Ayeh

رهنمود

  حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در خجسته میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی‌الله‌علیه‌وآله) و حضرت امام جعفر صادق (علیه‌السلام) پیروی از تعالیم حضرت ختمی مرتبت را شرط رهایی امت اسلامی از مشکلات داخلی، منطقه‌ای و جهانی خواندند و تأکید کردند: دنیای اسلام اگر عزت و قدرت می‌خواهد، وحدت و استقامت را سرلوحه‌ی خود قرار دهد.ایشان با اشاره به تأکیدات پروردگار به پیامبران الهی و پیروان آن‌ها دربارة استقامت و پایداری به‌عنوان شرط پیروزی، افزودند: امروز هم استقامت در راه...

مطالب بیشتررهنمود  

اطلاعیه ها و بیانیه ها

اطلاعيه‌ به‌ مناسبت‌ روز جهاني‌ قدس‌

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ روز جهاني‌ قدس‌
در تاريخ 21/10/1377

 

بسم الله الرحمن الرحيم‏

روز قدس‌ روز حيات‌ اسلام‌ است‌. (حضرت‌ امام‌ خميني‌(ره‌))

روز قدس‌ روز رهايي‌ از بندهاي‌ پيدا و پنهان‌ شيطان‌ بزرگ‌ است‌. روز قدس‌ روز تجلّي‌ حميّت‌ و غيرت‌ اسلامي‌ است‌. روز قدس‌ روز شادماني‌ مجاهدان‌ بدر و احد و خيبر است‌. روز قدس‌ مردگان‌ را حيات‌ مي‌بخشد و خفتگان‌ را بيدار مي‌كند و بيداران‌ را اميد مي‌دهد. روز قدس‌ روز حيات‌ دوباره‌ دين‌ محمدي‌(ص‌) و روز مرگ‌ استكبار و صهيونيسم‌ است‌. روزي‌ كه‌ يادگار امام‌ مجاهدان‌ خميني‌ كبير و ياران‌ خستگي‌ ناپذير او است‌ و در يك‌ كلام‌ «روز قدس‌ روز اسلام‌ است‌».

اكنون‌ كه‌ دشمنان‌ اسلام‌ با اجراي‌ قرار داد ننگين‌ ساف‌ ـ تل‌ آويو به‌ گمان‌ خود ريشه‌ نهضت‌ اسلامي‌ فلسطين‌ را خشكانده‌اند و جنايات‌ بي‌شمار خود در عراق‌ و سودان‌ و فلسطين‌ و لبنان‌ و در جاي‌ جاي‌ دنياي‌ اسلام‌ را با قساوت‌ و وقاحت‌، شدت‌ بخشيده‌اند و به‌ واقع‌ بيش‌ از يك‌ ميليارد مسلمان‌ را مرده‌ مي‌پندارند، كجايند عاشقان‌ خميني‌(ره‌) و شيفتگان‌ اسلام‌ و انقلاب‌ تا با فرياد دشمن‌ كوب‌ خود فتنه‌ گران‌ را نوميد و سرافكنده‌ سازند و با حضور گسترده‌ در راهپيمايي‌ روز قدس‌ دشمنان‌ رياكار ملت‌ ايران‌ را در مورد تحليل‌هاي‌ خصمانه‌ و ابلهانه‌ بوق‌هاي‌ تبليغاتي‌شان‌ خجلت‌زده‌ نمايند. همانان‌ كه‌ كشتار ده‌ها هزار مسلمان‌ بي‌دفاع‌ را در بوسني‌، الجزاير و افغانستان‌ به‌ راحتي‌ تحمل‌ مي‌كنند، امّا به‌ خاطر ترور افرادي‌ انگشت‌ شمار به‌ دست‌ چند تن‌ از فريب‌ خوردگاني‌ كه‌ تحت‌ تأثير عوامل‌ خود آنان‌ دست‌ به‌ اين‌ جنايات‌ زده‌اند، بدترين‌ حملات‌ تبليغاتي‌ را متوجه‌ جمهوري‌ اسلامي‌ نموده‌ و مي‌كوشند وزارت‌ اطلاعات‌، يعني‌ پوسته‌ محافظ‌ نظام‌ را متلاشي‌ كنند تا دست‌ هايشان‌ كه‌ به‌ خيانت‌ و جنايت‌ عادت‌ كرده‌ است‌ به‌ آساني‌ و بدون‌ مانع‌ اهداف‌ شوم‌ آنها را پياده‌ نمايد. اما غافل‌ از آنكه‌ كارنامه‌ درخشان‌ و قابل‌ تحسين‌ مجاهدتهاي‌ نيروهاي‌ مؤمن‌، متعهد، فداكار و كارآزموده‌ اين‌ نهاد انقلابي‌ در برخورد قاطعانه‌ با عناصر ضدانقلاب‌ و ايادي‌ استكبار جهاني‌ و ايجاد ثبات‌ و امنيت‌ در كشور بقية‌ الله الاعظم‌(عج‌) بر احدي‌ از مردم‌ قدرشناس‌ ما پوشيده‌ نيست‌. و وجود چند سلول‌ بيمار در پيكره‌ قوي‌ و نيرومند اين‌ دستگاه‌ ضعف‌ و فتوري‌ ايجاد نخواهد نمود.

مردم‌ شريف‌ و مسلمان‌! اينك‌ چشم‌ جهانيان‌ در روز قدس‌ به‌ دقت‌ نظاره‌گر رفتار شماست‌ حضور انبوه‌ و با صلابت‌ شما، نيك‌ مردان‌ عالم‌ را شادمان‌ و بدكاران‌ را مأيوس‌ مي‌كند و خواب‌ هايي‌ را كه‌ دشمن‌ براي‌ آينده‌ نظام‌ اسلامي‌ ما ديده‌ است‌، آشفته‌ مي‌سازد، تجربه‌ بيست‌ ساله‌ انقلاب‌ نشان‌ داده‌ است‌ كه‌ بهترين‌ راه‌ بي‌اثر ساختن‌ هجوم‌ فرهنگي‌ دشمن‌ در همة‌ زمينه‌ها وارد شدن‌ شما با گام‌ هاي‌ استوار به‌ صحنه‌ دفاع‌ از انقلاب‌ است‌.

در راهپيمايي‌ عظيم‌ و با شكوه‌ روز قدس‌، مردم‌ غيور و انقلابي‌ ايران‌، ضمن‌ تجديد ميثاق‌ با آرمانهاي‌ بنيانگذار جمهوري‌ اسلامي‌ امام‌ خميني‌(ره‌) و لبيك‌ گويي‌ به‌ بانگ‌ پرخروش‌ رهبر معظم‌ انقلاب‌ حضرت‌ آيت‌ الله‌ خامنه‌اي‌ «مدظله‌ العالي‌»، همبستگي‌ خود را با ملت‌ مظلوم‌ و ستمديده‌ فلسطين‌ اعلام‌ و با فريادهاي‌ پرطنين‌ مرگ‌ بر آمريكا و مرگ‌ بر اسرائيل‌ ثابت‌ خواهند كرد كه‌ تا محو نظام‌ سلطه‌ استكبار دشمن‌ اصلي‌ خود را از ياد نخواهند برد.

جامعة‌ مدرسين‌ حوزة‌ علمية‌ قم‌

طلیعه

  رئیس جمهور آمریکا روز ششم دسامبر طی سخنانی در کاخ سفید ، بیت المقدس را به عنوان «پایتخت» رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و به وزارت امور خارجه آمریکا دستور داد که مقدمات انتقال سفارت این کشور از تل‌آویو به قدس شریف را مهیا سازد.این اقدام که حتی بر خلاف قطعنامه‌های سازمان ملل است موجی از اعتراض‌های شدید در جهان را به همراه داشت.البته تصمیم اولیه برای انتقال سفارت آمریکا به بیت‎المقدس در سال ۱۹۹۵ و در کنگره آمریکا به تصویب رسید، اما از آن زمان تا امروز همه روسای‌جمهور این کشور با وجود اینکه در...

مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom