Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1201
دیروز1621
در هفته13083
در ماه35038
مجموع177039

بازدید کنندگان برخط

5
Online

بيانيه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت اهانت مطبوعات و مجلات به مسائل ديني
در تاریخ 10/06/1378
بسم الله الرحمن الرحيم‏
الذين‌ يبلغون‌ رسالات‌ اللّه‌ يخشونه‌ احداً الاّ اللّه‌ و كفي‌ باللّه‌ حسيبا

ملت‌ غيور و انقلابي‌ ايران‌

انقلاب‌ اسلامي‌ با هدف‌ بسط‌ و گسترش‌ و اجراء تعاليم‌ عاليه‌ اسلام‌ ناب‌ شكل‌ گرفت‌ و با پشتيباني‌ مردم‌ و هدايت‌ها و تدابير امام‌ راحل‌(ره‌) و جانبازي‌ شهيدان‌ سرافراز اين‌ نهال‌ بالنده‌ به‌ شجره‌اي‌ طيبه‌ تبديل‌ گرديد بي‌ شك‌ تداوم‌ اين‌ نهضت‌ در گروه‌ حفظ‌ دست‌آوردها و اصول‌ تخلف‌ناپذير آن‌ مي‌باشد.

متأسفانه‌ بايد اذعان‌ داشت‌ در سالهاي‌ اخير تفكر ديني‌ و انديشة‌ اسلامي‌ و نظام‌ ولايت‌ فقيه‌ به‌ طور گسترده‌ و كم‌ سابقه‌ مورد هجوم‌ و اهانت‌ قرار گرفت‌ اشخاص‌ حقيقي‌ و حقوقي‌ با هر بهانه‌اي‌ با اغراض‌ گوناگون‌ به‌ طرح‌ شبهه‌ و اهانت‌ به‌ مقدسات‌ و گاهي‌ انكار ضروريات‌ ديني‌ پرداختند.

لازم‌ به‌ ذكر است‌ كه‌ نقد و بررسي‌ محققانه‌ و تضارب‌ افكار و عقائد حق‌ طلبانه‌ از نظر اسلام‌ و فرهنگ‌ غني‌ تشيع‌ نه‌ تنها مذموم‌ و ممنوع‌ نيست‌ كه‌ مورد تأكيد و ترغيب‌ و تنها راه‌ رسيدن‌ به‌ حقايق‌ و برخورد با تحريفها و انحرافها است‌.

اما آنچه‌ در چند سال‌ اخير بر سر مسائل‌ فكري‌ و فرهنگي‌ آمده‌ است‌ چيزي‌ جز آشفتگي‌ و بي‌ نظمي‌ در حوزه‌ انديشة‌ ديني‌ و تزلزل‌ عقائد و ابتذال‌ فرهنگي‌ به‌ دنبال‌ نخواهد داشت‌.

اگر تا ديروز نگران‌ لطمه‌ به‌ برخي‌ فروع‌ احكام‌ و انحراف‌ نسل‌ انقلاب‌ از ارزشهاي‌ اصيل‌ اسلامي‌ بوديم‌ و كم‌ كاري‌ برخي‌ دست‌ اندركاران‌ و مسؤولين‌ ذي‌ ربط‌ را موجب‌ تشديد آن‌ مي‌دانستيم‌ متأسفانه‌ امروز اصول‌ اعتقادي‌، تاريخ‌ مسلم‌ اسلام‌ و قرآن‌ عزيز و احكام‌ ضروري‌ اسلام‌ نيز مورد تعرض‌ و هجوم‌ عناصر كم‌ اطلاع‌ و احياناً متأثر از افكار انحرافي‌ قرار گرفته‌ است‌.

نهضت‌ خونين‌ عاشورا، ضروريات‌ اعتقادي‌ و احكام‌ مسلم‌ قرآني‌ آيات‌ قصاص‌ ـ ارث‌ ـ و... مسائلي‌ نيستند كه‌ دستخوش‌ تعابير و قرائت‌هاي‌ مختلف‌ از دين‌ قرار گيرند به‌ راستي‌ چه‌ كساني‌ به‌ دنبال‌ سست‌ نمودن‌ پيوند معنوي‌ و قدسي‌ عموم‌ متدينين‌ به‌ اسلام‌ و انقلاب‌ با مراجع‌ عظام‌ تقليد «ادام‌ اللّه‌ اظلالهم‌» مي‌باشند.

ملت‌ انقلابي‌ ايران‌ اسلامي‌ هنوز فرياد آن‌ پير روشن‌ ضمير را فراموش‌ نكرده‌ است‌ كه‌ در پيام‌ بلند خود به‌ روحانيت‌ و حوزه‌هاي‌ علميه‌ فرمود: «نبايد تحت‌ تأثير ترحم‌هاي‌ بي‌ جا و بي‌ مورد نسبت‌ به‌ دشمنان‌ خدا و مخالفين‌ و متخلفين‌ نظام‌ به‌ گونه‌اي‌ تبليغ‌ كنيم‌ كه‌ احكام‌ خدا و حدود الهي‌ زير سؤال‌ بروند من‌ بعضي‌ از اين‌ موارد را نه‌ تنها به‌ سود كشور نمي‌دانم‌ كه‌ معتقدم‌ دشمنان‌ از آن‌ بهره‌ مي‌برند».

لذا موكداً توجه‌ عموم‌ مسؤولين‌ ذي‌ ربط‌ خصوصاً دست‌ اندركاران‌ قواي‌ سه‌ گانه‌ مجريه‌، مقننه‌ و قضاييه‌ را به‌ انجام‌ وظيفة‌ شرعي‌ و قانوني‌ خود در برخورد با كساني‌ كه‌ با اخلال‌ به‌ مباني‌ اسلام‌ و انقلاب‌ موجب‌ تشويش‌ اذهان‌ عمومي‌ و ايجاد تشنج‌ در بين‌ نيروهاي‌ انقلابي‌ مي‌گردند جلب‌ مي‌نمايد.

اگر ديروز اشخاصي‌ چون‌ بهشتي‌ و مطهري‌ «رضوان‌ الله‌ عليهم‌» ترور گرديدند امروز متأسفانه‌ شاهديم‌ كه‌ در برخي‌ مطبوعات‌ و مجالها در قالب‌ دفاع‌ از آزادي‌ بيان‌ شخصيت‌هاي‌ مدافع‌ آزادي‌ را با قلم‌هاي‌ مسموم‌ خويش‌ مورد تعرض‌ قرار مي‌دهند. و كار به‌ آنجا مي‌رسد كه‌ شخصيت‌ مبارزي‌ چون‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ مصباح‌ يزدي‌ «دامت‌ بركاته‌»، عالم‌ فرزانه‌اي‌ كه‌ از مفاخر اسلام‌ و انقلاب‌ مي‌باشند در دفاع‌ از احكام‌ نوراني‌ قرآن‌ و طرح‌ انديشه‌هاي‌ ديني‌ مظلومانه‌ آماج‌ تهمت‌ها و كينه‌ورزي‌ قرار مي‌گيرد.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ ارج‌ نهادن‌ به‌ سنت‌ حسنة‌ طرح‌ مباحثات‌ علمي‌ با هدف‌ بسط‌ فرهنگ‌ اسلام‌ ناب‌ محمدي‌ خاطر نشان‌ مي‌سازد كه‌ مسلمات‌ احكام‌ نوراني‌ اسلام‌ و اعتقادات‌ ناب‌ اين‌ مردم‌ خداجوي‌ مسائلي‌ نيستند كه‌ در مطبوعات‌ و مجالات‌ عمومي‌ مورد تعرض‌ و خدشه‌ قرار بگيرند و مجدداً به‌ كلية‌ مسؤولين‌ نظارتي‌ و دست‌اندركاران‌ ذي‌ ربط‌ هشدار مي‌دهد كه‌ با عمل‌ نمودن‌ به‌ وظايف‌ قانوني‌ خود اجازه‌ ندهند بيش‌ از اين‌ احساسات‌ پاك‌ اين‌ امت‌ وفادار و انقلابي‌ با تعرض‌ به‌ مباني‌ اسلام‌ و انقلاب‌ جريحه‌دار گردد.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه عليمه قم
علي مشكيني

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom