Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت‌ آیت‌الله‌ العظمی خامنه‌ای در دیدار‌ رئیس‌جمهور و اعضای هیئت دولت، با اشاره به لزوم قدرشناسی مسئولین از فرصت خدمت به مردم و ضرورت همکاری و هم‌افزایی قوای‌سه‌گانه، «اقتصاد» و «فرهنگ» را دو مسئله‌ی مهم کشور خواندند و با تأکید بر توجه کامل مسئولان به «تولید داخلی» به‌عنوان «کلید اصلی حل مشکلات موجود» نکات مهمی را درباره‌ی «رهایی کشور از وابستگی به درآمد نفت»، «توجه ویژه به بخشهای پیشران اقتصادی نظیر مسکن، کشاورزی و شرکتهای دانش‌بنیان»، «ضرورت تغییر نگاه به تولیدکننده به ‌عنوان رزمنده‌ی جنگ...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز476
دیروز686
در هفته1896
در ماه14256
مجموع21238510

بازدید کنندگان برخط

3
Online

بيانيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم بمناسبت روز جهانى قدس
در تاریخ 19/09/1380
 بسم الله الرحمن الرحیم

امسال يوم الله قدس را در حالى گرامى مى‏داريم كه اخبار واصله از فلسطين اشغالى حاكى از تشديد روز افزون جنايات رژيم غاصب اسرائيل بر عليه مردم مظلوم فلسطين مى‏باشد.
با كمال تأسف جهان اسلام هر روز شاهد به خاك و خون افتادن دهها و صدها زن و مرد و كودك فلسطينى به جرم آزادى خواهى و دفاع از حريم اولين قبله مسلمانان يعنى قدس شريف است؛ مردمى كه از حقوق اوليه انسانى خود يعنى حق حيات در خانه و كاشانه و سرزمين مادرى خود محروم مى‏باشند. امروز ملت آزاده فلسطين بخوبى دريافته است كه خط سازش با غاصبين نه تنها تأمين كننده منافع آنان نخواهد بود بلكه مذاكره و سازش سلسله، زنجيرهاى اسارت و بردگى آنها را طولانى‏تر خواهد نمود.
سكوت سنگين مدعيان دفاع از حقوق بشر كه آگاهانه نظاره‏گر اين جنايات ددمنشانه هستند علاوه بر اينكه پرده از ريا و تزوير و همداستانى اين مدعيان دروغين با ظالمان غاصب بر مى‏دارد مسئوليت هر انسان آزاد انديش را سنگين‏تر مى‏نمايد.
اينك خطاب اصلى نداى مظلوميت ملت فلسطين متوجه همه مردم آزاد انديش متعهد در سراسر جهان خاصّه كشورهاى اسلامى است. لبيك به نداى مظلوميت اين ملت مسلمان ايجاب مى‏كند كه از هر طريق ممكن، با قلم و سخن، اجتماع، اطلاعيه و بيانيه، تظاهرات و ساير شيوه‏ها اين جنايات سبعانه را محكوم نموده و به هر شكل و با هر وسيله و سلاح به يارى اين ملت ستمديده و محروم بشتابند كه امروز دفاع از اين مردم مظلوم بى سلاح به اقتضاى فطرت انسانى و اصول مسلم انسانى واجب مى‏باشد.
دولت‏هاى اسلامى بايد به محكوم نمودن لفظى اين جنايات اكتفا ننموده و كليه روابط سياسى و اقتصادى و فرهنگى خود را با اين رژيم غاصب قطع نمايند.
حاميان رژيم اسرائيل خاصّه استكبار جهانى به سركردگى آمريكا و دولت انگلستان بايد بدانند امروز منفورترين دولت در بين مسلمانان، رژيم اسرائيل است و حمايت از اين رژيم صهيونستى به معناى شريك بودن در كليه جنايات اين جنايتكاران محسوب گرديده و تاوان سنگينى به دنبال خواهد داشت و تداوم حمايت از دولت تروريستى اسرائيل نتيجه‏اى جز برانگيختن آتش قهر اسلام و خشم آزاديخواهان در سراسر جهان و بالطبع‏در مخاطره افتادن منافع اينگونه دولت‏هاى حامى نخواهد داشت.
جامعه مدرسين حوزه علميه قم با محكوم نمودن جنايات ددمنشانه رژيم صهيونيستى همگام با ساير مسلمانان در سراسر جهان در مراسم راهپيمائى يوم الله قدس شركت خواهد نمود.

و السلام عليكم و رحمةالله و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه علميه قم

طلیعه

article thumbnailایام محرم و برگزاری مجالس عزای حسینی یکی از فرصت های مغتنم برای بحث و اندیشه در درس ها و عبرت های عاشوراست که یکی از دروس بسیار مهم آن، پایداری بر حق و التزام به ارزشها و آرمان هاست. پیامبر گرامی اسلام، پس از بعثت، نژاد پرستی، قبیله گرایی، تکاثر طلبی و شهوات مالی و نفسانی دوران جاهلیت را تغییر دادند و ایمان، تقوا و جهاد در راه خدا را جایگزین افتخار به حسب و نسب و ثروت و قدرت ساختند. درحقیقت، اسلام با تحوّل در بینش‌ها و ارزش‌ها انسان‌هایی را تربیت کرد که اسوه پاکی و فداکاری و ایثار شدند. افرادی که برای دفاع...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom