Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1424
دیروز1144
در هفته8683
در ماه16283
مجموع399136

بازدید کنندگان برخط

1
Online

بيانيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم به مناسبت سالگرد شهداى هفتم تير و هفته قوه قضائيه
5/4/1380
بسم الله الرحمن الرحیم  

سالگرد شهداى هفتم تير يادآور حماسه سازان هميشه جاويد تاريخ انقلاب اسلامى مرحوم آيت اللَّه دكتر بهشتى و هفتاد و چند يار همراه ايشان را گرامى مى‏داريم.
 تقارن اين واقعه مهم و فراموش ناشدنى با هفته قوه قضائيه فرصت مناسبى است كه با انديشه و عزم آن شهيد مظلوم در تصويب و اجراى قوانين اسلامى در تمامى زمينه‏ها مخصوصاً قضاء اسلامى آشنا شويم. جامعه مدرسين حوزه علميه قم با گراميداشت هفته قوه قضائيه و اعلام حمايت و سپاس از تلاش‏هاى انجام گرفته از سوى مسئولين محترم اين قوه، خاصه رياست عاليه آن، آيت اللَّه هاشمى شاهرودى «دامت تأئيداته» نكاتى چند را متذكر مى‏گردد:
 1 - قوه قضائيه به عنوان حافظ اجراى عدالت در تمامى زمينه‏هاى نظام اسلامى، مهمترين ركن در تأمين اقتدار ملى و تضمين حقوق شهروندى مى‏باشد. در اين راستا اجراى احكام و حدود الهى در برخورد با متخلفان و تلاش مستمر در احقاق و استيفاى حقوق مظلومان، برنامه مستمر اين نهاد با بركت مى‏باشد. از اين رو توسعه قضايى به معناى توجه مستمر به ارتقاء كمى و كيفى امكانات جهت تحقق اين مهم و تهيه ساز و كارهاى لازم جهت اصلاح شيوه‏هاى دادرسى و كوتاه نمودن مدار و مدت آن از اولويت‏هاى دايمى اين مجموعه مى‏باشد.
 2 - اگر چه برخورد با تخلفات و پيشگيرى از وقوع برخى جرائم جزء وظايف قانونى و مصرّح اين قوه مى‏باشد اما همراهى و همدلى ساير قوا و نهادهاى ذى ربط در نظام جمهورى اسلامى به منظور فراهم نمودن زمينه رشد فرهنگ عمومى جامعه و تحقق اخلاق اسلامى، اصلاح شيوه‏هاى اجرايى و ساختارى و پيش بينى و اتخاذ سياست‏ها و شيوه‏هاى هماهنگ، قانونى و اجرايى در دو قوه مقننه و مجريه نقش مؤثرى در كاهش تخلفات خواهد داشت.
 3 - حفظ استقلال قوه قضائيه ضامن استمرار حاكميت نظام جمهورى اسلامى و حافظ استقلال ساير قوا مى‏باشد. اگر به هر دليل تصميمات يك قوه از سوى ساير قوا محترم شمرده نشود و متخلفين و محكومين از سوى يك قوه، از سوى قوه ديگر حمايت و تشويق شوند و درمورد پرونده‏هاى قضايى فشارهاى خارجى از نواحى مختلف به تضعيف جايگاه قوه قضائيه بيانجامد ديگر تضمينى جهت تحقق قانونگرايى وجود نخواهد داشت. البته اين بدان معنا نيست كه هر آنچه كه قاضى انجام مى‏دهد مصون از اشتباه است، بديهى است در قانون ساز و كارهاى روشنى جهت رسيدگى به تخلفات و اشتباهات احتمالى پيش بينى شده است كه در صورت لزوم مى‏توان به آن تمسك نمود اما تضعيف احكام قضات شريف و تضعيف قوه قضائيه در كوتاه مدت و يا دراز مدت به نفع هيچيك از قواى سه گانه نخواهد بود وتبعات و آثار منفى حمايت از متخلفين بيشتر از منافع كوتاه‏مدت آن خواهد بود.
 در خاتمه لازم مى‏داند همگان را به اداء امانت الهى در انجام وظيفه و مسئوليت در پيشگاه خداوند توصيه نموده و بر اين نكته تأكيد نمائيم كه در اجراى احكام بلند و نورانى اسلامى از ملامت ملامت گران و مدعيان دروغين حقوق بشر نهراسند و با اتكال به خداوند متعال در استيفاء حقوق مردم مظلوم و محروم و برخورد با متخلفين، در رفع فقر و فساد و تبعيض لحظه‏اى به خود ترديد راه ندهند كه خداوند همواره پشتيبان مؤمنين است.

والسلام عليكم و رحمة اللَّه و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه علميه قم
على مشكينى
5/4/1380

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom