Ayeh

رهنمود

article thumbnailحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در دیدار هزاران نفر از فرماندهان سپاه پاسداران، سپاه را نهادی پرافتخار و رشدیابنده در مسیر تعالی و پیشرفت خواندند و با بیان توصیه‌هایی بسیار مهم افزودند: معتقدم سپاه می‌تواند بسیار بیشتر از این، پیشرفت کند.ایشان همچنین با اشاره به شکست بی‌تردید سیاست فشار حداکثری آمریکا و تسلیم نشدن ایران در مقابل نظام سلطه گفتند: آنها اخیراً با کمک رفقای اروپایی‌شان برای ملاقات با رئیس‌جمهور کشورمان و ایجاد یک حالت نمایشی از شکست ایران، تلاشی بی‌نتیجه کردند اما ایران با جدیت و...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز596
دیروز880
در هفته596
در ماه11749
مجموع21260023

بازدید کنندگان برخط

6
Online

بيانيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم به مناسبت سالگرد شهداى هفتم تير و هفته قوه قضائيه
5/4/1380
بسم الله الرحمن الرحیم  

سالگرد شهداى هفتم تير يادآور حماسه سازان هميشه جاويد تاريخ انقلاب اسلامى مرحوم آيت اللَّه دكتر بهشتى و هفتاد و چند يار همراه ايشان را گرامى مى‏داريم.
 تقارن اين واقعه مهم و فراموش ناشدنى با هفته قوه قضائيه فرصت مناسبى است كه با انديشه و عزم آن شهيد مظلوم در تصويب و اجراى قوانين اسلامى در تمامى زمينه‏ها مخصوصاً قضاء اسلامى آشنا شويم. جامعه مدرسين حوزه علميه قم با گراميداشت هفته قوه قضائيه و اعلام حمايت و سپاس از تلاش‏هاى انجام گرفته از سوى مسئولين محترم اين قوه، خاصه رياست عاليه آن، آيت اللَّه هاشمى شاهرودى «دامت تأئيداته» نكاتى چند را متذكر مى‏گردد:
 1 - قوه قضائيه به عنوان حافظ اجراى عدالت در تمامى زمينه‏هاى نظام اسلامى، مهمترين ركن در تأمين اقتدار ملى و تضمين حقوق شهروندى مى‏باشد. در اين راستا اجراى احكام و حدود الهى در برخورد با متخلفان و تلاش مستمر در احقاق و استيفاى حقوق مظلومان، برنامه مستمر اين نهاد با بركت مى‏باشد. از اين رو توسعه قضايى به معناى توجه مستمر به ارتقاء كمى و كيفى امكانات جهت تحقق اين مهم و تهيه ساز و كارهاى لازم جهت اصلاح شيوه‏هاى دادرسى و كوتاه نمودن مدار و مدت آن از اولويت‏هاى دايمى اين مجموعه مى‏باشد.
 2 - اگر چه برخورد با تخلفات و پيشگيرى از وقوع برخى جرائم جزء وظايف قانونى و مصرّح اين قوه مى‏باشد اما همراهى و همدلى ساير قوا و نهادهاى ذى ربط در نظام جمهورى اسلامى به منظور فراهم نمودن زمينه رشد فرهنگ عمومى جامعه و تحقق اخلاق اسلامى، اصلاح شيوه‏هاى اجرايى و ساختارى و پيش بينى و اتخاذ سياست‏ها و شيوه‏هاى هماهنگ، قانونى و اجرايى در دو قوه مقننه و مجريه نقش مؤثرى در كاهش تخلفات خواهد داشت.
 3 - حفظ استقلال قوه قضائيه ضامن استمرار حاكميت نظام جمهورى اسلامى و حافظ استقلال ساير قوا مى‏باشد. اگر به هر دليل تصميمات يك قوه از سوى ساير قوا محترم شمرده نشود و متخلفين و محكومين از سوى يك قوه، از سوى قوه ديگر حمايت و تشويق شوند و درمورد پرونده‏هاى قضايى فشارهاى خارجى از نواحى مختلف به تضعيف جايگاه قوه قضائيه بيانجامد ديگر تضمينى جهت تحقق قانونگرايى وجود نخواهد داشت. البته اين بدان معنا نيست كه هر آنچه كه قاضى انجام مى‏دهد مصون از اشتباه است، بديهى است در قانون ساز و كارهاى روشنى جهت رسيدگى به تخلفات و اشتباهات احتمالى پيش بينى شده است كه در صورت لزوم مى‏توان به آن تمسك نمود اما تضعيف احكام قضات شريف و تضعيف قوه قضائيه در كوتاه مدت و يا دراز مدت به نفع هيچيك از قواى سه گانه نخواهد بود وتبعات و آثار منفى حمايت از متخلفين بيشتر از منافع كوتاه‏مدت آن خواهد بود.
 در خاتمه لازم مى‏داند همگان را به اداء امانت الهى در انجام وظيفه و مسئوليت در پيشگاه خداوند توصيه نموده و بر اين نكته تأكيد نمائيم كه در اجراى احكام بلند و نورانى اسلامى از ملامت ملامت گران و مدعيان دروغين حقوق بشر نهراسند و با اتكال به خداوند متعال در استيفاء حقوق مردم مظلوم و محروم و برخورد با متخلفين، در رفع فقر و فساد و تبعيض لحظه‏اى به خود ترديد راه ندهند كه خداوند همواره پشتيبان مؤمنين است.

والسلام عليكم و رحمة اللَّه و بركاته‏
جامعه مدرسين حوزه علميه قم
على مشكينى
5/4/1380

طلیعه

article thumbnailرویداد عظیم پیاده روی اربعین در سال‌های اخیر با توجه به شرایط بین‌المللی رنگ و بوی ویژه‌ای به خود گرفته است به شکلی که تبدیل به یک فرارویداد بی نظیرشده و عملا در حال تبدیل شدن به یکی از شعائر شیعه در دنیای امروز است. این پیاده روی که اقدامی نمادین و البته معنوی در جهت احیا و یادآوری پیام شهدای کربلاست همه ساله در روزهای منتهی به اربعین شهادت سید و سالار شهیدان در مسیرهای منتهی به کربلای معلی برگزار می‌شود.این حرکت عظیم در سال‌های اخیر بازتابی جهانی داشته و نشان دهنده انسجام و اتحاد جهان اسلام...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom