در كليه‌ مراحل‌ اجرائي‌ انتخابات‌، سلامت‌ حضور و قدرت‌ انتخاب‌ مردم‌ را تضمين‌ نمايند.

2 ـ از آنجا كه‌ تشكيل‌ شوراهاي‌ اسلامي‌ شهر و روستا سپردن‌ كار مردم‌ به‌ مردم‌ است‌ و اين‌ شوراها در شئون‌ اجتماعي‌، عمراني‌ و فرهنگي‌ بايستي‌ برنامه‌ ريزي‌ و نظارت‌ نمايند، لازم‌ است‌ مردم‌ عزيز با در نظر گرفتن‌ معيارهاي‌ اصولي‌ ذيل‌ نمايندگان‌ خود را انتخاب‌ نمايند.

الف‌ ـ دين‌ باوري‌ و ا عتقاد به‌ اينكه‌ عمل‌ به‌ احكام‌ الهي‌ تنها راه‌ نجات‌ جامعه‌ و طراوت‌ بخشيدن‌ به‌ زندگي‌ مادي‌ ومعنوي‌ و آباد كردن‌ دنيا و آخرت‌ است‌.

ب‌ ـ اعتقاد والتزام‌ عملي‌ به‌ اصل‌ اساسي‌ ولايت‌ فقيه‌ كه‌ بارزترين‌ مظهر حكومت‌ اسلامي‌ است‌.

ج‌ ـ دشمن‌ شناسي‌ و دشمن‌ ستيزي‌ و آگاهي‌ به‌ تهاجم‌ فرهنگي‌ در تمام‌ زمينه‌ها.

د ـ تعهد، تخصص‌ و كارائي‌ لازم‌ در مسائل‌ شهر و روستا با سابقة‌ كار اجرائي‌.

ه ـ آشنايي‌ با مشكلات‌ عيني‌ مردم‌ بخصوص‌ مسائل‌ جوانان‌ عزيز و اقشار مستضعف‌ و محروم‌ جامعه‌ و دلسوزي‌ و پشتكار نسبت‌ به‌ حل‌ آنها.

3 ـ مردم‌ شريف‌ بايستي‌ با حفظ‌ آرامش‌ و پرهيز از هرگونه‌ تفرقه‌ و گرايشهاي‌ نابجا با دقت‌ و تأمل‌ كافي‌ افراد واجد شرايط‌ را انتخاب‌ نمايند و چنانچه‌ شناخت‌ افراد اصلح‌ برايشان‌ دشوار بود از سنت‌ حسنه‌ مشورت‌ و اعتماد به‌ علماء و معتمدان‌ محلي‌ استفاده‌ كرده‌ و با اطمينان‌ خاطر به‌ انجام‌ وظيفة‌ قانوني‌ خود در انتخاب‌ نمايندگان‌ شايسته‌ اهتمام‌ جدي‌ نمايند.

و السلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌

طلیعه

article thumbnailجریانات مشکوک اخیر به نام دختران خیابان انقلاب که با کشف حجاب و به چوب کردن روسری‌ها آغاز شد خط جدیدی از تلاش دشمنان دین و شریعت در پوشش آزادی خواهی و حقوق اجتماعی است که پیش از این تحت عناوینی چون آزادی‌های یواشکی و چهارشنبه‌های سفید به مبارزه با حجاب و پوشش اسلامی پرداخته بود. این فتنه فرهنگی که در سطح بسیار کوچکی نمایش خود را آغاز کرده است متاسفانه دریک بازی سازی رسانه‌ای و پرداخت بیش از حد و پوشش گسترده آن توسط رسانه‌های وابسته به جریانات خاص به یک موضوع کلان بدل گشته است و برخی نمایندگان...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom