Ayeh

رهنمود

تصویر مطلب** حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از قشرهای مختلف مردم، راه پیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات مجلس شورای اسلامی را دو آزمون بزرگ ملت ایران خواندند و با تبیین خصوصیات نامزدهای شایسته ی مجلس، حضور پرشور و آگاهانه ی همه ی مردم در انتخابات ۲ اسفند را در حل مشکلات داخلی و بین المللی مؤثر برشمردند و تأکید کردند: هر کس ایران عزیز، امنیت میهن و آبروی وطن را دوست دارد و در پی حل مشکلات است، باید در پای صندوق رأی حضور یابد تا عزم و اقتدار ملی ایرانیان بار دیگر به منصه ی ظهور برسد. رهبر معظم انقلاب...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1104
دیروز1506
در هفته8186
در ماه43447
مجموع185448

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم در آستانه ماه محرم
در تاريخ 19/12/1380

 

بسم الله الرحمن الرحیم 

السلام عليك يا ابا عبدالله حسين (ع)

محرم ماه بيدارى و استوارى در مقابل ظلم و استبداد، ماه امر به معروف و احياء ارزشها، و ماه نهى از منكر و مبارزه با گمراهى‏ها فرا مى‏رسد تا ره پويان طريق مكتب حسينى پرچم اسلام ناب محمدى 9 را در اهتزاز نگه داشته و با اقامه مجالس و محافل مذهبى، عطر فرهنگ عاشورايى را در سراسر جهان اسلام منتشر سازند.
با عرض تسليت ايام سوگوارى و حزن آل محمد «صلوات الله عليهم اجمعين» به محضر بقيةالله الاعظم «ارواح العالمين لتراب مقدمه الفداء» و عموم عاشقان و دلباختگان حسينى، نكاتى چند را خدمت عموم امت خدا جو خاصه علماء و خطباء محترم و انديشمندان اسلامى متذكر مى‏گردد.
1 - با توجه به تقارن حلول سال جديد با ايام سوگوارى سالار شهيدان و ياران با وفاى ايشان، براى حفظ حرمت عاشوراى حسينى طبعاً ايجاب مى‏كند كه فضاى حاكم بر اين ايام حال و هواى متناسب با اين واقعه جانسوز را داشته باشد، از اين رو از همه رسانه‏ها و آحاد ملت عزيز مى‏خواهيم تمام سعى و تلاش خود را در حفظ حريم اين ايام مصروف دارند و از انجام برنامه و امورى كه بگونه‏اى موجب شكسته شدن احترام عاشوراى حسينى مى‏شود اجتناب گردد.
2 - با كمال تأسف امروزه ما نظاره گر جنايات آمريكا و نقض حقوق بشر در اقصى نقاط جهان مى‏باشيم، كشتار بى‏رحمانه مردم افغانستان، بمباران مناطق مسكونى و قتل عام مردم بى دفاع و مظلوم فلسطينى توسط جنايتكاران رژيم اشغالگر قدس كه با حمايت همه جانبه آمريكا انجام مى‏گيرد گواه صدق حمايت از تروريسم و انجام فعاليت‏هاى تروريستى توسط آمريكا است، با اين حال آمريكاى متجاوز و متهم، چگونه به خود اجازه مى‏دهد از جايگاه مبارزه با تروريسم با ساير ملل سخن بگويد و خود در مسند قضاوت و مجرى حكم قرار بگيرد دولتى كه از ديدگاه عموم مردم جهان خاصه مسلمانان به عنوان منفورترين دولت تلقى مى‏شود به كدام توجيه با انتساب شرارت و حمايت از تروريسم، به ملت ايران توهين مى‏نمايد.
اگر چه مردم ما در 22 بهمن ماه سال جارى با حضور تاريخى خود پاسخى قاطع به شيطان بزرگ دادند و ثابت كردند كه با تكيه بر فرهنگ اصيل عاشورا هرگز زير بار ذلت نخواهند رفت و تهديدهاى توخالى و اقدامات ناپخته سردمداران كم تجربه آمريكا با پاسخ پشيمان كننده از سوى ايران اسلامى مواجه خواهد شد، اما هشيارى انقلابى و اسلامى ايجاب مى‏كند آمادگى عملى و نظرى لازم به دور از هرگونه هيجان غير ضرورى صورت گيرد و در اين راستا هماهنگى كليه مسئولين و دست اندركاران قواى سه گانه مجريه، مقننه و قضائيه در اظهار نظر و موضع‏گيرى و پرهيز از هرگونه اختلاف و وحدت كلمه در چارچوب هدايت‏هاى مقام معظم رهبرى «مدظله العالى»، امور بسيار ضرورى است كه بايد به آن اهتمامى ويژه داشت .
3 - از همه انديشمندان خاصه علماء و خطباء سراسر كشور و روشنفكران متعهد درخواست مى‏نمائيم كه با بيان روشن و مستدل ضمن ارائه وقايع عاشورا و اهداف بلند نهضت حسينى پرده از چهره دروغين دموكراسى به سبك آمريكايى و مدعيان ليبراليسم برداشته و واقعيتهاى فرهنگ سلطه طلب و مهاجم و خشن آنها را بر همگان روشن سازند كسانى كه تا ديروز اظهار مى‏كردند حق مطلق وجود ندارد و اصرار بر نسبيت حقيقت مى‏كردند تا از اين رهگذر به انكار ارزشهاى الهى بپردازند. امروز با كمال وقاحت در بيانيه‏ها و اظهارات رسمى خود ملاك حق و باطل را تبعيت محض و بى چون و چرا از سياست‏هاى سلطه طلبانه استكبارى خود مى‏دانند.
البته اين اقدامات و اظهارات نتيجه‏اى جز رسوايى مدعيان آن را در نزد افكار عمومى جهان نخواهد داشت.
اميدواريم مردم ما كه محبت امام حسين 7 و اصحاب گرانقدرش با فطرت و جان آنها آميخته است، در عزادارى و سوگوارى بر آن حضرت خاصه، تاسوعا و عاشوراى حسينى را هر چه با شكوهتر و گرم‏تر از سالهاى پيش برگزار نمايند.

والسلام عليكم و رحمةاللَّه و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه علميه قم
على مشكينى

طلیعه

تصویر مطلب** انقلاب اسلامی ایران انقلابی دینی و کاملا مردمی بوده و هست. این دو ویژگی که از ابتدا، از مهمترین پایه‌های قدرت این انقلاب بوده است، اکنون در چله دوم انقلاب اسلامی همچنان قدرت بخش و اثر گذار است. انقلاب اسلامی در زمانه ای به وقوع پیوست که هر دو ابرقدرت حاضر در جهان تلاش داشتند اندیشه و گفتمان خود را در جوامع مختلف بسط دهند و با یارگیری و جذب ملت‌ها و دولتها به سمت خود پایه‌های سلطه جهانی خود را گسترش دهند . انقلاب اسلامی به هردوی این اندیشه‌ها " نه" گفت و با تکیه به قدرت خدا وارد میدان شد....
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom