Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبحضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه چندی قبل آقای اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی‌جنبش مقاومت‌اسلامی‌فلسطین (حماس)، با تأکید بر حمایت از مردم فلسطین، خاطرنشان کردند که جمهوری‌اسلامی از هیچ کوششی برای استیفای حقوق ملت فلسطین و دفع شر رژیم جعلی صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. متن پاسخ رهبر معظم انقلاب به شرخ زیر است: بسم الله الرّحمن الرّحیم برادرمجاهد و عزیز جناب‌آقای اسماعیل‌هنیه دامت توفیقاته رئیس‌محترم دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس سلام علیکم
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1561
دیروز1710
در هفته7016
در ماه10631
مجموع441807

بازدید کنندگان برخط

3
Online

بيانيه جامعه مدرسين حوزه علميه قم به مناسبت و فرا رسيدن سالگرد ارتحال امام خمينى‏(ره)
در تاریخ 12/03/1380

 

بسم الله الرحمن الرحیم  

سالگرد ارتحال ملكوتى حضرت آيت الله العظمى امام خمينى (ره) فرصت دوباره‏اى است براى تجديد ميثاق با آرمانهاى آن بزرگ مرد تاريخ انقلاب اسلامى
چهاردهم و پانزدهم خرداد گواه پايمردى رهبر فرزانه‏اى است كه هشيارانه در فضاى ظلم و جور، فساد و تباهى، فرياد اسلام ناب محمدى(ص) را از ماذنه انقلاب اسلامى به گوش جهانيان رسانيد.
اسلام خواهى، استقلال و آزادگى و مبارزه با استكبار، اصول تخلف ناپذيرى بود كه تا آخرين لحظه از عمر با بركت خويش از آن دست برنداشت.
سراسر زندگى آن فقيه بزرگ، عارف كامل، فيلسوف متأله، مبارزه نستوه و رهبر بزرگ، رشد و سازندگى و درسى جاويد براى رهروان طريقش مى‏باشد. ارادت خاص به اهل بيت عصمت و طهارت «سلام اللَّه عليهم اجمعين» و ايمان و اعتقاد راسخ به آنچه از مصدر وحى و از طريق معصومين: رسيده است ويژگى ممتازى بود كه زندگى با بركت وى را تحت‏الشعاع قرار داده بود.
مردم را دوست مى‏داشت و همچون پدرى حكيم و دلسوز به مصالح حال و آينده آنها مى‏انديشيد و براستى او روح بلند خدايى بود. همواره با صلابت و استوارى با سلطه زور مدارانه استكبار جهانى به سركردگى آمريكا و اذناب آن، مخصوصاً اسرائيل مبارزه مى‏كرد.
اينك پس از گذشت دوازده سال از عروج ملكوتى‏اش هنوز هم خمينى زنده است چرا كه راه او، كلام او، سيره عملى او و انقلاب او كه همان راه خدا و كتاب خدا، سنت پيامبر عظيم‏الشأن و اهل بيت معصومين «صلوات اللَّه عليهم اجمعين» و تعاليم متعالى آن بزرگواران مى‏باشد براى هميشه زنده و جاويدان است.
بلندترين ايده و آرمان امام خمينى(ره) تشكيل حكومت اسلامى بر محور ولايت فقيه بود كه در قالب جمهورى اسلامى متبلور گرديد. آن بزرگ مرد تمامى توان خويش را صرف تحكيم پايه‏هاى آن نمود. ولايت فقيه را در استمرار ولايت ائمه معصومين: تبيين مى‏فرمود و نظام جمهورى اسلامى را مقدمه‏اى براى تشكيل حكومت جهانى حضرت مهدى ارواحنا فداه مى‏دانست.
جامعه مدرسين حوزه علميه قم سالگرد ارتحال ملكوتى امام امت(ره) و شهيدان والا مقام پانزدهم خرداد را به ساحت مقدس امام زمان عجل اللَّه تعالى فرجه‏الشريف، مقام معظم رهبرى مدظله‏العالى، مراجع عظام تقليد دامت بركاتهم و ملت فداكار ايران اسلامى تسليت گفته و از عموم مردم شريف و متدين دعوت مى‏نمايد با شركت گسترده در مراسم سالگرد ارتحال آن امام راحل بار ديگر عزم راسخ خود را در پايبندى به آرمانهاى والاى امام راحل(ره) به اثبات برسانند.

جامعه مدرسين حوزه علميه قم
على مشكينى

طلیعه

تصویر مطلب با توجه به پایان تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر (27 مهرماه)بر اساس قطعنامه 2231 شورای امنیت سازمان ملل - که در تایید برجام صادر شد _ واشنگتن در ماههای اخیر تمام تلاش خود را جهت تمدید این محدودیت ها به کار گرفت و در همین راستا در هفته های اخیر پیش‌نویس قطعنامه‌ای ضدایرانی به شورای امنیت ارائه کرد تا موضوع نشست این شورا قرار گیرد؛ نشستی که به طور مجازی سه‌شنبه هفته‌گذشته به وقت نیویورک برگزار شد ولی در نهایت به ناکامی دستگاه دیپلماسی ترامپ انجامید. در این باره نکاتی قابل ذکر است :
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom