Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1658
دیروز1573
در هفته3231
در ماه25186
مجموع167187

بازدید کنندگان برخط

11
Online

نامه مشترک جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  شورای عالی و مدیریت حوزه علمیه قم  به مقام معظم رهبري در مورد تهاجم عناصر فرصت طلب در مسائل فرهنگي و سياسي
در تاریخ 31/02/1378
بسم الله الرحمن الرحيم‏

محضر منور رهبر معظم‌ انقلاب‌ اسلامي‌ حضرت‌ آيت‌الله‌ خامنه‌اي‌ «مدظله‌ العالي‌»

با تقديم‌ سلام‌ و اهداء تحيت‌ خالصانه‌

تحركات‌ اخير كه‌ توسط‌ عناصر فرصت‌ طلب‌ و مهاجم‌ در عرصة‌ مسائل‌ فرهنگي‌ و سياسي‌ به‌ منظور تعرض‌ به‌ مباني‌ ارزشي‌ اسلام‌ ناب‌ و اركان‌ سياسي‌ آن‌ صورت‌ گرفت‌ (و متأسفانه‌ توسط‌ برخي‌ افراد كم‌ توجه‌ و احياناً غفلت‌ زده‌ دامن‌ زده‌ شد) موجب‌ نگراني‌ عميق‌ عموم‌ مومنين‌ و متدينين‌ به‌ اسلام‌ و انقلاب‌ خاصه‌ حوزه‌هاي‌ علميه‌ و بالاخص‌ مراجع‌ عظام‌ تقليد «ادام‌ الله‌ ظلالهم‌» گرديده‌ بود تذكرات‌ و هشدارهاي‌ قاطع‌ و به‌ موقع‌ حضرتعالي‌ دشمنان‌ را ناكام‌ و ماية‌ دلگرمي‌ و اميد همگان‌ شد.

اينكه‌ عده‌اي‌ در قالب‌ آزادي‌ انديشه‌ و ابراز عقايد خواسته‌ يا ناخواسته‌ در هدم‌ مباني‌ اسلام‌ و انقلاب‌ كه‌ متخذ از مكتب‌ معصومين‌ عليهم‌ السلام‌ است‌ تلاش‌ مي‌نمايند و نسل‌ مؤمن‌ و انقلابي‌ را در معرض‌ گمراهي‌ و غفلت‌ قرار مي‌دهند مطلبي‌ نيست‌ كه‌ مسؤولين‌ نظام‌ (به‌ بهانة‌ حفظ‌ و توسعه‌ آزادي‌ و پرهيز از تهمت‌هاي‌ جوامع‌ غربي‌ و به‌ اصطلاح‌ مدافع‌ حقوق‌ بشر) در برخورد با آن‌ دچار كوتاهي‌ و سستي‌ و بي‌ تفاوتي‌ گردند.

اسلام‌ عزيز و بالتبع‌ حوزه‌هاي‌ انديشه‌ اسلامي‌ همواره‌ در مواجهه‌ با آراء و عقايد گوناگون‌ و مخالف‌، با شرح‌ صدر و انصاف‌ برخورد مي‌نمايند اما جلوگيري‌ از رواج‌ مطالب‌ ضالّه‌ و مضلّه‌ كه‌ با هدف‌ سست‌ نمودن‌ اعتقادات‌ اسلامي‌ و در منتهي‌ براندازي‌ نظام‌ مطرح‌ مي‌شود امري‌ غير قابل‌ ترديد است‌ و مسلم‌ جزئي‌ از طرح‌هاي‌ خاص‌ استكباري‌ محسوب‌ مي‌شود.

تضعيف‌ اركان‌ نظام‌ منجمله‌ شوراي‌ نگهبان‌ كه‌ اخيراً شاهد آن‌ بوده‌ايم‌ با انگيزه‌ نفوذ دادن‌ عناصر مخالف‌ اسلام‌ و نظام‌، در اركان‌ قانون‌ گذاري‌ و همزمان‌ زمينه‌ چيني‌ جهت‌ تصويب‌ برخي‌ قوانين‌ ضد ارزشي‌ گوشه‌اي‌ ديگر از توطئه‌ استكبار جهاني‌ است‌ كه‌ انشاءاللّه‌ با هشدار صريح‌ و به‌ موقع‌ رهبر معظم‌ و انجام‌ وظيفة‌ مسؤولين‌ ذيربط‌ خنثي‌ خواهد گرديد.

جامعه‌ مدرسين‌ و شوراي‌ عالي‌ و مديريت‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ عرض‌ قدرداني‌ و سپاس‌ خود و حوزه‌هاي‌ علميه‌ از فرمايشات‌ اخير مقام‌ معظم‌ رهبري‌ مراتب‌ آمادگي‌ حوزه‌هاي‌ علميه‌ را در انجام‌ هر گونه‌ تلاش‌ به‌ منظور تبيين‌ مباني‌ اسلام‌ ناب‌ و حفظ‌ دست‌آوردهاي‌ انقلاب‌ اعلام‌ مي‌نمايد.

انشاء الله‌ عموم‌ ارباب‌ جرائد و صاحبان‌ مطبوعات‌ و دست‌اندركاران‌ امور فرهنگي‌ و اجرائي‌ نظام‌ اهتمام‌ جدي‌ خويش‌ را در رعايت‌ و عمل‌ نمودن‌ به‌ رهنمودهاي‌ معظم‌ له‌ كه‌ فصل‌ الخطاب‌ كليه‌ نظرات‌ در نظام‌ اسلامي‌ مي‌باشد به‌ كار خواهند گرفت‌.

دوام‌ عمر و عزت‌ و سلامت‌ آن‌ رهبر معظم‌ را از خداوند منان‌ خواستاريم‌.

جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ -- شوراي‌ عالي‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ -- مديريت‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌‏
  علي‌ مشكيني --  حسين‌ راستي‌ كاشاني‌ -- سيد هاشم حسيني‌ بوشهري‌

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom