Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز139
دیروز1664
در هفته4719
در ماه12319
مجموع395172

بازدید کنندگان برخط

10
Online

اطلاعيه مشترك جامعه مدرسين، شوراى عالى‏و مديريت حوزه علميه قم در رابطه با تجاوز نظامى دولت آمريكا و انگليس به مردم بى دفاع افغانستان
در تاريخ 17/7/1380

 

 بسم الله الرحمن الرحیم

حملات نظاميان آمريكايى و انگليسى به كشور و ملت مسلمان افغانستان موجب تأثر و تألم شديد آزادانديشان در سراسر دنيا بويژه جهان اسلام گرديد.

چگونه و با كدام منطق يك ابرقدرت تا به دندان مسلح، با همكارى برخى دولت‏هاى وابسته، به خود اجازه مى‏دهد به بهانه واهى «مقابله با تروريسم» بدون هيچ گونه دليل و مدركى، اهداف نظامى مورد نظر خويش را در بمباران مردم محروم و مظلوم و بى پناهى جست جو كند؟! كه خود ساليان دراز قربانى تروريسم بوده‏اند. حمايت از تروريسم دولتى اسرائيل و ناديده گرفتن كشتار روزانه مردم مسلمان فلسطين اشغالى و انتساب تروريسم و فعاليت‏هاى تروريستى به برخى گروه‏هاى مدافع آزادى نظير حزب اللّه لبنان و يا مجاهدين فلسطين سياست دو گانه‏اى است كه ناظران منصف را به ريا كارى و تزوير مدعيان مقابله با تروريسم بيش از پيش معتقد مى‏سازد. استكبار جهانى به سرگردگى آمريكا بايد بداند جهان اسلام در برابر كشتار و فجايع و سلطه‏طلبى آنان ساكت نخواهد نشست.

جامعه مدرسين حوزه علميّه قم، شوراى عالى حوزه علميّه قم، مديريت حوزه علميّه قم با محكوم كردن اين تجاوزهاى آشكار، حمايت قاطع خود و حوزه‏هاى علميّه را از رهنمودهاى روشنگرانه و فرامين مقام معظم رهبرى حضرت آيت اللّه خامنه‏اى «مدظله العالى» اعلام مى‏دارد. از تمامى علما و روحانيون و شخصيت‏هاى علمى و مذهبى و روشنفكران متعهد در سراسر ايران و جهان درخواست مى‏نمايد كه به وظيفه خود در اين مقطع حساس كه همدردى با ملت مسلمان و مظلوم افغانستان و ابراز انزجار از فعاليت‏هاى سلطه طلبانه آمريكا و انگليس مى‏باشد عمل نمايند. به همين منظور از عموم اساتيد، مدرسين، فضلا و طلاب حوزه علميّه قم دعوت مى‏نمايد در روز چهارشنبه هيجدهم مهرماه برابر با بيست و دوم رجب المرجب 1442 هجرى قمرى ساعت 11 صبح با تجمع در مدرسه فيضيه مخالفت خود را با اقدامات غير انسانى آمريكا اعلام نمايند .

والسلام عليكم و رحمة اللّه و بركاته

جامعه مدرسين حوزه علميّه قم
شوراى عالى حوزه علميّه قم مديريت حوزه علميّه قم

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom